Güroymaklı Öğrenciler Yöremize Hayran Kaldı
Milli Birlik Ve Kardeşlik Derneği Tarafından Gönül Yolu Projesi Kapsamında Üç Gün Boyunca İlçemizde Kalan Öğretmen ve Öğrenciler Yolcu Edildiler
Tarih: 21.5.2017 12:28:44

Bitlis Güroymak´tan gelen ve Milli Birlik Ve Kardeşlik Derneği tarafından Çaykara İlçemizde üç gün boyunca misafir edilen öğretmen ve öğrenciler duygusal anların yaşandığı veda programı ile memleketlerine gönderildiler.

İki Otobüs ile 17 Mayıs Çarşamba Günü 100 öğrenci ve 13 öğretmen ile yola çıkan öğretmen ve öğrenciler üç gün boyunca Trabzon İlimizde hem gezip dinlendiler hem de İlimizin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ettiler.

ÇAYKARA GÜROYMAK İŞBİRLİĞİ

Milli Birlik ve Kardeşlik Derneğinin Organize ettiği ve de bu Derneğimizin Başkanı Ali Zeyrek tarafından yürütülen Proje Çaykara Kaymakamımız İhsan Ayrancı,Çaykara Belediye Başkanımız Hanefi Tok,Uzungöl Muhtarı Mustafa Tahan,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Çamurali,Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,Ak Parti Trabzon İl Başkanımız Haydar Revi ve de Güroymak Kaymakamımız aynı zamanda Güroymak Belediye Başkanımız Çaykara´lı hemşerimiz Ufuk Özen Alibeyoğlu´nun ortak projeleri ile gerçekleştirildi.

İŞTE 3 GÜNLÜK PROGRAM

Öğretmen ve Öğrencilerimiz ilk olarak 18 Mayıs Perşembe Günü Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ettiler.Buradan Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden olan Uzungöl´e gelen öğretmen ve öğrenciler Gün boyunca Uzungöl´de tadına doyum olmayan muhteşem bir gün yaşadılar./resimler/2017-5/21/1239364679222.jpg Mayıs 2017 Perşembe Akşamı Öğrencilere yönelik olarak Uzungöl Sezgin Otel´de bir eğlence programı düzenlendi.Eğlence programına Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,Ak Parti Çaykara İlçe Başkanı Temel Şimşek,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,Uzungöl Muhtarı Mustafa Tahan,Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu ile öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Programın ardından Uzungöllü İş adamları tarafından gönüllü olarak konaklamaları sağlanan öğretmen ve öğrencilerimiz konaklayacakları otellerin yolunu tuttular.

KAYMAKAM AYRANCI´YA ZİYARET

19 Mayıs 2017 Cuma Günü Öğretmen ve öğrencilerimiz sabah kahvaltısının ardından Çaykara Kaymakamlığını ziyaret ettiler.Çaykara Kaymakamımız İhsan Ayrancı´ya Güroymak Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu´nun özel selamlarını getiren öğrencilerimiz ayrıca Güroymak´tan getirdikleri özel bir hediyeyi de Kaymakam Ayrancı´ya takdim ettiler.

ÇOCUKLAR BU ÜLKENİN GÜNEŞİDİR

Çocuklarımızın Ülkemizin en önemli değerleri olduğunu ve de yetişkinler olarak bizlerin en önemli görevimizin çocuklarımıza iyi bir eğitim vererek onları gelecek nesillere taşımak olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Eğitime önmem veren bir ülkede yaşadığımızı ve de yetiştireceğimiz sağlıklı nesillerin geleceğimizin teminatı olacaklarını sözlerine ekledi.

Başta Milli Birlik Ve Kardeşlik Derneği olmak üzere organizasyonda emeği geçen Tüm Kurum ve Kuruluşlara teşekkür eden Kaymakam Ayrancı 100 öğrencimizi Çaykara İlçemizde mükemmel bir şekilde ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Daha sonra öğrencilere çeşitli hediyeler takdim eden Kaymakam Ayrancı Öğrencilerden Güroymak Kaymakamımız Ufuk Özen Alibeyoğlu´na özel selamlarını iletmelerini istedi.

BAŞKAN TOK´A ZİYARET

Daha sonra Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok´u ziyaret eden öğretmen ve öğrenciler Güroymak Belediye Bakanı ufuk Özen alibeyoğlu´nun özel selamlarını Başkan Tok´a ilettiler ve de Güroymak´tan getirdikleri özel hediyeyi Başkan Tok´a takdim ettiler

BAŞKAN TOK-GÖNÜL KÖPRÜLERİNİ SAĞLAM KURUYORUZ

Güroymak´tan gelen öğrencilerimizi Çaykara İlçemizde misafir etmekten çok büyük bir mutluluk yaşadıklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Başta Dernek Başkanımız Ali Zeyrek olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Cennet Vatanımızın dört köşesi ile cennetten bir parça olduğunu ve de vatanımızın kıymetini bilmemiz gerektiğini anımsatan Başkan Tok bu güzellikleri yaşamak ve de bu güzellikleri gelecek nesillere taşımanın en önemli görevimiz olduğunu ifade etti.

Çaykara İlçemiz ile Güroymak İlçemiz arasında Örnek bir gönül köprüsü kurduklarını ifade eden Başkan Tok  bu köprünün her iki İlçe Yöneticilerinin karşılıklı İş Birliği ile çok daha sağlamlaştırılacağını sözlerine ekledi.

Daha sonra Başkan Tok öğrencilere çeşitli hediyeler verirkenGüroymak Belediye Başkanımızın da Özel Hediyelerini unutmadı.

TRABZON AKYAZI STADYUMU ZİYARETİ

Öğretmen ve Öğrenciler ilk olarak Akyazı´da bulunan Şenol Güneş Spor Kompleksi Medicalpark Arena Stadyumunu ziyaret ettiler.Trabzonsporumuzun yeni Stadyumunda gönüllerince fotoğraf çektiren öğretmen ve öğrenciler ömürleri boyunca unutamayacakları tarihi bir gün yaşadılar.

İKRAM SOFRASINDA ÖĞLE YEMEĞİ

Trabzon Büyükşehir  Belediye Başkanımız Sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´nun misafiri olarak İkram Sofrasında Öğle yemeği yiyen öğretmen ve öğrenciler buradan çıktıktan sonra Trabzon Şehir Turu yapmayı da ihmal etmediler.

FORUM´DA OYUN ZAMANI

Öğrencilerimiz buradan Forum Alışveriş Merkezine getirildiler.Forum Alışveriş Merkezinde gönüllerince eğlenen ve de alışveriş yapan öğrencilerimizin tüm masrafları Milli Birlik ve Kardeşlik Derneğimiz tarafından karşılandı.

Akşam saatlerinde yeniden Uzungöl´e dönen Öğretmen ve öğrenciler günün yorgunluğu ile konaklayacakları otellerin yolunu tuttular.

İNAN KARDEŞLER´DE KAHVALTI

20 Mayıs 2017 Cumartesi sabaha Uzungöl´de Turizmin Mimarı Dursun Ali İnan´a konuk olan öğretmen ve öğrenciler hem Sevgili Dursun Abi´ninm keyifli Sohbeti ve güler yüzü ile tanıştılar hem de muhteşem bir kahvaltı ile güne başladılar.

BOZTEPE´DE ÇAY KEYFİ

Öğretmen ve Öğrencilerimiz Trabzon İlimizin en önemli değerlerinden biri olanm Boztepe´de çay keyfi yaparken İlimizin Muhteşem görüntüsünü de buradan izleme fırsatı buldular.

AYASOFYA ZİYARETİ

Buradan Ayasoyfa Müzesine geçen Öğretmen ve öğrencilerimiz hem müzeyi gezdiler hem de ömürleri boyunca unutamayacakları tarihsel olaylara şahitlik yaptılar

TEKNE´DE ÖĞLE YEMEĞİ

İş Adamı Mehmet Atmaca´nın Özel Misafiri olarak tekneye geçen öğretmen ve öğrencilerimiz hem tekne ile muhteşem bir deniz turu yaptı Trabzon İlimizi denizden izledi hem de  mükemmel bir öğle yemeği ile karınlarını doyurdular.

ŞİMDİ VEDA ZAMANI

Üç gün boyunca misafirimiz olan 100 öğrenci ve 13 öğretmen 20 Mayıs 2017Günü akşam saatlerinde Trabzon İlimizden ayrılarak Güroymak´a gitmek üzere yola koyuldular

ZEYREK-GÖZ YAŞLARIMI TUTAMADIM

Öğrencileri yolcu ederken göz yaşlarını tutamadığını ifade ederek sözlerine başlayan Milli Birlik Ve Kardeşlik Derneği Başkanımız Ali Zeyrek üç gün boyunca öğrenciler ile mükemmel bir iletişim ortamı sağladıklarını ve de öğrencilerden ayrılmanın kendileri için son derece güç olduğunu sözlerine ekledi.

