Dünyanın En Tehlikeli Virajlarında Doğa Yürüyüşü
22 Temmuz 2018 Pazar Günü Dünyanın En Tehlikeli Virajları olarak kabul edilen Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştiriliyor.
Tarih: 20.7.2018 16:28:22/ 1530okunma / 0yorum

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ VİRAJLARINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

22 Temmuz 2018 Pazar Günü Dünyanın En Tehlikeli Virajları olarak kabul edilen Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştiriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının Katkıları ile Trabzon Valiliği,Çaykara Kaymakamlığı ve Çaykara Belediyesi tarafından Ortak olarak gerçekleştirilecek olan Organizasyon çerçevesinde 23 Temmuz 2018 Pazar Günü Derebaşı Virajlarında Yürüyüş Etkinliği gerçekleştirilecek.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz,Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok´un katılımları ile gerçekleştirilecek olan yürüyüş etkinliğine  Halkımızın büyük bir ilgi göstermesi bekleniyor.

KAYMAKAM AYRANCI-DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE HERKESİ BEKLİYORUZ

Derebaşı Virajlarının Çaykara İlçemizin farklı doğal güzellikleri bünyesinde barındıran en güzel yerlerinden bir tanesi olduğunu ve de Çaykara İlçemizi ziyarete gelen tüm misafirlerimizin mutlaka Derebaşı Virajlarının güzelliklerini yaşamlarının sağlanması gerektiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı 22 Temmuz Pazar Günü gerçekleştirecekleri Doğa Yürüyüşü etkinliğinde Tüm Çaykara Halkını yanlarında görmek istediklerini sözlerine ekledi.

/resimler/2018-7/20/1632281077824.jpg

Çaykara İlçemizin Hem insanları ile hem de Doğal Güzelliği ile Cennet Vatanımızın en güzel İlçelerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Çaykara Kaymakamlığı olarak Çaykara Belediyesi ile İş Birliği içerisinde İlçemizin Derebaşı Virajları gibi saklı doğa cennetlerini hem tanıtmaya hem de Doğa Severlerin beğenilerine  kazandırmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Doğal Yaşamı Koruma noktasında  temel hedeflerinin bir yandan Mevcut olan Doğal Zenginliklerimizi  Korumaya çalışmak ve  İlçemizi ziyarete gelen insanların Çaykara İlçemizden memnun ayrılmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı diğer hedeflerinin ise  Çaykara İlçemizde yeni Doğal alanlar oluşturarak  Çaykara İlçemizin sesini duyurmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

İŞTE ETKİNLİK PROGRAMI

1-SAAT 09.30´DA ÇAYKARA´DA SABAH KAHVALTISI

Organizasyon Komitesi tarafından 23 Temmuz 2018 Pazar Sabahı Çaykara İlçemizde Halkımız ile birlikte sabah kahvaltısı organizasyonu gerçekleştirilecek./resimler/2018-7/20/1632508734687.jpgTrabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz ile Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok da Sabah Kahvaltısında Halkımız ile bir araya gelecekler.

10.30 DEREBAŞI VİRAJLARINA HAREKET

Saat 10.30´da Çaykara İlçemizden Derebaşı Virajlarına hareket edilecek.Çaykara Halkımız da Organizasyon Komitesi ile birlikte Derebaşı Virajlarına doğru yola çıkacaklar.

DEREBAŞI VİRAJLARINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Trabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz´un Önderliğinde Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştirilecek.

Derebaşı Virajlarının ve de Bölgenin Turizme kazandırılması ve de Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden olan Çaykara İlçemizi ziyaret eden misafirlere alternatif Turizm Alanları oluşturulması amacı ile gerçekleşecek olan Doğa Yürüyüşünün Yüksek bir halk katılımı ile gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

KARAÇAM MAHALLESİNDE İKRAM

Organizasyonun son bölümünde ise Karaçam Mahallesinde misafirlere ve vatandaşlara İkram Organizasyonu gerçekleştirilerek etkinlik tamamlanmış olacak.

VALİ YAVUZ ETKİNLİK ALANINDA İNCELEME YAPTI

Trabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanı Sayın Hanefi Tok ile birlikte Doğa Yürüyüşünün gerçekleştirileceği Derebaşı Virajlarında hem incelemelerde bulundu hem de Doğa Yürüyüşünün gerçekleştirileceği alanı yerinde gördü.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ YOLU

Otoriteler tarafından Dünyanın en çetin yolu olarak kabul edilen Derebaşı Virajları Çaykara İlçemizi Bayburt´a bağlayan bir yol konumuında./resimler/2018-7/20/1633262329115.jpg1916 Yılında Çaykara İlçemizin Ruslar tarafından İşgal edilmesi esnasında Ruslar tarafından Bölge insanımız çalıştırılarak kazma ve kürek ile açılan Derebaşı virajları araba yolu zaman zaman kısmi iyileştirme ve düzenleme çalışmaları gerçekleştirilse de hala daha insanlar tarafından çok bilinmeyen ve de kullanılmayan bir yol olarak karşımızda duruyor.

Gerçekleştirilecek olan Doğ Yürüyüşü ile insanların ilgisinin Derebaşı Virajlarına çekilmesi ve de Bu Bölgedeki Doğal Güzellikleri insanların yaşayabilmesi için Bölgenin Turizme kazandırılması hedefleniyor.

Çaykara Bayburt D 915 Yolu olarak bilinen Derebaşı Virajları yaklaşık olarak Of Bayburt Arassı 106 KM mesafede.29 Adet Virajdan oluşan Derebaşı Virajları özellikle 2035 Metre yükseklikte bulunan Soğanlı Dağı girişi ile birlikte Bayburt´a bağlanıyor.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye ile Zafer´den Mutluluk Türküsü.Uzungöl´ün Genç Turizm İşletmecilerinden Zafer Danış ile Ana Sınıfı Öğretmeni Sümeyye Erdoğan Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
3 Gün Önce İlçemiz Hanırmak Yaylasında kaybolan 73 yaşındaki Saniye İkinci İçin Arama Kurtarma Çalışmalarına bu gün de devam edildi.
Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Çaykara ve Trabzon Basın Dünyamızın önemli isimlerinden Kemal Çuman´ın Kızı Hülya Çuman Cicerali geçirdiği ani ani bir Rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
Çaykara Taşören Mahallesinden, Trabzon Yazarlar Derneği İstanbul Şube Başkanı yazar İbrahim Tuncer´in kızı Rumeysa Tuncer, Ali Torun ile dünya evine giriyor.
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Yaklaşık 4 senedir Çaykara İlçemizde Yürütülmekte Olan Çaykara´da Forodigo´nun Doğuşu Projesi Kapsamında Uzungöl´de Forodigo Kursu Stantının Açılış Töreni Uzungöl Şehit Mehmet Aygün Ortaokulu Bahçesinde gerçekleştirilen Tören ile açıldı.
Geçmiş Olsun Ali Kemal Sevinç
Geçmiş Olsun Ali Kemal Sevinç
Çaykara İlçemizin Sosyal ve Kültürel Alanlardaki en önemli ve de Sosyal İnsanlarından Ali Kemal Sevinç Geçirdiği Rahatsızlık sonucu Hastaneye kaldırıldı.
Kübra ile Emrullah Dünya Evine Giriyor
Kübra ile Emrullah Dünya Evine Giriyor
İlçemiz Yeşilalan Mahallesinden Kübra Sevinç ile Emrullah Şahin Dünya evine giriyor.
Esra İle Şeref´in Mutluluk Destanı
Esra İle Şeref´in Mutluluk Destanı
Uzungöl´ün Genç Esnaflarından Şeref Önal ile Esra Keleş 22 Temmuz 2018 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan mahşeri bir düğün ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları
Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Şeref İle Esra´nın Mutluluk Yolculuğu
Şeref İle Esra´nın Mutluluk Yolculuğu
Uzungöl´ün En Sevilen Genç Esnaflarından Şeref Önal ile Esra Keleş 22 Temmuz 2018 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Düğün Töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET Diyecekler.
Uzungöl ve Ülke Turizmi
Uzungöl ve Ülke Turizmi
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl Ve Ülke Turizmi İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Çaykara´da Genç Çifçi Hibe Projesi
Çaykara´da Genç Çifçi Hibe Projesi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından gerçekleştirilen Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından İlçemizdeki 7 Çiftçiye 35 adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
ÇAYKARA´da Milli Birlik ve Kardeşlik Günü Etkinlikleri
ÇAYKARA´da Milli Birlik ve Kardeşlik Günü Etkinlikleri
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Çaykara´da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Teşekkür Mesajı
Teşekkür Mesajı
Bir süre önce vefat eden Çaykara´nın eski esnaflarından Hacı Mehmet Şahin ailesinin yayınladığı teşekkür mesajı aşağıdadır.
Kırıkhan´dan Ata Toprağına Selam Olsun
Kırıkhan´dan Ata Toprağına Selam Olsun
Hemşerilerimizin yaşadığı Hatay Kırıkhan 408 evler mahallesi muhtarı konuştu,” Çaykaralılar bizleri unutmasın. 2´nci Çaykara´dan onlara selam ve sevgilerimizi iletiyoruz,” dedi.
Güle güle ´KOCA ÇINAR´
Güle güle ´KOCA ÇINAR´
Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın Kaleme Aldığı" GÜLE GÜLE KOCA ÇINAR" adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Demirkapı Bayburt Yolu Tamamlanıyor
Demirkapı Bayburt Yolu Tamamlanıyor
Çaykara İlçemize en uzak Mahalle olan Demirkapı Mahallesi ile Bayburt arasındaki yolda iyileştirme,genişletme,betonlama ve asfaltlama çalışmaları büyük bir hız ile devam ediyor.
Kocaman Tavukçuluk Uzungöl´ün Hizmetinde
Kocaman Tavukçuluk Uzungöl´ün Hizmetinde
Senelerdir Uzungöl´de Turizm İşi ile uğraşan Asım Kocaman Şekersu Yaylasında Tavuk Üretim Çiftliği açarak Uzungöl Turizmine farklı bir yüz kazandırmayı başardı.
Gümüşhane´deki Kaza Çayıroba´yı Yaktı
Gümüşhane´deki Kaza Çayıroba´yı Yaktı
Gümüşhane İlimizde meydana gelen Feci Trafik Kazasının acısı İlçemiz Çayıroba Mahallesine düştü.Çayıroba Mahallesinin Genç Damatlarından Samet Çimen Gümüşhane´de meydana gelen Feci Trafik kazasında hayatını kaybetti.
Duygular, Vicdanlar, Ruhlar Tükendi!
Duygular, Vicdanlar, Ruhlar Tükendi!
Çaykaralı hemşerimiz Zeynep Yıldırım´ın kaleme aldığı “DUYGULAR, VİCDANLAR, RUHLAR TÜKENDİ” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz..
Çaykara´da Alkış Alan Davranış
Çaykara´da Alkış Alan Davranış
Devlet Memurları Topluma Hizmet etmek için vardır.Hangi Kamu Kurum ya da Kuruluşuna gidersek gidelim o Kurumda çalışan Devlet Memurları tabi ki işlerimizi hızlandırmak için ellerinden gelen gayreti göstermeye çalışırlar.
Öğretmenevi Müdürleri Uzungöl´de Buluştu
Öğretmenevi Müdürleri Uzungöl´de Buluştu
Öğretmenevi Müdürlerinden Karadeniz Turizminin Merkezi Uzungöl´e ziyaret.Trabzon İlimizde Hizmet İçi Eğitim Çalışmalarına devam eden 81 İlimizin İl Öğretmenevi Müdürleri ve Şube Müdürleri 26 Haziran 2018 Salı Günü Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´ü ziyaret ettiler.
Hilal ve Ali Turan Dünya Evine Giriyor
Hilal ve Ali Turan Dünya Evine Giriyor
İlçemiz Yeşilalan Mahallesinden Ali Turan Ocak ile Hilal Yıldırım Dünya evine giriyor.
Sinop´tan Ataköy´e Gelin Geldi
Sinop´tan Ataköy´e Gelin Geldi
Ataköy Mahallemizden Barış Aydın ile Aslen Sinop´lu olan ve de İstanbul´da ikamet eden Gamze Zaim Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Bir Tarafta Çiçek,Bir Tarafta Kar
Bir Tarafta Çiçek,Bir Tarafta Kar
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Bir Tarafta Kar Bir Tarafta Çiçek İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Filaklılar Buluşması Göz Kamaştırdı
Filaklılar Buluşması Göz Kamaştırdı
Uzungöl Filak Mahallesi Halkı tarafından her sene Geleneksel olarak gerçekleştirilen Filak Mahallesi Halkı buluşması bu sene de renkli görüntüler ve de yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
Uzungöl Bayramlaştı
Uzungöl Bayramlaştı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Ramazan Bayramının ilk gününden itibaren muhteşem bir yoğunluk yaşanıyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
22 °C
Çarşamba
21 °C
Perşembe
22 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi