Gezen Sinema Çaykara´da
2018 Yılında Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkıları ile Öğrencilerimiz ile buluşturulan Gezen Sinema Ekibi 20 Kasım 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde Öğrencilerimiz ile buluştu.
Tarih: 21.11.2018 10:48:38/ 1774okunma / 0yorum

2018 Yılında Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkıları ile Öğrencilerimiz ile buluşturulan Gezen Sinema Ekibi 20 Kasım 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde Öğrencilerimiz ile buluştu.

Çaykara Kaymakamımız Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanımız Hanefi Tok ve Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Çamurali´nin Planlaması ile gerçekleştirilen Organizasyon kapsamında Çaykara İlçemizde yaklaşık 1000 öğrenci Sinema ile buluştu./resimler/2018-11/21/1053309863447.jpgKültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile gerçekleşen ve Gezen Sinema olarak tanımlanan Gezen Sinema Organizasyonu ile özellikle bulunduğu İlçede Sinema bulunmayan İlçelerde bulunan öğrencilerimizin sinema ile tanışmaları hedefleniyor.

TIR KAMYONU BİR GÜN ÖNCE GELDİ

Gezen Sinema Ekibi Çaykara İlçemize etkinlikten bir gün önce 19 Kasım Pazartesi Günü geldi.Çaykara Hükümet Konağı önünde Sinema Platformu oluşturuldu ve öğrencilerimiz beklenmeye başlandı.

TIR KAMYONU SİNEMA SALONUNA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından özel olarak tasarlanan tır kamyonu park yaptıktan sonra sağdan ve soldan açılarak genişliyor ve tam bir sinema salonu haline dönüştürülüyor./resimler/2018-11/21/1054284708400.jpgİçerisinde 105 tane koltuk bulunan Sinema salonu hem fiziki görünümü hem de donanımı ile hiçbir şekilde gerçek bir sinema salonunu aratmıyor.

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANINDAN ZİYARET

Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Gezen Sinema Tır Kamyonunu ziyaret ederek öğrencilerimizin bu tatlı heyecanlarını paylaşmış oldular./resimler/2018-11/21/1055431272344.jpgÖğrencilerimiz ile birlikte Sinema Filmi de izleyen Kaymakam Çiğdem ve Başkan Tok´un  öğrencilerimizin mutluluklarını görünce çok daha mutlu oldukları gözlerinden okundu.

KAYMAKAM ÇİĞDEM-ÇAYKARA ÖRNEK BİR İLÇE

Çaykara İlçemizin hem Eğitim Öğretim anlamında hem de Sosyal Etkinlik ve Sportif etkinlikler anlamında örnek bir ilçe olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem sınırlı imkanlarına rağmen Öğretmen ve Yöneticilerimizin azim ve gayretleri sayesinde Çaykara İlçemizin Eğitimde Model alınan Örnek bir ilçe konumuna geldiğini sözlerine ekledi.

/resimler/2018-11/21/1056116741602.jpgKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Gezen Sinema etkinliği kapsamında öğrencilerimiz ile buluşturulan Sinema Organizasyonunun öğrencilerimiz için çok önemli bir adım olduğunu ifade eden Kaymakam Salih Çiğdem bu tür etkinlik ve organizasyonların bundan sonra da daha sık periyotlar ile devam edece3ğini ve öğrencilerimizin başarısı ve sosyal etkinliklere katılımı anlamında her türlü fedakarlığın şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğini sözlerine ekledi.

BAŞKAN TOK-ÇOCUKLAR BBİZİM HER ŞEYİMİZ

Öğrencilerimizin bizim her şeyimiz olduklarını geleceğimizin teminatı olan Sevgili Yavrularımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde yetişmeleri için her türlü fedakarlıktan  hiçbir zaman asla kaçınmayacaklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Çaykara Kaymakamlığı ve Çaykara Belediyesi olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimize hizmet etmekten çok büyük bir keyif aldıklarını ifade etti./resimler/2018-11/21/1056279085721.jpgÇaykara İlçemizde Eğitim adına elde edilen üstün ve örnek başarının tesadüf olmadığını planlı ve programlı çalışmanın bir sonucu olduğunu ifade eden  Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Gezen Sinema etkinliğinin de bu organizasyonlardan bir tanesi olduğunu ve de öğrencilerimizi sinema ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

ÖĞRENCİLER BAYILDI

Sabahın ilk saatlerinden itibaren Öğrencilerimiz sıra ile Gruplar ve sınıflar halinde Sinema salonuna akın etmeye başladılar.

Sabah 08´de başlayan Sinema gösterimi hiç ara vermeden gün boyunca devam etti.

Çaykara İlçemizde Sinema şöleni akşamdan sonra da devam etti.Akşamdan sonra bu defa Çaykara İlçemizdeki yurtlarda ikamet eden öğrencilerimiz gruplar halinde sinemaya gelerek bu tatlı heyecanı yaşamış oldular.

1000 ÖĞRENCİ SİNEMA İLE BULUŞTU

Gezen Sinema etkinliği kapsamında Çaykara İlçemizde 1000 Öğrenci gün boyunca Sinema ile buluşarak ömürlerinin en mutlu günlerinden birini daha yaşamış oldular.

Daha önce Sinema etkinliği için Trabzon ve Rize´ye gitmek zorunda kalan öğrencilerimiz Sinema Etkinliğinin ayaklarına gelmesi ile tadına doyum olmayan bir günü yaşamış oldular.

ÖĞRENCİLERDEN DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI

Gezen Sinema Organizasyonunu ve de Öğrencilerimize çok sıcak ve sempatik Davranan Gezen Sinema ekibini çok seven Çaykara´lı öğrencilerimiz Gezen Sinema Ekibinin bu sıcak ve sempatik ekibinin sıcak davranışları Öğrencilerimi,z tarafından anında karşılık buldu.

Çaykara´lı öğrencilerimiz dün Doğum Günü olan Gezen Sinema Ekibinden Cem Erdost İleri için hazırladıkları pasta´yı Cem Abilerine ikram ederken hep birlikte “İyi Ki Doğdun Cem Abi” solaganları ile Sanatçı Cem Erdost İleri´ye belki de ömrünün en güzel doğum günü hediyelerinden bir tanesini, vermiş oldular.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gezen Sinema Çaykara
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bu Gün 23 Nisan
Bu Gün 23 Nisan
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Bu Gün 23 Nisan" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Çaykara´da Siyer-i Nebi  Heyecanı Başladı
Çaykara´da Siyer-i Nebi Heyecanı Başladı
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen Ortaokullar Arası Siyer-i Nebi Yarışması İlçe Sınavı 20 Nisan 2019 Cumartesi günü Çaykara İlçemizde bulunan tüm okullarımızda gerçekleştirildi.
Yazarlar Derneğinden Çaykaralı Yazarlara Plaket
Yazarlar Derneğinden Çaykaralı Yazarlara Plaket
Çaykara için yazdıkları kitaplarla gündeme gelen yazarlar İbrahim Tuncer ile Muhammet Mustafa Tuncer, Trabzon Yazarlar Derneği tarafından plaketle ödüllendirildi.
Trabzon Tanıtım Günleri Ankara´da Devam Ediyor
Trabzon Tanıtım Günleri Ankara´da Devam Ediyor
Ankara´daki Atatürk Kültür Merkezi´nde (AKM) ‘Trabzon Günleri´ adı altında organize edilen tanıtım günleri, coşkulu şekilde gerçekleştirilen programla ziyarete açıldı.
Uzungöl´de Bir Başka Gece
Uzungöl´de Bir Başka Gece
Karadeniz Turizminin en önemli merkezlerinden Uzungöl´de Çam Motel tarafından 6 Nisan 2019 Cumartesi akşamı 2019 Yılı Turizm Sezonu Açılışına Özel muhteşem bir etkinlik gerçekleştiriliyor.
Zeki Bilge Z Kütüphaneye Kavuştu
Zeki Bilge Z Kütüphaneye Kavuştu
İlçemiz Zeki Bilge Eğitim Kurumları Tarafından Hazırlanan Z Kütüphane Öğrencilerimizin Hizmetine sunuldu
Çaykara´da Kütüphaneler Haftası Kutlandı
Çaykara´da Kütüphaneler Haftası Kutlandı
Kütüphaneler Haftası Çaykara İlçemizde Kutlanıyor
Kerim Aydın´ın Yeni Albümü Müzik Severlerle Buluştu!
Kerim Aydın´ın Yeni Albümü Müzik Severlerle Buluştu!
Ülkemizin en önemli Kaval sanatçılarından Kerim Aydın, TİRVANA´ adını verdiği albümü ile müzik sevenleriyle buluştu.
Cengiz Selimoğlu´nun Yeni Klipi Çıktı (VİDEO)
Cengiz Selimoğlu´nun Yeni Klipi Çıktı (VİDEO)
Karadeniz müziğinin duayenlerinden hemşerimiz Cengiz Selimoğlu ikinci albümünde bulunan ‘Horon-1´ Türküsüne klip çekti.
O Çirim-O Çiris-O Çirsat
O Çirim-O Çiris-O Çirsat
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “O ÇİRİM-O ÇİRİS-O ÇİRSAT” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Siyer Heyecanı Başlıyor
Siyer Heyecanı Başlıyor
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her sene Geleneksel olarak Ülke Genelinde gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması için heyecan başladı.
Çaykara´da Tiyatro Coşkusu
Çaykara´da Tiyatro Coşkusu
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sanat Tiyatrosu tarafından hazırlanan “”Sağlıklı Birey,Sağlıklı Toplum” Konulu Tiyatro oyunu Çaykara Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda sahneye konuldu.
Çaykara´da Kurtuluş Coşkusu
Çaykara´da Kurtuluş Coşkusu
Şirin İlçemiz Çaykara´nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Törenler ile kutlandı.
Bursa´da Uzungöl Rüzgarı
Bursa´da Uzungöl Rüzgarı
Uzungöl Kültür ve Dayanışma Derneği Bursa Şubesi tarafından Organize edilen “Seyir Gecesi” Organizasyonu 23 Şubat 2019 Cumartesi Akşamı Bursa´da Hilal Düğün Salonunda Mahşeri bir kalabalığın katılımı ile gerçekleşti.,
Offroadçılar Tarihe Yolculuk Yaptı
Offroadçılar Tarihe Yolculuk Yaptı
Uzungöl Offroad Kamp ve Karavan Derneği (UZOFF) üyesi doğaseverler, Uzungölde Kamplı,Karlı Yolda Safari Etkinliği Yaptı.
ÇAY-DER ´den Trabzon´da Dayanışma Gecesi
ÇAY-DER ´den Trabzon´da Dayanışma Gecesi
Trabzon´da bulunan Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği hemşerilerine yönelik eğlenceli dayanışma gecesi düzenliyor.
‘Atatürk´ü Doğru Anlamak´ Okuyucuyla Buluştu
‘Atatürk´ü Doğru Anlamak´ Okuyucuyla Buluştu
Çaykara Yeşilalan Mahallesinden emekli Müftü Ahmet Okutan´ın yazdığı, “ATATÜRK´Ü DOĞRU ANLAMAK“ isimli kitap okuyucuyla buluştu.
Geçmişten Günümüze İz bırakan H.Enver Turan
Geçmişten Günümüze İz bırakan H.Enver Turan
Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç denetçisi Osman Abanoz´un kaleme aldığı ve hüzün veren bir yaşam öyküsü olan, “GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE İZ BIRAKAN H.ENVER TURAN” adlı makalesini sizlerle paylaşıyoruz.
Seyir Gecesinde Buluşalım
Seyir Gecesinde Buluşalım
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Seyir Gecesinde Buluşalım" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Erken Ocaklı´ya Vefa
Erken Ocaklı´ya Vefa
Karadeniz müziğinin “Türkü Babası”nın Yaşam Öyküsü Kitaplaşıyor
Çaykara Kültürü Kitabı Çıktı
Çaykara Kültürü Kitabı Çıktı
Çaykara´nın geçmişten günümüze yaşamı konu alan “ÇAYKARA KÜLTÜRÜ” adlı kitap okuyucusuyla buluştu.
Çaykaralı Sanatçı Gökhan Tabanoğlu İlk Klibini Çekti..
Çaykaralı Sanatçı Gökhan Tabanoğlu İlk Klibini Çekti..
Çaykaralı genç sanatçı Gökhan Tabanoğlu ilk klibi olan “Bekarların Duası” ile müzikseverlerin karşısına çıktı..
Çaykara´da Dua ve Beddualar!
Çaykara´da Dua ve Beddualar!
Çaykaralı araştırmacı-Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı ”Çaykara´da Dua ve Beddualar” isimli makalesini yayınlıyoruz.
Uzungöl Seyir Gecesinde Buluşuyor
Uzungöl Seyir Gecesinde Buluşuyor
Uzungöl Seyir Gecesinde buluşuyor.Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından 23 Şubat 2019 Cumartesi Akşamı Bursa´da Seyir Gecesi Düzenleniyor.
Kocaeli´nde Trabzon Rüzgarı Esti
Kocaeli´nde Trabzon Rüzgarı Esti
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Trabzonlular Derneği´nin ortaklaşa düzenledikleri 2´nci Trabzon Tanıtım Günleri başladı.
Trabzon UNESCO´da Temsil Ediliyor
Trabzon UNESCO´da Temsil Ediliyor
Yaşayan İnsan Hazinelerimiz UNESCO´nun Birer Temsilcisi
Dertlere Derman, Sıhhiyeci Hüseyin Amca!
Dertlere Derman, Sıhhiyeci Hüseyin Amca!
Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç denetçisi Osman Abanoz´un kaleme aldığı ve hüzün veren bir yaşam öyküsü olan, “DERTLERE DERMEN SIHHIYECI HÜSEYİN AMCA” adlı makalesini sizlerle paylaşıyoruz.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi