Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum Projesi Başlıyor
Kütüphaneler Haftası Kapsamında İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu Tarafından Gerçekleştirilen Okuyorum,Oynuyorum Paylaşıyorum Projesi Bu Sene Üçüncü Defa Gerçekleştiriliyor.
Tarih: 21.3.2018 13:30:33/ 4731okunma / 0yorum

ZEKİ BİLGE İLKOKULUNDAN ÖĞRENCİLERE YENİ BİR DÜNYA

OKUYORUM OYNUYORUM PAYLAŞIYORUM PROJESİ BAŞLIYOR

Zeki Bilge İlkokulu tarafından artık Geleneksel hale gelen ve de her sene Kütüphaneler Haftasında gerçekleştirilen Okuyorum Oynuyorum Projesi bu sene kapsamı biraz daha genişletilerek devam ediyor.

Daha önce Çaykara İçinde gerçekleştirilen Organizasyon bu sene Çaykara sınırlarını aşarak Ulusal bir Proje olma yolunda emin adımlarla ilerliyor./resimler/2018-3/21/2057305290127.jpg2017 Yılında Gerçekleştirilen Kitap OKuma Yarışmasından Bir Görüntü

Geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de Zeki Bilge İlkokulu Müdürü İzzet Gönan´ın Organizatörlüğünde gerçekleştirilen ve de bu sene Üçüncü Organizasyonun yapılacağı Projemiz 19 Mart 2018 tarihi itibarı ile başladı.Projemiz 13 Nisan 2018 tarihinde sona erecek

ÇAYKARA İLÇE ETKİNLİKLERİ 26-30 MART 2018 TARİHLERİ ARASINDA

Projemizin Çaykara İlçe okullarını kapsayan Etkinlikleri 26-30 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bu tarihlerde Proje ekibi her gün İlçemizdeki farklı bir okulda Okuyorum Oynuyorum Paylaşıyorum etkinliğini gerçekleştirecekler./resimler/2018-3/21/2059081229538.jpgÖğrencilerim İlçe Ödülleri İçin Ter Döküyor

Karaçam İlkokulu,Taşkıran Hüseyin Vehbi Fettahoğlu İlkokulu,Uzungöl Şehit Mehmet Aygün İlkokulu ve Zeki Bilge İlkokulunda Kurulacak olan Kitap ve de oyun stantları ile Kitap kavramı öğrenciler için sıkılacak ya da sıkıcı bir etkinlik olmaktan çıkarılıp keyif alınacak bir etkinlik haline getirilmeye çalışılacak.

KİTAP VE OYUN BİR ARADA

Organizasyon Komitesi Tarafından Kitap ile oyun birleştirilerek Kitap Okuma etkinliği keyifli bir hale getirilmeye çalışılıyor.

Okulların Etkinlik Günlerinde Okul Bahçelerinde kurulacak olan etkinlik stantları ile birlikte öğrenciler hem gönüllerince oyun oynayacaklar hem de kitapların keyifli dünyasında mükemmel bir yolculuğa çıkarak kitap okumaktan keyif alacaklar.

OKULLARDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN ETKİNLİKLER

Kitap Şenliğinin yapılacağı 4 ayrı okulumuzda gerçekleştirilecek olan etkinliklerimiz ise şu şekilde:

1-Okullarda Kitap Tanıtım Stantlarının Kurulması

2-Stantın Tüm Okul Öğrencilerine açık bulundurulması

3-Okulların muhtelif yerlerinde kitap okuma etkinliklerinin yapılması

4-Okul bahçelerinde öğrencilerin tamamının eğlenebileceği oyun stantlarının kurulması

5-Öğrencilerimizin okumadıkları kitapları ve kullanmadıkları oyuncakları okula getirmelerinin sağlanması.

6-Okullara getirilen Kitap ve Oyuncakların tasnif edilerek Organizasyon Komitesi tarafından ihtiyaç sahibi olan öğrencilere ulaştırılmasının sağlanması

PROJE BÜYÜYOR

Her sene yeni etkinliklerin gerçekleştirildiği Projemize bu sene Paylaşıyorum etkinliği de eklendi.Bu şekilde daha önce Okuyorum Oynuyorum olan Proje yeni hali ile Okuyorum Oynuyorum Paylaşıyorum oldu.

Proje kapsamında İlçemizdeki okullarımızda öğrenim gören tüm Öğrencilerimizden en sevdikleri bir oyuncak ile birlikte bir kitabı Proje ekibine bağışta bulunması talep ediliyor.Toplanan bu oyuncaklar ve de kitaplar Proje Organizasyon Komitesi tarafından Doğu Anadolu Bölgesindeki Ucra bir mezra okulunda bulunan öğrencilerimize ulaştırılacak.

OKUL DA HAZIR

Oyuncak ve Hikaye kitaplarının yardım olarak dağıtılacağı okulumuz da hazır.Van İli Özalp İlçemize en uzak mezra okullarından bir tanesi olan Kırkçalı İlkokulumuz Pilot okul olarak seçilmiş durumda.Öğrencilerimizin yardımları bu okulumuzda bulunan minik yüreklere ulaştırılacak.

GÖNAN-ANILARDA KİTAP VE EĞLENCE BİR ARADA OLMALI

Çocuklarımızın anılarında okuma ile ilgili eğlenceli zamanların kalabilmesi için oyun ve eğlencenin kitaplar ile birlikte olması gerektiğini ifade eden Proje Koordinatörü Zeki Bilge İlkokulu Müdürü İzzet Gönan okuyan ve de eğlenebilen çocuklarımızın sahip oldukları imkanlara bir çok çocuğun sahip olmadığını çocuklarımızın sürekli alan konumunda olduklarını oysa çocuklarımıza paylaşma kavramının da öğretilmesi gerektiğini ve de bu proje kapsamında çocuklarımız aracılığı ile velilerimize de okuma bilincinin kazandırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

/resimler/2018-3/21/1340275715146.jpgProje Kapsamında Öğrencilerimiz Hem Oynuyor Hem Kitap Okuyor

Kitap Okumanın Öğrencilerimiz tarafından oyun ile birlikte keyif alınan bir etkinlik haline gelebilmesi için Zeki Bilge İlkokulu Yönetici,öğretmen ve de öğrencileri ile birlikte yoğun bir tempo içersinde çalıştıklarını ifade eden Proje Organizatörü ve Zeki Bilge İlkokulu Müdürü İzzet Gönan Projenin en büyük hedeflerinden bir tanesinin Kırsal alanda bulunan Çaykara İlçemizde Öğrencilerimize Kitap Okuma Alışkanlığı kazandırmak olduğunu ifade etti.

Projenin özetini öğrencilerin Sosyal ve de Kültürel faaliyetler ile eğlenerek daha ç.ok kitaba ulaşmasını ve okumasını sağlamak olarak ifade eden Zeki Bilge İlkokulu Müdürü İzzet Gönan öğrencilerimizin bu etkinliği gerçekleştirirken onların sahip oldukları bu imkanlara sahip olamayan diğer arkadaşları ile Empati kurup kitap ve oyuncaklarını onlarla paylaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi./resimler/2018-3/21/1342103998063.jpgKitap ve Oyun...Çocuğun En Önemli Dünyası

İyilik yapma davranışı ile birlikte paylaşma ve Yardımlaşma duygusunun öğrencilerimizde oluşmasının en önemli hedeflerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Proje Koordinatörü İzzet Gönan “Ben” duygusu yerine “Biz” bilincinin kazandırılması ve de Toplumsal Yardımlaşma ve de Dayanışma duygusunu kazandırmanın Projelerinin Temel Yapı Taşlarını oluşturduğunu sözlerine ekledi.

PROJENİN SLOGANLARI

Proje Koordinasyon Ekibimiz Öğrencilerimizin oynayarak ve de eğlenerek kitap okuma alışkanlığı kazanabilmeleri amacı ile birbirinden ilginç sloganlar geliştirmiş.İşte o sloganlardan bazıları

1-Okuyorum-oynuyorum-paylaşıyorum

2-Eğlenerek okuyorum

3-Kitap aydınlığa açılan penceredir.

4-Kitap boşlukları doldurur

5-İyilik eden iyilik bulur

6-İyilik hayat kurtarır

7-En değerli iyilik karşılıksız olandır.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Çanakkale Şiiri Şampiyonları belli oldu.
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Uzun seneler Çaykara İlçesine hem öğretmen olarak hem de yönetici olarak çok faydalı hizmetler verdikten sonra Çaykara İlçemizden ayrılan Öğretmenler Ali Leblebici.Şükrü Kara ve Ebubekir Çelik için Uzungöl İnan Kardeşler Restaurant´ta Uğurlama töreni gerçekleştirildi.
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
İlçemiz Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Şükrü Kara 2019 Yılı Özür Grubu Eş Durumu atamaları sebebi ile tayininin Gümüşhane´ye çıkması sebebi ile Çaykara İlçesinden ayrılarak Gümüşhane İline gitti.
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da okullarda karne tatili olmasına rağmen 12 sınıflar için üniversiteye hazırlanan öğrenciler için hazırlık kursları devam ediyor.
Çaykara Karnesini Aldı
Çaykara Karnesini Aldı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Sona Ermesi Dolayısı İle Okullarımızda Karne Törenleri Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘Feretiko´ tezgâhlarında çalışan bayanlar çevre dostu ‘bez´ torba ürettiler.
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan İrfan Topal, görevine başladı.
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara İlçesine 6 Beyaz Bayrak…1 Okulumuza ise “Beslenme Dostu Okul” Ödülü verildi
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışmasında Çaykara İlçemizde ve Trabzon İlimizde dereceye giren öğrenciler belli oldu.
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı Milli eğitim müdürlüğü öğrencilere yönelik Avukatlık mesleğini tanıtıcı kariyer günleri düzenledi.
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yarışmada Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında Gülname Küçük Trabzon Şampiyonu olurken Genç Seda Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışmasında ise Emine Büşra Uğur Trabzon Şampiyonu olmayı başardılar.
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi