Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Çaykara ve Trabzon Basın Dünyamızın önemli isimlerinden Kemal Çuman´ın Kızı Hülya Çuman Cicerali geçirdiği ani ani bir Rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.
Tarih: 1.8.2018 14:06:36/ 7250okunma / 3yorum

Çaykara ve Trabzon Basın Dünyamızın önemli isimlerinden Kemal Çuman´ın Kızı Hülya Çuman Cicerali geçirdiği ani bir rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.

Yaklaşık 4 gündür Hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekte olan Hülya Çuman Cicerali ile ilgili olumlu ve güzel haberleri sizlere aktarabilmeyi umut ediyoruz.

6 Aylık Hamile olan Hülya Çuman Cicerali bundan 4 gün önce ani bir rahatsızlanma sonucunda hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tahlil ve tetkikler sonucunda Beyine Pıhtı attığı tespit edildiğinden Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi atına alındı.

Hem bebeğin hem de annenin sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken bizler de Basın Ekibi olarak Hastaneden gelecek olan güzel haberleri okuyucularımız ile paylaşmayı bekliyoruz.

Çaykara Gündem Ailesi olarak Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Sevgili Kemal Çuman Abimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Dünyalar Güzeli Kızı Hülya Çuman Cicerali´nin bebeği ile birlikte bir an önce iyileşerek sağlıklı bir şekilde aramıza dönmesini temenni ediyoruz.

KEMAL ÇUMAN VE ÇAYKARA BASINI

Bundan yaklaşık 6-7 sene önce tanımıştım sanırım Sevgili Kemal Çuman´ı.Uzungöl´e gelmişti. Ve de bana bir Gönül Birlikteliğinde Hizmet Sevdası teklifinde bulunmuştu.

Birlikte Çaykara İlçemize Hizmet Sevdası yolunda çalışmaya var mısın diye sormuştu bana Sevgili Kemal Çuman./resimler/2018-8/1/1512476952485.jpgYaklaşık 7 senedir Gönül Birliği içerisinde Çaykara İlçemize hizmet taşımaya çalışıyoruz  sevgili Kemal Çuman ile. Aramızda hiçbir zaman maddi bir beklenti ya da çıkar beklentisi olmadı. İkimizin de ortak Sevdası hep Çaykara oldu. Ve de bizler Sevgili Kemal Çuman ile yaklaşık 7 senelik Gönül Birlikteliğimiz yolunda belki binlerce belki de onbinlerce haberi Çaykara Gündem Dostlarımız ile buluşturduk.

Kimi zaman keyifli haberler ile okuyucularımızı mutlu ettik. Kimi zaman da üzücü bir haberi hiç istemeden paylaşmak zorunda kaldık Sevgili Kemal Çuman ile.

Sosyal Yönü kuvvetli olan insanlar Çocuklarını ve ailelerini ihmal eder derler. Ben bu kavramı hem kendimde hem de Sevgili Kemal Çuman´da fazlası ile gördüm.Nasıl mı?

Sanırım bundan 3 sene öncesiydi. Şu anda Yoğun Bakım Ünitesinde yatmakta olan Dünyalar güzeli Kızı Sevgili Hülya Çuman Cicerali´nin Düğün Töreni vardı o gün.

Ben de o düğüne katılmak üzere Trabzon´a inmiştim. Aynı gün Yomra Residance´de bir açılış merasimi vardı.

Gözlerime inanamamıştım.Kemal Bey kızının düğününü bırakmış fotoğraf makinesini omzuna atmış ve açılış haberini yapmak üzere salondaydı. Kızmıştım Kemal Bey´e. Ben buradayım benim  olduğum yerde senin ne işin var. Ben haberi yapardım. Bu gün senin en mutlu günün.Git kızının yanında ol dedim.

Her zamanki neşeli hali ile güldü bana. Kızımın yanında olması gerekenler var dedi bana Kemal Bey. Haber önemli. Benim burada olmam lazım.

İstanbul´da Hastanede Kemal Bey.Tedavi görüyor. Zor bir Mide Operasyonu geçirmiş. Durumunu sormak için aradım.Bana Telefonda ilk söylediği cümle şu.

Hocam Kurbanın olayım. Ben yokum. Okuyucularımızı habersiz bırakma. Bir tatlı anı daha. 2016 Yılının Kasım Ayında Çaykara Gündem Gazetesini Yazılı olarak çıkarmaya başladık.Tam 15 hafta yaşam mücadelesi verdi gazetemiz. Üzülerek İfade etmek isterim ki o güzelim gazeteyi sadece Sevgili Kemal Çuman´ın şahsi gayretleri ile 15 hafta yaşatabildik ve de 15 hafta sonunda bizden bu kadar dedik ve gazetemizin yaşam öyküsü bu şekilde sona erdi.

Sevgili Kemal Çuman´ı tanıdığım 7 sene boyunca hiçbir zaman şahsi menfaatlerini ön plana çıkardığına asla şahit olmadım.O tertemiz yüreği ile çoğu zaman kendi cebinden harcama yaparak hep haber peşinde koştu. Hep siz Sevgili Çaykara Gündem Dostlarımıza daha kaliteli bir haberi nasıl taşıyabilirimin peşinde koştu.

51 Yaşındayım. Ve de 51 senelik ömrümde hiçbir çıkar beklemeden sadece insanlara hizmet sevdası ile çalışan tanıdığım insan sayısı asla bir elin beş parmağının yarısı kadar bile olmadı.Ve de gururla ifade etmek isterim ki Sevgili Kemal Çuman o parmakların en güçlü olanı.

Mevla bana nefes verdiği sürece ömrümün sonuna kadar Sevgili Kemal Çuman ile bu gönül birliğimiz hep devam edecek. Bu anlamda Sevgili Kemal Çuman´a ve de Dünyalar Güzeli Kızı Hülya Cuman Cicerali´ye bir defa daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Kızımızın bir an önce sağlığına kavuşarak yeniden aramıza dönmesi dileği ile yazımızı tamamlıyoruz.

Haber:Hilmi Kanık
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Geçmiş Olsun Kemal Cuman
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Fahri Düzenli
1.8.2018 20:37:54
Hilmi kardeşim Kemal Çuman la ilgili tüm yazdıklarına aynen katılıyorum. Çalışmalarında Dernekpazarı ayağı oldum. Gerçek haberciliği hayat geçiren, taviz vermeyen biri olarak kendisini hep taktir ettim. Şuanki durumunda kendisine sadece dualarımla destek olabilmekteyim. Daha fazlasını yapmayı çok isterdim. İnşallah en kısa zamanda kızımız eski sağlığına kavuşur ve hep mutlu oluruz.
Mustafa MUTLU
6.8.2018 08:29:09
Çok geçmiş olsun,Allah kızımıza acil şifalar versin.Hem bebeğini ve hem de kendisini bize bağışlasın.Amin
Ahmet Mutluoğlı
7.8.2018 00:09:08
Acil şifalar diliyoruz, çok geçmiş olsun. Haberi yeni okudum, inşallah iyidir hastalar şu anda.
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Çaykaralı hemşehrimiz Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildi.
Ravza´yı Anlamak
Ravza´yı Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Ravza´yı Anlamak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Muhteşem Nikâh töreni
Muhteşem Nikâh töreni
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç Denetçisi Osman Abanoz´un kızı Hümeyra Abanoz ile Doktor Enver Turan Zorlu Grand otel de düzenlenen dillere destan nikâh töreni ile mutluluğa yelken açtılar.
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün´ün Trabzon şehrini hedef alan açıklamalarına Araştırmacı-Yazar İbrahim Tuncer tepki gösterdi.
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2016 Yılında Çaykara İlçemizde ilk dağıtımı gerçekleştirilen Hereford ve Aggus Irkı Büyükbaş Hayvanlar Yöremize tamamen uyum sağladı.
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kamu iç Denetçisi Osman Abanoz´un Mimar kızı Hümeyra Abanoz, hayatını Dr.Enver Turan ile birleştiriyor.
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Çaykara İlçemizde Yüksek yerlerdeki bazı Mahallelerimizde sezonun ilk karı bu sabah saatlerinden itibaren yağmaya başlarken İlçe Merkezinde ise yağmur devam ediyor.
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Zeynep Yildirim´ın yazdığı"BİR SONBAHAR RÜZGÂRI ESER DURUR BAŞIMDA"adlı şiirini değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Trabzon Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarının ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´ün en sevilen Turizmcilerinden Mustafa Karagöz´ün Oğlu Ertuğrul ile Yine Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Yusuf Uçan´ın Dünyalar Güzeli kızları Mine Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile hayatlarını birleştirdiler.
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´ün için Şair M.Nihat Malkoç´un yazdığı “MUHAMMET FATİH SAFİTÜRK´E AĞIT” şiirini Şehit edilişinin 2. sene-i devriyesinde paylaşıyoruz
AVM´de Yangın Paniği!
AVM´de Yangın Paniği!
Çaykaralı işadamlarının sahibi olduğu Kırklareli Lüleburgaz ilçesinde bulunan Bercadia AVM´de yangın çıktı.
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Uzungöl Filak Mahallesinden Mine Uçan ile Uzungöl Hocalı Mahallesinden Ertuğrul Karagöz 10 Kasım 2018 Cumartesi Akşamı Uzungöl´de gerçekleştirilecek olan düğün töreni, ile dünya evine giriyorlar.
Uzungöl mü Şerah mı_
Uzungöl mü Şerah mı_
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl mü Şerah mı?" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Ataköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Çaykara Dr. M. İlhan Durgun İlçe Hastanesi personelleri tarafından Uzungöl ve Çaykara Merkez´de stant kurarak farkındalık oluşturmaya çalıştılar.
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
Öğretmen Hilmi Kanık´ın 6 Kasım ve Çetin Bir Yazı İsimli Yaszısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl Elmalı Mahallesinden Fatih Mutlu ile Köseli, Mahallesinden Hacer Yazıcı 4 Kasım 2018 Pazar Günü Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Mahşeri kalabalığın katılımı ile gerçekleştirilen düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe “EVET” dediler.
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Trabzon Çaykara- Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinde Prof. Dr. Orhan Durgun öncülüğünde kültür faaliyetlerine devam ediyor.
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Cumhuriyetle yaşıt, Çaykaralı hemşerimiz eğitim duayeni Ahmet Nurettin Gürsoy Hoca´yı ziyaret etti.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
11 °C
Pazartesi
10 °C
Salı
9 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi