İlginizi ÇekebilirKaymakam Güzel Çaykara'da Görevine Başladı

2021 Yılı mülki İdari amirleri atama Kararnamesi ile Çaykara kaymakamlığı görevine atanan Muhammet Güzel 13 Eylül 2021 Pazartesi günü Çaykara İlçesinde göreve başladı.

25.10.2019 Tarih ve 17160 Sayılı Kararname ile Bartın İli Kurucaşile İlçesi Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakam Muhammet Güzel’in ikinci görev yeri Çaykara İlçesi oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'de, 2021/412 sayılı kararın ek listesi paylaşıldı. Bu listede, mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri kapsamında kararnamede alınan 624 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirilmişti.

Çaykara Kaymakamlığı görevlerine atanan Kaymakam Muhammet Güzel 13 Eylül 2021 Pazartesi sabahı Çaykara ilçesinde görevine başladı.Kaymakam Güzel Çaykara İlçesinde ayağının tozu ile Zeki Bilge Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen İlköğretim Haftası etkinliklerine katılırken daha sonra ise makamına geçerek tebrik ziyaretlerini kabul etmeye başladı.Çaykara Kaymakamlığında İlk gün itibarı ile yoğun bir ziyaretçi akını yaşandı.

ÇAYKARA’NIN YENİ KAYMAKAMI MUHAMMET GÜZEL’İ TANIYALIM

Kaymakam Muhammet Güzel 1993 yılında Konya'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya'da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 2016 yılında mezun oldu. Niğde'nin Ulukışla ve Çamardı ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

Aynı yıl girdiği Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine adım attı. Niğde’nin Ulukışla ve Çamardı ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Birleşik Krallık’ın Manchester Metropolitan Üniversitesi’nde dil eğitimi alıp idari ve kültürel yapı üzerine incelemelerde bulundu. Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayarak İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 25.10.2019 tarih ve 17160 sayılı yazıları ile Bartın ili Kurucaşile İlçesi  Kaymakamı olarak görevine başlamıştır. Kaymakam Muhammet Güzel son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 20 Ağustos 2021 tarihi itibarı ile Çaykara İlçesi Kaymakamlığı görevine atandı.

Çaykara Gündem Gazetesi olarak İlçemize yeni atanan Kaymakam Muhammet Güzel’i tebrik ediyor,yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.