Of´ta Yoğun Bakım Ünitesi Törenle Açıldı!
Of- Devlet hastanesi Acil Servis ve Yoğun Bakım ünitesi törenle açıldı.
Tarih: 12.11.2015 18:33:18/ 2896okunma / 0yorum

Başhekimliğini Çaykaralı hemşerimiz Op.Dr.Şaban Uysal´ın yaptığı Of- Devlet hastanesi Acil Servis ve Yoğun Bakım ünitesi ile tadilatı tamamlanıp yenilenen ameliyathane, doğumhane ve endoskopi birimi açılışı törenle yapıldı. /resimler/2015-11/12/1855163985732.jpgAçılışa, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, AK Parti Trabzon milletvekilleri Süleyman Soylu, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Çora, Of Kaymakamı Eren Arslan, KTÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, Ortahisar Belediye Başkanı Metin Genç, Of Belediye Başkanı S.Salih Saralioğlu, İl sağlık Müdürü Kemal Süleyman, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, Kamu kurum müdürleri, Hastane çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı./resimler/2015-11/12/1835348962655.jpg“YENİ ÜNİTELER HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRACAKTIR”

Tören saygı duruşunda ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlandı. Açılışta konuşmasını yapan Of Devlet hastanesi Başhekimi OP.Dr.Şaban Uysal, Hastanenin 1997 yılından beri faaliyette olduğunu belirterek,” çoğu nitelikli olan odalarda 63 yatak ile hizmet vermektedir. 16 Uzman hekim, 7 Pratisyen hekim, 5 Diş hekimi olmak üzere toplam 285 kişilik Sağlık çalışanı ile vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunmaktayız. Of Devlet Hastanesi olarak hitap ettiğimiz nüfus Of İlçemiz ile sınırlı kalmayıp Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, İyidere ve önemli bir turizm merkezi olan Uzungöl´ü de kapsamaktadır. Son 1 yıllık süreçte vatandaşlarımıza hizmet sunumumuzu zorlaştıran veya yetersiz kalan birimlerimizin yenilenmesi için çalışmaktayız. Fiziksel olarak yetersiz olan acilimizin yerine 430 m² büyüklüğünde prefabrik özellikte yapılan yeni Acil Servis hem çalışanlarımız hem de vatandaşlarımız için büyük bir rahatlık sağlamıştır. Yine daha önce hastanemiz bünyesinde olmayan 6 yataklı Yoğum Bakım Ünitesi bünyemize kazandırılmış olup bu yatırım yoğun bakım yokluğu nedeniyle sevk edilen hasta sayısını azaltacak, hizmet kalitemizi artıracaktır. Hastanemizin daha iyi hizmet vermesi noktasında desteklerini esirgemeyen başta Sağlık Bakanlığımız yetkililerine, Sayın Valimize,  Vekillerimize, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür eder, saygılarımı sunarım,”ifadelerini kullandı./resimler/2015-11/12/1852312576215.jpg1 KASIM SEÇİMİNDEN SONRA HİÇBİR MAZERET GEÇERLİ DEĞİLDİR.

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi ve Trabzon milletvekili Süleyman Soylu yaptığı törende yaptığı konuşmada,” Türkiye´de sağlık konusunda son üç yılda atılan adımlar gerek sağlık memnuniyeti açısından, gerek kişi başına düşen sağlık harcamaları açısından gerekse de ülkemizin ve insanlarımızın karşı karşıya kaldığı sağlık adımları açısından çok önemli bir noktaya gelmiş durumdayız. Bundan sonra bunların çok daha ileriye gideceği ebetteki malumunuzdur. Bir taraftan şehir hastaneleriyle, bir taraftan her alanda, her bölümde gerçekleştirilecek adımlarla birlikte sağlık politikaları konusunda hükümetimizin devletimizin ortaya koymuş olduğu bu gelişme önümüzdeki yıllarda sirayet edecektir. Bir taraftan bunu gerçekleştirirken, inşallah diğer taraftan da şehir hastanesinin Trabzon´da açılacak olması bu ünitelerin birbiriyle olan ilişkisini daha devam ettirecektir. Ayrıca Of´a yeni bir hastane kazandırmak için gençlik spor bakanlığı ile maliye bakanlığı arasındaki çalışma sona erdi. İnşallah sağlık bakanlığı yapacağı çalışma ile ilçe spor tesislerinin üzerinde yeni bir hastaneye daha başlanacaktır. Ayrıca Of´a bölge mimarisini ön plana çıkaracak yeni kaymakamlık binası yapılacaktır. Yeni bir dönem başlamıştır. Bu dönem hem heyecanıyla, hem iştahıyla beraber başlamıştır. Milletimiz gereğini yerine getirmiş, Türkiye´nin belki de geçtiğimiz son beş ayda karşı karşıya kalmış olduğu belirsizliği halkın verdiği oyla ortadan kaldırmış ve Türkiye´nin yarınların aydınlık ülkesi haline getirmiştir. Bundan sonra bütün mesele kurulacak hükümettedir ve bu hükümetin ortaya koyacağı icraatlardadır. Türkiye 1 Kasım seçimlerinden sonra herhangi bir mazereti gerçekleştirebilecek ve herhangi bir mazerete sığınabilecek bir süreçte karşı karşıya değildir. Çok çalışılacak, herkesin çok mücadele edeceği ve temel adımlarımızı iyi atabilecek döneme doğru gidiyoruz,”dedi./resimler/2015-11/12/1853174139672.jpg“OF´A YENİ YATIRIMLAR GELECEK”

Güzel bir hizmeti beraber açacaklarını ifade eden, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Bereketli ve yağmurlu bir günde güzel bir tesisi açacaklarını söyleyerek, Of´ta hükümet konağından gençlik merkezi, yüzme havuzu, kültür merkezinden başlayarak, inşallah yeni hastanenin temelini de atacağız. Bu güne kadar desteği olan milletvekillerimize, teşekkür ediyor, yeni yatırımlarda herkesle buluşmak dileğiyle hayırlı uğurlu olmasını diliyorum,”ifadelerini kullandı./resimler/2015-11/12/1853575859187.jpg"İLÇEMİZE 150 YATAKLI HASTANE KAZANDIRACAĞIZ

Törende konuşan Of belediye başkanı S.Salih Saralioğlu,” Yaklaşık 18 yıl hizmet veren of devlet hastanesinin gelinen noktada yeterli olmadığını biliyoruz. İnşallah hemen yan tarafta olan stat alanında 150 yataklı bir bölge hastanesi Of ilçesine kazandıracağız. Bu vesile ile burada hizmeti geçen bütün siyasi büyüklerime, valimize, Kaymakamımıza ve burada çalışan en alt birimden en birime kadar çalışan herkese teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Haber Kaynağı: Çaykara Gündem Gazetesi       

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yoğun Bakım Ünitesi Törenle Açıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
Çaykara´da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
Çaykara´da 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ilçede görev yapan doktor ve sağlık çalışanları için özel bir program düzenledi.
Çaykara´da Evde Sağlık Hizmetleri İstasyonu Açıldı
Çaykara´da Evde Sağlık Hizmetleri İstasyonu Açıldı
Çaykara ‘da Of Devlet Hastanesi bünyesinde Evde Sağlık Hizmetleri istasyonu açıldı.
Türkay Gümüş´ün Aday Adaylığı Trabzon´da Heyecan Yarattı
Türkay Gümüş´ün Aday Adaylığı Trabzon´da Heyecan Yarattı
Çaykaralı işadamı Türkay Gümüş´ün Trabzon Büyükşehir Belediye başkanlığına aday adayı olması kamuoyunda büyük heyecan yarattı.
Meme Kanseri Seni Bulmadan, Sen Onu Fark Et!
Meme Kanseri Seni Bulmadan, Sen Onu Fark Et!
Of Devlet Hastanesi Başhekimi ve Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Şaban Uysal, ”Meme kanseri ülkemizde ve tüm dünyada kadınlarda, en sık görülen ve aynı zamanda en sık ölüme neden olan kanser türüdür.8 kadından biri meme kanseri riski altındadır,” dedi.
Gençlerde Ruhsal Hastalıklara Dikkat!
Gençlerde Ruhsal Hastalıklara Dikkat!
Çaykara Ataköy Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesi Uzman Doktorlarından Ali Erdoğan,” Ruh sağlığı bozuklukları her yaş ve cinsiyetteki insanı etkileyebilmekte olup özellikle genç yaş grubunda çok sık rastlanmaktadır, ”dedi
Çaykara´lı Genç Yoğun Bakımda
Çaykara´lı Genç Yoğun Bakımda
Çaykara´lı Genç Yoğun Bakım´da.Aslen Çaykara´lı olan ve İstanbul´da yaşayan Emre Cihan geçirdiği motorsiklet kazası sonrasında yoğun bakıma alındı.
Ataköy Çaykara´nın Nabzını Tutttu
Ataköy Çaykara´nın Nabzını Tutttu
Ataköy Cevdet Sunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Çaykara İlçe Merkezinde Gerçekleştirdikleri Örnek bir Etkinlik ile Çaykara İlçemizin Nabzını Tuttular.
Ahmet Hocaoğlu Yoğun Bakımda
Ahmet Hocaoğlu Yoğun Bakımda
İstanbul Bahcelievler Trabzonlular Derneği onursal Başkanı Çaykaralı Ahmet Hocaoğlu kalp krizi sonucu yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.
Çok Acele Kan Aranıyor
Çok Acele Kan Aranıyor
Ahi Evran Kalp Damar ve Göğüs Hastalıkları Hastanesinde Tedavi Görmekte Olan Dursun Yazıcı İçin Çok Acele 0 Grubu RH (+) Kana İhtiyaç duyulmaktadır
Şizofreni Tedavisi Olan Bir Hastalıktır!
Şizofreni Tedavisi Olan Bir Hastalıktır!
Çaykara Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde görev yapan Uzman Doktor Ali Erdoğan, 11 Nisan Dünya Şizofreni Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada,” Şizofreni tedavisi olan bir hastalıktır,” dedi.
Şırnak İl Sağlık Müdürlüğüne Çaykaralı Doktor Atandı
Şırnak İl Sağlık Müdürlüğüne Çaykaralı Doktor Atandı
Yaklaşık 2 aydan bu yana Şırnak Devlet Hastanesi Acil Tıp Uzmanı görevini sürdüren Çaykaralı Uzman Dr. Nedim Uzun, İl Sağlık Müdürü olarak atandı.
Bağışlanan Her Organ Filizlenen Bir Hayattır
Bağışlanan Her Organ Filizlenen Bir Hayattır
3-9 Kasım Organ bağışı haftası dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Op.Dr.Şaban Uysal, “Unutmayalım ki Bağışlanan her organ filizlenen bir hayattır. Bu konuda bütün eğitim kurumlarına, basınımıza ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir,” dedi.
14 Mart Tıp Bayramı Of Devlet Hastanesinde Kutlandı
14 Mart Tıp Bayramı Of Devlet Hastanesinde Kutlandı
Trabzon Of ilçesinde 14 Mart Tıp Bayramı düzenlenen çeşitli etkinlikle kutlandı.
Bu Sağlık Hizmetini Kaçırmayın
Bu Sağlık Hizmetini Kaçırmayın
Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığınca “Pembe Prenses” adlı Mobil Tır kanser tarama aracı Çaykaraya gelecek.
Çaykara´da Velilere Diyabet Farkındalık Eğitimi
Çaykara´da Velilere Diyabet Farkındalık Eğitimi
Zeki Bilge İlkokulu Tarafından Hazırlanan Okul Çağı Çocuklarda Diyabet Tanılama Ve Bilgilendirme Projesi Kapsamında Velilere Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.
Bölge Halkı Bizi Tercih Ediyor
Bölge Halkı Bizi Tercih Ediyor
Of İlçesi Devlet Hastanesi Başhekimi Şaban Uysal, başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiriyor.
Ataköy Hastanesine Doktor Ataması
Ataköy Hastanesine Doktor Ataması
Ataköy Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesine uzman hekim ataması yapıldı.
Of- Devlet Hastanesinde Yeni Uygulama!
Of- Devlet Hastanesinde Yeni Uygulama!
Of Devlet Hastanesinde Mart ayında başlayan mesai harici poliklinik uygulaması vatandaşları sevindirdi.
Of Devlet Hastanesinde Tıp Bayramı Kutlandı
Of Devlet Hastanesinde Tıp Bayramı Kutlandı
14 Mart Tıp Bayramı Of devlet hastanesinde tüm sağlık çalışanlarının katılımıyla kutlandı.
Hastanın Karnından 2 Kilogramlık Kitle Çıktı
Hastanın Karnından 2 Kilogramlık Kitle Çıktı
Trabzon´un Of İlçe Devlet Hastanesi´nde gerçekleştirilen ameliyatla kadın hastanın karnından yaklaşık 2 kilogramağırlığında kitle çıkartıldı.
Trabzon 112 Çağrı Merkezi´ne Gelen Yaklaşık 20 Çağrıdan Sadece Biri Gerçek
Trabzon 112 Çağrı Merkezi´ne Gelen Yaklaşık 20 Çağrıdan Sadece Biri Gerçek
Trabzon´da hizmet veren 52 ambulans 2015 yılında 2 milyon 166 bin 978 kilometre yol kat ederek 61 bin 658 hastayı sağlık merkezlerine ulaştırdı.
AIDS Hastalığının Olmadığı Bir Dünya
AIDS Hastalığının Olmadığı Bir Dünya
1 Aralık Dünya AIDS günü olması dolayısıyla Trabzon Halk Sağlığı Müdürlüğü bi basın açıklaması yayınladın.
Dr.Köksal Hamzaoğlu´dan, Akciğer Kanseri Uyarısı!
Dr.Köksal Hamzaoğlu´dan, Akciğer Kanseri Uyarısı!
Halk Sağlığı Trabzon İl Müdürü Dr. Köksal Hamzaoğlu Akciğer Kanseriyle ilgili önemli uyarılarda bulundu.
Gazetecilerden Başhekime Ziyaret
Gazetecilerden Başhekime Ziyaret
Anadolu Basın Yayın Birliği Trabzon şubesi yönetimi “Fizyotem Tıp Merkezi” mesul Müdürü Uzman Dr.M.Kürşat Topal´ı makamında ziyaret etti
Hastaneye Çaykaralı Müdür
Hastaneye Çaykaralı Müdür
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesine Çaykaralı Müdür Atanmıştır
Eski Muhtar Mikdat Şahin´den İyi Haber Var!
Eski Muhtar Mikdat Şahin´den İyi Haber Var!
Önceki gün kullandığı Kamyonla uçuruma yuvarlanarak ağır yaralanan Mikdat Şahin´den iyi haber var.
Doktor Cinayeti Protesto Edildi
Doktor Cinayeti Protesto Edildi
Samsun`daki Doktor Cinayeti (KTÜ) Tıp Fakültesinde Okuyan Öğrenciler tarafından Protesto edildi
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi