Halk Eğitim Merkezinden Muhteşem Sergi
Çaykara Halk eğitim Merkezi Tarafından Açılan Yıl Sonu Öğrenme Şenliği ve Yıl sonu El Sanatları Sergi Açılışı Gerçekleştirildi.
Tarih: 21.5.2019 14:40:27/ 1536okunma / 0yorum

HALK EĞİTİMDEN MUHTEŞEM SERGİ

Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Öğrenme Şenliği ve Yıl sonu El Sanatları  Sergisi açıldı.2018-2019 Döneminde Kursiyerler tarafından üretilen birbirinden güzel muhteşem ürünler hem Protokol Üyelerinin hem de Çaykara Halkının beğenisine sunuldu

Halk Eğitim Merkezi  Öğrenme Şenliği ve Yıl sonu el sanatları Açılış Sergisine Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu´nun Eşleri  Sevcan Zorluoğlu,Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,İlçe Emniyet Amiri Göktay Öksüz,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Numan Tuncer,Daire Amirleri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

/resimler/2019-5/21/1447572911300.jpg

Kurslarımıza katılan Kursiyerlerimizin Üretime aktif olarak katılabilmeleri amacı ile önce öğrenmeleri daha sonra ise  üreterek hem ailelerine hem de topluma faydalı bireyler olarak kursları tamamlamalarının amaçlandığı Kurslarımızda Kursiyerlerimizin hazırladıkları ürünler adeta göz kamaştırdı.

AÇILIŞ PROTOKOL ÜYELERİNDEN

Çaykara Halk Eğitim Merkezi Öğrenme Şenliği ve Yıl sonu El Sanatları  Sergisi  Açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu´nun Eşi Sevcan Zorluoğlu,Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok tarafından gerçekleştirildi.

/resimler/2019-5/21/1449077600074.jpg

Protokol Üyeleri tarafından kurdelenin kesilmesinin ardından Hediyelik Eşya stantları tek tek ziyaret edildi.

Kursiyerlerin sene boyunca büyük emek vererek ortaya çıkardıkları birbirinden güzel ürünler Yıl Sonu Sergisini adeta bir çiçek bahçesine çevirdi.

/resimler/2019-5/21/1452245416465.jpg

Çaykara Kültüründen esintilerin de yer aldığı sergide geçmiş yıllarda Çaykara insanımızın günlük hayatının bir parçası olan şimdi ise unutulmaya yüz tutmuş olan yayık,süt çekme makinesi,elek ile mısır unu eleme gibi bir çok kültürel aktivite de Sergilenerek insanlarımıza kültürümüz anımsatıldı.

Her etkinlik stantını büyük bir itina ile gezen Başkan Zorluoğlu´nun Eşleri Sevcen Zorluoğlu,Kaymakam Salih Çiğdem Ve Belediye Başkanı Hanefi Tok üretilen ürünler ile ilgili kursiyerlerden bolca gibi aldılar.

/resimler/2019-5/21/1454253856466.jpg

Kursiyerlerimiz tarafından çok büyük emekler ile üretilen ürünler Protokol üyeleri tarafından da çok beğenildi.

Üretilen Tüm Ürünleri çok beğenen Belediye Başkanı Zorluoğlu´nun Eşi Sevcan Zorluoğlu özellikle kola kapakları kullanılarak üretilen çantaları çok beğendi.

Gerçekleştirilen bu çalışma ile geri dönüğşüme gitmesi gereken kapakların büyük emekler verilerek yeniden üretime kazandırıldığını ifade eden Sevcan Zorluoğlu bu çalışmanın son derece önemli olduğunu ve Ulusal Düzeyde tanıtılması gerektiğini ifade etti.

/resimler/2019-5/21/1456167608501.jpg

TURCER-HEM ÖĞRENMELİ HEM DE ÜRETMELİYİZ

Çaykara Halk Eğitim Merkezi olarak 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Çaykara İlçemizin değişik Mahallelerinde çeşitli Kurslar açtıklarını ifade eden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Numan Tuncer  Kurslarımızda görev alan Öğretmen Arkadaşlarımıza ve de kar kış yağmur,çamur demeden kış boyunca kurslara devam eden ve de hazırladıkları el emeği göz nuru ürünlerini bu gün Çaykara İnsanımızın beğenisine sunan Tüm Kursiyerlerimize teşekkür etti.

/resimler/2019-5/21/1458097141971.jpg

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak Halkımızın yeni şeyler öğrenmesine ve de kendilerini geliştirmelerine çok büyük bir önem verdiklerini ifade eden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Numan Tuncer artık Halkımızın öğrendiği bu yeni davranış ve becerileri Üretim aşamasına getirerek hem aile hem de Ülke Ekonomisine katkı sağlaması gerektiğini bu yüzden de bu sene hazırlanan Tüm Kurslarımızın Öğrenme Şenliği coşkusu ile hazırlandığını sözlerine ekledi.

SERGİ GÖZ KAMAŞTIRDI

Halk Eğitim Merkezi 1 ve 2. Katında açılan Yıl Sonu Sergisi tabiri caiz ise adeta göz kamaştırdı.Kursiyerlerimizin bir sene boyunca büyük bir emek vererek ortaya çıkardıkları birbirinden güzel ürünler adeta ziyarete gelenlerin gözünün pasını sildi.

Giyimden süs eşyasına,yatak örtüsünden masa örtüsüne kadar aklınıza gelemeyecek yüzlerce ürünü büyük bir ustalık ile işleyen fedakar kadınlarımızın ürettikleri muhteşem ürünleri herkesin mutlaka görmesini tavsiye ediyoruz.

KURS ÖĞRETMENLERİMİZ

2018-2019 Yılı Çaykara Halk Eğitim Merkezi  Öğrenme Şenliği ve Yıl Sonu El Sanatları Sergisinde  görev alan Öğretmenlerimiz:

FORODİGO VEYSEL SOMUNCU

AHŞAP İŞLERİ MUSA KÖROĞLU

KIRKYAMA VE GİYİM MERYEM DEMİR

EL NAKIŞLARI ZEYNEP TERZİ

EV TEKSTİLİ & MEFRUŞAT AYŞEGÜL SAYAR

EL SANATLARI AYŞEGÜL AYAL

GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ SELVET ÇELEBİ

TARIMSAL FAALİYETLER ERSİN YAVUZ BİRKAN – ENGİN PEHLİVAN

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK MERVE GENÇ

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Halk Eğitim Merkezinden Muhteşem Sergi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya açan İsim Dursun Ali İnan´ın Turizmci Oğlu Uzungöl´lü Genç İş Adamı,Profesyonel Fotoğraf Sanatçısı,Doğa Dostu ve de güçlü Kalemi ile olaylara farklı bir bakış açısı getiren Genç Şairi Mehmet İnan hayatımıza yine farklı bir pencereden bakmaya devam ediyor
Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Uzungöl´ün en sevilen Genç İsimlerinden Ahmet Akyüz ile Gülseren Akyüz 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere Destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´ün sevilen isimlerinden Cemal Şimşek ile Elmalı Mahallesinden Kader Kaplan 14 Eylül 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Muhtaşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Hasan Erol ve Meslek yüksekokulu!
Hasan Erol ve Meslek yüksekokulu!
Çaykara Yüksekokul istiyoruz Platformu Başkanı Seyyit Türker´in kaleme aldığı,” Hasan Erol ve Meslek Yüksekokulu” adlı yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.
Uzungöl´de Yunus Gamze´sine Kavuşuyor
Uzungöl´de Yunus Gamze´sine Kavuşuyor
Uzungöl´ün En sevilen İsimlerinden Yunus Zeki İnci ile İstanbul´dan Gamze Gökeri 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sofram Restaurant´ta gerçekleştirilecek olan Muhteşem Bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Diyecekler.
Yeni Bir Eğitim Yılına Başlarken
Yeni Bir Eğitim Yılına Başlarken
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Yeni Bir eğitim Yılına Başlarken" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Bursa´da İkinci Uzungöl Rüzgarı
Bursa´da İkinci Uzungöl Rüzgarı
Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından Geleneksel olarak gerçekleştirilen Geleneksel Sonbahar Şenliğinin ikincisi 15 Eylül Pazar Günü Bursa´da gerçekleştiriliyor
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de masal Tadında güzel bir düğün…Uzungöl´ün sevilen Genç İsimlerinden Fatih Danış ile yine Uzungöl´de herkesin çok saygı duyduğu Sümeyye Genel muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
uzungöl muhtarın kızı evlendiriliyor
uzungöl muhtarın kızı evlendiriliyor
Muhtarın Düğün Heyecanı
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuşuyor
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuşuyor
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden ve Turizm Çalılşanlarından Tevfik Şen ile Ankara´dan Kübra Nazlı 31 Ağustos 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET diyecekler.
Sümeyye İle Mesut´un En Mesut Geceleri
Sümeyye İle Mesut´un En Mesut Geceleri
Uzungöl´ün Sevilen İsimlerinden Kamil Gosgoroğlu´nun Dünyalar güzeli Kızı Sümeyye ile Trabzon´dan Mesut Yılmaz bu hafta sonu gerçekleştirecekleri iki farklı düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET diyecekler.
Uzungöl´de Muhammet Elif´´ine Kavuşuyor
Uzungöl´de Muhammet Elif´´ine Kavuşuyor
Uzungöl´ün Sevilen Genç İsimlerinden Muhammet İnci ile Elif Akyüz 2 Eylül Pazartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Demeye hazırlanıyorlar.
Ufuk Özen Alibeyoğlu´nun Yeni Görev Yeri Ardeşen Kaymakamlığı
Ufuk Özen Alibeyoğlu´nun Yeni Görev Yeri Ardeşen Kaymakamlığı
Çaykaralı hemşehrimiz Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu Bitlis Güroymak ilçesi Kaymakamlığı görevini tamamlayarak ilçeden ayrıldı.
Binlerce Kişi Turnalı Yaylasında Buluştu
Binlerce Kişi Turnalı Yaylasında Buluştu
Her Yıl Geleneksel olarak düzenlenen İlçemiz Karaçam Mahallesi Turnalı Yayla Şenlikler her yıl olduğu gibi bu sene de binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşti.
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´ün en sevilen Genç İş Adamlarından Ahmet Özkan ile Trabzon´dan Öğretmen Kızımız Beyza Günaydın Uzungöl Önder Otel´de gerçekleştirilen Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu birlikteliğe EVET dediler.
Uzungöl´de Ahmet Beyza´sına Kavuşuyor
Uzungöl´de Ahmet Beyza´sına Kavuşuyor
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından ve de Uzungöl´ün her kesim tarafından en çok sevilen Genç Delikanlılarından Ahmet Özkan Beyza Günaydın ile hayatını birleştiriyor.
İmam Hatip Kuşaklar Buluşması Büyüledi
İmam Hatip Kuşaklar Buluşması Büyüledi
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunlarının bir araya geldikleri “Kuşaklar Buluşması” Kurban Bayramının dördüncü günü olan 14 Ağustos 2019 Çarşamba Günü gerçekleşti.
İyi Bayramlar Çaykara
İyi Bayramlar Çaykara
Kurban Bayramı Dolayısı ile İlçemizde bulunan Kamu Kurum Yöneticileri ile Sivil Toplum Örgütleri ve Siyasi Parti Temsilcileri birer mesaj yayınlayarak Halkımızın Kurban Bayramını kutladılar
Genel Sekreter Yardımcılığına Çaykaralı Atandı
Genel Sekreter Yardımcılığına Çaykaralı Atandı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığına Çaykaralı Murat Yazıcı Atandı
Yaylalar ve Turistler
Yaylalar ve Turistler
Mustafa Mutlu´nun kaleme aldığı "Yaylalar ve Turistler" adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Tarihi Bileceksin, Bilmiyorsan Öğreneceksin
Tarihi Bileceksin, Bilmiyorsan Öğreneceksin
Yıldıray Uğur tarafından Karar gazetesinde yazılan “Çaykaralı Müslüman Rumlar nasıl oldu da Müslüman Kürt düşmanı haline getirildiler” adlı yazıya araştırmacı yazar İbrahim Tuncer cevap verdi.
Zorluoğlu, Basın Bayramında Gazetecilerle Buluştu
Zorluoğlu, Basın Bayramında Gazetecilerle Buluştu
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Çaykaralı Eski Milletvekili Zekeriya Birkan Bakan Yardımcılığına Atandı
Çaykaralı Eski Milletvekili Zekeriya Birkan Bakan Yardımcılığına Atandı
Çaykara Derindere Mahallesinden, eski Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.
23.Yılda Buruk Buluşma
23.Yılda Buruk Buluşma
Her yıl yurdun değişik İllerinde bir araya gelen Erzurum Yavuz Selim İlk öğretmen okulu öğrencileri 23.Yıl buluşmasını okullarında gerçekleştirdi.
Uzungöl´de Ömer Havvanur´una Kavuştu
Uzungöl´de Ömer Havvanur´una Kavuştu
Uzungöl´ün en sevilen İsimlerinden Abdülaziz Göz´ün Polis Memuru Oğlu Ömer Göz Samsun´dan Havvanur Arslan ile hayatını birleştirdi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi