Köknar´da Yıl Sonu Sergisi Büyüledi
Köknar Ortaokulundan Büyüleyen Resim Sergisi.İlçemiz Köknar Ortaokulu tarafından her Eğitim Öğretim Yılının son Döneminde gerçekleştirilen Yıl Sonu Sergisi 6 Haziran 2018 Çarşamba Günü gerçekleştirildi.
Tarih: 7.6.2018 13:15:31/ 1068okunma / 0yorum

Köknar Ortaokulundan Büyüleyen Resim Sergisi.İlçemiz Köknar Ortaokulu tarafından her Eğitim Öğretim Yılının son Döneminde gerçekleştirilen Yıl Sonu Sergisi 6 Haziran 2018 Çarşamba Günü gerçekleştirildi.

Teknoloji ve Tasarım Dersi ile diğer derslerde Yıl Boyunca Sınıflarda gerçekleştirilen etkinlik ve çalışmaların sergilendiği Yıl Sonu Sergisi muhteşem görünümü ile adeta büyüledi./resimler/2018-6/7/1320178577453.jpgSergi Açılşına Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,Çaykara Merkez Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Şükrü Kara ile öğretmenler,öğrenciler ve de kalabalık bir veli topluluğu katıldı.

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ve Köknar Ortaokulu Müdüğrü Taner Bayır tarafından kesilen Sergi Açılış Kurdelesinin ardından Yıl Sonu Sergisi hem Başkan Tok hem de davetliler tarafından ziyaret edildi.

Sergi Ziyareti esnasında Stantlarda görevli öğrenciler tarafından Sergilenen Eserler hakkında Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok´a bilgi verildi./resimler/2018-6/7/1320465650880.jpgBaşkan Tok ile Öğrenciler arasında keyifli sohbetlerin yaşandığı Yıl Sonu Açılış Sergisi esnasında Başkan Tok tarafından Öğrencilerimizin sergiledikleri eserler büyük bir dikkat ile incelendi.

YIL SONU SERGİSİNDE NELER VAR ?

Köknar Ortaokulu Teknoloji Ve Tasarım Öğretmeni  Esra Aslıyüce Bayır Yönetiminde Öğrenciler tarafından hazırlanan Yıl Sonu Sergimizde bir çok çalışma bir arada yer alıyor.İşte o çalışmalardan bazıları:

-Resimler

-Projeler

-Atık Kağıt Çalışmaları

-Linol Baskı

-Etamin gibi birbirinden değerli Çalışmalar Yıl Sonu Sergimizde sahneleniyor.

OKUL BAHÇESİNDE İFTAR YEMEĞİ

Sergi Açılış Töreninin ardından ise Okul Müdürü Taner Bayır tarafından Okulun Bahçesinde  İftar Yemeği Organizasyonu gerçekleştirildi./resimler/2018-6/7/1321218620351.jpgÇaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Öğrenciler ve veliler ile birlikte iftar organizasyonunda bir araya gelerek hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz ile bolca sohbet etti.

MÜDÜR BAYIR-ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRDİ

Öğretmen Arkadaşları ile Birlikte Eğitim Öğretim Yılı Boyunca bir çok etkinlik gerçekleştirdiklerini ve de gerçekleştirdikleri bu etkinlikleri Yıl Sonu Sergisi kapsamında Misafirler ve de öğrenci velileri ile paylaşma imkanı yakaladıklarını ifade eden Köknar Ortaokulu Müdürü Taner Bayır  yıl boyunca gerek öğrencilerin akademik başarısı için gerekse sosyal ve kültürel faaliyetler için büyük bir özveri ile çalışan tüm öğretmen arkadaşlarına teşekkür etti./resimler/2018-6/7/1322001332956.jpgArtık Geleneksel hale getirdikleri ve de her Eğitim Öğretim Yılı sonunda gerçekleştirdikleri Yıl Sonu Sergisine katılımlarından dolayı Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok´a,misafirlere ve de Öğrenci velilerine teşekkür eden Okul Müdürü Taner Bayır ayrıca Yıl Sonu Sergisindeki emek ve katkılarından Dolayı Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Esra Aslı Yüce Bayır ve de emeği geçen Öğretmen ve öğrencilerine okul Yönetimi olarak teşekkür etti.

AZ Sayıda Öğrencilerinin bulunmasına rağmen Öğretmen Arkadaşları ile birlikte yoğun bir çalışma temposu içerisinde Çocuklarımız için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını anımsatan Köknar Ortaokulu Müdürü Taner Bayır Okullarımızda Sanat Kavramının çok önemli olduğunu,Köknar Ortaokulu olarak Öğrencilerimizin kendi emekleri ile bir şeyler ortaya çıkarmasını ve de üretime katılmasını çok fazla önemsediklerini Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün “Sanatsız Kalmış Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri kopmuştur” sözünü kendilerine Rehber edindiklerini sözlerine ekledi.

BAŞKAN TOK-ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

Köknar Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri tarafından hazırlanan Muhteşem Yıl Sonu Sergisini çok beğendiğini,öğrencilerimizin hazırlamış oldukları mükemmel çalışmaların adeta göz kamaştırdığını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok bu muhteşem Serginin hazırlanmasını sağlayan Başta Okul Müdürümüz Taner Bayır olmak üzere emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti./resimler/2018-6/7/1322305492257.jpgTrabzon İlimizde Akademik başarı anlamında zirvede yer alan Çaykara İlçemizin Sosyal ve Kültürel alanlarda da birbirinden değerli örnek ve güzel etkinlikler gerçekleştirdiklerini anımsatan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Öğrencilerimizin gerçekleştirdikleri bu mükemmel çalışmalarda en büyük pay sahibinin fedakar öğretmenleri olduklarını ve de öğretmenlerimizin haklarını ödemenin mümkün olmadığını bu anlamda da tüm fedakar öğretmenlerimize tekrar teşekkür etmeyi bir görev kabul ettiğini sözlerine ekledi.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündewm Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Köknar Sonu Sergisi Büyüledi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uzungöl Tabiat Macera Parkı tamamlandı
Uzungöl Tabiat Macera Parkı tamamlandı
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl´e Tabiat Macera Parkı kazandırdı.
Bu İsrafa Kim Dur Diyecek?
Bu İsrafa Kim Dur Diyecek?
Çaykara Hanırmak yaylasında onlarca sokak lambasının yaklaşık 2 aydır gece gündüz yanması vatandaşlar tarafından büyük tepkiyle karşılandı.
11 Yaşındaki Onat, Hafızlık Bölge Şampiyonu!
11 Yaşındaki Onat, Hafızlık Bölge Şampiyonu!
Uzungöl Merkez Kur´an Kursu Öğrencilerimizden 11 yaşındaki Hikmet Onat Hafızlık Yarışmasında Trabzon ve Bölge Birincisi olmayı başararak Ankara´da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Trabzon İlimizi ve de Karadeniz Bölgesini Temsil etme hakkı kazandı
Çaykara´da Milli Birlik ve Kardeşlik Köprüsü
Çaykara´da Milli Birlik ve Kardeşlik Köprüsü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Dolayısı ile Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Etkinlikler gerçekleştirildi.
Türk Hava Kurumu Çaykara´ya Teşekkür Ediyor
Türk Hava Kurumu Çaykara´ya Teşekkür Ediyor
Vatandaşlarımızın Gönüllü Bağışları ile Ülkemizde Havacılığın gelişebilmesi ve de gençlerimizin Havacılık Sevdası ile Yetişebilmesi sevdası ile yola çıkan Türk Hava Kurumu (THK) tarafından Çaykara İlçemizde Görev Yapan Muhtarlarımız ile Kaymakam ve Belediye Başkanına Plaket Takdimi gerçekleştirildi.
Çevre Katliamına Kim Dur Diyecek?
Çevre Katliamına Kim Dur Diyecek?
Trabzon´un en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl ile Turizmin yeni gözde yeri Demirkapı- Yedigöller bölgesine giden binlerce yerli ve yabancı turistlerin yol kenarlarına attıkları poşetleri yiyen inek telef oldu.
Uzungöl´de Su Mekanları ve Bir Balık Yolu Projesi
Uzungöl´de Su Mekanları ve Bir Balık Yolu Projesi
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr.Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı " UZUNGÖL TURİZMİNDE SU MEKANLARI VE BİR BALIK YOLU PROJESİ” adlı araştırma yazısını sizlerle paylaşıyoruz
Yedi Göller´de Arap Rüzgarı
Yedi Göller´de Arap Rüzgarı
Sultanmurat Yaylası ve Uzungöl ile birlikte Çaykara İlçemizin en önemli Turizm Bölgelerinden Yedi Göller Bölgesine Yerli ve Yabancı Turistler yoğun bir ilgi gösteriyor.
Yente Balı Değerine Değer Katıyor
Yente Balı Değerine Değer Katıyor
2018 Turizm Mevsiminin ilk günlerini yaşadığımız bu günlerde Çaykara İlçemizde çok farklı bir heyecan daha yaşanıyor.Çaykara Kaymakamlığı,İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Çaykara Ziraat Odası İş Birliği ile Yente Balı´nın Marka Değeri olarak üreticiye ulaşabilmesi için yoğun bir tempo içerisinde çalışmalara devam ediliyor.
Çaykara Mahalle Sandık Sonuçları
Çaykara Mahalle Sandık Sonuçları
24 Haziran Pazar Günü Tüm Ülkemizde olduğu gibi Çaykara İlçemizde de Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ve de 27. Dönem Milletvekili Seçimleri gerçekleştirildi.
Çaykara İmar Barışını Dinledi!
Çaykara İmar Barışını Dinledi!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve de vatandaşlarımız tarafından büyük bir heyecan ile beklenen İmar Barışı Yasası ile ilgili olarak Çaykara İlçemizde Halkı Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Hurdaya Dönen Araçtan Sağ Çıktı!
Hurdaya Dönen Araçtan Sağ Çıktı!
Çaykara Yeşilalan Mahallesinde meydana gelen trafik kazasında, kontrolden çıkan otomobil 200 metre uçuruma uçtu.
Limonsuyu Yaylasında Ağlatan Kaza
Limonsuyu Yaylasında Ağlatan Kaza
İlçemiz Limonsuyu Yaylasına bağlı Öküzlü Yaylasında meydana gelen kazada 23 Yaşındaki Murat Baş İsimli Teknik Eleman elektrik direğinden düşerek hayatını kaybetti.
Karadeniz´in En Yüksek Mescidi Karakaya´da
Karadeniz´in En Yüksek Mescidi Karakaya´da
Çaykara İlçemizin En Yüksek Yeri olarak Turizme Hizmet veren ve de özellikle son senelerde Yerli ve yabancı Turistler tarafından çok büyük bir ilgi görüyor.
Elektrikli Bisiklet Kazalarına Kim Dur Diyecek?
Elektrikli Bisiklet Kazalarına Kim Dur Diyecek?
Uzungöl´de Elektrikli Bisiklet motorun şarampole devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
Bu otomobilden sağ çıktı!
Bu otomobilden sağ çıktı!
Çaykara-Sultanmurat yayla yolunda meydana gelen kazada emekli öğretmen Necmi Sezer mucize eseri araçtan hafif yaralı olarak kurtuldu.
Çaykara´da Rus İşgali ve Bir Kesit
Çaykara´da Rus İşgali ve Bir Kesit
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr.Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı " ÇAYKARA´DA RUS İŞGALİ VE BİR KESİT” adlı araştırma yazısını sizlerle paylaşıyoruz
İyi Bayramlar Çaykara
İyi Bayramlar Çaykara
On bir ayın sultanı Ramazan´ın bugün son günü, yarın bütün Müslümanlar Ramazan Bayramı´nı kutlamanın sevincini yaşıyor.
Uzungöl Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanını Seçti
Uzungöl Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanını Seçti
SS Uzungöl Taşıyıcılar Kooperatifi Olağan Genel Kurulu 12 Haziran 2018 Salı Günü gerçekleştirildi.Uzungöl´de bulunan Kooperatif Genel Kurul Toplantısında gerçekleştirilen seçimler sonucunda Turizmci Şenol Şen Kooperatif Başkanlığına seçildi.
Arpaözü ve Demirkapı Yol Bakım Çalışması Devam Ediyor
Arpaözü ve Demirkapı Yol Bakım Çalışması Devam Ediyor
İlçemiz Arpaözü ve Demirkapı Mahallelerimizde Yol Bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.Çaykara Belediyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi İş birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun Mali katkıları ile gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Şu çalışmalar gerçekleştiriliyor
Çaykara´da Karne Heyecanı
Çaykara´da Karne Heyecanı
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için son ders zili bu gün çaldı ve de öğretncxilerimiz için yaklaşık3 ay sürecek olan Yaz Tatili bu gün itibarı ile başladı.
Taşkıran´da 15 000 Yavru Balık Dereye Bırakıldı
Taşkıran´da 15 000 Yavru Balık Dereye Bırakıldı
Eğitim Öğretimdeki Akademik Başarılarının yanı sıra Sosyal ve Kültürel Etkinliklerdeki etkinliklerdeki aktiflikleri ve de Doğaya olan duyarlılıkları ile bilinen Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından Taşkıran Mahallemizde bulunan Süren Deresine 15 000 adet yavru balık bırakıldı.
Çaykara Protokulü Uzungöl´de Buluştu
Çaykara Protokulü Uzungöl´de Buluştu
Çaykara Protokolü Uzungöl´de İftar Organizasyonunda bir araya geldiler.Uzungöl Sezgin Otel tarafından Geleneksel olarak her sene Ramazan Ayında gerçekleştirilen Çaykara Protokolünü İftar Organizasyonunda bir araya getirme Organizasyonu bu sene 5 Haziran 2018 Pazartesi Akşamı gerçekleşti.
Kaymakam Ayrancı ve Başkan Tok Uzungöl Esnafı İle Buluştu
Kaymakam Ayrancı ve Başkan Tok Uzungöl Esnafı İle Buluştu
Kaymakam Ayrancı ve Başkan Tok Uzungöl Esnafı ile bir araya gelerek Yeni Turizm Sezonunu değerlendirdiler.
Okul Müdürleri İftarda Buluştu
Okul Müdürleri İftarda Buluştu
Okul Müdürleri İftar Organizasyonunda bir araya geldiler.Trabzon İlimizde bulunan Fen Liseleri,Anadolu Liseleri ve Sosyal Bilimler Lisesi Kurum Müdürleri İftar Organizasyonunda Uzungöl´de bir araya geldiler.
Uzungöl Gençleri Şekersu´da Buluştu
Uzungöl Gençleri Şekersu´da Buluştu
Uzungöl Gençleri Şekersu Yaylasında buluştu.Her akşam farklı bir yerde buluşarak Ramazan Coşkusunu farklı bir şekilde yaşayan Uzungöl Gençleri bu defa Şekersu Yaylasında bir araya gelerek İftar Coşkusunu birlikte yaşadılar.
İlçe Protokolü İftarda Buluştu
İlçe Protokolü İftarda Buluştu
Çaykara Muhtarlar Derneği üyeleri iftar yemeğinde ilçe Protokolü ile bir araya geldi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi