Dursun Ali İnan Müzesi 27 Eylül Cuma Günü Açılıyor
11 Ağustos 2019 Pazar Günü itibarı ile Uzungöl Dostlarının beğenisine sunulan Dursun Ali İnan Müzesinin Resmi Açılışı 27 Eylül 2019 Cuma Günü Saat 11.00´da gerçekleştirilecek.
Tarih: 21.9.2019 12:49:16

DURSUN ALİ İNAN MÜZESİ 27 EYLÜL´DE AÇILIYOR

RESMİ AÇILIŞ 27 EYLÜL CUMA GÜNÜ

11 Ağustos 2019 Pazar Günü itibarı ile Uzungöl Dostlarının beğenisine sunulan  Dursun Ali İnan Müzesinin Resmi Açılışı 27 Eylül 2019 Cuma Günü Saat 11.00´da gerçekleştirilecek.

Karadeniz  ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de İş Adamı Turizmci dursun Ali inan tarafından hazırlanan “Dursun Ali İnan Müzesi”  Kurban Bayramının ilk günü olan 11 Ağustos 2019 Pazar Günü açılmıştı./resimler/2019-9/21/1252246775005.jpg27 Eylül Cuma Günü Saat 11.00´da ise Uzungöl´de Müze Alanında “Dursun Ali İnan Müzesinin” Resmi Açılış Töreni gerçekleştirilecek.

Resmi Protokolün ve Sanatseverlerin çok büyük bir ilgi gösterdiği Dursun Ali İnan Müzesinin Açılışının çok yoğun bir katılım ile gerçekleşmesi bekleniyor.

DURSUN ALİ İNAN MÜZESİNİN ÖZGEÇMİŞİ

Uzungöl´ü Ziyarete gelen Misafirlerimiz her biri birer Tarihi Eser Niteliği taşıyan Dursun Ali İnan Müzesini 11 Ağustos 2019 Pazar Gününden itibaren Ziyaret edebiliyor

Turizm Altyapısı ve Turizm çeşitliliği anlamında bir çok ilklerin yaşandığı,Seyir Terası,Macera Parkı,Masal Parkı gibi bir çok alanının Turizmin hizmetine açıldığı Uzungöl´de Uzungöl Turizminin Baş Duayeni ve Mimarı Turizmci Dursun Ali İnan tarafından hazırlanan Müze Uzungöl Dostlarının beğenisine sunuluyor./resimler/2019-9/21/1252443337920.jpg1974 Yılında açtığı Restaurant ve Alabalık Çiftliği ile Uzungöl´de Turizmi başlatan Turizmci Dursun Ali İnan bu anlamda Hayat Hikayesi yazılması gereken ve insanlara örnek olması gereken örnek bir insan ve örnek bir Turizmci.

1974 Yılında doğru dürüst yolu olmayan insanların güçlükle ulaşabildikleri Uzungöl´de başlatmış olduğu Turizm meşalesini tam 45 senedir Büyük bir gurur ile dalgalandırmayı başaran Turizmci Dursun Ali İnan  şimdi ise 45 senelik Turizm birikimini Müze haline dönüştürerek Uzungöl Dostlarının beğenisine sunuyor

Sadece Turizmci kimliği ile değil aynı zamanda Araştırmacı yapısı okuyan araştıran ve geçmiş yıllardaki altyapısı ile Uzungöl Tarihini en iyi bilen insanlardan birisi olma özelliklerine sahip olan İş Adamı Dursun Ali İnan şimdi ise tüm bu birikimlerini açacağı Müze ile Uzungöl Dostları ile paylaşıyor

SENELİR BİRİKİMİ MEYVESİNİ VERİYOR

Turizmci yapısının yanı sıra mükemmel bir Doğa Dostu olarak tanınan Dursun Ali İnan zamanının önemli bir bölümünü Doğada ya da Kendi İş Atölyesinde geçiriyıor./resimler/2019-9/21/1253055682075.jpgYaklaşık 45 senedir Kendi İş Atölyesinde kendi elleri ile yapımını tamamladığı yüzlerce Tarihi eseri bir araya getirerek Müze haline getirdi Dursun Ali İnan

Peki Neler mi var Dursun Ali İnan´ın Müzesinde…İşte size bazı satır başları

DURSUN ALİ İNAN MÜZESİNİ TANIYALIM

Uzungöl  Dursun Ali İnan Müzesi Uzungöl İnan Kardeşler Otel Restaurantın bulunduğu bölümde yer almaktadır.Müzenin Trabzon şehir Merkezine olan uzaklığı ise 99 KM´dir.

Dursun Ali inan Müzesi toplamda üç bölümden meydana gelmektedir./resimler/2019-9/21/1253239901160.jpgMuhgteşem bir Tarih Yolculuğuna hazır mısınız…O Halde gelin hep birlikte Dursun ali İnan Müzesine muhteşem yolculuğumuza başlayalım.

BİRİNCİ BÖLÜM

Birinci Bölümün bulunduğu Ana binada ;

1-Uzungöl´ün Tarihi

Uzungöl´ün geçmiş tarihinin sergilendiği bu bölümde Uzungöl ile ilgili her türlü Tarihi esere rastlamak mümkün.

Müzede Tarihsel Dönem içerisinde özellikle son 100 yıl içerisinde Uzungöl  ve Bölge insanı tarafından kullanılan her türlü eşyaya rast gelmek mümkün

2-Uzungöl´ün Coğrafyası

Müzede Uzungöl´ün Coğrafik yapısı ve meydana gelmesi ile ilgili olarak hazırlanan çeşitli görsellere rastlamak mümkün

3-Çaykara İlçemizden son 100 senede yapılan göçler

Müzede Çaykara İlçemizden son 100 sene içerisinde Ülkemizin Değişik Bölgelerine yapılan göçlerden izler bulmak mümkün.Çaykara insanımızın Doğa  ve yaşam şartları sebebi ile Öz Yurdundan ayrılarak Gurbet ellerini kendisine mekan yaptığı Başta Hatay Kırıkhan,Erzincan Çayırlı,Erzincan Tercan,Van Özalp gibi Ülkemizin değişik Yörelerine ait çeşitli eserler Turizmci Dursun Ali İnan´ın yaşam ufku ve farlı bakış açısı ile Müzeye farklı bir anlam ve güzellik katıyor.

4-Çaykara İlçemizin İşgal Yılları

Çaykara İlçemizin İşgal Yıllarını en iyi bilen insanlardan bir tanesi  Turizmci Dursun ali İnan.Hem çok okuyan araştıran bir yapıya sahip hem de Dedelerinden,ninelerinden dinlemiş olduğu yaşam öykülerini okumuş olduğu kitaplar ile mükemmel bir şekilde Sentez yapmış bir insan.

İşte bu sebeple İşgal Yılları ve İşgal yıllarında Çaykara insanının Vatan Savunması ile ilgili her türlü materyale rastlamak mümkün Dursun Ali İnan Müzesinde

5-Savaşlar

Savaşlar ve Savaş Aletleri…Geçmişten günümüze kadar Bölgede yapılan Savaşlar ve kullanılan Savaş Aletleri ile ilgili her türlü eşyaya rastlamak mümkün Dursun Ali İnan müzesinde

6-Arkeolıojik Eserler

Bölgemizde Tarih Boyunca yer alan her türlü Arkeolojik Esere rastlamak mümkün Dursun Ali İnan Müzesinde

7-Ağırlıklar

Tarihsel Süreç Boyunca Bölgemizde kullanılmakta olan her türlü Ağırlık Ölçüsüne Dursun Ali İnan Müzesinde Rastlamak mümkün.

8-Uzungöl´de Çocukluk

Uzungöl Ve bölgede Çocukluk.Bölgede oynanan Çocuk Oyunları…Bölgede kullanılan Çocuk Beşikleri…Geçmiş Dönemlerde çocuklar tarafından kullanılan oyuncaklar ve çocukların yaşam biçimi…Çocuklar tarafından kullanılan giysiler.Kısaca Çocuk adına geçmişte aklınıza takılan ne varsa Dursun  Ali inan Müzesinde rastlamak mümkün.

Çocukluğunuza geri dönmek ve çocukluğunuzu yeniden yaşamak mı istiyorsunuz.O zaman dursun  Ali  İnan Müzesi sizi bekliyor

9-Çeyiz ve Düğün Kültürü

Çaykara İlçesi Çeyiz ve Düğün Kültürü konusunda son derece zengin bir ilçedir.Geçmiş dönemlerde gelinler için hazırlanan çeyizler,kıyafetler,gelin ve damat kıyafetleri,düğün,yedi düğünü,kız isteme gibi bir çok kültür malzemesini Dursun Ali İnan müzesinde ziyaret etmeniz mümkün.

Günümüzde tamamen kaybolan ve de hiç kimsenin hatırlama bile hatırlamadığı bu muhteşem güzellik karşısında gözlerinize inanamayacaksınız.

10-Mutfak Kültürü

Çaykara İlçemiz ve Uzungöl Mutfak Kültürü bakımından son derece zengin bir kültüre sahip…Sevgili Dursun Ali İnan Abimiz müzesinde bu muhteşem kültürü en mükemmel bir şekilde yansımış durumda

Neler yok ki müzede.Tenceresinden tutun da tabağına,çanağına,odun kepçesine hatta odun kaşığına kadar.Müzesine yemek pişirilen ocağı da muhteşem görünümü ile eklemeyi unutmamış Sevgili Dursun Ali İnan Abimiz…

Ayrıca Mutfak Kültürü ile ilgili aynı müzede geçmişteki yemek kültürünü anlatan 3 adet Silikon Heykel de yer almaktadır.

11-Dini ve Sivil Mimari

Mimari bakımdan son derece zengin olan Çaykara Kültürü Dursun ali İnan Müzesindeki yerini almış durumda.Geçmiş dönemlerde kullanılan inşaat alet ve makineleri,geçmiş dönemlerde kullanılan inşaat malzemeleri ve maket ev örnekleri Müzenin en güzel bölümlerinden bir tanesini oluşturuyor.

12-Marangozluk

Geçmiş Dönemlerde inşaat ve Günlük Yaşam eşyalarının  tamamı ahşaptan yapıldığı için Ağaç İşleme Sanatı olarak bilinen Marangozluk en önemli meslek konumunda bulunuyordu.

İşte Sevgili Dursun Ali inan Abimiz Müzesinde Marangozluk Kültürünü bizlere en mükemmel şekilde anlatıyor.Bıçkısından tutun da el hızarına kadar.Marangozluk adına aradığınız her şeyi bu müzede bulmak mümkün

13-Değirmen Kültürü

Değirmen Kültürü Bölgemizin en önemli Kültürel Değerlerinden bir tanesi.Bölgede yetiştirilen en önemli tarım ürünü Mısır…Bu yüzden de Mısır insanların temel besin kaynağı.

Bu durumda ise mısırın Değirmenlerde öğütülüp un haline getirilmesi günlük hayatın en zorunlu ihtiyaçlarından bir tanesi.

O yüzden de geçmiş dönemlerde her Mahallede en az 4-5 tane değirmen bulunmakta idi.

Günümüzde yok olmaya mahküm olmuş olan Değirmen Kültürünü Sevgili Dursun Ali İnan Abimiz en mükemmel bir şekilde anlatıyor bizlere Müzesinde.

14-Uzungöl´de Yaban Hayatı

Doğaya aşırı derecede düşkün olan ve Doğa Dostu olarak tanınan günlük yaşamının çok önemli bir bölümünü Doğada geçiren Turizmci Dursun Ali İnan Müzesinde Yaban hayatına çok büyük önem veriyor.

Çeşitli

 Ağaç köklerini bölgemizde barınan Yaban Hayvanlarının şekillerine dönüştürmeyi başaran Dursun Ali İnan bize göre belki de Dünyanın en önemli Yaban Hayatı Maketi Müzesi ile ziyaretçilerini bekliyor.

15-Tarım ve Hayvancılık

Geçmiş Dönemlerde Tarım ve hayvancılık Çaykara İlçemizde insanlarımızın en önemli geçim kaynağını oluşturmakta idi.Bu sebeple insanlarımızın Tarım alanında kullandıkları aletlerin tamamını Dursun Ali İnan Müzesinde bulmak mümkün.

Ayrıca Hayvancılık alanında çayır,ot biçimi ve hayvan besleme ile ilgili bir çok eşyaya rastlamak mümkün Duırsun Ali inan Müzesinde

16-Arıcılık

Geçmiş Dönemlerde Arıcılık yaygın bir Sanat olarak Bölgemizde İcra ediliyordu.Arcılık ile ilgili her türlü kullanım eşyasına rastlamak mümkün Müzemizde.

17-Uzungöl´de İlk Turizm Faaliyetler

1974 Yılında Uzungöl´de ilk Turizm faaliyetini başlatan ve Uzungöl´ün turizm Bölgesi olmasında en büyük emek sahibi olan Turizmci Dursun Ali İnan Müzesinde Turizme başlama yıllarını ve 1970´li yılların Uzungöl´ünü muhteşem Görsel Efektler ile birlikte mükemmel bier şekilde işleyerek misafirlerin beğenisine sunmuş

18-VE DURSUN ALİ İNAN´IN HAYAT HİKAYESİ ANLATILMAKTADIR

Uzungöl Turizminin Baş Mimarı Dursun ali İnan´ın Azim ve Mücadele ile dolu yaşam öyküsü Müzenin Baş Köşesinde yerini almış durumda.

Kafasında tasarlamış olduğu Turizm Fikrini çevresindeki insanların olumsuz görüşleri ve eleştirilerine rağmen hayata geçirmeyi başaran ve gerçekleştirmiş olduğu bu muhteşem proje sayesinde Uzungöl´ün Dünyaca Ünlü bir Turizm Merkezi Haline gelmesini sağlayan Dursun ali İnan´ın azim,mücadele,üreticilik,yenilikçilik ve başarı dolu yaşam öyküsü Müzenin Baş köşesinde yerini almış bulunuyor.

DÜNYADA BİR İLK

ANDROİD BİR KEMENÇECİ

Ayrıca bu bölümde Dünyada ilk defa olarak Müzeye Özgü yapılan Android bir Kemençeci Heykeli bulunmaktadır.

Bu heykelin en önemli özelliği ise Kemençe çalıp Türkü söylerken gözleri,ayakları,parmakları,kafası ve bütün vücudu Müziğin Ritmine göre hareket etmektedir

İKİNCİ BÖLÜM

Müzenin İkinci Bölümünde ise tamamen Yöresel Mimariye göre yapılmış içerisinde

1-Kserander

2-Ambar

3-Misafir Odası

4-Tandır Odası

5-Ahır

6-Günlük Yaşam alanı

Müzenin İkinci Bölümü bu alanların yer Aldığı Kültür Evinden oluşmaktadır.

Uzungöl´ün Yüz Sene önceki Yaşam Öyküsünün Sergilendiği Kültür evinde ayrıca 3 adet Silikon Heykel yer almaktadır

Kültür Evinde ayrıca Geçmiş Teknolojiyi anlatan bir bölüm de bulunmaktadır.

Kültür Evinin hemen yan tarafında ise Dört Bölüm Yer almaktadır.Bunlar:

1-Şelale

2-Peteklik

3-Eski Mimariye Göre yapılmış Ahşap bir Köprü

4-Taş Havuz bulunmaktadır

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM:

Müzenin Üçüncü Bölümü ise  çok farklı ve özel bir Bölüm Yer almaktadır.Çünkü bu bölümde Dursun Ali İnan´ın yaklaşık 25 senelik emeklerinin Sergilendiği Bölüm yer almaktadır.

Turizmci Dursun Ali inan´ın 25 Sene boyunca ortaya çıkardığı ve de mükemmel el işçiliği ile her birini mükemmel birer Sanat Eserine  dönüştürdüğü Ağaç Köklerinin Dğada yaşayan hayvan ve canlılara benzetmek sureti ile değerlendirme düşüncesi ile Bölgemizde bulunan ve Bölgemizin değişik yerlerinden alınan çeşitli Taş Örnekleri bu bölümün en önemli kısımlarını oluşturmaktadır.

Tamamı Dursun Ali İnan tarafından yapılan bu eserler Modern tarzda Dizayn edilmiş Mükemmel bir alanda  Ziyaretçiklerin beğenisine sunulmaktadır.

MÜZENİN DİĞER BÖLÜMLERİ

1-YÖRESEL ÜRÜN SATIŞ REYONU

Müzenin bu bölümünde tamamen Çaykara Yöresine ait Yöresel Ürünlerin Ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı “Yöresel Ürün satış Reyonu” yer almaktadır

2-DİNLENME KAMELYALARI

Müzenin bu bölümünde Müzeye gelen ziyaretçilerin dinlenebilmeleri ve çaylarını  keyifle yudumlayabilmeleri için 5 adet Kamelya yer almaktadır.

3-KAFETERYA

Müzenin bu bölümünde Müzeyi ziyarete gelen Misafirlerimize en mükemmel hizmetin verilebileceği Açık ve Kapalı Kafeteryalar yer almaktadır

4-OTOPARK

Müzeye gelen Ziyaretçilerin araçlarını park edebilmeleri için Müzede mükemmel bir Otopark da misafirlerin hizmetine sunulmaktadır.

Haber: Hilmi KanıkVideo Tarihi: 21.9.2019 12:55:45
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uzungöl Keleş Otel´de Muhteşem Bir Yılbaşı Gecesi
Uzungöl Keleş Otel´de Muhteşem Bir Yılbaşı Gecesi
Uzungöl Keleş Otel 31 Aralık Salı Gecesi gerçekleştireceği muhteşem bir organizasyon ile Misafirleri ile birlikte 2020 Yılını karşılamaya hazırlanıyor.
TÜGVA Ve Eğitim Camiasından KOBANO Hoca´ya Ziyaret
TÜGVA Ve Eğitim Camiasından KOBANO Hoca´ya Ziyaret
Kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı Çaykara İlçe Başkanı Berat TOSUN ve Öğrencilerden oluşan bir ekip Çaykara İlçemizin önemli İlim Deryalarından olan ve Kobano Hoca olarak bilinen Akdoğan Mahallesinden Emekli İmam Hatip Mustafa AKIN´ı Akdoğan Mahallesindeki evinde ziyaret ederek sohbet ettiler.
Bir Mesaj Bir Mahalleyi Yok Olmaktan Kurtardı
Bir Mesaj Bir Mahalleyi Yok Olmaktan Kurtardı
Öğretmen Hilmi KANIK ın Bir Mesaj Bir Mahalleyi Yok Olmaktan Kurtardı İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Türklerin ve Dünyanın Tarihi Yeniden Yazılacak
Türklerin ve Dünyanın Tarihi Yeniden Yazılacak
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Hemşehrimiz Prof.Dr. Necati Ağıralioğlu´nun yazdığı “TÜRKLERİN VE DÜNYANIN TARİHİ YENİDEN YAZILACAK” adlı araştırma yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Uzungöl´de Mehmet Gülcan´ına Kavuştu
Uzungöl´de Mehmet Gülcan´ına Kavuştu
Uzungöl´ün en sevilen İsimlerinden Mustafa AYGÜN´ün Oğlu Mehmet ile Gülcan ÇAKIR 22 Kasım 2019 Cuma Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de düzenlenen muhteşem bir Düğün Töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe “EVET” dediler.
Çaykara Şehidini Unutmayacak
Çaykara Şehidini Unutmayacak
15 Ağustos 2015 Tarihinde Şemdinli´de Terör Örgütlerinin Hain Saldırısı ile Şehit olan Özel Harekat Başkomiseri Şehit Ahmet Çamur Soğanlı Mahallesinde bulunan mezarı başında anıldı.
Karaçam´da Muhteşem Bir Düğün
Karaçam´da Muhteşem Bir Düğün
Karaçam Mahallesinde Muhteşem bir Düğün…Karaçam Mahallesinin sevilen isimlerinden Selami Kaçan ile Nilüfer Sargın Karaçam´da gerçekleştirilen muhteşem bir düğün Töreni ile birbirlerine bir ömür boyu EVET dediler.
Çaykara´da Hutbe Okuma Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Hutbe Okuma Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri arasında düzenlenen Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler belli oldu.
Çaykara´da Peygamberimiz ve Aile Konferansı
Çaykara´da Peygamberimiz ve Aile Konferansı
Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde Çaykara İlçe Müftülüğü tarafından “Peygamb erimiz ve Aile”Temalı Konferans çalışması gerçekleştirildi.
Zeki Bilge´den Mevlid-i Nebi Programı
Zeki Bilge´den Mevlid-i Nebi Programı
Peygamberimiz Hz. Muhammed(SAV)´in Dünyaya Teşriflerinin Yıl Dönümü Dolayısı ile kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası dolayısı ile Çaykara Merkez Zeki Bilge Ortaokulu tarafından Mevlid-i Nebi Programı düzenlendi.
Taşkıran´a İstanbul´lu Gelin
Taşkıran´a İstanbul´lu Gelin
İlçemiz Taşkıran Mahallesinden Yücel Altınışık ile İstanbul´dan Özge Bozdemir 1 Kasım 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir Düğün Töreni ile hayatlarını birleştirdiler.
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
Cumhuriyetimizin İlan edilişinin 96.Yıl Dönümü olan 29 Ekim cumhuriyet Bayramı Çaykara İlçemizde düzenlenen çeşitli törenler ile kutlandı.
Çaykara´ya 2 adet Mezbaha İhaleye Çıkıyor
Çaykara´ya 2 adet Mezbaha İhaleye Çıkıyor
DOKAP mali destekli Çaykara merkez ve Sultanmurat yaylasında olmak üzere 2 adet Mezbaha yapımı için ihale yapılacak.
Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi ?
Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi ?
Emekli öğretmen Mehmet Şahin´in kaleme aldığı ‘Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi?´ adlı makaleyi yayınlıyoruz.
Adam Gibi Adam Olmak
Adam Gibi Adam Olmak
Çaykaralı hemşehrimiz araştırmacı-yazar İbrahim Tuncer´in kaleme aldığı “ADAM GİBİ ADAM OLMAK” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Uzungöl´ü Anlamak
Uzungöl´ü Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl´ü Anlamak İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara Dernekpazarı Derneğinden Uzungöl´e Destek
Çaykara Dernekpazarı Derneğinden Uzungöl´e Destek
Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Trabzon Derneği tarafından Uzungöl´de gerçekleştirilmesi Planlanan Yıkım Çalışması ile ilgili olarak Uzungöl Halkına Destek olmak amacı ile bir basın açıklaması yayınlandı.
Uzungöl Halkı Tek Yürek
Uzungöl Halkı Tek Yürek
Uzungöl Tek Yürek…İmar Planı olmayan Uzungöl´de İmara aykırı oldukları gerekçesi ile Yıkım Kararı verilen ve İnşaat Sahiplerine Yıkım İşlemleri için Tebligat gönderilen Uzungöl´de Tüm Uzungöl Halkı Haklı davasında tek yürek olarak bir araya geldi.
Hanefi Şahin´den Derdiniz Nedir?
Hanefi Şahin´den Derdiniz Nedir?
Hanefi Şahin Hocamız yazdığı güzel şiiri ile Yıkım Çalışmasının yanlışlığını ifade etti ve yetkililerin bu konudaki kararlarını yeniden gözden geçirmelerini talep etti.
Gurbet´ten Uzungöl´e Dev Destek
Gurbet´ten Uzungöl´e Dev Destek
1965 Yılında Şirin Beldemiz Uzungöl´den Van Özalp Dönerdere Köyümüze İskan olarak giden Hemşerilerimiz Uzungöl´deki kardeşlerine yönelik bu yıkım çalışmasına büyük tepki gösteriyor.
Uzungöl Derneklerinden Uzungöl´e Tam Destek
Uzungöl Derneklerinden Uzungöl´e Tam Destek
İstanbul ve Bursa´da Faaliyetlerini sürdüren Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Dernekleri Uzungöl´de gerçekleştirilmeye çalışılan Yıkım Çalışmaları ile ilgili çeşitli Mesajlar yayınlayarak Uzungöl Halkının yanında olduklarını ifade ettiler
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 5 yaralı
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 5 yaralı
Çaykara-Of Karayolu Dernekpazarı çıkışında meydana gelen kazada 5 Kişi yaralandı.
Uzungöl´ü Cezalandırmak
Uzungöl´ü Cezalandırmak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl´ü Cezalandırmak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam isimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Zorluoğlu ailesinin en mutlu günü
Zorluoğlu ailesinin en mutlu günü
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu´nun oğlu dünya evine girdi.
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya açan İsim Dursun Ali İnan´ın Turizmci Oğlu Uzungöl´lü Genç İş Adamı,Profesyonel Fotoğraf Sanatçısı,Doğa Dostu ve de güçlü Kalemi ile olaylara farklı bir bakış açısı getiren Genç Şairi Mehmet İnan hayatımıza yine farklı bir pencereden bakmaya devam ediyor
Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Uzungöl´ün en sevilen Genç İsimlerinden Ahmet Akyüz ile Gülseren Akyüz 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere Destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi