Milli Eğitim İle Müftülükten İş Birliği Protokolü
Çaykara Müftülüğü İle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Tarih: 29.3.2018 20:36:05/ 5235okunma / 0yorum

Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çaykara Müftülüğü tarafından Ortak olarak hazırlanan İş Birliği Protokolü imzalanarak Ptotokol İle İlgili çalışmalar başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğünün belirli konularda birlikte hareket etmesi ve de belirli konularda birbirlerine destek ve de yardımcı olmasını içeren protokol Çaykara´da imzalandı.

/resimler/2018-3/29/2043353934078.jpg

Çaykara Kaymakamı Sayın İhsan Ayrancı´nın Başkanlığında gerçekleştirilen Protokol İmza Törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali ile Çaykara Müftüsü Abdurrahman Koç katıldılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Kur´an Kurslarında okuyan Öğrencilerimize PDR(Psikolojik Danışma ve Rehberlik) Öğretmenlerinin Destek Hizmeti sunacağı Proje kapsamında Okul Kütüphanelerimizde ise Çaykara İlçe Müftülüğü tarafından Diyanet Kitaplığı oluşturulacak

KAYMAKAM AYRANCI-ÖĞRENCİLERİMİZ MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ ÖĞRENMELİ

Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çaykara Müftülüğü arasında İş Birliği Protokolünün çok önemli olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan ayrancı Kamu Kurumlarının birbirleri ile kaynaşma içerisinde olmaları gerektiğini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çaykara Müftülüğü arasında imzalanan bu protokolün bu bakımdan çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

/resimler/2018-3/29/2044052215955.jpg

Öğrencilerimize Manevi Değerlerimizin de mutlaka öğretilmesi ve de benimsetilmesi gerektiğini ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Öğrencilerimizin vatanını ve milletini seven dinimizin gereklerini yerine getiren bireyler olarak yetişmeleri ve de topluma bu şekilde hizmet yapmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

ÇAMURALİ-SADECE AKADEMİK BAŞARI YETERLİ DEĞİL

İlçe Müftülüğü ile Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Çaykara İlçemizin İki Önemli Eğitim Kurumları olduklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali    Zincirin bu halkalarının birbirine iyi kenetlenmeleri gerektiğini Çaykara İlçe Müftülüğü ile imzaladıkları bu protokol ile öğrencilerimize çok daha faydalı olacaklarını sözlerine ekledi.

/resimler/2018-3/29/2044353154048.jpg

Eğitimde Akademik başarının çok önemli olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali  ancak akademik başarının yanı sıra Çocuklarımıza Milli ve Manevi değerlerimizi de öğretmemiz gerektiğini bu şekilde çocuklarımızın vatanını ve milletini seven dinimizin önemini kavrayan ve de dinimizi yaşayan bireyler olarak topluma kazandırılacaklarını sözlerine ekledi.

KOÇ-MANEVİ DUYGULAR ÇOCUKLARIMIZA HUZUR VERİR

İnsanoğlunu mutlu eden en önemli duygunun Manevi olarak huzur içerisinde olması olduğunu ifade eden Çaykara Müftüsü Abdurrahman Koç Maneviyat Eğitimini iyi almış olan Çocuklarımızın topluma çok daha faydalı olacaklarını sözlerine ekledi.

Akademik Başarı anlamında Çaykara İlçemizin Model bir İlçe olarak Tüm Ülkemize örnek olduğunu anımsatan Çaykara Müftüsü Abdurrahman Koç  okullarda oluşturacakları Kütüphaneler ile de öğrencilerimizin manevi duygularının da pekişeceğini sözlerine ekledi.

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜN AMACI

Öğrencilerin ahlak,erdem,bilgi,estetik ruh güzelliği ve merhamet duygusu ile yetişmelerine,milletimizi bir araya getiren değerlerin insani haslet ve faziletlerin nesilden nesile aktarılarak üretilmesine katkı sağlayarak her yönden iyi yetişmiş ruhen ve bedenen dinamik bir gençliğe sahip olmasını temin edebilecek bir yaklaşım benimseyerek her türlü manevi rehberlik ve din hizmeti sunarak öğrencilerin sorumluluk sahibi olması yeteneklerini geliştirmeleri,vatan,millet,ezan,bayrak gibi Milli ve Manevi değerler doğrultusunda sosyal ve akademik gelişmelerine katkı sağlamak için eğitsel bir süreç içerisinde rol model olmak,uyuşturucu,sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan gençliği uzak tutmak,Bilişim Teknolojilerini(Cep Telefonu,bilgisayar,tablet vb.)zarar verecek şekilde kullanmasını önlemek ve bilinçli kullanmasına yönelik rehberlik yapmak.

PROJEDE KURUMLARIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

ÇAYKARA İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

1-Kendi bünyesinde çalışan donanımlı ve bireysel yetenekleri gelişmiş personellerden ihtiyaç nispetinde amaç doğrultusunda görevlendirmek ve personelin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaöğretim okulları ile irtibatını sağlamak.

2-Okul Kütüphanelerinde İlçe müftülüğünce açılması planlanan Diyanet Kitaplığı Bölümü Kitaplarını temin etmek.Ve Okullar tarafından tahsis edilen kitaplık bölümünü dizayn etmek

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1-Kendi bünyesinde hizmet veren Ortaöğretim okulları ile yurt ve pansiyonlarda amaç doğrultusunda İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan program ve çalışmaları koordine ederek okullarda ve yurtlarda planlama yapmak.

2-Okul Kütüphanelerinde İlçe müftülüğünce açılması planlanan Diyanet Kitaplığı Bölümünü tahsis etmek.

3-Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan PDR(Psikolojik Danışma Ve Rehberlik) Öğretmenleri Müftülük bünyesinde hizmet veren Kur´an Kursu öğrencilerine yönelik rehberlik çalışmaları yapmak.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Okuyorum Oynuyorum,Paylaşıyorum Prjesini Büyük Bir Başarı İle Yürüten Zeki Bilge İlkokulu Projenin Finalini Van İlimizin Özalp İlçesinde Gerçekleştirdi.
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Lise Öğrencileri Kategorisinde Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Metin Canlandırma ve Arapça şiir okuma Dallarında da Trabzon İl İkincisi Olmayı Başardılar
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Okul Müdürü İdris hacımahmutoğlu Tarafından Proje Kapsamında Temin edilen 170 Meyve Fidanı Öğrencilere Dağıtıldı
Çaykara Metin Canlandırmada Trabzon Şampiyonu
Çaykara Metin Canlandırmada Trabzon Şampiyonu
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Metin Canlandırma Dalında Trabzon Şampiyonu Olmayı Başardı
Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum Projesi Başlıyor
Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum Projesi Başlıyor
Kütüphaneler Haftası Kapsamında İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu Tarafından Gerçekleştirilen Okuyorum,Oynuyorum Paylaşıyorum Projesi Bu Sene Üçüncü Defa Gerçekleştiriliyor.
İmam Hatip İmaginary Sergisinde
İmam Hatip İmaginary Sergisinde
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri KTÜ Fen Fakültesi Matematik Bölümünde Açılan İmaginary Sergisini Ziyaret Ettiler
Zeki Bilge´den Sivil Savunma Tatbikatı
Zeki Bilge´den Sivil Savunma Tatbikatı
Zeki Bilge Eğitim Kurumları Tarafından Deprem Ve Yangın Tatbikatı Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Karne Heyecanı
Çaykara´da Karne Heyecanı
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Okullarımızda Gerçekleştirilen Çeşitli Törenler İle Tamamlandı
Taner Müdür Türkiye On Dokuzuncusu
Taner Müdür Türkiye On Dokuzuncusu
Ülke Genelinde Düzenlenen Klavye Kullanma Yarışmasında Köknar Ortaokulu Müdürümüz Taner Bayır Türkiye On Dokuzuncusu Olmayı Başardı
Çaykara Ödüllerini Aldı
Çaykara Ödüllerini Aldı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Gerçekleştirilen Kitap Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllerini Aldılar.
Köknar Ortaokulu Trabzon´da
Köknar Ortaokulu Trabzon´da
Köknar Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri 6 Ocak 2018 Cumartesi Günü Trabzon´da Çeşitli Etkinlikler Gerçekleştirdiler
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
10 °C
Pazartesi
13 °C
Salı
13 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi