İlginizi ÇekebilirAnahtar Kelimeler: Uzungöl Rumeli' Karadeniz' Programı'
  • Cuma 9 ° / 4 ° Bulutlu
  • Cumartesi 12 ° / 3 ° Güneşli
  • Pazar 12 ° / 6 ° Sağanak

Rumeli'den Karadeniz'e Programı Uzungöl'de

Çay Tv’de beğenilerek izlenen Rumeli’den Karadeniz’e Programı Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl’de tanıtım programı gerçekleştirdi.

Çay Tv’de beğenilerek izlenen Rumeli’den Karadeniz’e Programı Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl’de tanıtım programı gerçekleştirdi.

İş adamı Burhan Emre Yazıcı’nın katkıları ile gerçekleştirilen programda bir yandan Uzungöl’ün doğal güzelliği izleyiciler ile paylaşılırken bir yandan da 2020 yılı Turizm Mevsimi ile ilgili genel değerlendirmeler gerçekleştirildi.

Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk programda verdiği bilgiler ve programa gerçekleştirmiş olduğu katkılar ile programa farklı bir güzellik katarken ayrıca program esnasında Uzungöl’ü ziyarete gelen misafirlere de mikrofon uzatılarak Uzungöl ile ilgili fikirleri soruldu.

Uzungöl’ün değişik mekanlarında gerçekleştirilen çekimler gölün baş tarafında,seyir terasında,Glazomat mevkiinde,Uzungöl cami önünde,Alabalık Üretim çiftiliğinde gibi farklı mekanlar kullanılarak Uzungöl’ün değişik görüntüleri izleyiciler  ile paylaşıldı.

MUHTAR ÖZTÜRK-KİMSE UZUNGÖL ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU YAPMASIN

Her sene Turizm sezonunun başlaması ile birlikte Uzungöl üzerinden basın yolu ile algı operasyonu yapılmaya çalışıldığını ifade ederek konuşmasına başlayan Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk ancak Uzungöl Esnafının ilkeli ve seviyeli duruşu ile her seferinde bu algı operasyonlarını boşa çıkardığını sözlerine ekledi.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs(Covit 19) Salgın hastalığı ve Pandemi sürecinin Uzungöl’ü de çok önemli oranda etkilediğini ifade eden Muhtar Mehmet Öztürk Virüs Salgını ile alakalı Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Çaykara Belediyesinin katkıları ile işletme ve tesislerde her türlü hazırlığın tamamlandığını sözlerine ekledi.

Salgın hastalık dolayısı ile Tüm otel ve işletmelerde birer Pandemi odası hazırlandığını ifade eden Muhtar Öztürk ayrıca her tesiste birer personelin Salgın ile alakalı görevlendirildiğini tesise gelen her misafirin tesise kabul edilmeden önce ateş ölçümünün gerçekleştiğini,ateşi yüksek olan misafirin kesinlikle tesislere kabul edilmediğini,tesislerde çalışan temizlik personellerinin hijyen konusunda eğitimden geçirildiklerini,otel odalarının temizliklerinin hijyenik kurallar çerçevesinde büyük bir itina ile gerçekleştirildiğini ve temizlik işlemi tamamlandıktan sonra 12 saatlik havalandırmanın ardından yeni gelen misafirin hizmetine sunulduğunu sözlerine ekledi.

Uzungöl’de bulunan tüm tesislerde  Corona Virüs Salgını ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Uzungöl  Muhtarı Mehmet Öztürk insanların güven içinde Uzungöl’de tatil  yapabileceklerini sözlerine ekledi.

Her sene yaklaşık olarak 4 milyon turistin ziyaret ettiği Uzungöl’ün senelerdir Ülke ve Dünya Turizmine çok büyük bir başarı ile hizmet verdiğini ifade eden Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk Uzungöl ile sembol haline gelmiş olan gölü,havası,suyu,doğal ortamı,seyir terası,Glazomat’ı,Karester Yaylası,Macera Parkı,senede 150 ton balık üretimi gerçekleştirilen Alabalık Üretim çiftliği,Yedigöller’i ve daha yüzlerce turizm alternatifi ile 50 senedir olduğu gibi bundan sonra da Ülke ve Dünya Turizmine hizmet vermeye devam edeceğini ifade etti.

Birilerinin kasıtlı olarak Uzungöl’de fiyatların yüksekliğini bahane ederek algı operasyonu yaratmaya çalıştığını ifade eden Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk  fiyat bakımından şu anda Uzungöl’den daha uygun bir yerin kesinlikle bulunmadığını,iki kişilik bir ailenin 150 TL,2+1 odalarda üç kişilik bir ailenin 200 TL,5-6 kişilik bir ailenin ortalama 300 TL,10 kişilik bir ailenin ise 3+1 şekildeki apartlarda ortalama 400 TL ödeyerek konaklayabileceklerini bu fiyatın içinde kahvaltının da dahil olduğunu sözlerine ekledi.

Uzungöl’de yemek hizmetinin de çok uygun olduğunu ifade eden Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk insanların tercihlerine göre ortalama 35-40 TL’ye istedikleri şekilde karınlarını doyurabileceklerini balığın porsiyon fiyatının ortalama 35  TL olduğunu ve Uzungöl’de bulunan bütün işletmelerde bu fiyatların hep aynı olduğunu sözlerine ekledi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Çaykara Belediyesi ile birlikte insanlarımızın İmara uygun binalar yapmaları için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk yeni getirilen İmar Planının uygulamaya konulması ile İmar sorununun ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.

Uzungöl’den Karester Yaylasına yapılması planlanan Teleferik Projesinin Uzungöl Turizminin Can Damarı olduğunu ifade eden Uzungöl Muhtarı Öztürk yapımı senelerdir yılan hikayesine dönen Teleferik Projesinin yeni getirilen İmar Planına işlenmesi ile önündeki tüm engellerin ortadan kalkacağını ve bu güzel projeyi Bakanlığımız,Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Çaykara Belediyesinin kıymetli katkıları ile Uzungöl Turizmine kazandıracaklarını sözlerine ekledi.

UZUNGÖL’DE BALIK YEMEDEN DÖNMEYİN

Uzungöl’ün doğal suyunda yetiştirilen alabalığın Uzungöl’ün marka değeri haline geldiğini ifade eden Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk Uzungöl’ü ziyarete gelen misafirlerin mutlaka alabalığın lezzetine bakmaları gerektiğini ve balık yemeden Uzungöl’den ayrılmamalarını tavsiye ettiklerini sözlerine ekledi.

MİSAFİRLER ÇOK MEMNUN

Program esnasında Uzungöl’ü ziyarete gelen misafirlere de mikrofon uzatıldı.Programda konuşan misafirler Uzungöl’ün doğal yapısı ve mükemmel altyapısı ile örnek bir Turizm Merkezi olduğunu,gittikleri her tesiste mükemmel bir şekilde ağırlandıklarını herkese Uzungöl’e gelmelerini tavsiye ettiklerini,Uzungöl’ün kendilerinde bağımlılık yaptığını ve bundan sonra sürekli geleceklerini,fiyatların son derece uygun olduğunu ve her bütçeye göre Uzungöl’de doğa ile baş başa mükemmel bir tatil yapılabileceğini sözlerine eklediler.