Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Çaykara ve Trabzon Basın Dünyamızın önemli isimlerinden Kemal Çuman´ın Kızı Hülya Çuman Cicerali geçirdiği ani ani bir Rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.
Tarih: 1.8.2018 14:06:36/ 6989okunma / 3yorum

Çaykara ve Trabzon Basın Dünyamızın önemli isimlerinden Kemal Çuman´ın Kızı Hülya Çuman Cicerali geçirdiği ani bir rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.

Yaklaşık 4 gündür Hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekte olan Hülya Çuman Cicerali ile ilgili olumlu ve güzel haberleri sizlere aktarabilmeyi umut ediyoruz.

6 Aylık Hamile olan Hülya Çuman Cicerali bundan 4 gün önce ani bir rahatsızlanma sonucunda hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tahlil ve tetkikler sonucunda Beyine Pıhtı attığı tespit edildiğinden Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi atına alındı.

Hem bebeğin hem de annenin sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken bizler de Basın Ekibi olarak Hastaneden gelecek olan güzel haberleri okuyucularımız ile paylaşmayı bekliyoruz.

Çaykara Gündem Ailesi olarak Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Sevgili Kemal Çuman Abimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Dünyalar Güzeli Kızı Hülya Çuman Cicerali´nin bebeği ile birlikte bir an önce iyileşerek sağlıklı bir şekilde aramıza dönmesini temenni ediyoruz.

KEMAL ÇUMAN VE ÇAYKARA BASINI

Bundan yaklaşık 6-7 sene önce tanımıştım sanırım Sevgili Kemal Çuman´ı.Uzungöl´e gelmişti. Ve de bana bir Gönül Birlikteliğinde Hizmet Sevdası teklifinde bulunmuştu.

Birlikte Çaykara İlçemize Hizmet Sevdası yolunda çalışmaya var mısın diye sormuştu bana Sevgili Kemal Çuman./resimler/2018-8/1/1512476952485.jpgYaklaşık 7 senedir Gönül Birliği içerisinde Çaykara İlçemize hizmet taşımaya çalışıyoruz  sevgili Kemal Çuman ile. Aramızda hiçbir zaman maddi bir beklenti ya da çıkar beklentisi olmadı. İkimizin de ortak Sevdası hep Çaykara oldu. Ve de bizler Sevgili Kemal Çuman ile yaklaşık 7 senelik Gönül Birlikteliğimiz yolunda belki binlerce belki de onbinlerce haberi Çaykara Gündem Dostlarımız ile buluşturduk.

Kimi zaman keyifli haberler ile okuyucularımızı mutlu ettik. Kimi zaman da üzücü bir haberi hiç istemeden paylaşmak zorunda kaldık Sevgili Kemal Çuman ile.

Sosyal Yönü kuvvetli olan insanlar Çocuklarını ve ailelerini ihmal eder derler. Ben bu kavramı hem kendimde hem de Sevgili Kemal Çuman´da fazlası ile gördüm.Nasıl mı?

Sanırım bundan 3 sene öncesiydi. Şu anda Yoğun Bakım Ünitesinde yatmakta olan Dünyalar güzeli Kızı Sevgili Hülya Çuman Cicerali´nin Düğün Töreni vardı o gün.

Ben de o düğüne katılmak üzere Trabzon´a inmiştim. Aynı gün Yomra Residance´de bir açılış merasimi vardı.

Gözlerime inanamamıştım.Kemal Bey kızının düğününü bırakmış fotoğraf makinesini omzuna atmış ve açılış haberini yapmak üzere salondaydı. Kızmıştım Kemal Bey´e. Ben buradayım benim  olduğum yerde senin ne işin var. Ben haberi yapardım. Bu gün senin en mutlu günün.Git kızının yanında ol dedim.

Her zamanki neşeli hali ile güldü bana. Kızımın yanında olması gerekenler var dedi bana Kemal Bey. Haber önemli. Benim burada olmam lazım.

İstanbul´da Hastanede Kemal Bey.Tedavi görüyor. Zor bir Mide Operasyonu geçirmiş. Durumunu sormak için aradım.Bana Telefonda ilk söylediği cümle şu.

Hocam Kurbanın olayım. Ben yokum. Okuyucularımızı habersiz bırakma. Bir tatlı anı daha. 2016 Yılının Kasım Ayında Çaykara Gündem Gazetesini Yazılı olarak çıkarmaya başladık.Tam 15 hafta yaşam mücadelesi verdi gazetemiz. Üzülerek İfade etmek isterim ki o güzelim gazeteyi sadece Sevgili Kemal Çuman´ın şahsi gayretleri ile 15 hafta yaşatabildik ve de 15 hafta sonunda bizden bu kadar dedik ve gazetemizin yaşam öyküsü bu şekilde sona erdi.

Sevgili Kemal Çuman´ı tanıdığım 7 sene boyunca hiçbir zaman şahsi menfaatlerini ön plana çıkardığına asla şahit olmadım.O tertemiz yüreği ile çoğu zaman kendi cebinden harcama yaparak hep haber peşinde koştu. Hep siz Sevgili Çaykara Gündem Dostlarımıza daha kaliteli bir haberi nasıl taşıyabilirimin peşinde koştu.

51 Yaşındayım. Ve de 51 senelik ömrümde hiçbir çıkar beklemeden sadece insanlara hizmet sevdası ile çalışan tanıdığım insan sayısı asla bir elin beş parmağının yarısı kadar bile olmadı.Ve de gururla ifade etmek isterim ki Sevgili Kemal Çuman o parmakların en güçlü olanı.

Mevla bana nefes verdiği sürece ömrümün sonuna kadar Sevgili Kemal Çuman ile bu gönül birliğimiz hep devam edecek. Bu anlamda Sevgili Kemal Çuman´a ve de Dünyalar Güzeli Kızı Hülya Cuman Cicerali´ye bir defa daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Kızımızın bir an önce sağlığına kavuşarak yeniden aramıza dönmesi dileği ile yazımızı tamamlıyoruz.

Haber:Hilmi Kanık
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Geçmiş Olsun Kemal Cuman
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Fahri Düzenli
1.8.2018 20:37:54
Hilmi kardeşim Kemal Çuman la ilgili tüm yazdıklarına aynen katılıyorum. Çalışmalarında Dernekpazarı ayağı oldum. Gerçek haberciliği hayat geçiren, taviz vermeyen biri olarak kendisini hep taktir ettim. Şuanki durumunda kendisine sadece dualarımla destek olabilmekteyim. Daha fazlasını yapmayı çok isterdim. İnşallah en kısa zamanda kızımız eski sağlığına kavuşur ve hep mutlu oluruz.
Mustafa MUTLU
6.8.2018 08:29:09
Çok geçmiş olsun,Allah kızımıza acil şifalar versin.Hem bebeğini ve hem de kendisini bize bağışlasın.Amin
Ahmet Mutluoğlı
7.8.2018 00:09:08
Acil şifalar diliyoruz, çok geçmiş olsun. Haberi yeni okudum, inşallah iyidir hastalar şu anda.
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye ile Zafer´den Mutluluk Türküsü.Uzungöl´ün Genç Turizm İşletmecilerinden Zafer Danış ile Ana Sınıfı Öğretmeni Sümeyye Erdoğan Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
3 Gün Önce İlçemiz Hanırmak Yaylasında kaybolan 73 yaşındaki Saniye İkinci İçin Arama Kurtarma Çalışmalarına bu gün de devam edildi.
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
Çaykara Taşören Mahallesinden, Trabzon Yazarlar Derneği İstanbul Şube Başkanı yazar İbrahim Tuncer´in kızı Rumeysa Tuncer, Ali Torun ile dünya evine giriyor.
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Yaklaşık 4 senedir Çaykara İlçemizde Yürütülmekte Olan Çaykara´da Forodigo´nun Doğuşu Projesi Kapsamında Uzungöl´de Forodigo Kursu Stantının Açılış Töreni Uzungöl Şehit Mehmet Aygün Ortaokulu Bahçesinde gerçekleştirilen Tören ile açıldı.
Geçmiş Olsun Ali Kemal Sevinç
Geçmiş Olsun Ali Kemal Sevinç
Çaykara İlçemizin Sosyal ve Kültürel Alanlardaki en önemli ve de Sosyal İnsanlarından Ali Kemal Sevinç Geçirdiği Rahatsızlık sonucu Hastaneye kaldırıldı.
Kübra ile Emrullah Dünya Evine Giriyor
Kübra ile Emrullah Dünya Evine Giriyor
İlçemiz Yeşilalan Mahallesinden Kübra Sevinç ile Emrullah Şahin Dünya evine giriyor.
Esra İle Şeref´in Mutluluk Destanı
Esra İle Şeref´in Mutluluk Destanı
Uzungöl´ün Genç Esnaflarından Şeref Önal ile Esra Keleş 22 Temmuz 2018 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan mahşeri bir düğün ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları
Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Dünyanın En Tehlikeli Virajlarında Doğa Yürüyüşü
Dünyanın En Tehlikeli Virajlarında Doğa Yürüyüşü
22 Temmuz 2018 Pazar Günü Dünyanın En Tehlikeli Virajları olarak kabul edilen Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştiriliyor.
Şeref İle Esra´nın Mutluluk Yolculuğu
Şeref İle Esra´nın Mutluluk Yolculuğu
Uzungöl´ün En Sevilen Genç Esnaflarından Şeref Önal ile Esra Keleş 22 Temmuz 2018 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Düğün Töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET Diyecekler.
Uzungöl ve Ülke Turizmi
Uzungöl ve Ülke Turizmi
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl Ve Ülke Turizmi İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Çaykara´da Genç Çifçi Hibe Projesi
Çaykara´da Genç Çifçi Hibe Projesi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından gerçekleştirilen Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından İlçemizdeki 7 Çiftçiye 35 adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
ÇAYKARA´da Milli Birlik ve Kardeşlik Günü Etkinlikleri
ÇAYKARA´da Milli Birlik ve Kardeşlik Günü Etkinlikleri
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Çaykara´da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Teşekkür Mesajı
Teşekkür Mesajı
Bir süre önce vefat eden Çaykara´nın eski esnaflarından Hacı Mehmet Şahin ailesinin yayınladığı teşekkür mesajı aşağıdadır.
Kırıkhan´dan Ata Toprağına Selam Olsun
Kırıkhan´dan Ata Toprağına Selam Olsun
Hemşerilerimizin yaşadığı Hatay Kırıkhan 408 evler mahallesi muhtarı konuştu,” Çaykaralılar bizleri unutmasın. 2´nci Çaykara´dan onlara selam ve sevgilerimizi iletiyoruz,” dedi.
Güle güle ´KOCA ÇINAR´
Güle güle ´KOCA ÇINAR´
Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın Kaleme Aldığı" GÜLE GÜLE KOCA ÇINAR" adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Demirkapı Bayburt Yolu Tamamlanıyor
Demirkapı Bayburt Yolu Tamamlanıyor
Çaykara İlçemize en uzak Mahalle olan Demirkapı Mahallesi ile Bayburt arasındaki yolda iyileştirme,genişletme,betonlama ve asfaltlama çalışmaları büyük bir hız ile devam ediyor.
Kocaman Tavukçuluk Uzungöl´ün Hizmetinde
Kocaman Tavukçuluk Uzungöl´ün Hizmetinde
Senelerdir Uzungöl´de Turizm İşi ile uğraşan Asım Kocaman Şekersu Yaylasında Tavuk Üretim Çiftliği açarak Uzungöl Turizmine farklı bir yüz kazandırmayı başardı.
Gümüşhane´deki Kaza Çayıroba´yı Yaktı
Gümüşhane´deki Kaza Çayıroba´yı Yaktı
Gümüşhane İlimizde meydana gelen Feci Trafik Kazasının acısı İlçemiz Çayıroba Mahallesine düştü.Çayıroba Mahallesinin Genç Damatlarından Samet Çimen Gümüşhane´de meydana gelen Feci Trafik kazasında hayatını kaybetti.
Duygular, Vicdanlar, Ruhlar Tükendi!
Duygular, Vicdanlar, Ruhlar Tükendi!
Çaykaralı hemşerimiz Zeynep Yıldırım´ın kaleme aldığı “DUYGULAR, VİCDANLAR, RUHLAR TÜKENDİ” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz..
Çaykara´da Alkış Alan Davranış
Çaykara´da Alkış Alan Davranış
Devlet Memurları Topluma Hizmet etmek için vardır.Hangi Kamu Kurum ya da Kuruluşuna gidersek gidelim o Kurumda çalışan Devlet Memurları tabi ki işlerimizi hızlandırmak için ellerinden gelen gayreti göstermeye çalışırlar.
Öğretmenevi Müdürleri Uzungöl´de Buluştu
Öğretmenevi Müdürleri Uzungöl´de Buluştu
Öğretmenevi Müdürlerinden Karadeniz Turizminin Merkezi Uzungöl´e ziyaret.Trabzon İlimizde Hizmet İçi Eğitim Çalışmalarına devam eden 81 İlimizin İl Öğretmenevi Müdürleri ve Şube Müdürleri 26 Haziran 2018 Salı Günü Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´ü ziyaret ettiler.
Hilal ve Ali Turan Dünya Evine Giriyor
Hilal ve Ali Turan Dünya Evine Giriyor
İlçemiz Yeşilalan Mahallesinden Ali Turan Ocak ile Hilal Yıldırım Dünya evine giriyor.
Sinop´tan Ataköy´e Gelin Geldi
Sinop´tan Ataköy´e Gelin Geldi
Ataköy Mahallemizden Barış Aydın ile Aslen Sinop´lu olan ve de İstanbul´da ikamet eden Gamze Zaim Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Bir Tarafta Çiçek,Bir Tarafta Kar
Bir Tarafta Çiçek,Bir Tarafta Kar
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Bir Tarafta Kar Bir Tarafta Çiçek İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Filaklılar Buluşması Göz Kamaştırdı
Filaklılar Buluşması Göz Kamaştırdı
Uzungöl Filak Mahallesi Halkı tarafından her sene Geleneksel olarak gerçekleştirilen Filak Mahallesi Halkı buluşması bu sene de renkli görüntüler ve de yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
Uzungöl Bayramlaştı
Uzungöl Bayramlaştı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Ramazan Bayramının ilk gününden itibaren muhteşem bir yoğunluk yaşanıyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
22 °C
Çarşamba
21 °C
Perşembe
22 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi