Dünyanın En Tehlikeli Virajlarında Doğa Yürüyüşü
22 Temmuz 2018 Pazar Günü Dünyanın En Tehlikeli Virajları olarak kabul edilen Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştiriliyor.
Tarih: 20.7.2018 16:28:22/ 1855okunma / 0yorum

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ VİRAJLARINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

22 Temmuz 2018 Pazar Günü Dünyanın En Tehlikeli Virajları olarak kabul edilen Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştiriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının Katkıları ile Trabzon Valiliği,Çaykara Kaymakamlığı ve Çaykara Belediyesi tarafından Ortak olarak gerçekleştirilecek olan Organizasyon çerçevesinde 23 Temmuz 2018 Pazar Günü Derebaşı Virajlarında Yürüyüş Etkinliği gerçekleştirilecek.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz,Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok´un katılımları ile gerçekleştirilecek olan yürüyüş etkinliğine  Halkımızın büyük bir ilgi göstermesi bekleniyor.

KAYMAKAM AYRANCI-DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE HERKESİ BEKLİYORUZ

Derebaşı Virajlarının Çaykara İlçemizin farklı doğal güzellikleri bünyesinde barındıran en güzel yerlerinden bir tanesi olduğunu ve de Çaykara İlçemizi ziyarete gelen tüm misafirlerimizin mutlaka Derebaşı Virajlarının güzelliklerini yaşamlarının sağlanması gerektiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı 22 Temmuz Pazar Günü gerçekleştirecekleri Doğa Yürüyüşü etkinliğinde Tüm Çaykara Halkını yanlarında görmek istediklerini sözlerine ekledi.

/resimler/2018-7/20/1632281077824.jpg

Çaykara İlçemizin Hem insanları ile hem de Doğal Güzelliği ile Cennet Vatanımızın en güzel İlçelerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Çaykara Kaymakamlığı olarak Çaykara Belediyesi ile İş Birliği içerisinde İlçemizin Derebaşı Virajları gibi saklı doğa cennetlerini hem tanıtmaya hem de Doğa Severlerin beğenilerine  kazandırmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Doğal Yaşamı Koruma noktasında  temel hedeflerinin bir yandan Mevcut olan Doğal Zenginliklerimizi  Korumaya çalışmak ve  İlçemizi ziyarete gelen insanların Çaykara İlçemizden memnun ayrılmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı diğer hedeflerinin ise  Çaykara İlçemizde yeni Doğal alanlar oluşturarak  Çaykara İlçemizin sesini duyurmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

İŞTE ETKİNLİK PROGRAMI

1-SAAT 09.30´DA ÇAYKARA´DA SABAH KAHVALTISI

Organizasyon Komitesi tarafından 23 Temmuz 2018 Pazar Sabahı Çaykara İlçemizde Halkımız ile birlikte sabah kahvaltısı organizasyonu gerçekleştirilecek./resimler/2018-7/20/1632508734687.jpgTrabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz ile Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok da Sabah Kahvaltısında Halkımız ile bir araya gelecekler.

10.30 DEREBAŞI VİRAJLARINA HAREKET

Saat 10.30´da Çaykara İlçemizden Derebaşı Virajlarına hareket edilecek.Çaykara Halkımız da Organizasyon Komitesi ile birlikte Derebaşı Virajlarına doğru yola çıkacaklar.

DEREBAŞI VİRAJLARINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Trabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz´un Önderliğinde Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştirilecek.

Derebaşı Virajlarının ve de Bölgenin Turizme kazandırılması ve de Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden olan Çaykara İlçemizi ziyaret eden misafirlere alternatif Turizm Alanları oluşturulması amacı ile gerçekleşecek olan Doğa Yürüyüşünün Yüksek bir halk katılımı ile gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

KARAÇAM MAHALLESİNDE İKRAM

Organizasyonun son bölümünde ise Karaçam Mahallesinde misafirlere ve vatandaşlara İkram Organizasyonu gerçekleştirilerek etkinlik tamamlanmış olacak.

VALİ YAVUZ ETKİNLİK ALANINDA İNCELEME YAPTI

Trabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanı Sayın Hanefi Tok ile birlikte Doğa Yürüyüşünün gerçekleştirileceği Derebaşı Virajlarında hem incelemelerde bulundu hem de Doğa Yürüyüşünün gerçekleştirileceği alanı yerinde gördü.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ YOLU

Otoriteler tarafından Dünyanın en çetin yolu olarak kabul edilen Derebaşı Virajları Çaykara İlçemizi Bayburt´a bağlayan bir yol konumuında./resimler/2018-7/20/1633262329115.jpg1916 Yılında Çaykara İlçemizin Ruslar tarafından İşgal edilmesi esnasında Ruslar tarafından Bölge insanımız çalıştırılarak kazma ve kürek ile açılan Derebaşı virajları araba yolu zaman zaman kısmi iyileştirme ve düzenleme çalışmaları gerçekleştirilse de hala daha insanlar tarafından çok bilinmeyen ve de kullanılmayan bir yol olarak karşımızda duruyor.

Gerçekleştirilecek olan Doğ Yürüyüşü ile insanların ilgisinin Derebaşı Virajlarına çekilmesi ve de Bu Bölgedeki Doğal Güzellikleri insanların yaşayabilmesi için Bölgenin Turizme kazandırılması hedefleniyor.

Çaykara Bayburt D 915 Yolu olarak bilinen Derebaşı Virajları yaklaşık olarak Of Bayburt Arassı 106 KM mesafede.29 Adet Virajdan oluşan Derebaşı Virajları özellikle 2035 Metre yükseklikte bulunan Soğanlı Dağı girişi ile birlikte Bayburt´a bağlanıyor.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çaykaralı hemşerilerimizin sahibi olduğu ülkemizin en büyük Köknar Kâğıt Karton Sanayi Fabrikasını ziyaret etti.
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman mühendisleri Odası Doğu Karadeniz Şubesi, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday olacak oda üyesi meslektaşları onuruna yemek düzenledi.
EBS Uzungöl´de Buluştu
EBS Uzungöl´de Buluştu
Kısa Adı EBS olan Eğitimciler Birliği Sendikası Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Çalıştayı Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´de gerçekleştirildi.
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
.Çaykara İlçemizin İlçe Merkezine en uzak olan Mahallelerinden Şekersu Mahallesinde İsmail(Nuri) Kayaoğlu Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
İstanbul Gazıosmanpaşa-Fevzi Çakmak Mahallesinde Muhtar olan Çaykaralı hemşehrimiz Nihat Fındıkoğlu yeniden aday olduğunu açıkladı.
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Türkiye´de kendi alanında 10 hastaneden biri olarak Çaykara´nın bir mahallesinde hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi” yaptığı çalışmalarla bölgemizin gururu oldu.
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul´daki ana davasından dosyası ayrılan tutuksuz sanığı olan dönemin 3. Kolordu Komutanı hemşehrimiz Erdal Öztürk, üzerine atılı suçları işlemediği gerekçesiyle beraat etti
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Çaykaralı Prof.Dr. Vehbi Yavuz´un kaleme aldığı “Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış´ın Polis Memuru olan Oğlu Fatih ile Uzungöl Esnaflarından Dursun Genel´in Üniversite Mezunu Dünyalar güzeli kızları Sümeyye Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan bir tören ile nişanlandılar
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Prof.Dr. İrfan Yazıcıoğlu Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığına atandı.
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mehmet Keleş Sosyal paylaşım sitesinde gerçekleştirdiği bir açıklama ile Uzungöl Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman, yaptığı basın açıklamasında Çaykara-Taşkıran Mahallesi´nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 26 Aralıkta Bilecik Valiliğine atanan Çaykaralı Bilal Şentürk göreve başladı.
Övünmek Hakkımız..
Övünmek Hakkımız..
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ÖVÜNMEK HAKKIMIZ " adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “NE ÇOK ŞEYİ ÖĞRETTİ GEÇEN YILLAR” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
2018 Ve Uzungöl
2018 Ve Uzungöl
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Kaleme Aldığı 2018 ve Uzungöl Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl Teleferiğe kavuşuyor.Senelerdir Uzungöl Sevdalılarının büyük bir özlem ile bekledikleri Teleferik Projesi artık gerçeğe dönüşüyor.
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Bölgemizin Yetiştirdiği en önemli değerlerden ve de Bilim İnsanlarımızdan Nurhayat Zaim bu günlerde farklı bir heyecan ve koşuşturmanın içinde.
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi