İlginizi ÇekebilirAnahtar Kelimeler: Dünüm Bugünüm Kültürüm!

Dünüm, Bugünüm, Kültürüm!

Çaykaralı hemşehrimiz Feyza Kanık, öğretmen arkadaşları Esengül Baykan ve Gülçak Koçakla birlikte yaptıkları ““Dünüm, Bugünüm, Kültürüm e-twinning” Projesiyle geçmişle gelecek arasında bir köprü kurdular.

Çaykaralı Hemşehrimiz, Maçka Ce-Zi-Ne Kardeşler ilkokulunda görev yapan Feyza Kanık, aynı okuldan Meslektaşı Esengül Baykan ile aynı İlçeden Şehit Er Mehmet Akyüz İlkokulu’nda öğretmen Gülçak Koçak ile birlikte “Dünüm, Bugünüm, Kültürüm e-twinning” Projesiyle çocuklarımızın Türk büyüklerimizi, somut ve somut olmayan kültürel mirasımıza ait ögeleri tanıyarak kültürel bilinçlerinin artması ayrıca teknolojik ögeleri kullanarak olumlu teknoloji bilinci geliştirmeyi amaçlayarak proje kapsamında Önemli değerlerimiz hakkında çalışmalar yaptılar.

18 Mart Çanakkale Zaferi,23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik Ve Spor Bayramı gibi milli günlerimiz hakkında da çocuklarla çalışmalar yaparak Milli Bilinçlerini artırmaya çalıştılar. Proje Kapsamında Kültür Günü Yaparak Kültürel Ögelerimizi hem öğrencilerine öğretip projedeki Farklı Şehirlerdeki Çocuklarla da paylaştılar.

Âşık Veysel Şatıroğlu, Nasrettin Hoca ile ilgili Çalışmalarda yaparak önemli Değerlerimizden Kişileri Çocuklarına tanıttılar. Türk Pilotlarımız hakkında çalışma yaparak ülkemizin başarılı Pilotlarını tanıdılar. Masal Günü yaparak Türk Masallarıyla Çocukları buluşturdular. En son Yöresel Bir yemek kitabı oluşturarak farklı yörelerden Yemekleri bir araya getirdiler.