İlginizi ÇekebilirAnahtar Kelimeler: Parti Sarıyer' . Mustafa Yazıcı Dönemi
  • Perşembe 38 ° / 24 ° Güneşli
  • Cuma 38 ° / 23 ° Güneşli
  • Cumartesi 37 ° / 23 ° Güneşli

İyi Parti Sarıyer'de 2. Mustafa Yazıcı Dönemi

İYİ PARTİ İstanbul Sarıyer İlçe Başkanlığına Çaykara’lı Hemşerimiz Mühendis Mustafa Yazıcı 2. Defa seçildi.

İYİ PARTİ İstanbul Sarıyer İlçe Başkanlığına Çaykara’lı Hemşerimiz Mühendis Mustafa Yazıcı 2. Defa seçildi.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı'nın 2. Olağan Kongresi, Ayazağa'daki Rauf Denktaş Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Geçtiğimiz aylarda atama ile ilçe başkanı olan Mustafa Yazıcı, Taner Tayfur'un 87 oyuna karşı aldığı 189 oy ile ilçe başkanlığına bu kez delegelerin oylarıyla seçildi. Kongrede 3 oy da geçersiz sayıldı.

Kongreye; İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Yücel Coşkun, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali Kargidanoğlu, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Sarıyer Belediye Meclisi CHP Üyesi Özkan Sucu, İYİ Parti İstanbul il yöneticileri ile partinin kurucu üyeleri, Ayazağa Mahalle Muhtarı Mustafa Karaman, İstinye Mahalle Muhtarı Recep Alkan, STK temsilcileri ve kongre üyeleri katıldı.

KONGREDE CORONA ÖNLEMLERİ

Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan kongreye, delege üyeleri salona görevliler tarafından ateşleri ölçülerek alındı. Ayrıca maskesi olmayan üyelere maske dağıtılırken, girişlere el dezenfektanı konuldu. Delege seçiminde yaşanan olaylar sonrası Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü kongre öncesi çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Çok sayıda polis Rauf Denktaş Kültür Merkezi önünde hazır bekledi.

"YÜZYIL SONRA YENİ BİR LİDER DOĞDU"

Kongrede diğer Aday Taner Tayfur'un ardından kürsüye çıkan Sarıyer İYİ Parti İlçe Başkanı Mustafa Yazıcı, "Bugün devleti yönetme bilincine sahip olmadan, devletin temel kurum ve ilkelerini yok etme niyetiyle iktidara gelenler, Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutuk isimli eserde ifade ettiği gibi gaflet, delalet ve hatta hıyanet içerisindeler. Yüzyıl önce memleketimizin ordusu dağıtılmış, tersanelerine el koyulmuş ve her köşesi işgal edilmişti. O dönemde yaşanan vahametin bir benzerini 15 Temmuz'da yaşadık. 1900'lü yıllarda dış güçler ve yerli işbirlikçiler vardı. Şimdi ise dış işbirlikçiler, yerli güçler var. Atatürk'ün dediği gibi Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!" Ne demişti Milli Şair Mehmet Akif Ersoy? 'Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak. Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.'

İşte bu şuura sahip cesur yürekli insanlar bu gidişata ve yıkıma dur demek üzere yola koyuldular. Karabulutlar yükseliyor yurdumun üstünde. Hain emelleri yıkım planları olan insanlar vardı. Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne bela. Şer odakları, cumhuriyet düşmanları, dış odaklar ve bu direnişe engel olanlar set koydular. Susturmak istediler... İşte bu şahlanış millet için bir umut oldu. Her yüzyılda bir lider doğar derler. Yüzyıl önce Gazi Mustafa Kemal doğdu. Ne şanslıyız ki bu gün de yeni, bir lider doğdu. Ülkemize karanlıktan aydınlığa ulaştıracak, insanların umutlarını gerçekleştirecek yeni bir lider. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener... Sarıyer'den de cesurlar hareketi olarak bu kervana katıldı. Tüm engellemeler, sataşmalar ve kapanan kapılar bizi daha da güçlü kıldı. Kolay mı cesur olmak? Zorluklara göğüs germek... Ama kurmak daha zordu. Bu süreçte emeği geçen Cengiz Tamer, Taner Tayfur ve ekipleri başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" dedi.

YAZICI YAPILAN ÇALIŞMALARI ANLATTI

Görev süresi boyunca yapılan çalışmalara değinen Yazıcı, şu bilgileri verdi: "12 Aralık'ta aldığım atama yazısının ardından yeni yönetim kurulunun oluşturulması, yeni ilçe binasının hazırlanması, 25 mahallenin üzerinde teşkilatlanma, üyelerle tanışma organizasyonu, ev ile hasta ziyaretleri, 350 civarında yeni üye, delege seçimi ve birçok sosyal etkinlik yapıldı. Pandemi sürecinde yardıma muhtaç üzerinde vatandaşlara 1000'in üzerinde koli dağıtımı yaptık. Bunun yaklaşık 800'ü kendi yönetimimiz tarafından tedarik edildi. Bunun dışında il başkanlığımız, vakıf, Kızılay ve hayırseverlerden gelen yardımlar oldu. Ayrıca bin 500 civarında ekmek dağıtıldı. Bu süreçte duyarlı davranan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

"BU YOLA SARIYER'İ 'İYİ' YAPMAK İÇİN ÇIKTIK"

"Bugün karşınıza yeni bir yüz ile çıkıyoruz" diyen Yazıcı, "Önümüzdeki iki yıl içerisinde partimizin Sarıyer'deki kazanımların minimum 2,5 kat arttırılmasını taahhüt ediyorum. Göreve geldikten sonra ilk geçici yönetim kurulunu oluşturduğumuzda arkadaşlarıma ilk olarak bu yönetimin yüzde 50'sinin değişeceğini söylemiştim. Çünkü yeni yüzlere ulaşmamız lazım. Partimize değer katacak insanları bünyemize almamız gerekiyor. Akabinde de parti tüzüğümüzdeki yüzde 25'lik kadın kotasını yeni yönetim kurulu listesinde yüzde 40'a çıkardık. İYİ Parti'nin delegeleri partimiz için çok değerli. Çünkü siz hem sorumluluk sahibisiniz hem de yönetimden hesap soransınız. Bizler bu yola Sarıyer'i 'İYİ' yapmak için çıktık. İnanıyorum ki ilerleyen dönemlerde bu hedefimizi gerçekleştireceğiz. Benim Sarıyer'e ve Türkiye'ye borcum var. Bu yüzden sizden bir dönem daha yetki istiyorum" ifadelerini kullandı.

KAVUNCU'DAN BAŞKAN YAZICI'YA TEBRİK

Kongre sonrası konuşma yapan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Şöyle konuştu: "Bizim en büyük mutluluğumuz kongrenin Sarıyer'e yakışır bir şekilde yapılmış olmasıdır. Bu kapsamda Divan Başkanı Yücel Coşkun'a, divan üyelerine, ilçe teşkilatına ve delegelerimize teşekkür ediyorum. Sonuçta kongrelerden sonra da yüz yüze bakacağız. Saygıyı ve hukuku muhafaza ettiğimiz sürece kaliteli yönetimlerimize kalite katar. Bu kapsamda Mustafa Başkanı ve yönetimini tebrik ediyorum."