Projelerine Desteklerinden dolayı Çaykara Kaymakamımız İhsan Ayrancı´ya,Çaykara Belediye Başkanımız Hanefi Tok´a,Uzungöl Muhtarı Mustafa Tahan´a,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Çamurali´ye,Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´na,Ak Parti Trabzon İl Başkanımız Haydar Revi´ye ve de Güroymak Kaymakamımız aynı zamanda Güroymak Belediye Başkanımız Çaykara´lı hemşerimiz Ufuk Özen Alibeyoğlu´na teşekkür eden İş adamı Ali Zeyrek ayrıca Uzungöl´de Üç gün boyunca kendilerini mükemmel bir şekilde ağırlayan Tüm İşletme Sahiplerine ve de İş adamı Mehmet atmaca´ya teşekkür etti.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Misafir Öğrenciler Yolcu Edildi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da otomobil alev alev yandı
Çaykara´da otomobil alev alev yandı
Çaykara Ataköy mahallesinde otomobil yanarak kullanılamaz hale geldi.
Çaykara´da Dış Cephe Kaplama 2. Etap Başlıyor
Çaykara´da Dış Cephe Kaplama 2. Etap Başlıyor
Çaykara Belediyesi Tarafından daha önce Çaykara İlçe Merkezinde ve İlçemizin çeşitli Mahallelerinde gerçekleştirilen “Dış Cephe Kaplama” çalışmalarında ikinci etap başlıyor. Çaykara Belediyesi tarafından 05.11.2019 tarihinde ihale edilen “Çaykara İlçesi Cephe Yenileme ve Yöresel Mimariyi devam ettirme işi (2 etap)” işine ait sözleşme 03.12.2019 tarihinde imzalanmıştır.
Uzungöl Temsil Heyeti Göz Kamaştırıyor
Uzungöl Temsil Heyeti Göz Kamaştırıyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Uzungöl´de gerçekleştirilmesi düşünülen Yıkım Çalışmaları ile ilgili Uzungöl Halkı tarafından oluşturulan Görüşme Heyeti gerçekleştirdiği çalışmalar ve bu çalışmalardan elde edilen sonuçlar ile ilgili Takdir toplamaya devam ediyor.
Başkan Zorluoğlu, Çaykara´da incelemelerde bulundu
Başkan Zorluoğlu, Çaykara´da incelemelerde bulundu
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Çaykara´da incelemelerde bulundu
Onay Şahin´in  "Gümüşhane´li" Klibi Çıktı
Onay Şahin´in "Gümüşhane´li" Klibi Çıktı
Karadeniz Müziğimizin Göz Bebeği Çaykara´lı Sanatçımız Onay Şahin 6. Albümü ile Müzik Marketlerdeki yerini aldı.
Uzungöl Karlandı
Uzungöl Karlandı
Karadeniz Bölgesinin Turizmdeki Cazibe Merkezi Uzungöl´e yılın ilk karı 2 Aralık 2019 Pazartesi Günü sabah saatlerinde yağdı.
Başkan TOK Yangın Bölgesinde
Başkan TOK Yangın Bölgesinde
Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK Dün akşam meydana gelen Yangın sebebi ile Yaylaönü Mahallesini ziyaret ederek Geçmiş Olsun dileklerinde bulundu
Çaykara´da çıkan yangında 2 ev kül oldu!
Çaykara´da çıkan yangında 2 ev kül oldu!
İlçemiz Yaylaönü Mahallesinde meydana gelen yangında iki ev tamamen kül olurken yangın korkulu anların yaşanmasına sebep oldu.
Çaykara Folkloru TRT Ekranlarında
Çaykara Folkloru TRT Ekranlarında
Çaykara Folklorumuz Ulusal Basında yerini almaya devam ediyor.TRT Televizyonu Trabzon Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Trabzon Lokalinde Folklorumuz ile ilgili çekim gerçekleştirdi.
Başkan TOK Muhtarlar İle Buluştu
Başkan TOK Muhtarlar İle Buluştu
Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK İlçemizde bulunan Mahalle Muhtarları ile “Hizmet Değerlendirme ve Planlama” Toplantısı gerçekleştirdi.
Dünya Çocuk günü Trabzon Etkinliklerti Çaykara´da
Dünya Çocuk günü Trabzon Etkinliklerti Çaykara´da
Trabzon İli 20 Kasım Dünya Çocuk Günü Etkinlikleri bu sene Çaykara İlçesinde gerçekleştirildi
Çaykara´lı  Rümeysa Hakyemez Dünya Birincisi
Çaykara´lı Rümeysa Hakyemez Dünya Birincisi
İlçemiz Soğanlı Mahallesinden olan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Rümeysa Hakyemez Cambridge Üniversitesi(Cambrigde Üstün Başarı ödülleri)IGSCE Sınavında Dünya Birincisi olarak Çaykara İlçemize haklı bir gurur yaşattı.
Elmalı Yolu Asfaltlandı
Elmalı Yolu Asfaltlandı
Uzungöl Elmalı Yolunda yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları tamamlandı.İlçemiz Elmalı Mahallesinde Köseli Köyü Elmalı Mahallesi arasındaki yol ile Mahalle içerisince bulunan ana ve ara yolların asfaltlama çalışmaları tamamlandı.
İlk Fidan Kaymakam Çiğdem ve Başkan Tok´tan
İlk Fidan Kaymakam Çiğdem ve Başkan Tok´tan
Türkiye, 11 milyon fidan dikme organizasyonuyla yeşili doğaya kazandırıyor.Proje Kapsamında Çaykara İlçemizin Ayışığı Yaylasında 1111 Fidan Dikimi gerçekleştirildi.
Şekersu Yolunda Engeller Aşılıyor
Şekersu Yolunda Engeller Aşılıyor
2019 Yılı Yaz Mevsiminde çok önemli çalışmalar gerçekleştirilen Şekersu Köyünde Sonbahar Mevsimi olması ve Kış Mevsimine yaklaşılmasına rağmen bu çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Uzungöl Halkından Yıkım Kararına Tepki
Uzungöl Halkından Yıkım Kararına Tepki
Çaykara Belediyesi tarafından Bölgedeki İmar Barışına uygun olmayan yaklaşık 118 yapının yıkımı için Yapı Sahiplerine gönderilen Tebligat Yapı Sahiplerine ulaşırken Binaların 5 Ekim 2019 Tarihine Kadar Boşaltılmak İstenmesi Uzungöl Halkı ve Uzungöl´de bulunan Turizm İşletmeleri tarafından tepki ile karşılandı.
Uzungöl´de Yıkımlar 5 Ekimde Başlıyor!
Uzungöl´de Yıkımlar 5 Ekimde Başlıyor!
Çaykara Belediyesi tarafından Uzungöl kaçak ve çarpık yapılaşma yapanlara 5 Ekim´e kadar binaların yıkıma hazır olacak şekilde boşaltılması için tebligat gönderdi.
Taşkıran´da Can Pazarı
Taşkıran´da Can Pazarı
İlçemiz Taşkıran Mahallesinde meydana gelen kazada 1 kişi öldü bir kişi de yaralandı.
Çaykara Müftülüğünden İcazete Davet
Çaykara Müftülüğünden İcazete Davet
Çaykara Müftülüğü tarafından hazırlanan İcazet Merasimi 29 Eylül 2019 Pazar Günü İlçemiz Buduhan Tesislerinde gerçekleştirilecek.
Çaykara´nın Bazı Yaylaları Beyaza Büründü
Çaykara´nın Bazı Yaylaları Beyaza Büründü
Çaykara´nın Yüksek Kesimlerde Bulunan Yaylalar Beyaz örtü ile kaplandı.
Gaziler Günü Çaykara´da Kutlandı
Gaziler Günü Çaykara´da Kutlandı
19 Eylül Gaziler Günü Çaykara İlçemizde düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Şekersu ve Gudi Yolu Genişliyor
Şekersu ve Gudi Yolu Genişliyor
Uzungöl Şekersu Yaylasında yol genişletme ve Serme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.Turizm Cenneti Uzungöl´ü Doğa Harikası Yaylalarına ve Bayburt´a bağlayan Kara Yolu Yol genişletme ve iyileştirme çalışmalarına Gudi Yaylası Mevkiinde devam ediliyor
Çaykara ve Orman Mantarları
Çaykara ve Orman Mantarları
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Gönan´ın Çaykara ve Orman Mantarları İle İlgili Gerçekleştirdiği Çalışmayı Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara Halk Bankasında Nöbet Değişimi!
Çaykara Halk Bankasında Nöbet Değişimi!
Çaykara Halk Bankası Müdürlüğüne Çaykaralı Hemşehrimiz Halil İbrahim Deberoğlu atandı.
Çaykara İlçe Jandarma Komutanından Ataköy Hastanesine ziyaret
Çaykara İlçe Jandarma Komutanından Ataköy Hastanesine ziyaret
Çaykara İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Uğur Şen Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesini ziyaret etti.
Çaykara´da Zafer Bayramı Coşkusu
Çaykara´da Zafer Bayramı Coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramının 97.Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Çaykara´da Organ Bağışına Yönelik Eğitim Semineri
Çaykara´da Organ Bağışına Yönelik Eğitim Semineri
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi organ bağışı ile ilgili toplumu bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi