Öğretmenler Günü Satranç Şampiyonları Belli Oldu
Satranç Federasyonu tarafından İlçemizdeki İlkokullar arasında düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Satranç Yarışmaları Çaykara İlçemizde adeta nefesleri kesti.
Tarih: 13.11.2019 10:41:43

ÖĞRETMENLER GÜNÜ SATRANÇ ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

Satranç Federasyonu tarafından  İlçemizdeki İlkokullar  arasında düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Satranç Yarışmaları Çaykara İlçemizde adeta nefesleri kesti.

Satranç Federasyonu tarafından  İlçemizdeki İlkokullar  arasında düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Satranç Yarışmaları Çaykara İlçemizde adeta nefesleri kesti.

Trabzon Satranç İl Temsilciliği, Çaykara Gençlik Spor Müdürlüğü ve Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği Çaykara ilkokul öğrencileri arası 24 Kasım Öğretmenler Günü Satranç turnuvası 12-13 kasım tarihleri arasında  Şehit Mehmet Aygün İlkokulunda düzenlendi

Turnuva direktörlüğünü Taşkıran Mustafa Özer Ortaokulu Müdür Yardımcısı Abdurrahman İŞCAN, Turnuva Başhakemliğini Fatih Mehmet AYDIN ve Satranç Hakemi Yunus Vehbi TÜRKER yaptı

/resimler/2019-11/13/1045188394984.jpg

Turnuvaya Zeki Bilge ilkokulundan 20 sporcu, Karaçam İlkokulundan 18 sporcu, Taşkıran Hüseyin Vehbi Fettahoğlu İlkokulundan 7 sporcu ve Karaçam İlkokulundan 6 sporcu olmak üzere toplam 51 sporcu turnuvaya katıldı. 

İlçemizde bulunan Tüm İlkokulların katılımları düzenlenen yarışmalar birbirinden çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu.

/resimler/2019-11/13/1045570583220.jpg

 

HAKEMLER İLÇEMİZDEN

Turnuva direktörlüğünü Taşkıran Mustafa Özer Ortaokulu Müdür Yardımcısı Abdurrahman İŞCAN, Turnuva Başhakemliğini Fatih Mehmet AYDIN ve Satranç Hakemi Yunus Vehbi TÜRKER yapmıştır.

ÖDÜLLER 24 KASIM´DA

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile İlkokul Öğrencileri arasında düzenlenen Satranç Yarışmasında Dereceye giren Öğrencilerin ödülleri 24 Kasım Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan “Öğretmenler Günü” Programında verilecek .

/resimler/2019-11/13/1057280596736.jpg

HER ÖĞRENCİYE 5 OYUN

Yarışmaya katılan her öğrenciye 5´er oyun oynatıldı.Yarışmaya katılan her öğrenciye değişik rakipler ile 5´er defa karşılaşma imkanı sağlandı.Puanlama esasına göre gerçekleştirilen yarışmalarda karşılaştığı rakibini yenen yarışmacıya 1 puan,kaybeden yarışmacıya ise 0 puan verildi.Yarışmanın berabere sonuçlanması durumunda ise her iki yarışmacıya da 0.5´er puan verildi.

Katıldıkları 5 oyun sonunda en fazla puan alan yarışmacılar ise İlçe genelinde dereceye girmiş oldular.

NOTASYON KURALI GEÇERLİ

Oyuncunun kendi yaptığı hamleyi ve de rakibinin gerçekleştirdiği hamleleri not aldığı Notasyon Kuralı yarışmada geçerli oldu.

DERECEYE GİRME

Yarışmalarda oynanan 5 oyunun sonunda öğrencilerin aldıkları puanlara göre İlçe Dereceleri de belli oldu.İlçe derecelerinde ilk olarak öğrencilerin puan durumlarına bakıldı.Puanların eşit olması durumunda öğrencilerin oynadıkları taşlara bakıldı.Beyaz taşlar ile oynayan öğrenciler daha avantajlı olarak kabul edildi.Bunların da eşit olması durumunda bu defa öğrencilerin hamlelerine,hamlelerin de eşit olması durumunda ise notasyon durumuna bakıldı.

ÖDÜLLER

Yarışmalarda ilk beşe giren öğrenciler ile yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeşitli, ödüller verilecek.24 Kasım 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan “Öğretmenler Günü” Programında  dağıtımı gerçekleştirilecek olan ödüller şu şekilde.

1-İlkokullarda  ayrı ayrı olmak üzere 1,2,3.lere kupa

2-İlk beşe giren Öğrencilere Madalya

3-Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Yarışmaya katılan her öğrenciye Katılım Belgesi

4-Türkiye Satranç  Federasyonu tarafından Yarışmaya katılan her öğrenciye Satranç Lisansı çıkarılacak

/resimler/2019-11/13/1058047003706.jpg

OKULLAR ÖDÜLLERİ PAYLAŞTI

Turnuvada Şampiyonluğu Zeki Bilge İlkokulundan Muhammet Emin SAYLAN elde ederken aynı okuldan Ahmet Buhara BERK ise ikinciliği elde etti.

Taşkıran Eğitim Kurumlarından Ahmet Buğra BERK yarışmada üçüncü olurken Karaçam İlkokulundan Ufuk Tuna SARGIN ve Eray SEVİNÇ ise 4 ve 5. Sırada yer almayı başardılar

İLK ON SIRADA YER ALAN ÖĞRENCİLER

Turnuvada ilk on sırada yer alan öğrencilerimiz ise şu şekilde;

ÇAYKARA ÖĞRETMENLER GÜNÜ SATRANÇ TURNUVASI

FİNAL SIRALAMASI

DERECE

ADI SOYADI

OKULU

PUANI

1

MUHAMMET EMİN SAYLAN

ZEKİ BİLGE İLKOKULU

6.00

2

BERAT GERGİN

ZEKİ BİLGE İLKOKULU

5.00

3

AHMET BUHARA BERK

TAŞKIRAN HÜSEYİN VEHBİ FETTAHOĞLU İLKOKULU

5.00

4

UFUK TUNA SARGIN

KARAÇAM İLKOKULU

5.00

5

ERAY SEVİNÇ

KARAÇAM İLKOKULU

5.00

6

FATMA HİRANUR YILMAZ

ZEKİ BİLGE İLKOKULU

4.1/2

7

BUĞRA AĞIRMAN

TAŞKIRAN HÜSEYİN VEHBİ FETTAHOĞLU İLKOKULU

4.1/2

8

EMİR AKYÜZ

TAŞKIRAN HÜSEYİN VEHBİ FETTAHOĞLU İLKOKULU

4.00

9

ABDULLAH AKYÜZ

TAŞKIRAN HÜSEYİN VEHBİ FETTAHOĞLU İLKOKULU

4.00

10

MUHAMMET KAAN ÖZTÜRK

ZEKİ BİLGE İLKOKULU

4.00

MÜDÜR YARDIMCISI İŞCAN-HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Çaykara İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Turnuvasının Organizasyonunu gerçekleştiren Taşkıran Eğitim Kurumları Müdür Yardımcısı Abdurrahman İŞCAN Turnuvaya olan yoğun ilgi ve katılımdan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek konuşmasına başladı.

Trabzon Satranç İl Temsilciliği, Çaykara Gençlik Spor Müdürlüğü ve Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizesi ile bu güzel turnuvayı gerçekleştirdiklerini ifade eden Müdür Yardımcısı Abdurrahman İşcan Turnuvaya Kıymetli Desteklerinden dolayı Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih ÇİĞDEM´e ve Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi TOK´a da teşekkür etmeyi bir görev kabul ettiklerini sözlerine ekledi.

Bu Mükemmel Organizasyondan Dolayı emeği geçen herkese minnet borçlu olduklarını ifade eden Abdurrahman İşcan Türkiye Satranç Federasyonuna,Trabzon Satranç İl Temsilcisi Abdülkadir Haliloğlu´na ve Çaykara İlçe Temsilcisi Resul Semiz´e teşekkür etmeyi bir görev kabul ettiğini sözlerine ekledi.

/resimler/2019-11/13/1058418566920.jpg

Turnuvada Müsabakaların 12-13 Kasım 2019 Tarihlerinde Uzungöl Şehit Mehmet Aygün Eğitim Kurumlarında gerçekleştirildiğini anımsatan Müdür Yardımcısı Abdurrahman İşcan Okul Müdürü Zennur Öztekin Sezer´e teşekkür borçlu olduklarını Uzungöl´de mükemmel bir şekilde  ağırlandıklarını ifade etti.

Turnuvaya katılan öğrencilerin Turnuvaya farklı bir renk ve güzellik kattıklarını ifade eden Abdurrahman İşcan Turnuvaya katılan Okullarımızın Okul Yöneticilerine,Öğretmen Arkadaşlarımıza,öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür borçlu olduklarını sözlerine ekledi.









Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ceren AYAZOĞLU Kros´ta  Trabzon Üçüncüsü
Ceren AYAZOĞLU Kros´ta Trabzon Üçüncüsü
Okul Sporları Kapsamında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kros İl Birinciliği Müsabakalarında İlçemiz Zeki Bilge Ortaokulu Öğrencilerinden Ceren AYAZOĞLU Trabzon İl Üçüncüsü olmayı başardı.
Çaykara´ya Satrançta İki İkincilik Bir De Üçüncülük
Çaykara´ya Satrançta İki İkincilik Bir De Üçüncülük
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlkokullar arasında düzenlenen Küçükler Satranç Yarışmasında Çaykara İlçemizden katılan öğrencilerimiz İlçemize iki Trabzon İl İkinciliği bir de Trabzon İl Üçüncülüğü kazandırdılar.
Çaykara Spor Altyapıdan Sağlam Geliyor
Çaykara Spor Altyapıdan Sağlam Geliyor
Bir zamanlar Bölge Futbolunda Fırtınalar Estiren Çaykara Spor Efsanesi geri dönüyor.Çaykara Spor Altyapı Takımları olan U 13,U-14 ve U-15 Takımlarından oluşan 70 Sporcu Öğrenciye Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok´un katıldıkları Program ile Spor Seti hediye edildi.
Çaykara´da AGD Şampiyonu Trabzon Spor
Çaykara´da AGD Şampiyonu Trabzon Spor
Anadolu Gençlik Derneği(AGD) tarafından İmam Hatip Ortaokulları arasından düzenlenen Futbol Turnuvasında Trabzon Spor Takımı Şampiyonluk ipini göğüslemeyi başardı.
Çaykara´da Satranç Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Satranç Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara Gençlik Ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından İlçemizdeki Ortaokullar arasında düzenlenen Satranç Yarışmaları Çaykara İlçemizde adeta nefesleri kesti.
Çaykara Gençlik ve Spor´dan Etkinlik Yağmuru
Çaykara Gençlik ve Spor´dan Etkinlik Yağmuru
Gençlik ve Spor Çaykara İlçe Müdürlüğü tarafından okullarımıza yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmeye devam ediliyor.
UDSAK üyesi Dağcılar Eğitimlerine Devam Ediyor
UDSAK üyesi Dağcılar Eğitimlerine Devam Ediyor
Uzungöl Doğa Sporları Adrenalin Kulübü Derneği üyesi sporcuların temel eğitimleri devam ediyor.
Dağcılar Gito Gölünde!
Dağcılar Gito Gölünde!
Trabzon Uzungöl Doğa Sporları Adrenalin Kulübü Derneği üyesi dağcılar, Rize-Çamlıhemşin Ambarlı yaylası Gito yaylasına etkinlik düzenledi.
Çaykara Spor Geri Dönüyor
Çaykara Spor Geri Dönüyor
Çaykara Spor Geri Dönüyor
Dağcılar Karakaya Zirvesinde!
Dağcılar Karakaya Zirvesinde!
Uzungöl Doğa Sporları Adrenalin Kulübü Derneği (UDSAK) üyesi dağcılar, 3180 metre rakımlı Karakaya zirvesine tırmandılar.
Dağcılara Kaçkar´da Kar sürprizi!
Dağcılara Kaçkar´da Kar sürprizi!
Trabzon Uzungöl Doğa Sporları Adrenalin Kulübü Derneği üyesi dağcılar, yoğun kar yağışı altında Kaçkar dağına tırmandı.
Yaz Tatilinde 500 Öğrenciye Spor Eğitimi
Yaz Tatilinde 500 Öğrenciye Spor Eğitimi
2010 Yılından bu yana Trabzon İlinde Akademik Başarı anlamında İlçeler arasındaki sıralamada Şampiyonluk kürsüsünde bulunan Çaykara İlçesinde yaz tatilinin başlaması ile birlikte Sportif Etkinlikler ile ilgili Organizasyonlar başladı.
Kadir Geceniz Mübarek Olsun
Kadir Geceniz Mübarek Olsun
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem Ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Çaykara´lı Hemşerilerimiz ve İslam Aleminin Kadir Gecesini Kutladılar
Kupada Şampiyon Karaçam Spor
Kupada Şampiyon Karaçam Spor
Ramazan Ayının başından bu yana devam eden Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbul Turnuvasında Şampiyon Karaçam Spor oldu.
Çaykara´da Şimdi Kupa Zamanı
Çaykara´da Şimdi Kupa Zamanı
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında bu akşam Final Heyecanı yaşanacak.Kupada bu akşam oynanacak olan Final Müsabakalarının ardından 2019 Yılı Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvası tamamlanmış olacak.
Turnuva Üçüncüsü Uzungöl Spor
Turnuva Üçüncüsü Uzungöl Spor
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Futbol Turnuvasında Üçüncülük Maçında Raşi Spor´u 2-0 Yenmeyi başaran Uzungöl Spor Turnuvada Üçüncülük Kupasının Sahibi oldu
Kupada Üçüncü Bu Akşam Belli Oluyor
Kupada Üçüncü Bu Akşam Belli Oluyor
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Üçüncülük maçı bu akşam saat 22.30´da oynanacak
Kupada Finalin İsmi Eğridere Spor-Karaçam Spor
Kupada Finalin İsmi Eğridere Spor-Karaçam Spor
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Finalin İsmi Eğridere Spor Karaçam Spor oldu.
Çaykara İçin Yarı Final Zamanı
Çaykara İçin Yarı Final Zamanı
aykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında bu akşam Yarı Final Heyecanı yaşanacak.
Eğridere Spor ve Raşi spor Yarı Finalde
Eğridere Spor ve Raşi spor Yarı Finalde
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Yarı finale Yükselen son iki Takım Eğridre Spor ile Raşi spor Spor oldu.
Uzungöl Spor ve Karaçam Spor Yarı Finalde
Uzungöl Spor ve Karaçam Spor Yarı Finalde
Dün Akşam Oynanan Çeyrek Final Müsabakalarının ardından Uzungöl Spor ve Karaçam Spor Yarı Finale yükselmeyi başardılar.
Son Çeyrek Finalistler Raşi Spor ve Taşlıgedik Spor
Son Çeyrek Finalistler Raşi Spor ve Taşlıgedik Spor
Çaykara Kaymakamlığı Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasının Son Çeyrek Finalistleri Raşi Spor ve Taşlıgedik Spor Oldu
Eğridere ve Yeşilalan Milli Gençlik Çeyrek Finalde
Eğridere ve Yeşilalan Milli Gençlik Çeyrek Finalde
Çaykara Kaymakamlık Kupası Drebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Bu Akşam oynanan karşılaşmalar sonucunda Yeşilalan Milli Gençlik Spor ile Eğridere Spor Çeyrek Final Bileti Almayı başardı.
Karaçam ve Taşkıran Çeyrek Finalde
Karaçam ve Taşkıran Çeyrek Finalde
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Turnuvasında Son 16 Eleme Turunun İkinci Akşamında Karaçam Spor ve Taşkıran Spor Çeyrek Finale Yükseldiler
Uzungöl Spor ve ASES 1845 FC Çeyrek Finalde
Uzungöl Spor ve ASES 1845 FC Çeyrek Finalde
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Çeyrek Finale Yükselen İlk iki Takım Uzungöl Spor ile ASES 1845 FC Oldu
Kupada Final Maçlarının Programı Belli Oldu
Kupada Final Maçlarının Programı Belli Oldu
2019 Yılı Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Çeyrek Final,Yarı Final ve Final Maçlarının Programı,maç tarihleri ve maç saatleri belli oldu.
Grup Maçlarının Ardından
Grup Maçlarının Ardından
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Grup Maçlarının Ardından Genel Bir Değerlendirme
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi