Dursun Ali İnan Müzesi Açıldı
Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de İş Adamı Turizmci dursun Ali inan tarafından hazırlanan “Dursun Ali İnan Müzesi” Kurban Bayramının ilk günü olan 11 Ağustos 2019 Pazar Günü açıldı.
Tarih: 11.8.2019 11:40:43

Karadeniz  ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de İş Adamı Turizmci dursun Ali inan tarafından hazırlanan “Dursun Ali İnan Müzesi”  Kurban Bayramının ilk günü olan 11 Ağustos 2019 Pazar Günü açıldı.

Uzungöl´ü Ziyarete gelen Misafirlerimiz her biri birer Tarihi Eser Niteliği taşıyan Dursun Ali İnan Müzesini 11 Ağustos 2019 Pazar Gününden itibaren Ziyaret edebilecek.

Turizm Altyapısı ve Turizm çeşitliliği anlamında bir çok ilklerin yaşandığı,Seyir Terası,Macera Parkı,Masal Parkı gibi bir çok alanının Turizmin hizmetine açıldığı Uzungöl´de Uzungöl Turizminin Baş Duayeni ve Mimarı Turizmci Dursun Ali İnan tarafından hazırlanan Müze Uzungöl Dostlarının beğenisine sunuluyor.

/resimler/2019-8/11/1143494862184.jpg1974 Yılında açtığı Restaurant ve Alabalık Çiftliği ile Uzungöl´de Turizmi başlatan Turizmci Dursun Ali İnan bu anlamda Hayat Hikayesi yazılması gereken ve insanlara örnek olması gereken örnek bir insan ve örnek bir Turizmci.

1974 Yılında doğru dürüst yolu olmayan insanların güçlükle ulaşabildikleri Uzungöl´de başlatmış olduğu Turizm meşalesini tam 45 senedir Büyük bir gurur ile dalgalandırmayı başaran Turizmci Dursun Ali İnan  şimdi ise 45 senelik Turizm birikimini Müze haline dönüştürerek Uzungöl Dostlarının beğenisine sunuyor

Sadece Turizmci kimliği ile değil aynı zamanda Araştırmacı yapısı okuyan araştıran ve geçmiş yıllardaki altyapısı ile Uzungöl Tarihini en iyi bilen insanlardan birisi olma özelliklerine sahip olan İş Adamı Dursun Ali İnan şimdi ise tüm bu birikimlerini açacağı Müze ile Uzungöl Dostları ile paylaşıyor

RESMİ AÇILIŞ EYLÜL AYINDA

Bu gün itibarı ile Uzungöl Dostlarının beğenisine sunulacak olan Dursun Ali İnan Müzesinin Resmi Açılışı ise 2019 Yılının Eylül Ayında gerçekleştirilecek.

Yoğun ve yorucu uzun bir çalışma sürecinin ardından Dursun Ali İnan Müzesi Ağustos Ayının İkinci Haftasına yetiştirilebildi./resimler/2019-8/11/1144384706832.jpgMüzenin resmi açılışı ise 2019 Yılının Eylül aysında Geniş Bir Katılım ile gerçekleştirilecek.

SENELİR BİRİKİMİ MEYVESİNİ VERİYOR

Turizmci yapısının yanı sıra mükemmel bir Doğa Dostu olarak tanınan Dursun Ali İnan zamanının önemli bir bölümünü Doğada ya da Kendi İş Atölyesinde geçiriyıor.

Yaklaşık 45 senedir Kendi İş Atölyesinde kendi elleri ile yapımını tamamladığı yüzlerce Tarihi eseri bir araya getirerek Müze haline getirdi Dursun Ali İnan

Peki Neler mi var Dursun Ali İnan´ın Müzesinde…İşte size bazı satır başları

DURSUN ALİ İNAN MÜZESİNİ TANIYALIM

Uzungöl  Dursun Ali İnan Müzesi Uzungöl İnan Kardeşler Otel Restaurantın bulunduğu bölümde yer almaktadır.Müzenin Trabzon şehir Merkezine olan uzaklığı ise 99 KM´dir.

Dursun Ali inan Müzesi toplamda üç bölümden meydana gelmektedir

Muhgteşem bir Tarih Yolculuğuna hazır mısınız…O Halde gelin hep birlikte Dursun ali İnan Müzesine muhteşem yolculuğumuza başlayalım.

BİRİNCİ BÖLÜM

Birinci Bölümün bulunduğu Ana binada ;

1-Uzungöl´ün Tarihi

Uzungöl´ün geçmiş tarihinin sergilendiği bu bölümde Uzungöl ile ilgili her türlü Tarihi esere rastlamak mümkün.

Müzede Tarihsel Dönem içerisinde özellikle son 100 yıl içerisinde Uzungöl  ve Bölge insanı tarafından kullanılan her türlü eşyaya rast gelmek mümkün

2-Uzungöl´ün Coğrafyası

Müzede Uzungöl´ün Coğrafik yapısı ve meydana gelmesi ile ilgili olarak hazırlanan çeşitli görsellere rastlamak mümkün

3-Çaykara İlçemizden son 100 senede yapılan göçler

Müzede Çaykara İlçemizden son 100 sene içerisinde Ülkemizin Değişik Bölgelerine yapılan göçlerden izler bulmak mümkün.Çaykara insanımızın Doğa  ve yaşam şartları sebebi ile Öz Yurdundan ayrılarak Gurbet ellerini kendisine mekan yaptığı Başta Hatay Kırıkhan,Erzincan Çayırlı,Erzincan Tercan,Van Özalp gibi Ülkemizin değişik Yörelerine ait çeşitli eserler Turizmci Dursun Ali İnan´ın yaşam ufku ve farlı bakış açısı ile Müzeye farklı bir anlam ve güzellik katıyor.

4-Çaykara İlçemizin İşgal Yılları

Çaykara İlçemizin İşgal Yıllarını en iyi bilen insanlardan bir tanesi  Turizmci Dursun ali İnan.Hem çok okuyan araştıran bir yapıya sahip hem de Dedelerinden,ninelerinden dinlemiş olduğu yaşam öykülerini okumuş olduğu kitaplar ile mükemmel bir şekilde Sentez yapmış bir insan./resimler/2019-8/11/1145192363959.jpgİşte bu sebeple İşgal Yılları ve İşgal yıllarında Çaykara insanının Vatan Savunması ile ilgili her türlü materyale rastlamak mümkün Dursun Ali İnan Müzesinde

5-Savaşlar

Savaşlar ve Savaş Aletleri…Geçmişten günümüze kadar Bölgede yapılan Savaşlar ve kullanılan Savaş Aletleri ile ilgili her türlü eşyaya rastlamak mümkün Dursun Ali İnan müzesinde

6-Arkeolıojik Eserler

Bölgemizde Tarih Boyunca yer alan her türlü Arkeolojik Esere rastlamak mümkün Dursun Ali İnan Müzesinde

7-Ağırlıklar

Tarihsel Süreç Boyunca Bölgemizde kullanılmakta olan her türlü Ağırlık Ölçüsüne Dursun Ali İnan Müzesinde Rastlamak mümkün.

8-Uzungöl´de Çocukluk

Uzungöl Ve bölgede Çocukluk.Bölgede oynanan Çocuk Oyunları…Bölgede kullanılan Çocuk Beşikleri…Geçmiş Dönemlerde çocuklar tarafından kullanılan oyuncaklar ve çocukların yaşam biçimi…Çocuklar tarafından kullanılan giysiler.Kısaca Çocuk adına geçmişte aklınıza takılan ne varsa Dursun  Ali inan Müzesinde rastlamak mümkün.

Çocukluğunuza geri dönmek ve çocukluğunuzu yeniden yaşamak mı istiyorsunuz.O zaman dursun  Ali  İnan Müzesi sizi bekliyor

9-Çeyiz ve Düğün Kültürü

Çaykara İlçesi Çeyiz ve Düğün Kültürü konusunda son derece zengin bir ilçedir.Geçmiş dönemlerde gelinler için hazırlanan çeyizler,kıyafetler,gelin ve damat kıyafetleri,düğün,yedi düğünü,kız isteme gibi bir çok kültür malzemesini Dursun Ali İnan müzesinde ziyaret etmeniz mümkün.

/resimler/2019-8/11/1146138146202.jpgGünümüzde tamamen kaybolan ve de hiç kimsenin hatırlama bile hatırlamadığı bu muhteşem güzellik karşısında gözlerinize inanamayacaksınız.

10-Mutfak Kültürü

Çaykara İlçemiz ve Uzungöl Mutfak Kültürü bakımından son derece zengin bir kültüre sahip…Sevgili Dursun Ali İnan Abimiz müzesinde bu muhteşem kültürü en mükemmel bir şekilde yansımış durumda

Neler yok ki müzede.Tenceresinden tutun da tabağına,çanağına,odun kepçesine hatta odun kaşığına kadar.Müzesine yemek pişirilen ocağı da muhteşem görünümü ile eklemeyi unutmamış Sevgili Dursun Ali İnan Abimiz…

Ayrıca Mutfak Kültürü ile ilgili aynı müzede geçmişteki yemek kültürünü anlatan 3 adet Silikon Heykel de yer almaktadır.

11-Dini ve Sivil Mimari

Mimari bakımdan son derece zengin olan Çaykara Kültürü Dursun ali İnan Müzesindeki yerini almış durumda.Geçmiş dönemlerde kullanılan inşaat alet ve makineleri,geçmiş dönemlerde kullanılan inşaat malzemeleri ve maket ev örnekleri Müzenin en güzel bölümlerinden bir tanesini oluşturuyor.

12-Marangozluk

Geçmiş Dönemlerde inşaat ve Günlük Yaşam eşyalarının  tamamı ahşaptan yapıldığı için Ağaç İşleme Sanatı olarak bilinen Marangozluk en önemli meslek konumunda bulunuyordu.

İşte Sevgili Dursun Ali inan Abimiz Müzesinde Marangozluk Kültürünü bizlere en mükemmel şekilde anlatıyor.Bıçkısından tutun da el hızarına kadar.Marangozluk adına aradığınız her şeyi bu müzede bulmak mümkün

13-Değirmen Kültürü

Değirmen Kültürü Bölgemizin en önemli Kültürel Değerlerinden bir tanesi.Bölgede yetiştirilen en önemli tarım ürünü Mısır…Bu yüzden de Mısır insanların temel besin kaynağı.

Bu durumda ise mısırın Değirmenlerde öğütülüp un haline getirilmesi günlük hayatın en zorunlu ihtiyaçlarından bir tanesi.

O yüzden de geçmiş dönemlerde her Mahallede en az 4-5 tane değirmen bulunmakta idi.

Günümüzde yok olmaya mahküm olmuş olan Değirmen Kültürünü Sevgili Dursun Ali İnan Abimiz en mükemmel bir şekilde anlatıyor bizlere Müzesinde.

14-Uzungöl´de Yaban Hayatı

Doğaya aşırı derecede düşkün olan ve Doğa Dostu olarak tanınan günlük yaşamının çok önemli bir bölümünü Doğada geçiren Turizmci Dursun Ali İnan Müzesinde Yaban hayatına çok büyük önem veriyor.

Çeşitli

 Ağaç köklerini bölgemizde barınan Yaban Hayvanlarının şekillerine dönüştürmeyi başaran Dursun Ali İnan bize göre belki de Dünyanın en önemli Yaban Hayatı Maketi Müzesi ile ziyaretçilerini bekliyor.

15-Tarım ve Hayvancılık

Geçmiş Dönemlerde Tarım ve hayvancılık Çaykara İlçemizde insanlarımızın en önemli geçim kaynağını oluşturmakta idi.Bu sebeple insanlarımızın Tarım alanında kullandıkları aletlerin tamamını Dursun Ali İnan Müzesinde bulmak mümkün.

Ayrıca Hayvancılık alanında çayır,ot biçimi ve hayvan besleme ile ilgili bir çok eşyaya rastlamak mümkün Duırsun Ali inan Müzesinde

16-Arıcılık

Geçmiş Dönemlerde Arıcılık yaygın bir Sanat olarak Bölgemizde İcra ediliyordu.Arcılık ile ilgili her türlü kullanım eşyasına rastlamak mümkün Müzemizde.

17-Uzungöl´de İlk Turizm Faaliyetler

1974 Yılında Uzungöl´de ilk Turizm faaliyetini başlatan ve Uzungöl´ün turizm Bölgesi olmasında en büyük emek sahibi olan Turizmci Dursun Ali İnan Müzesinde Turizme başlama yıllarını ve 1970´li yılların Uzungöl´ünü muhteşem Görsel Efektler ile birlikte mükemmel bier şekilde işleyerek misafirlerin beğenisine sunmuş

18-VE DURSUN ALİ İNAN´IN HAYAT HİKAYESİ ANLATILMAKTADIR

Uzungöl Turizminin Baş Mimarı Dursun ali İnan´ın Azim ve Mücadele ile dolu yaşam öyküsü Müzenin Baş Köşesinde yerini almış durumda.

Kafasında tasarlamış olduğu Turizm Fikrini çevresindeki insanların olumsuz görüşleri ve eleştirilerine rağmen hayata geçirmeyi başaran ve gerçekleştirmiş olduğu bu muhteşem proje sayesinde Uzungöl´ün Dünyaca Ünlü bir Turizm Merkezi Haline gelmesini sağlayan Dursun ali İnan´ın azim,mücadele,üreticilik,yenilikçilik ve başarı dolu yaşam öyküsü Müzenin Baş köşesinde yerini almış bulunuyor.

DÜNYADA BİR İLK

ANDROİD BİR KEMENÇECİ

Ayrıca bu bölümde Dünyada ilk defa olarak Müzeye Özgü yapılan Android bir Kemençeci Heykeli bulunmaktadır.

Bu heykelin en önemli özelliği ise Kemençe çalıp Türkü söylerken gözleri,ayakları,parmakları,kafası ve bütün vücudu Müziğin Ritmine göre hareket etmektedir

İKİNCİ BÖLÜM

Müzenin İkinci Bölümünde ise tamamen Yöresel Mimariye göre yapılmış içerisinde

1-Kserander

2-Ambar

3-Misafir Odası

4-Tandır Odası

5-Ahır

6-Günlük Yaşam alanı

Müzenin İkinci Bölümü bu alanların yer Aldığı Kültür Evinden oluşmaktadır.

Uzungöl´ün Yüz Sene önceki Yaşam Öyküsünün Sergilendiği Kültür evinde ayrıca 3 adet Silikon Heykel yer almaktadır

Kültür Evinde ayrıca Geçmiş Teknolojiyi anlatan bir bölüm de bulunmaktadır.

Kültür Evinin hemen yan tarafında ise Dört Bölüm Yer almaktadır.Bunlar:

1-Şelale

2-Peteklik

3-Eski Mimariye Göre yapılmış Ahşap bir Köprü

4-Taş Havuz bulunmaktadır

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM:

Müzenin Üçüncü Bölümü ise  çok farklı ve özel bir Bölüm Yer almaktadır.Çünkü bu bölümde Dursun Ali İnan´ın yaklaşık 25 senelik emeklerinin Sergilendiği Bölüm yer almaktadır.

Turizmci Dursun Ali inan´ın 25 Sene boyunca ortaya çıkardığı ve de mükemmel el işçiliği ile her birini mükemmel birer Sanat Eserine  dönüştürdüğü Ağaç Köklerinin Dğada yaşayan hayvan ve canlılara benzetmek sureti ile değerlendirme düşüncesi ile Bölgemizde bulunan ve Bölgemizin değişik yerlerinden alınan çeşitli Taş Örnekleri bu bölümün en önemli kısımlarını oluşturmaktadır.

Tamamı Dursun Ali İnan tarafından yapılan bu eserler Modern tarzda Dizayn edilmiş Mükemmel bir alanda  Ziyaretçiklerin beğenisine sunulmaktadır.

MÜZENİN DİĞER BÖLÜMLERİ

1-YÖRESEL ÜRÜN SATIŞ REYONU

Müzenin bu bölümünde tamamen Çaykara Yöresine ait Yöresel Ürünlerin Ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı “Yöresel Ürün satış Reyonu” yer almaktadır

2-DİNLENME KAMELYALARI

Müzenin bu bölümünde Müzeye gelen ziyaretçilerin dinlenebilmeleri ve çaylarını  keyifle yudumlayabilmeleri için 5 adet Kamelya yer almaktadır.

3-KAFETERYA

Müzenin bu bölümünde Müzeyi ziyarete gelen Misafirlerimize en mükemmel hizmetin verilebileceği Açık ve Kapalı Kafeteryalar yer almaktadır

4-OTOPARK

Müzeye gelen Ziyaretçilerin araçlarını park edebilmeleri için Müzede mükemmel bir Otopark da misafirlerin hizmetine sunulmaktadır.

Haber: Hilmi Kanık
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Dursun İnan Müzesi Açıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İlk Fidan Kaymakam Çiğdem ve Başkan Tok´tan
İlk Fidan Kaymakam Çiğdem ve Başkan Tok´tan
Türkiye, 11 milyon fidan dikme organizasyonuyla yeşili doğaya kazandırıyor.Proje Kapsamında Çaykara İlçemizin Ayışığı Yaylasında 1111 Fidan Dikimi gerçekleştirildi.
Şekersu Yolunda Engeller Aşılıyor
Şekersu Yolunda Engeller Aşılıyor
2019 Yılı Yaz Mevsiminde çok önemli çalışmalar gerçekleştirilen Şekersu Köyünde Sonbahar Mevsimi olması ve Kış Mevsimine yaklaşılmasına rağmen bu çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Uzungöl Halkından Yıkım Kararına Tepki
Uzungöl Halkından Yıkım Kararına Tepki
Çaykara Belediyesi tarafından Bölgedeki İmar Barışına uygun olmayan yaklaşık 118 yapının yıkımı için Yapı Sahiplerine gönderilen Tebligat Yapı Sahiplerine ulaşırken Binaların 5 Ekim 2019 Tarihine Kadar Boşaltılmak İstenmesi Uzungöl Halkı ve Uzungöl´de bulunan Turizm İşletmeleri tarafından tepki ile karşılandı.
Uzungöl´de Yıkımlar 5 Ekimde Başlıyor!
Uzungöl´de Yıkımlar 5 Ekimde Başlıyor!
Çaykara Belediyesi tarafından Uzungöl kaçak ve çarpık yapılaşma yapanlara 5 Ekim´e kadar binaların yıkıma hazır olacak şekilde boşaltılması için tebligat gönderdi.
Taşkıran´da Can Pazarı
Taşkıran´da Can Pazarı
İlçemiz Taşkıran Mahallesinde meydana gelen kazada 1 kişi öldü bir kişi de yaralandı.
Çaykara Müftülüğünden İcazete Davet
Çaykara Müftülüğünden İcazete Davet
Çaykara Müftülüğü tarafından hazırlanan İcazet Merasimi 29 Eylül 2019 Pazar Günü İlçemiz Buduhan Tesislerinde gerçekleştirilecek.
Çaykara´nın Bazı Yaylaları Beyaza Büründü
Çaykara´nın Bazı Yaylaları Beyaza Büründü
Çaykara´nın Yüksek Kesimlerde Bulunan Yaylalar Beyaz örtü ile kaplandı.
Gaziler Günü Çaykara´da Kutlandı
Gaziler Günü Çaykara´da Kutlandı
19 Eylül Gaziler Günü Çaykara İlçemizde düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Şekersu ve Gudi Yolu Genişliyor
Şekersu ve Gudi Yolu Genişliyor
Uzungöl Şekersu Yaylasında yol genişletme ve Serme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.Turizm Cenneti Uzungöl´ü Doğa Harikası Yaylalarına ve Bayburt´a bağlayan Kara Yolu Yol genişletme ve iyileştirme çalışmalarına Gudi Yaylası Mevkiinde devam ediliyor
Çaykara ve Orman Mantarları
Çaykara ve Orman Mantarları
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Gönan´ın Çaykara ve Orman Mantarları İle İlgili Gerçekleştirdiği Çalışmayı Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara Halk Bankasında Nöbet Değişimi!
Çaykara Halk Bankasında Nöbet Değişimi!
Çaykara Halk Bankası Müdürlüğüne Çaykaralı Hemşehrimiz Halil İbrahim Deberoğlu atandı.
Çaykara İlçe Jandarma Komutanından Ataköy Hastanesine ziyaret
Çaykara İlçe Jandarma Komutanından Ataköy Hastanesine ziyaret
Çaykara İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Uğur Şen Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesini ziyaret etti.
Çaykara´da Zafer Bayramı Coşkusu
Çaykara´da Zafer Bayramı Coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramının 97.Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Çaykara´da Organ Bağışına Yönelik Eğitim Semineri
Çaykara´da Organ Bağışına Yönelik Eğitim Semineri
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi organ bağışı ile ilgili toplumu bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.
Çaykara Uzungöl Yolunda Kaza: 1 yaralı
Çaykara Uzungöl Yolunda Kaza: 1 yaralı
Çaykara Uzungöl yolunda Motosiklet otomobille çarpıştı 1 kişi yaralandı
Çaykara´nın Tarihi Okuluna Sahip Çıktılar
Çaykara´nın Tarihi Okuluna Sahip Çıktılar
Çaykara´da ilk İlkokul olma özelliğine sahip harabeye dönen ve kaderine terk edilen okula mezunları tarafından sahip çıkılarak restorasyonu için çalışmalar devam ediyor.
Çaykara´dan Üniversiteye Yolculuk
Çaykara´dan Üniversiteye Yolculuk
2019 Yılı Üniversite Sınavlarının açıklanması ile birlikte Çaykara İlçemizde bulunan 4 lisemizden toplam 185 öğrenci Üniversiteye yerleşmeyi başardı.
Çaykara Ataköy Hastanesinde Uzman Doktorlar Göreve Başladı
Çaykara Ataköy Hastanesinde Uzman Doktorlar Göreve Başladı
Bölge hastanesi olarak hizmet veren Çaykara Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde 2 Uzman Doktor daha göreve başladı.
Şekersu Yolu genişliyor
Şekersu Yolu genişliyor
Uzungöl Şekersu Yaylasında yol genişletme ve Serme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
Karaçam Yolunda Can Pazarı
Karaçam Yolunda Can Pazarı
İlçemiz Karaçam Mahallesi Alçakköprü Mahallesinde Meydana. gelen Trafik kazasında bir kişi öldü biri ağır olmak üzere 3 kişi yaralandıl
Çaykaralı Albay Mustafa Cüneyt Arıkan Tuğgeneralliğe  Atandı
Çaykaralı Albay Mustafa Cüneyt Arıkan Tuğgeneralliğe Atandı
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları açıklandı. Çaykaralı Mustafa Cüneyt Arıkan Tuğgeneralliğe yükseldi.
Çaykara´da Restoran Kül Oldu
Çaykara´da Restoran Kül Oldu
Çaykara girişinde anayol güzergâhında dört yıldır hizmet beren TIR restoran yanarak kül oldu.
Sıcakoba´da İki İnek Elektriğe Kapıldı
Sıcakoba´da İki İnek Elektriğe Kapıldı
Çaykara Sultanmurat Sıcakoba Yaylasında iki inek Elektrik akımına kapılarak telef oldu.
Ot Kamyonunun Üstünden Dereye Düştü Öldü
Ot Kamyonunun Üstünden Dereye Düştü Öldü
Çaykara Köseli Köyünde yaşanan kazada Dursun Özen Dereye düşerek hayatını kaybetti.
Çaykara´da 15 Temmuz Etkinlikleri
Çaykara´da 15 Temmuz Etkinlikleri
15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Milli Birlik ve Kardeşlik Günü Çaykara İlçesinde gerçekleştirilen çeşitli etkinlik ve Organizasyonlar ile kutlandı.
İzmir´den Çaykara´ya Gelin Geldi
İzmir´den Çaykara´ya Gelin Geldi
Çaykara Kabataş Mahallesinden Yusuf Akaydın ile İzmirli Sibel Pala muhteşem bir düğün töreniyle evlendiler.
Uzungöl´de Kaza: 1 Yaralı
Uzungöl´de Kaza: 1 Yaralı
Uzungöl turizm merkezinde meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi