İlginizi ÇekebilirAnahtar Kelimeler: Karaçam' Bağışı Kampanyası

Karaçam'da Kan Bağışı Kampanyası

İlçemiz Karaçam Mahallesinde Kızılay’a Kan Bağışı Kampanyası gerçekleştirildi.

Çaykara Kaymakamlığı ve Çaykara Belediyesi tarafından ortak olarak organize edilen Kızılay Kan Bağışı Kampanyası, Çaykara İlçesinin en çetin coğrafyasına sahip olan Karaçam Mahallesinde gerçekleştirildi.

26 Kasım 2021 Cuma Günü gerçekleştirilen Kan bağışı kampanyasına Karaçam halkı yoğun bir ilgi gösterdi.Pandemi dönemi olmasına rağmen çoğu vatandaş okula giderek kan verdi.

Çaykara Kaymakamı Muhammet Güzel,Kızılay’a Kan Bağışı kampanyasına destek vermek üzere Karaçam Mahallesine giderek hem organizasyonu gerçekleştiren Çaykara İlçe milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali ve ekibine teşekkür etti hem de kan bağışında bulunan gönüllü vatandaşlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Karaçam Muhtarı Alaaddin Şeker,Karaçam Eğitim Kurumları Müdürü Fatih Kuvvetli ve Karaçam Merkez Camii İmam Hatibi Cevdet Günaçar, kampanya için günlerce emek vererek vatandaşların kan bağışı kampanyasına destek vermesini sağladılar.

Karaçam’ın çetin coğrafyasından kış mevsimi olmasına rağmen 40 ünite kan vatandaşlar tarafından Kızılay’a bağışlandı.

Karaçam Mahallesinde gerçekleştirilen kan bağışı ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Kızılay Trabzon Bölge görevlileri Karaçam Mahallesinde mükemmel bir şekilde ağırlandıklarını bu anlamda Muhtar Alaadin Şeker,Okul Müdürü Fatih Kuvvetli ve ekibine teşekkür ettiklerini,pandemi döneminde hastanelerde tedavi gören hastalarımız için çok fazla kana ihtiyaç duyduklarını bu anlamda Karaçam Mahallesinin Kızılay’a bağışlamış olduğu 40 ünite kanın kendileri için çok değerli olduğunu ifade ettiler ve her zaman her ortamda Kızılay’ın yanında yer alan Kızılay’a destek veren Çaykara insanına duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiler.