Dünyanın En Tehlikeli Virajlarında Doğa Yürüyüşü
22 Temmuz 2018 Pazar Günü Dünyanın En Tehlikeli Virajları olarak kabul edilen Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştiriliyor.
Tarih: 20.7.2018 16:28:22/ 1755okunma / 0yorum

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ VİRAJLARINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

22 Temmuz 2018 Pazar Günü Dünyanın En Tehlikeli Virajları olarak kabul edilen Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştiriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının Katkıları ile Trabzon Valiliği,Çaykara Kaymakamlığı ve Çaykara Belediyesi tarafından Ortak olarak gerçekleştirilecek olan Organizasyon çerçevesinde 23 Temmuz 2018 Pazar Günü Derebaşı Virajlarında Yürüyüş Etkinliği gerçekleştirilecek.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz,Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok´un katılımları ile gerçekleştirilecek olan yürüyüş etkinliğine  Halkımızın büyük bir ilgi göstermesi bekleniyor.

KAYMAKAM AYRANCI-DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE HERKESİ BEKLİYORUZ

Derebaşı Virajlarının Çaykara İlçemizin farklı doğal güzellikleri bünyesinde barındıran en güzel yerlerinden bir tanesi olduğunu ve de Çaykara İlçemizi ziyarete gelen tüm misafirlerimizin mutlaka Derebaşı Virajlarının güzelliklerini yaşamlarının sağlanması gerektiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı 22 Temmuz Pazar Günü gerçekleştirecekleri Doğa Yürüyüşü etkinliğinde Tüm Çaykara Halkını yanlarında görmek istediklerini sözlerine ekledi.

/resimler/2018-7/20/1632281077824.jpg

Çaykara İlçemizin Hem insanları ile hem de Doğal Güzelliği ile Cennet Vatanımızın en güzel İlçelerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Çaykara Kaymakamlığı olarak Çaykara Belediyesi ile İş Birliği içerisinde İlçemizin Derebaşı Virajları gibi saklı doğa cennetlerini hem tanıtmaya hem de Doğa Severlerin beğenilerine  kazandırmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Doğal Yaşamı Koruma noktasında  temel hedeflerinin bir yandan Mevcut olan Doğal Zenginliklerimizi  Korumaya çalışmak ve  İlçemizi ziyarete gelen insanların Çaykara İlçemizden memnun ayrılmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı diğer hedeflerinin ise  Çaykara İlçemizde yeni Doğal alanlar oluşturarak  Çaykara İlçemizin sesini duyurmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

İŞTE ETKİNLİK PROGRAMI

1-SAAT 09.30´DA ÇAYKARA´DA SABAH KAHVALTISI

Organizasyon Komitesi tarafından 23 Temmuz 2018 Pazar Sabahı Çaykara İlçemizde Halkımız ile birlikte sabah kahvaltısı organizasyonu gerçekleştirilecek./resimler/2018-7/20/1632508734687.jpgTrabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz ile Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok da Sabah Kahvaltısında Halkımız ile bir araya gelecekler.

10.30 DEREBAŞI VİRAJLARINA HAREKET

Saat 10.30´da Çaykara İlçemizden Derebaşı Virajlarına hareket edilecek.Çaykara Halkımız da Organizasyon Komitesi ile birlikte Derebaşı Virajlarına doğru yola çıkacaklar.

DEREBAŞI VİRAJLARINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Trabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz´un Önderliğinde Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştirilecek.

Derebaşı Virajlarının ve de Bölgenin Turizme kazandırılması ve de Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden olan Çaykara İlçemizi ziyaret eden misafirlere alternatif Turizm Alanları oluşturulması amacı ile gerçekleşecek olan Doğa Yürüyüşünün Yüksek bir halk katılımı ile gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

KARAÇAM MAHALLESİNDE İKRAM

Organizasyonun son bölümünde ise Karaçam Mahallesinde misafirlere ve vatandaşlara İkram Organizasyonu gerçekleştirilerek etkinlik tamamlanmış olacak.

VALİ YAVUZ ETKİNLİK ALANINDA İNCELEME YAPTI

Trabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanı Sayın Hanefi Tok ile birlikte Doğa Yürüyüşünün gerçekleştirileceği Derebaşı Virajlarında hem incelemelerde bulundu hem de Doğa Yürüyüşünün gerçekleştirileceği alanı yerinde gördü.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ YOLU

Otoriteler tarafından Dünyanın en çetin yolu olarak kabul edilen Derebaşı Virajları Çaykara İlçemizi Bayburt´a bağlayan bir yol konumuında./resimler/2018-7/20/1633262329115.jpg1916 Yılında Çaykara İlçemizin Ruslar tarafından İşgal edilmesi esnasında Ruslar tarafından Bölge insanımız çalıştırılarak kazma ve kürek ile açılan Derebaşı virajları araba yolu zaman zaman kısmi iyileştirme ve düzenleme çalışmaları gerçekleştirilse de hala daha insanlar tarafından çok bilinmeyen ve de kullanılmayan bir yol olarak karşımızda duruyor.

Gerçekleştirilecek olan Doğ Yürüyüşü ile insanların ilgisinin Derebaşı Virajlarına çekilmesi ve de Bu Bölgedeki Doğal Güzellikleri insanların yaşayabilmesi için Bölgenin Turizme kazandırılması hedefleniyor.

Çaykara Bayburt D 915 Yolu olarak bilinen Derebaşı Virajları yaklaşık olarak Of Bayburt Arassı 106 KM mesafede.29 Adet Virajdan oluşan Derebaşı Virajları özellikle 2035 Metre yükseklikte bulunan Soğanlı Dağı girişi ile birlikte Bayburt´a bağlanıyor.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Çaykaralı hemşehrimiz Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildi.
Ravza´yı Anlamak
Ravza´yı Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Ravza´yı Anlamak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Muhteşem Nikâh töreni
Muhteşem Nikâh töreni
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç Denetçisi Osman Abanoz´un kızı Hümeyra Abanoz ile Doktor Enver Turan Zorlu Grand otel de düzenlenen dillere destan nikâh töreni ile mutluluğa yelken açtılar.
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün´ün Trabzon şehrini hedef alan açıklamalarına Araştırmacı-Yazar İbrahim Tuncer tepki gösterdi.
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2016 Yılında Çaykara İlçemizde ilk dağıtımı gerçekleştirilen Hereford ve Aggus Irkı Büyükbaş Hayvanlar Yöremize tamamen uyum sağladı.
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kamu iç Denetçisi Osman Abanoz´un Mimar kızı Hümeyra Abanoz, hayatını Dr.Enver Turan ile birleştiriyor.
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Çaykara İlçemizde Yüksek yerlerdeki bazı Mahallelerimizde sezonun ilk karı bu sabah saatlerinden itibaren yağmaya başlarken İlçe Merkezinde ise yağmur devam ediyor.
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Zeynep Yildirim´ın yazdığı"BİR SONBAHAR RÜZGÂRI ESER DURUR BAŞIMDA"adlı şiirini değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Trabzon Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarının ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´ün en sevilen Turizmcilerinden Mustafa Karagöz´ün Oğlu Ertuğrul ile Yine Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Yusuf Uçan´ın Dünyalar Güzeli kızları Mine Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile hayatlarını birleştirdiler.
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´ün için Şair M.Nihat Malkoç´un yazdığı “MUHAMMET FATİH SAFİTÜRK´E AĞIT” şiirini Şehit edilişinin 2. sene-i devriyesinde paylaşıyoruz
AVM´de Yangın Paniği!
AVM´de Yangın Paniği!
Çaykaralı işadamlarının sahibi olduğu Kırklareli Lüleburgaz ilçesinde bulunan Bercadia AVM´de yangın çıktı.
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Uzungöl Filak Mahallesinden Mine Uçan ile Uzungöl Hocalı Mahallesinden Ertuğrul Karagöz 10 Kasım 2018 Cumartesi Akşamı Uzungöl´de gerçekleştirilecek olan düğün töreni, ile dünya evine giriyorlar.
Uzungöl mü Şerah mı_
Uzungöl mü Şerah mı_
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl mü Şerah mı?" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Ataköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Çaykara Dr. M. İlhan Durgun İlçe Hastanesi personelleri tarafından Uzungöl ve Çaykara Merkez´de stant kurarak farkındalık oluşturmaya çalıştılar.
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
Öğretmen Hilmi Kanık´ın 6 Kasım ve Çetin Bir Yazı İsimli Yaszısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl Elmalı Mahallesinden Fatih Mutlu ile Köseli, Mahallesinden Hacer Yazıcı 4 Kasım 2018 Pazar Günü Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Mahşeri kalabalığın katılımı ile gerçekleştirilen düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe “EVET” dediler.
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Trabzon Çaykara- Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinde Prof. Dr. Orhan Durgun öncülüğünde kültür faaliyetlerine devam ediyor.
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Cumhuriyetle yaşıt, Çaykaralı hemşerimiz eğitim duayeni Ahmet Nurettin Gürsoy Hoca´yı ziyaret etti.
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu Erken Başladı
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu Erken Başladı
Cumhuriyetimizin İlan Edilişinin 95. Yıl Dönümü sebebi ile Çaykara İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
3 °C
Cuma
7 °C
Cumartesi
7 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi