Kaymakam Ayrancı ve Başkan Tok Uzungöl Esnafı İle Buluştu
Kaymakam Ayrancı ve Başkan Tok Uzungöl Esnafı ile bir araya gelerek Yeni Turizm Sezonunu değerlendirdiler.
Tarih: 2.6.2018 12:40:51/ 1986okunma / 0yorum

Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Sahur Kahvaltısında Uzungöl Esnafı ile bir araya gelerek Yeni Turizm Sezonunu değerlendirdiler./resimler/2018-6/2/1248330532039.jpgUzungöl Mucca  Cafe´de gerçekleştirilen ve de Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı´nın Başkanlığında gerçekleştirilen Sohbet Toplantısına Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,Ak Parti Çaykara İlçe Başkanı Muhammet Selçuk,Uzungöl Muhtarı Mustafa Tahan,Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Akyüz,Uzungöl Biruz Yönetim Kurulu Başkanı İdris Akyüz,Uzungöl Milli Birlik ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ali Zeyrek ile kalabalık bir Turizmci Grubu katıldı.

KATILIMCILARIN HEPSİ GENÇ TURİZMCİLER

Her zaman söyleriz.Uzungöl´de Turizmin ufkunu açacak olan ve de Uzungöl´ü değişime taşıyacak olan nesil Genç Turizmcilerdir diye./resimler/2018-6/2/1248552563686.jpgDün akşam Kaymakam ve Belediye Başkanımızın Toplantısında gördüğümüz fotoğraf bizleri fazlası ile mutlu etti.Çünkü Toplantıya katılan Turizmcilerimizin tamamı Genç Turizmcilerimizden oluşuyordu.

NEDEN Mİ GENÇ TURİZMCİLER

Neden mi Genç Turizmciler:İşte size sebepleri

1-Öncelikle hepsi çok iyi aile eğitimi almış örnek gençlerimiz.

2-Hepsi çok iyi birer Üniversite bitirmiş.Bir çoğu Yüksek Öğrenimini Turizm alanında yapmış ve de Turizm alanında uzmanlaşmış

3-Hepsi Turizm Hamuru içerisinde çekirdekten yetişmiş.Doğdukşarı andan itibaren hepsi Turizmin içinde ve de aktif noktalarında.

4-Hepsi Uzungöl´e ve de Karadenize aşık olan Gençlerimiz

5-Turizm anlamında hepsi kendilerini sürekli olarak yeniliyor gençlerimiz.Turizm sezonu dışında hepsi Ülkemizde ve de yurt dışında düzenledikleri Gezi Organizasyonu ile Dünyadaki gelişmeleri takip ediyor ve de bu gelişmeleri Uzungöl´de de Müşterilerimizin hizmetine sunmaya çalışıyor.

SOHBET ORTAMINDA TOPLANTI

Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleştirilen Toplantı iki bölümden oluştu.Birinci Bölümde Kaymakam İhsan Ayrancı ve Belediye Başkanı Hanefi Tok tarafından Turizm Sezonu ve Uzungöl´ü ziyarete gelen misafirlerimizin Beldemizden memnun ve de mutlu bir şekilde ayrılabilmesi için dikkar edilmesi gereken konular değerlendirildi.

Turizmde Dünya Markası olmuş olan Uzungöl´ün Hizmet Kalitesi anlamında da Dünya Markası bir Turizm Merkezi olduğu ifade edilen toplantıda Hizmet Kalitesi anlamında eksik olarak tespşit edilen konular toplantıda değerlendirildi ve de bu konulardsa Turizmcilerimizin daha dikkatli davranmaları istendi.

Toplantının ikinci bölümünde ise Genç Turizmciler tarafından Uzungöl´de Misafirlerimize daha kaliteli Hizmet Sunabilmek amacı ile Kaymakam ve Belediye Başkanında talepler dile getirildi.

KAYMAKAM AYRANCI-UZUNGÖL YENİ SEZONA HAZIR

Ülkemizin ve Karadeniz Bölgesinin en önemli Turizm Merkezlerinden bir tanesi olan Ülkemizin Turizmdeki gurur kaynağı Uzungöl´ün her yönü ile 2018 Yılı sezonuna hazır olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Uzungöl´ün Ülkemizin Turizm alanındaki Marka Değeri olduğunu ve de bu değeri daha da yukarılara taşımayı hedeflediklerini sözlerine ekledi./resimler/2018-6/2/1249290064305.jpgÖzellikle Yaz mevsiminde her gün onbinlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Uzungöl´de hizmet kalitesi ve de Müşteri Memnuniyetine çok büyük bir önem verdiklerini anımsatan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı bu anlamda Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ile birlikte belirli periyotlarda düzenledikleri toplantı ve sohbet etkinlikleri ile hem Turizmcilerize tavsiyelerini ilettiklerini hem de Turizmcilerimizin sorunlarını dinlediklerini sözlerine ekledi.

Uzungöl´de bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının Turizmde Kalitenin yükseltilmesi anlamında çok büyük bir öneme sahip olduklarını ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile düzenledikleri toplantı ve organizasyonlar ile Uzungöl Turizmine çok daha ileri seviyelere yükseltmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

BAŞKAN TOK-UZUNGÖL BİZİM CAN DAMARIMIZ

Uzungöl´ün Turizm anlamında Ülkemizin en önemli Can Damarlarından bir tanesi olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Çaykara Belediyesi olarak her anlamda Uzungöl´ü geliştirmeye ve de büyütmeye çalıştıklarını bu anlamda da yoğun bir tempo içerisinde çalıştıklarını sözlerine ekledi./resimler/2018-6/2/1249543815270.jpgÇaykara Belediyesi olarak İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu´nun kıymetli katkıları ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Uzungöl´ün Turizm alanında Lider bir Turizm Merkezi olarak insanlarımıza hizmet verebilmesi için Uzungölde alt yapı yatırımlşarına çok büyük bir hız ile devam ettiklerini anımsatan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Uzungöl´ün altyapı soprunlarını sıra ile ele aldıklarını ,çözüme kavuşturduklarını ve de çok kısa bir zaman dilimi içerisinde Uzungöl´ün Tüm sorunlarını çözüme kavuşturduklarını sözlerine ekledi.

Uzungöl´de alternatif Turizm aktivitelerine çok büyük bir önem verdiklerini ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Çaykara Belediyesi olarak sadece 2017 Yılı içerisinde Uzungöl´e kazandırdıkları Seyir Terası ve Macera Parkı ile Uzungöl Turizmine farklı bir zenginlik ve de güzellik kattıklarını sözlerine ekledi.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uzungöl Tabiat Macera Parkı tamamlandı
Uzungöl Tabiat Macera Parkı tamamlandı
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl´e Tabiat Macera Parkı kazandırdı.
Bu İsrafa Kim Dur Diyecek?
Bu İsrafa Kim Dur Diyecek?
Çaykara Hanırmak yaylasında onlarca sokak lambasının yaklaşık 2 aydır gece gündüz yanması vatandaşlar tarafından büyük tepkiyle karşılandı.
11 Yaşındaki Onat, Hafızlık Bölge Şampiyonu!
11 Yaşındaki Onat, Hafızlık Bölge Şampiyonu!
Uzungöl Merkez Kur´an Kursu Öğrencilerimizden 11 yaşındaki Hikmet Onat Hafızlık Yarışmasında Trabzon ve Bölge Birincisi olmayı başararak Ankara´da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Trabzon İlimizi ve de Karadeniz Bölgesini Temsil etme hakkı kazandı
Çaykara´da Milli Birlik ve Kardeşlik Köprüsü
Çaykara´da Milli Birlik ve Kardeşlik Köprüsü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Dolayısı ile Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Etkinlikler gerçekleştirildi.
Türk Hava Kurumu Çaykara´ya Teşekkür Ediyor
Türk Hava Kurumu Çaykara´ya Teşekkür Ediyor
Vatandaşlarımızın Gönüllü Bağışları ile Ülkemizde Havacılığın gelişebilmesi ve de gençlerimizin Havacılık Sevdası ile Yetişebilmesi sevdası ile yola çıkan Türk Hava Kurumu (THK) tarafından Çaykara İlçemizde Görev Yapan Muhtarlarımız ile Kaymakam ve Belediye Başkanına Plaket Takdimi gerçekleştirildi.
Çevre Katliamına Kim Dur Diyecek?
Çevre Katliamına Kim Dur Diyecek?
Trabzon´un en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl ile Turizmin yeni gözde yeri Demirkapı- Yedigöller bölgesine giden binlerce yerli ve yabancı turistlerin yol kenarlarına attıkları poşetleri yiyen inek telef oldu.
Uzungöl´de Su Mekanları ve Bir Balık Yolu Projesi
Uzungöl´de Su Mekanları ve Bir Balık Yolu Projesi
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr.Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı " UZUNGÖL TURİZMİNDE SU MEKANLARI VE BİR BALIK YOLU PROJESİ” adlı araştırma yazısını sizlerle paylaşıyoruz
Yedi Göller´de Arap Rüzgarı
Yedi Göller´de Arap Rüzgarı
Sultanmurat Yaylası ve Uzungöl ile birlikte Çaykara İlçemizin en önemli Turizm Bölgelerinden Yedi Göller Bölgesine Yerli ve Yabancı Turistler yoğun bir ilgi gösteriyor.
Yente Balı Değerine Değer Katıyor
Yente Balı Değerine Değer Katıyor
2018 Turizm Mevsiminin ilk günlerini yaşadığımız bu günlerde Çaykara İlçemizde çok farklı bir heyecan daha yaşanıyor.Çaykara Kaymakamlığı,İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Çaykara Ziraat Odası İş Birliği ile Yente Balı´nın Marka Değeri olarak üreticiye ulaşabilmesi için yoğun bir tempo içerisinde çalışmalara devam ediliyor.
Çaykara Mahalle Sandık Sonuçları
Çaykara Mahalle Sandık Sonuçları
24 Haziran Pazar Günü Tüm Ülkemizde olduğu gibi Çaykara İlçemizde de Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ve de 27. Dönem Milletvekili Seçimleri gerçekleştirildi.
Çaykara İmar Barışını Dinledi!
Çaykara İmar Barışını Dinledi!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve de vatandaşlarımız tarafından büyük bir heyecan ile beklenen İmar Barışı Yasası ile ilgili olarak Çaykara İlçemizde Halkı Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Hurdaya Dönen Araçtan Sağ Çıktı!
Hurdaya Dönen Araçtan Sağ Çıktı!
Çaykara Yeşilalan Mahallesinde meydana gelen trafik kazasında, kontrolden çıkan otomobil 200 metre uçuruma uçtu.
Limonsuyu Yaylasında Ağlatan Kaza
Limonsuyu Yaylasında Ağlatan Kaza
İlçemiz Limonsuyu Yaylasına bağlı Öküzlü Yaylasında meydana gelen kazada 23 Yaşındaki Murat Baş İsimli Teknik Eleman elektrik direğinden düşerek hayatını kaybetti.
Karadeniz´in En Yüksek Mescidi Karakaya´da
Karadeniz´in En Yüksek Mescidi Karakaya´da
Çaykara İlçemizin En Yüksek Yeri olarak Turizme Hizmet veren ve de özellikle son senelerde Yerli ve yabancı Turistler tarafından çok büyük bir ilgi görüyor.
Elektrikli Bisiklet Kazalarına Kim Dur Diyecek?
Elektrikli Bisiklet Kazalarına Kim Dur Diyecek?
Uzungöl´de Elektrikli Bisiklet motorun şarampole devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
Bu otomobilden sağ çıktı!
Bu otomobilden sağ çıktı!
Çaykara-Sultanmurat yayla yolunda meydana gelen kazada emekli öğretmen Necmi Sezer mucize eseri araçtan hafif yaralı olarak kurtuldu.
Çaykara´da Rus İşgali ve Bir Kesit
Çaykara´da Rus İşgali ve Bir Kesit
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr.Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı " ÇAYKARA´DA RUS İŞGALİ VE BİR KESİT” adlı araştırma yazısını sizlerle paylaşıyoruz
İyi Bayramlar Çaykara
İyi Bayramlar Çaykara
On bir ayın sultanı Ramazan´ın bugün son günü, yarın bütün Müslümanlar Ramazan Bayramı´nı kutlamanın sevincini yaşıyor.
Uzungöl Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanını Seçti
Uzungöl Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanını Seçti
SS Uzungöl Taşıyıcılar Kooperatifi Olağan Genel Kurulu 12 Haziran 2018 Salı Günü gerçekleştirildi.Uzungöl´de bulunan Kooperatif Genel Kurul Toplantısında gerçekleştirilen seçimler sonucunda Turizmci Şenol Şen Kooperatif Başkanlığına seçildi.
Arpaözü ve Demirkapı Yol Bakım Çalışması Devam Ediyor
Arpaözü ve Demirkapı Yol Bakım Çalışması Devam Ediyor
İlçemiz Arpaözü ve Demirkapı Mahallelerimizde Yol Bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.Çaykara Belediyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi İş birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun Mali katkıları ile gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Şu çalışmalar gerçekleştiriliyor
Çaykara´da Karne Heyecanı
Çaykara´da Karne Heyecanı
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için son ders zili bu gün çaldı ve de öğretncxilerimiz için yaklaşık3 ay sürecek olan Yaz Tatili bu gün itibarı ile başladı.
Köknar´da Yıl Sonu Sergisi Büyüledi
Köknar´da Yıl Sonu Sergisi Büyüledi
Köknar Ortaokulundan Büyüleyen Resim Sergisi.İlçemiz Köknar Ortaokulu tarafından her Eğitim Öğretim Yılının son Döneminde gerçekleştirilen Yıl Sonu Sergisi 6 Haziran 2018 Çarşamba Günü gerçekleştirildi.
Taşkıran´da 15 000 Yavru Balık Dereye Bırakıldı
Taşkıran´da 15 000 Yavru Balık Dereye Bırakıldı
Eğitim Öğretimdeki Akademik Başarılarının yanı sıra Sosyal ve Kültürel Etkinliklerdeki etkinliklerdeki aktiflikleri ve de Doğaya olan duyarlılıkları ile bilinen Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından Taşkıran Mahallemizde bulunan Süren Deresine 15 000 adet yavru balık bırakıldı.
Çaykara Protokulü Uzungöl´de Buluştu
Çaykara Protokulü Uzungöl´de Buluştu
Çaykara Protokolü Uzungöl´de İftar Organizasyonunda bir araya geldiler.Uzungöl Sezgin Otel tarafından Geleneksel olarak her sene Ramazan Ayında gerçekleştirilen Çaykara Protokolünü İftar Organizasyonunda bir araya getirme Organizasyonu bu sene 5 Haziran 2018 Pazartesi Akşamı gerçekleşti.
Okul Müdürleri İftarda Buluştu
Okul Müdürleri İftarda Buluştu
Okul Müdürleri İftar Organizasyonunda bir araya geldiler.Trabzon İlimizde bulunan Fen Liseleri,Anadolu Liseleri ve Sosyal Bilimler Lisesi Kurum Müdürleri İftar Organizasyonunda Uzungöl´de bir araya geldiler.
Uzungöl Gençleri Şekersu´da Buluştu
Uzungöl Gençleri Şekersu´da Buluştu
Uzungöl Gençleri Şekersu Yaylasında buluştu.Her akşam farklı bir yerde buluşarak Ramazan Coşkusunu farklı bir şekilde yaşayan Uzungöl Gençleri bu defa Şekersu Yaylasında bir araya gelerek İftar Coşkusunu birlikte yaşadılar.
İlçe Protokolü İftarda Buluştu
İlçe Protokolü İftarda Buluştu
Çaykara Muhtarlar Derneği üyeleri iftar yemeğinde ilçe Protokolü ile bir araya geldi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi