Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Tarih: 15.5.2018 16:40:09/ 3901okunma / 0yorum

Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.

3 Gün boyunca açık kalacak olan Sergimiz Halkımız tarafından 17 Mayıs Perşembe akşamına kadar ziyaret edilebilecek./resimler/2018-5/15/1651429480089.jpg15 Mayıs 2018 Salı Günü Gerçekleştirilen Yıl Sonu Açılış Şenliğine Çaykara Kaymakamı Sayın İhsan Ayrancı,Çaykara Belediye Başkanlarımızdan Sayın Aydın Kofoğlu(Konan),Çaykara Belediye Başlkan Vekili İsmail Hakkı Sivaz,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,Çaykara Müftüsü Adurrahman Koç,İlçemizde Bulunan Siyasi Parti İlçe Başkanları,Daire Amirleri,Okul Müdürleri ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

BU YIL ÖĞRENME ŞENLİĞİ SLOGANI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Çaykara İlçe Merkezinde ve Mahallelerimizde gerçekleştirilen Kurslarımızın tamamı Öğrenme Şenliği mantığı ile gerçekleştirildi./resimler/2018-5/15/1652466043541.jpgKurslarımıza katılan Kursiyerlerimizin Üretime aktif olarak katılabilmeleri amacı ile önce öğrenmeleri daha sonra ise  üreterek hem ailelerine hem de topluma faydalı bireyler olarak kursları tamamlamalarının amaçlandığı Kurslarımızda Kursiyerlerimizin hazırladıkları ürünler adeta göz kamaştırdı.

SERGİ AÇILIŞI KAYMAKAM AYRANCI´DAN

Çaykara Halk Eğitim Merkezi Öğrenme Şenliği ve Yıl Sonu Sergisinin açılış Töreni Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanlarımızdan Aydın Kofoğlu tarafından gerçekleştirildi.

TURCER-HEM ÖĞRENMELİ HEM DE ÜRETMELİYİZ

Çaykara Halk Eğitim Merkezi olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Çaykara İlçemizin değişik Mahallelerinde çeşitli Kurslar açtıklarını ifade eden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Numan Tuncer  Kurslarımızda görev alan Öğretmen Arkadaşlarımıza ve de kar kış yağmur,çamur demeden kış boyunca kurslara devam eden ve de hazırladıkları el emeği göz nuru ürünlerini bu gün Çaykara İnsanımızın beğenisine sunan Tüm Kursiyerlerimize teşekkür etti./resimler/2018-5/15/1654014482627.jpgHalk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak Halkımızın yeni şeyler öğrenmesine ve de kendilerini geliştirmelerine çok büyük bir önem verdiklerini ifade eden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Numan Tuncer artık Halkımızın öğrendiği bu yeni davranış ve becerileri Üretim aşamasına getirerek hem aile hem de Ülke Ekonomisine katkı sağlaması gerektiğini bu yüzden de bu sene hazırlanan Tüm Kurslarımızın Öğrenme Şenliği coşkusu ile hazırlandığını sözlerine ekledi.

SERGİ GÖZ KAMAŞTIRDI

Halk Eğitim Merkezi 1 ve 2. Katında açılan Yıl Sonu Sergisi tabiri caiz ise adeta göz kamaştırdı.Kursiyerlerimizin bir sene boyunca büyük bir emek vererek ortaya çıkardıkları birbirinden güzel ürünler adeta ziyarete gelenlerin gözünün pasını sildi./resimler/2018-5/15/1656115112316.jpgGiyimden süs eşyasına,yatak örtüsünden masa örtüsüne kadar aklınıza gelemeyecek yüzlerce ürünü büyük bir ustalık ile işleyen fedakar kadınlarımızın ürettikleri muhteşem ürünleri herkesin mutlaka görmesini tavsiye ediyoruz.

LAHANA ,MISIR EKMEĞİ,ARPA ÇORBASI VE TURŞU KAVURMA

Sergi açılış Töreninin ardından Kurslarımızda görevli olan kadınlarımızın evlerinde büyük bir emek vererek hazırladıkları ve de tamamı doğpal ve Çaykara İlçemize özgü yemekler ile yemek ikramı gerçekleştirildi.

Çaykara Kültürümüzün Korunması ve Yaşatılmasına çok büyük bir önem veren Çaykara Halk Eğitim Merkezi,Çaykara İlçemizin Yöresel yemekleri olan Lahana,turşu kavurma,arpa çorbası ve mısır ekmeğinden oluşan menünün yanına yine kadınlarımız tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli kahvaltılıklar ile Çaykara İnsanımızın önüne çıkarak Kültürümüze verdikleri önemi göstermiş oldular./resimler/2018-5/15/1657119329989.jpgTOPLAM 10 KURS AÇILDI

Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Çaykara İlçemizin değişik Mahallelerinde toplam 10 tane değişik alanlarda Kurslar açıldı.

KURS ÖĞRETMENLERİMİZ:

Kurslarımızda Görev alan öğretmenlerimiz;

1-Ayşegül Sayar

2-Ayşegül Ayal

3-Leyla Birlik

4-Meryem Demir

5-Musa Köroğlu

6-Hamza Demirci

7-Behlül Kerem Kurul

8-Mustafa Emre Kaya

AÇILAN KURSLARIMIZ

Çaykara İlçemizin değişik Mahallelerinde açılan Kurslarımız ise Şunlar;

1-Forodigo

2-Kanaviçe

3-Mefruşat

4-Kırkyama

5-İğne Oyası

6-Nakış

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Halk Eğitim sergisi Kamaştırdı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Çanakkale Şiiri Şampiyonları belli oldu.
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Uzun seneler Çaykara İlçesine hem öğretmen olarak hem de yönetici olarak çok faydalı hizmetler verdikten sonra Çaykara İlçemizden ayrılan Öğretmenler Ali Leblebici.Şükrü Kara ve Ebubekir Çelik için Uzungöl İnan Kardeşler Restaurant´ta Uğurlama töreni gerçekleştirildi.
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
İlçemiz Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Şükrü Kara 2019 Yılı Özür Grubu Eş Durumu atamaları sebebi ile tayininin Gümüşhane´ye çıkması sebebi ile Çaykara İlçesinden ayrılarak Gümüşhane İline gitti.
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da okullarda karne tatili olmasına rağmen 12 sınıflar için üniversiteye hazırlanan öğrenciler için hazırlık kursları devam ediyor.
Çaykara Karnesini Aldı
Çaykara Karnesini Aldı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Sona Ermesi Dolayısı İle Okullarımızda Karne Törenleri Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘Feretiko´ tezgâhlarında çalışan bayanlar çevre dostu ‘bez´ torba ürettiler.
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan İrfan Topal, görevine başladı.
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara İlçesine 6 Beyaz Bayrak…1 Okulumuza ise “Beslenme Dostu Okul” Ödülü verildi
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışmasında Çaykara İlçemizde ve Trabzon İlimizde dereceye giren öğrenciler belli oldu.
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı Milli eğitim müdürlüğü öğrencilere yönelik Avukatlık mesleğini tanıtıcı kariyer günleri düzenledi.
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yarışmada Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında Gülname Küçük Trabzon Şampiyonu olurken Genç Seda Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışmasında ise Emine Büşra Uğur Trabzon Şampiyonu olmayı başardılar.
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Okuyorum Oynuyorum,Paylaşıyorum Prjesini Büyük Bir Başarı İle Yürüten Zeki Bilge İlkokulu Projenin Finalini Van İlimizin Özalp İlçesinde Gerçekleştirdi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi