İlginizi ÇekebilirKadın Kolları Başkanından Kadınlar İçin Eğitim Seferberliği

AK parti Çaykara Kadın Kolları Başkanı Ayşe Cuman tarafından başlatılan Çaykara İlçesinde Kadınların ortaokul ve liseyi Açık Öğretim yolu ile tamamlaması için Eğitim Seferberliği kampanyası devam ediyor.

İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Cuman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından okumayan kadın kalmasın projesi kapsamında “Nerde kalmıştık” sloganı ile başlatılan kampanyaya destek verebilmek için yoğun bir tempo ile çalışıyor.

Mahalle Muhtarları ile iletişime geçen İlçe Başkanı Cuman Mahallelerde Açıköğretim ortaokul ve lise başvurusu yapabilecek olan bayanları muhtarlar ile birlikte tespit ediyorlar.Daha sonra bu bayanlar ile kimi zaman telefon ile iletişime geçen İlçe Başkanı Cuman bazen de bizzat mahallelere giderek bayanları ikna etmeye ve kurs başvurularını yapmayı sağlamaya çalışıyor.

BAŞVURULAR BU AKŞAM SONA ERİYOR

2021 Yılı Açıköğretim ortaokul ve Açıköğretim Lise Güz Dönemi ek kayıtları 15 Ekim 2021 tarihinde sona eriyor.Yeni Kayıt yapacak olan ve Kayıt yenileyecek olan öğrencilerin 15 Ekim 2021 mesai bitimine kadar işlemlerini tamamlayarak Halk Eğitim Merkezlerine onaylatmaları gerekiyor.

Açık Öğretim Ortaokul ve Lise kayıtları 27 Eylül 2021 tarihinde başlamış ve 8 Ekim 2021 tarihinde sona ermişti.Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan “Nerede Kalmıştık”  Eğitim Seferberliği kapsamında 2021 Yılı Güz Dönemi Açıköğretim ortaokul ve lise kayıtları 15 Ekim 2022 Cuma Günü mesai bitimine kadar uzatılmıştı.

İLÇE BAŞKANI CUMAN-TÜM KADINLAR OKUMALI

Çaykara insanının okumaktan başka hiçbir çaresinin bulunmadığını,Çaykara İlçesinin hiçbir gelir kaynağının olmadığını ifade eden AK Parti Çaykara İlçe Başkanı Ayşe Cuman  , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Nerede Kalmıştık” Eğitim Seferberliği projesi kapsamında Halk Eğitim Merkezleri tarafından çalışma başlatıldığını anımsattı.

 Başkan Cuman, yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından , Projeye katılımın arttırılması için,  kayıtları kapanmış bulunan Açıköğretim kayıtlarını , 15 Ekim 2021 tarihine kadar uzatmıştır. İlçemiz  genelinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimizce Açıköğretim Ortaokul ve Açıköğretim Lise kısmına kadın kursiyerlerimizin kayıtlarının arttırılması ve okuma yazma bilmeyen bayanların okuma yazma kurslarına kayıt olması için ; “Nerede Kalmıştık” Eğitim Seferberliği projesi kapsamında, son  günün iyi değerlendirilmesi gerekir.

Bu sebeple  her kanaldan resmi ve sosyal medyadan duyuru yapılması talebinde bulunan İlçe Başkanı Ayşe Cuman  , köy muhtarları iletişim, köy ve mahalle anonsları, yerel gazete, okul velilerine mesaj atma,Whatshap grupları üzerinden konu ile ilgili bilgi verilmesi, sözlü iletişim halinde bilgilendirme yapılması ve benzeri yollar ile 15 Ekim 2021 tarihine kadar çalışma yapılmasını, eğitim imkanı yarıda kalmış, bir şekilde eğitimden uzak kalmış bayanların Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimizin Açıköğretim Ortaokul ve Açıköğretim Lise bürolarına ve okuma yazma kurslarına yönlendirme yapılması hususlarında ilgi ve yardımlarınızı saygı ile dileriz” açıklamalarında bulunarak proje ile ilgili olarak Çaykara İnsanından Destek istedi.