İlginizi ÇekebilirKaymakam Güzel'den Çaykara Eğitim Camiasına Ziyaret

Çaykara Kaymakamı Muhammet Güzel,Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk eğitim Merkezi Müdürlüğüne Bir Ziyaret Gerçekleştirdi.

Hafta başında Çaykara İlçesinde göreve başlayan Çaykara Kaymakamı Muhammet Güzel,Çaykara İlçesinde bulunan Resmi Kurum ve Kuruluşları ziyaret etmeye devam ediyor. Çaykara Kaymakamı Muhammet Güzel 23 Eylül 2021 Perşembe Günü Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kaymakam Güzel’i Eğitim Camiası ziyaretlerinde Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Gönan,Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Numan Tuncer ve Veysel Somuncu karşıladılar.

İlk olarak Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret eden Kaymakam Muhammet Güzel ,Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Gönan’da gerçekleştirilen çalışmalar ve Çaykara İlçesinde 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında planlanan çalışma ve kurslar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Çaykara İlçe milli Eğitim Müdürlüğüne geçen Kaymakam Güzel,Çaykara İlçe milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali ve Şube Müdürleri Numan Tuncer ve Veysel Sopmuncu ile Çaykara İlçesinde eğitim öğretim durumunun değerlendirildiği mini bir toplantı da gerçekleştirdi.Toplantıda Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali tarafından Kaymakam Güzel’e Çaykara İlçesinde Eğitim Öğretim faaliyetlerinin tarihsel süreci hakkında bilgi verilirken, aynı zamanda 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında Çaykara İlçesinde bulunan okulların fiziki altyapı durumu,öğretmen ve personel durumları,Çaykara İlçesinde bulunan öğrenci Yurtlarının kapasiteleri ,öğrenci durumları ve çalışma koşulları  hakkında detaylı bilgi verildi.

Çaykara ilçesinde bulunan Mahallelerde yer alan okulların fiziki durumları ve öğrenci kapasiteleri hakkında da Kaymakam Güzel’e bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Çamurali bu okullarımızın acil çözüm bekleyen sorunları ile ilgili de Kaymakam Muhammet Güzel’den Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ile birlikte destek ve birlikte çalışma taleplerini iletti.

Toplantıda Çaykara İlçesinde Eğitim Öğretim çalışmalarının 7 gün 24 saat devam ettiğini ifade eden Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali, Kaymakam Muhammet Güzel’i de Eğitim Öğretim faaliyetlerinin her aşamasında yanlarında görmek istediklerini bu anlamda okullarımızın ve öğrencilerimizin Eğitim Öğretim faaliyetlerinin her aşamasında Kaymakam Güzel ile birlikte olmayı arzu ettiklerini ifade etti.

2012 Yılında Trabzon ilinde 18 ilçe arasında Eğitim Öğretim anlamında 16. Sırada yer aldıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali ,Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak planlı ve programlı bir şekilde gerçekleştirmiş oldukları kurs ve ETÜT çalışmaları ile ve İlçemizde bulunan tüm okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenler ile birlikte mesai kavramı tanımadan gerçekleştirmiş oldukları yoğun çalışmalar ile 2017 yılından bu yana 5 senedir Trabzon İlinde Hem Lise hem de Üniversite Yerleştirme Sınavlarında elde etmiş oldukları başarılar ile Çaykara İlçesini Eğitim Öğretim alanında zirveye taşımayı başardıklarını ifade etti.

Toplantıda söz alan Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü izzet Gönan ilçemiz Zeki Bilge eğitim Kurumları ile Fatma Bilge Anaokulunun fiziki bina olarak  yetersiz olduğunu,öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap vermediğini,bu okulumuzda kesinlikle yeni bir okul binasına ihtiyaç duyulduğunu,bu konuda Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun kendilerine yeni bir okul sözlerinin bulunduğunu,Kaymakam Güzel’den konunun takipçileri olmaları dileklerini iletti.

KAYMAKAM GÜZEL-ÇAYKARA EĞİTİM ANLAMINDA GURUR DUYULACAK BİR İLÇE

Çaykara ilçesinin her alanda olduğu gibi Eğitim öğretim alanında da farklı,özel ve model olarak kabul edilen örnek bir ilçe olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara kaymakamı Muhammet  Güzel,Eğitim öğretim alanında bu kadar yerleşmiş bir sistemi olan bir İlçede görev yapacağı için kendisini çok şanslı hissettiğini ifade etti.

Çaykara ilçesinde göreve bu hafta başladığını anımsatan Kaymakam Muhammet Güzel, Okullarımızı,öğretmen ve öğrencilerimizi ziyaret etmek ve onlarla aynı ortamı paylaşabilmek için sabırsızlandığını,ilk fırsatta tüm okullarımızı ziyaret edeceğini ifade etti.

Çaykara ilçesinin Eğitim Öğretimdeki başarısının planlı ve programlı çalışmaktan geçtiğini ifade eden Kaymakam Muhammet Güzel,Çaykara Kaymakamı olarak kendisinin de bu çalışmaların içerisinde aktif olarak yer alacağını gecenin saat 21’inde Karaçam’da ya da Uzungöl veya Taşkıran’da öğrenciler ile birlikte aktif olarak Eğitim Öğretim faaliyetlerinin Merkezinde yer alacağını sözlerine ekledi.