İlginizi Çekebilir

Anahtar Kelimeler: Öğretmenler Kutlu Olsun

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Çaykara Kaymakamı Muhammet Güzel ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok birer mesaj yayınlayarak öğretmenlerin bu anlamlı günlerini kutladılar.

KAYMAKAM GÜZEL-ÖĞRETMEN ETRAFINA IŞIK SAÇAN BİR MUMDUR

Çaykara Kaymakamı Muhammet Güzel’in 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile yayınlamış olduğu mesaj:

24 Kasım Öğretmenler Günü'nün, tüm öğretmenlerimize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor ve yürekten kutluyorum.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

Öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları eleştirel düşünce sistemine sahip, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve Milletini seven, bireyler olarak yetiştirmeleridir.

Sevgili Öğretmenlerimiz; ülkemizin her köşesinde; çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphem yok. Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.' dedi.

BAŞKAN TOK-HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Çaykara  Belediye Başkanı Hanefi Tok’un  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile yayınlamış olduğu mesaj:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Bakanlar Kurulu tarafından kendisine verilen ‘Başöğretmen’ unvanını kabul ettiği 24 Kasım 1928 tarihinin yıl dönümündeyiz. 

Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür’ diyen Atatürk’ün izinden giden, sevgisi, bilgisi ve özverisiyle geleceğimizi inşa eden tüm öğretmen arkadaşlarımın ve büyüklerimin Öğretmenler Günü kutlu olsun. 

Ülkemizin yarınları olarak bir çocuğun geleceğe hazırlanmasında en büyük katkı ailelerden sonra şüphesiz öğretmenlerimizindir. Her birimiz ilkokuldan lise çağına kadar hepimizin üzerinde emeği olan öğretmenlerimizi daima hatırlar, saygıyla yad ederiz.  

Her zaman şükranlarımızı sunduğumuz öğretmenlerimiz, bilgisiyle olduğu kadar şefkati, özverisi ve sabrıyla nesillerimizi adeta bir nakış gibi işlemeye devam ediyor.  

İnsanımızın ve ülkemizin gelişiminde büyük pay sahibi olan öğretmenlerimizin bu anlamlı gününde içinde bulunulan sıkıntılardan da bahsetmemiz gerekiyor. Bir öğretmen olarak meslektaşlarımızın karşı karşıya oldukları sıkıntıları çok iyi biliyor ve hissediyorum. Eğitimin ve eğitimcinin sorunlarını çözmenin aynı zamanda ülkemizin geleceğine yapılacak en büyük katkı olacağını asla ve asla unutmamalıyız.  

Ülkemizin akıl ve bilimin yolunda çağdaş bir eğitim sistemine kavuşması, eğitimde fırsat eşitliği, öğretmenlerimizin mesleki ve ekonomik anlamda sorunlarının çözülmesinin yanında atama bekleyen binlerce gencimizin de eğitim ordumuza katılması gibi birçok nokta aslında ülkemizin gerçek gündemini oluşturmaktadır. 

Tüm bu zorluklara rağmen pandemi koşullarında canla başla görevini yerine getiren öğretmenlerimiz geleceğe umutla bakmamız için en büyük güç kaynağıdır. 

Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu bilinciyle Çaykara Belediyesi  olarak biz de Eğitime her türlü desteğimizi şimdiye kadar olduğu gibşi bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Çaykara PTT İmam Hatip Ortaokulu ile Çaykara Gençlik Merkezi’ni önümüzdeki günlerde öğrencilerimizin hizmetine açmaya hazırlanıyoruz.Çaykara Meslek Yüksek Okulu inşaatımıza önümüzdeki günlerde başlayacağız.Çaykara Belediyesi olarak Eğitimin her alanında  eğitimde fırsat eşitliğine katkı sunarak Çaykara’lı öğrencilerimizin geleceğe hazırlanırken yanlarında olacağız.  

İnanıyorum ki Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine öğretmenlerimizin yetiştireceği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerle ulaşacağız. 

45 yıl önce Eğridere’de  okulun kapısından attığım ilk adımın heyecanını halen yüreğinde taşıyan bir yönetici ve Belediye Başkanı olarak beni yetiştiren tüm öğretmenlerime şükranlarımı sunuyorum.  

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarıma kolaylıklar diliyor, Başöğretmenimiz Atatürk’ü, şehit öğretmenlerimizi ve aramızdan ayrılmış tüm öğretmenlerimizi sevgi ve rahmetle anıyorum”