Gezen Sinema Çaykara´da
2018 Yılında Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkıları ile Öğrencilerimiz ile buluşturulan Gezen Sinema Ekibi 20 Kasım 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde Öğrencilerimiz ile buluştu.
Tarih: 21.11.2018 10:48:38/ 1611okunma / 0yorum

2018 Yılında Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkıları ile Öğrencilerimiz ile buluşturulan Gezen Sinema Ekibi 20 Kasım 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde Öğrencilerimiz ile buluştu.

Çaykara Kaymakamımız Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanımız Hanefi Tok ve Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Çamurali´nin Planlaması ile gerçekleştirilen Organizasyon kapsamında Çaykara İlçemizde yaklaşık 1000 öğrenci Sinema ile buluştu./resimler/2018-11/21/1053309863447.jpgKültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile gerçekleşen ve Gezen Sinema olarak tanımlanan Gezen Sinema Organizasyonu ile özellikle bulunduğu İlçede Sinema bulunmayan İlçelerde bulunan öğrencilerimizin sinema ile tanışmaları hedefleniyor.

TIR KAMYONU BİR GÜN ÖNCE GELDİ

Gezen Sinema Ekibi Çaykara İlçemize etkinlikten bir gün önce 19 Kasım Pazartesi Günü geldi.Çaykara Hükümet Konağı önünde Sinema Platformu oluşturuldu ve öğrencilerimiz beklenmeye başlandı.

TIR KAMYONU SİNEMA SALONUNA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından özel olarak tasarlanan tır kamyonu park yaptıktan sonra sağdan ve soldan açılarak genişliyor ve tam bir sinema salonu haline dönüştürülüyor./resimler/2018-11/21/1054284708400.jpgİçerisinde 105 tane koltuk bulunan Sinema salonu hem fiziki görünümü hem de donanımı ile hiçbir şekilde gerçek bir sinema salonunu aratmıyor.

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANINDAN ZİYARET

Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Gezen Sinema Tır Kamyonunu ziyaret ederek öğrencilerimizin bu tatlı heyecanlarını paylaşmış oldular./resimler/2018-11/21/1055431272344.jpgÖğrencilerimiz ile birlikte Sinema Filmi de izleyen Kaymakam Çiğdem ve Başkan Tok´un  öğrencilerimizin mutluluklarını görünce çok daha mutlu oldukları gözlerinden okundu.

KAYMAKAM ÇİĞDEM-ÇAYKARA ÖRNEK BİR İLÇE

Çaykara İlçemizin hem Eğitim Öğretim anlamında hem de Sosyal Etkinlik ve Sportif etkinlikler anlamında örnek bir ilçe olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem sınırlı imkanlarına rağmen Öğretmen ve Yöneticilerimizin azim ve gayretleri sayesinde Çaykara İlçemizin Eğitimde Model alınan Örnek bir ilçe konumuna geldiğini sözlerine ekledi.

/resimler/2018-11/21/1056116741602.jpgKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Gezen Sinema etkinliği kapsamında öğrencilerimiz ile buluşturulan Sinema Organizasyonunun öğrencilerimiz için çok önemli bir adım olduğunu ifade eden Kaymakam Salih Çiğdem bu tür etkinlik ve organizasyonların bundan sonra da daha sık periyotlar ile devam edece3ğini ve öğrencilerimizin başarısı ve sosyal etkinliklere katılımı anlamında her türlü fedakarlığın şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğini sözlerine ekledi.

BAŞKAN TOK-ÇOCUKLAR BBİZİM HER ŞEYİMİZ

Öğrencilerimizin bizim her şeyimiz olduklarını geleceğimizin teminatı olan Sevgili Yavrularımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde yetişmeleri için her türlü fedakarlıktan  hiçbir zaman asla kaçınmayacaklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Çaykara Kaymakamlığı ve Çaykara Belediyesi olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimize hizmet etmekten çok büyük bir keyif aldıklarını ifade etti./resimler/2018-11/21/1056279085721.jpgÇaykara İlçemizde Eğitim adına elde edilen üstün ve örnek başarının tesadüf olmadığını planlı ve programlı çalışmanın bir sonucu olduğunu ifade eden  Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Gezen Sinema etkinliğinin de bu organizasyonlardan bir tanesi olduğunu ve de öğrencilerimizi sinema ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

ÖĞRENCİLER BAYILDI

Sabahın ilk saatlerinden itibaren Öğrencilerimiz sıra ile Gruplar ve sınıflar halinde Sinema salonuna akın etmeye başladılar.

Sabah 08´de başlayan Sinema gösterimi hiç ara vermeden gün boyunca devam etti.

Çaykara İlçemizde Sinema şöleni akşamdan sonra da devam etti.Akşamdan sonra bu defa Çaykara İlçemizdeki yurtlarda ikamet eden öğrencilerimiz gruplar halinde sinemaya gelerek bu tatlı heyecanı yaşamış oldular.

1000 ÖĞRENCİ SİNEMA İLE BULUŞTU

Gezen Sinema etkinliği kapsamında Çaykara İlçemizde 1000 Öğrenci gün boyunca Sinema ile buluşarak ömürlerinin en mutlu günlerinden birini daha yaşamış oldular.

Daha önce Sinema etkinliği için Trabzon ve Rize´ye gitmek zorunda kalan öğrencilerimiz Sinema Etkinliğinin ayaklarına gelmesi ile tadına doyum olmayan bir günü yaşamış oldular.

ÖĞRENCİLERDEN DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI

Gezen Sinema Organizasyonunu ve de Öğrencilerimize çok sıcak ve sempatik Davranan Gezen Sinema ekibini çok seven Çaykara´lı öğrencilerimiz Gezen Sinema Ekibinin bu sıcak ve sempatik ekibinin sıcak davranışları Öğrencilerimi,z tarafından anında karşılık buldu.

Çaykara´lı öğrencilerimiz dün Doğum Günü olan Gezen Sinema Ekibinden Cem Erdost İleri için hazırladıkları pasta´yı Cem Abilerine ikram ederken hep birlikte “İyi Ki Doğdun Cem Abi” solaganları ile Sanatçı Cem Erdost İleri´ye belki de ömrünün en güzel doğum günü hediyelerinden bir tanesini, vermiş oldular.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gezen Sinema Çaykara
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykarada Kıpçak (Kuman) Türklerinden Kalıt kalanlar
Çaykarada Kıpçak (Kuman) Türklerinden Kalıt kalanlar
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA KIPÇAK(KUMAN) TÜRKLERİNDEN KALIT KALANLAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-2
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-2
Çaykaralı Hemşehrimiz araştırmacı Yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı "RUMLAR-2”adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-1
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-1
Çaykaralı Hemşehrimiz araştırmacı Yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı "RUMLAR-1”adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Çaykaralı Prof.Dr. Necmi Kurt´un Büyük Başarısı
Çaykaralı Prof.Dr. Necmi Kurt´un Büyük Başarısı
Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi (TAKADEMİ) hemşehrimiz Prof.Dr.Necmi Kurt başkanlığında 2019 Ocak ayında resmi olarak kuruluyor.
“Hem de Çaykaralı” Sözü ve Mikro Milliyetçilik
“Hem de Çaykaralı” Sözü ve Mikro Milliyetçilik
Eğitimci Araştırmacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı “SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN “HEM DE ÇAYKARALI” SÖZÜ VE MİKRO MİLLİYETÇİLİK” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
Okuma Yarışmasında Dereceye Girdiler
Okuma Yarışmasında Dereceye Girdiler
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Kitap Okuma Yarışmasının sonuçları açıklandı. Çaykara´dan 3 öğrenci dereceye girerek ödüllendirildi.
Çaykara´ya İki Gümüş Bir De Bronz Madalya
Çaykara´ya İki Gümüş Bir De Bronz Madalya
Akademik anlamda elde ettiği başarıları Sosyal ,Kültürel ve Sportif alanlarda da taçlandırarak Trabzon İlimizde Eğitimde zirvede yer alan Çaykara İlçemizde bir başarı Destanı daha İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu tarafından yazıldı.
Geldi Yine Bir Seçim Troller İndi Sahaya
Geldi Yine Bir Seçim Troller İndi Sahaya
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Zeynep Yildirim´ın yazdığı" GELDİ YİNE BİR SEÇİM TROLLER İNDİ SAHAYA "adlı şiirini değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
İki Anne Bir Oğul
İki Anne Bir Oğul
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ İKİ ANNE BİR OĞUL” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz
Çaykara Kuşak Horon Ekibi Büyüledi!
Çaykara Kuşak Horon Ekibi Büyüledi!
Trabzon Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen 3´ncü uluslararası müzik ve dans araştırmaları sempozyumunda Çaykara Folklor Rüzgârı esti.
İnani Öğrenciler İle Buluştu
İnani Öğrenciler İle Buluştu
Uzungöl´ün Önemli Turizmcilerinden aynı zamanda Fotoğraf Sanatçısı ve Şair Mehmet İnan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Organizasyonu ile Şiir Dinletisi ve Sohbet Etkinliğinde öğrenciler ile bir araya geldi.
İnani´den Güzel Bir Şiir
İnani´den Güzel Bir Şiir
Uzungöl´lü Genç Turizmci,İş adamı ve Fotoğraf Sanatçısı aynı zamanda Şair Mehmet İnan bu defa farklı bir şiiri ile karşımıza çıkıyor.
Nerede O Eski Forodigocular!
Nerede O Eski Forodigocular!
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü Numan Tuncer´in 80 Yaşındaki Annesi Ayşe Tuncer ile Çaykara İlçemizde Son 100 Senenin Forodigo Öyküsünü Konuştuk
Trabzon Günleri´nde Bakan Soylu´ya Büyük İlgi
Trabzon Günleri´nde Bakan Soylu´ya Büyük İlgi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10. Trabzon Günleri etkinliğine katılarak, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
İstanbul Yenikapı´da Trabzon Rüzgârı esti!
İstanbul Yenikapı´da Trabzon Rüzgârı esti!
Trabzon´un fethinin 557. yıldönümü kutlamaları ve Trabzon tanıtım günleri etkinliklerinde Çaykara ve Dernekpazarı stantları büyük ilgi gördü.
20 Eylül´de İstanbul´da Trabzon Rüzgarı Esecek
20 Eylül´de İstanbul´da Trabzon Rüzgarı Esecek
Genel Başkanlığını Çaykaralı hemşerimiz işadamı İsmail Şadıroğlu´nun yaptığı Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından İstanbul Yenikapı´da düzenlenecek olan Trabzon 10.Tanıtım günleri için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.
Kübra İle Ali İhsan´ın Mutluluk Öyküsü
Kübra İle Ali İhsan´ın Mutluluk Öyküsü
Uzungöl Merkez Büyükköy Mahallesinden Ali İhsa Şahin ile Kübra Şahin Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen muhteşem bir düğün töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.
Çaykara´da Lakapların Anlattıkları
Çaykara´da Lakapların Anlattıkları
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA LAKAPLARIN ANLATTIKLARI” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz
Turnalı Yayla Şenliği Böyle Geçti (VİDEO)
Turnalı Yayla Şenliği Böyle Geçti (VİDEO)
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 14´ncüsü yapılan Çaykara-Karaçam Turnalı yayla şenliğinden video görüntüleri yayınlıyoruz.
Çaykara Turnalı Yaylası Şenlendi!
Çaykara Turnalı Yaylası Şenlendi!
Çaykaea-Karaçam mahallesi tarafından düzenlenen 14.Turnalı yayla şenliği gerçekleştirildi.
Sultanmurat Şenliği Böyle Geçti (Video)
Sultanmurat Şenliği Böyle Geçti (Video)
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen büyük bir organizasyon olarak kutlanan Çaykara Sultanmurat şenliğinden video görüntüleri.
Sultanmurat 25 Bin Kişiyi Ağırladı
Sultanmurat 25 Bin Kişiyi Ağırladı
Geleneksel Sultanmurat Yayla ortası şenliği binlerce kişinin katılımıyla coşku içinde yapıldı.
Turnalı Yaylası 26 Ağustos´ta Şenleniyor
Turnalı Yaylası 26 Ağustos´ta Şenleniyor
Çaykara Karaçam-Turnalı Yayla Şenliği 26 Ağustos 2018 Pazar Günü Yapılacak.
Çaykara Derneğinden Uzungöl´e Ziyaret
Çaykara Derneğinden Uzungöl´e Ziyaret
Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Uzungöl´de çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.
Madur Dağı Şenlendi!
Madur Dağı Şenlendi!
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Köprübaşı Madur dağı şenliği coşku ile kutlandı.
Sultanmurat Şenleniyor!
Sultanmurat Şenleniyor!
Geleneksel Sultan Murat Yayla Ortası Şenlikleri 20 Ağustos 2018 Pazartesi günü gerçekleştirilecek
Kurtdağı Şenlendi!
Kurtdağı Şenlendi!
Çaykara´nın Kurtdağı Mevkii´nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yayla şenliği Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
10 °C
Perşembe
8 °C
Cuma
8 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi