Dünyanın En Tehlikeli Virajlarında Doğa Yürüyüşü
22 Temmuz 2018 Pazar Günü Dünyanın En Tehlikeli Virajları olarak kabul edilen Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştiriliyor.
Tarih: 20.7.2018 16:28:22/ 1675okunma / 0yorum

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ VİRAJLARINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

22 Temmuz 2018 Pazar Günü Dünyanın En Tehlikeli Virajları olarak kabul edilen Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştiriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının Katkıları ile Trabzon Valiliği,Çaykara Kaymakamlığı ve Çaykara Belediyesi tarafından Ortak olarak gerçekleştirilecek olan Organizasyon çerçevesinde 23 Temmuz 2018 Pazar Günü Derebaşı Virajlarında Yürüyüş Etkinliği gerçekleştirilecek.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz,Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok´un katılımları ile gerçekleştirilecek olan yürüyüş etkinliğine  Halkımızın büyük bir ilgi göstermesi bekleniyor.

KAYMAKAM AYRANCI-DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE HERKESİ BEKLİYORUZ

Derebaşı Virajlarının Çaykara İlçemizin farklı doğal güzellikleri bünyesinde barındıran en güzel yerlerinden bir tanesi olduğunu ve de Çaykara İlçemizi ziyarete gelen tüm misafirlerimizin mutlaka Derebaşı Virajlarının güzelliklerini yaşamlarının sağlanması gerektiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı 22 Temmuz Pazar Günü gerçekleştirecekleri Doğa Yürüyüşü etkinliğinde Tüm Çaykara Halkını yanlarında görmek istediklerini sözlerine ekledi.

/resimler/2018-7/20/1632281077824.jpg

Çaykara İlçemizin Hem insanları ile hem de Doğal Güzelliği ile Cennet Vatanımızın en güzel İlçelerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Çaykara Kaymakamlığı olarak Çaykara Belediyesi ile İş Birliği içerisinde İlçemizin Derebaşı Virajları gibi saklı doğa cennetlerini hem tanıtmaya hem de Doğa Severlerin beğenilerine  kazandırmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Doğal Yaşamı Koruma noktasında  temel hedeflerinin bir yandan Mevcut olan Doğal Zenginliklerimizi  Korumaya çalışmak ve  İlçemizi ziyarete gelen insanların Çaykara İlçemizden memnun ayrılmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı diğer hedeflerinin ise  Çaykara İlçemizde yeni Doğal alanlar oluşturarak  Çaykara İlçemizin sesini duyurmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

İŞTE ETKİNLİK PROGRAMI

1-SAAT 09.30´DA ÇAYKARA´DA SABAH KAHVALTISI

Organizasyon Komitesi tarafından 23 Temmuz 2018 Pazar Sabahı Çaykara İlçemizde Halkımız ile birlikte sabah kahvaltısı organizasyonu gerçekleştirilecek./resimler/2018-7/20/1632508734687.jpgTrabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz ile Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok da Sabah Kahvaltısında Halkımız ile bir araya gelecekler.

10.30 DEREBAŞI VİRAJLARINA HAREKET

Saat 10.30´da Çaykara İlçemizden Derebaşı Virajlarına hareket edilecek.Çaykara Halkımız da Organizasyon Komitesi ile birlikte Derebaşı Virajlarına doğru yola çıkacaklar.

DEREBAŞI VİRAJLARINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Trabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz´un Önderliğinde Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştirilecek.

Derebaşı Virajlarının ve de Bölgenin Turizme kazandırılması ve de Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden olan Çaykara İlçemizi ziyaret eden misafirlere alternatif Turizm Alanları oluşturulması amacı ile gerçekleşecek olan Doğa Yürüyüşünün Yüksek bir halk katılımı ile gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

KARAÇAM MAHALLESİNDE İKRAM

Organizasyonun son bölümünde ise Karaçam Mahallesinde misafirlere ve vatandaşlara İkram Organizasyonu gerçekleştirilerek etkinlik tamamlanmış olacak.

VALİ YAVUZ ETKİNLİK ALANINDA İNCELEME YAPTI

Trabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanı Sayın Hanefi Tok ile birlikte Doğa Yürüyüşünün gerçekleştirileceği Derebaşı Virajlarında hem incelemelerde bulundu hem de Doğa Yürüyüşünün gerçekleştirileceği alanı yerinde gördü.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ YOLU

Otoriteler tarafından Dünyanın en çetin yolu olarak kabul edilen Derebaşı Virajları Çaykara İlçemizi Bayburt´a bağlayan bir yol konumuında./resimler/2018-7/20/1633262329115.jpg1916 Yılında Çaykara İlçemizin Ruslar tarafından İşgal edilmesi esnasında Ruslar tarafından Bölge insanımız çalıştırılarak kazma ve kürek ile açılan Derebaşı virajları araba yolu zaman zaman kısmi iyileştirme ve düzenleme çalışmaları gerçekleştirilse de hala daha insanlar tarafından çok bilinmeyen ve de kullanılmayan bir yol olarak karşımızda duruyor.

Gerçekleştirilecek olan Doğ Yürüyüşü ile insanların ilgisinin Derebaşı Virajlarına çekilmesi ve de Bu Bölgedeki Doğal Güzellikleri insanların yaşayabilmesi için Bölgenin Turizme kazandırılması hedefleniyor.

Çaykara Bayburt D 915 Yolu olarak bilinen Derebaşı Virajları yaklaşık olarak Of Bayburt Arassı 106 KM mesafede.29 Adet Virajdan oluşan Derebaşı Virajları özellikle 2035 Metre yükseklikte bulunan Soğanlı Dağı girişi ile birlikte Bayburt´a bağlanıyor.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uzungöl´de Ayhan Güler´ine Kavuştu
Uzungöl´de Ayhan Güler´ine Kavuştu
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Ayhan İnan ile İlçemiz Demirkapı Mahallesinden Dünyalar Güzeli Kızımız Güler Yüce Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen Muhteşem Dillere Destan bir düğün töreni ile bir ömür boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Trafik kazasında Çaykaralı Aileden 6 Kişi Yaralandı
Trafik kazasında Çaykaralı Aileden 6 Kişi Yaralandı
Rize´nin Çamlıhemşin ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Çaykara Çambaşı mahallesinden 6 kişi yaralandı.
Turkcell´dan Trabzon´a Yatırım Hamlesi
Turkcell´dan Trabzon´a Yatırım Hamlesi
Turkcell´den Trabzon´a 3 yılda 50 milyon TL´lik altyapı yatırımı
Köpeğe Çarpmamak İçin Kaza Yaptı!
Köpeğe Çarpmamak İçin Kaza Yaptı!
Çaykara Ulucami Mahallesinden, Hasan Cevahir İstanbul´da aracıyla seyrederken Köpeğe çarpmamak için kaza yaptı.
İzmir´den Uzungöl´e Gelin Geldi
İzmir´den Uzungöl´e Gelin Geldi
Uzungöl´ün önemli Turizm İşletme Sahiplerinden Yaren Otel Sahibi Ahmet Akyüz´ün Yakışıklı Oğlu Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Levent Akyüz ,İzmir´den Fatma Gökmen ile hayatını birleştirdi.
Forodigo Hayatımızı Değiştirdi!
Forodigo Hayatımızı Değiştirdi!
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından açılan ve yaklaşık 4 senedir Çaykara İlçemizde Giyim Kültürünü yaşatmaya çalışan Forodigo Kursumuzun insanlarımızın üzerinde bırakmış olduğu etkiden söz etmeye çalışacağız Sizlere
50 Yıl Sonra Buluştular!
50 Yıl Sonra Buluştular!
Trabzon Erkek öğretmen Okulu 50.Yıl mezuniyet buluşması Trabzon ve Çaykara Sultanmurat Yaylasında gerçekleştirildi.
İŞKUR Okullar için Temizlik Elemanı Alıyor!
İŞKUR Okullar için Temizlik Elemanı Alıyor!
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR aracılığı ile okulların temizliği, bakım ve onarımı için Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alımı yapılacak.
Uzungöl´de Mesut ve Özlem´den Sezon Finali
Uzungöl´de Mesut ve Özlem´den Sezon Finali
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mesut Kul ile Araklı İlçemizden Dünyalar Güzeli Kızımız Özlem Kıroğlu Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen Muhteşem Dillere Destan bir düğün töreni ile bir ömür boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Selcan ve Hakan Yusuf´un En Mutlu Günleri
Selcan ve Hakan Yusuf´un En Mutlu Günleri
Çaykara Kabataş Mahallesinden Bursa´da ikamet eden Hakan Yusuf Gazioğlu ile Selcan Yılmaz dünya evine girdi.
Diller Destan Düğünle Evlendiler!
Diller Destan Düğünle Evlendiler!
Çaykaralı sevilen simalardan işadamı Ferhat Yıldız´ın avukat oğlu Serhat Yıldız ile Gıda Yüksek Mühendisi Esra Doğangün görkemli bir düğün töreni ile dünya evine girdiler.
Umut Ayşe´sine Kavuştu
Umut Ayşe´sine Kavuştu
Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Umut Kayaoğlu Samsun 19 Mayıs İlçesinden Ayşe Holep ile hayatını birleştirdi.
Cengiz İle Merve´nin En Mesut Akşamı
Cengiz İle Merve´nin En Mesut Akşamı
Uzungöl´ün Genç Turizm Çalışanlarından Cengiz Asan ile Bayburt´tan Merve Akyıldız Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
"Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın" Uyarısı!
"Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın" Uyarısı!
​İçişleri Bakanlığı, sonbaharın gelmesiyle dönüşe geçilen yayla evlerinde, teröristler için yaşam imkânı tanıyacak malzemeler bırakılmaması uyarısı yaptı.
Kız Yurdu Toplantısı Yapıldı
Kız Yurdu Toplantısı Yapıldı
Deva Vakfı Öğrenci Yurdundan Çaykara Belediyesine Devredilen Çaykara Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu Planlama ve Bilgilendirme Toplantısı Kız Öğrenci Yurdu Binasında gerçekleştirildi.
Zeynep İle Selim´den Ömürlük İmza
Zeynep İle Selim´den Ömürlük İmza
Uzungöl Merkez Büyükköy Mahallesinden ve Uzungöl´ün En Sevilen Esnaflarından Hilmi Dilek´in yakışıklı Oğlu Selim ile Konya´dan Zeynep Taşkapu Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen Muhteşem Bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Dediler.
Sare Kocaeli´ne Gelin Gidiyor!
Sare Kocaeli´ne Gelin Gidiyor!
Sare Demirci ile Aykut Çalpan´ın Kına Merasimi 30 Ağustos 2018 Perşembe Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirildi.
Bir İmza da Uzungöl´de İstiyoruz
Bir İmza da Uzungöl´de İstiyoruz
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Bir İmza Da Uzungöl´de İstiyoruz" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Yavuz Selimliler Maçka´da Buluştu
Yavuz Selimliler Maçka´da Buluştu
Yıllar önce Erzurum Yavuz Selim İlköğretim okulundan mezun olan öğretmenlerin bayram buluşması Trabzon Maçka ilçesinde gerçekleştirildi.
 Yayla Festivalleri  "Çöp Festivali" oldu!
Yayla Festivalleri "Çöp Festivali" oldu!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “YAYLA FESTİVALLERİ ÇÖP FESTİVALİ OLDU” adlı makalesini okuyucularımızla paylaşıyoruz
Şahadetlerinin 100.Yılında Sultanmurat Şehitleri Paneli
Şahadetlerinin 100.Yılında Sultanmurat Şehitleri Paneli
Sultanmurat Şehitleri şehadetlerinin 100. Yılında ‘Vatana Adanmış Hayatlar´ adlı panel 19 Ağustos Pazar günü yapılıyor.
Kayıp Saniye İkinci Dağ Taş aranıyor!
Kayıp Saniye İkinci Dağ Taş aranıyor!
Çaykara Hanırmak Yaylasında kaybolan Saniye İkinci hâlâ bulunamadı.
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye ile Zafer´den Mutluluk Türküsü.Uzungöl´ün Genç Turizm İşletmecilerinden Zafer Danış ile Ana Sınıfı Öğretmeni Sümeyye Erdoğan Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
3 Gün Önce İlçemiz Hanırmak Yaylasında kaybolan 73 yaşındaki Saniye İkinci İçin Arama Kurtarma Çalışmalarına bu gün de devam edildi.
Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Çaykara ve Trabzon Basın Dünyamızın önemli isimlerinden Kemal Çuman´ın Kızı Hülya Çuman Cicerali geçirdiği ani ani bir Rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
Çaykara Taşören Mahallesinden, Trabzon Yazarlar Derneği İstanbul Şube Başkanı yazar İbrahim Tuncer´in kızı Rumeysa Tuncer, Ali Torun ile dünya evine giriyor.
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Yaklaşık 4 senedir Çaykara İlçemizde Yürütülmekte Olan Çaykara´da Forodigo´nun Doğuşu Projesi Kapsamında Uzungöl´de Forodigo Kursu Stantının Açılış Töreni Uzungöl Şehit Mehmet Aygün Ortaokulu Bahçesinde gerçekleştirilen Tören ile açıldı.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
16 °C
Cuma
17 °C
Cumartesi
19 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi