Şehit Kaymakam Safitürk Çaykara´da Anıldı
Çaykara´lı Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen Anma Töreni ile anıldı.
Tarih: 13.7.2018 18:03:42/ 1776okunma / 0yorum

ŞEHİT KAYMAKAM SAFİTÜRK ÇAYKARA´DA ANILDI
Çaykara´lı Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen Anma Töreni ile anıldı.
Aslen Çaykara Maraşlı Mahallemizden olan ve de 10 Kasım 2015 Tarihinde Kaymakam olarak görev yaptığı Mardin´in Derik İlçesinde Terör Örgütü tarafından Şehit Edilen Çaykara´lı Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk Çaykara İlçemizde unutulmadığını bir kere daha göstermiş oldu.

/resimler/2018-7/13/1818185399761.jpgŞehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk için gerçekleştirilen törene Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,Şehit Kaymakam Safitürk´ün İlim adamı Babası Asım Safitürk,Ak Parti Çaykara İlçe Başkanı Muhammet Selçuk,Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,Öğretmenler ve kalabalık bir öğrenci Grubu katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan Anma Töreninde Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´ün Babası İlim adamı Asım Safitürk Öğrencilere hem Oğlu Muhammet Fatih Safitürk´ü anlattı hem de Vatan Sevgisi ile ilgili olarak öğrencilere bolca sohbet etme imkanına sahip oldu.

TÖRENDEN SONRA KAYMAKAM AYRANCI´YI MAKAMINDA ZİYARET

Çaykara´lı Şehit Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk´ün İlim adamı Babası Asım Safitürk Öğrenciler için Çaykara Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen Anma Programının ardından Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı´yı Makamlarında ziyaret etti./resimler/2018-7/13/1818502119097.jpgAsım Safitürk Kaymakam Ayrancı´ya Çaykara İlçemize olan Hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken Kaymakam Ayrancı da yetiştirdikleri ve de verdikleri mükemmel Eğitim ile Topluma Muhammet Fatih Safitürk gibi örnek evlatlar yetiştirdikleri için İlim Adamı Safitürk´e teşekkür etti.

Kartşılıkklı sohbet ortamında gerçekleştirilen ziyaret son derece sıcak bir atmosferxde gerçekleşti
BENİ EN İYİ EVLAT ACISI YAŞAYANLAR ANLAR
Ömrü boyunca Oğlu Muhammet Fatih Safitürk´ü iyi ve de topluma Faydalı bir insan olarak yetiştirebilmek için emek harcadıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´ün Babası Asım Safitürk Oğlunun Devletini Milletini seven ve de Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü için seve seve Canını feda edebilen Örnek bir insan olarak Topluma Hizmet vermiş olmasının haklı onurunu taşıdıklarını sözlerine ekledi.
Oğlu Muhammet Fatih´in Ömrü boyunca her zaman bulunduğu her ortamda topluma faydalı olabilmek için büyük bir gayret gösterdiğini ve de asla hiç bir tehlikeden asla korkmadığını ifade eden İlim Adamı Asım Safitürk Kaymakam Safitürk´ün bu cesur yüreğinin hepimize örnek olması gerektiğini sözlerine ekledi./resimler/2018-7/13/1819185713403.jpgOğlunun Mardin İlinin Derik İlçesine Kaymakam olarak atanmasından sonra Oğlu ile sürekli telefonda görüştüklerini anımsatan Şehit Kaymakam Safitürk´ün Babası Asım Safitürk.ancak oğlunun hiç bir zaman bu durumdan asla şikayet etmediğini her zaman Vatanımızın ve de Milletimizin Bölünmez bütünlüğü için cesur ve de örnek bir duruş sergilediğini bu durumun ise Tüm Öğrencilere Örnek teşkil etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Kendisini en iyi anlayacak olanların Evlat Acısı yaşayanlar olacağını ifade eden İlim Adamı Asım Safitürk bir babanın hayatta yaşayabileceği en çetin duyguyu yaşadıklarını ancak yüreklerindeki İman Ateşi ile Şahadet kavramının ne kadar kutsal bir kavram olduğunu bildikleri için yüreklerindeki acıyı dindirmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.
Oğlu Muhammet Fatih Safitürk´ün Cenezesinin evlerinin önüne getirilişinin bir baba olarak en çetin anlardan bir tanesi olduğunu ifade eden İlim Adamı Asım Safitürk oğlunun cenazesini kendi elleri ile yıkadığını,kendi elleri ile oğlunu kefene sardığını,bir baba olarak ömrünün en zor cenaze namazını kıldırarak kendi oğlunun cenaze namazını kıldırdığını ve de son görev olarak oğlunu Kabrine kendi elleri ile defnettiğini anımsatan Baba Asım Safitürk tüm bunların her bir tanesinin bir baba için en çetin görevler olduklarını ancak kendisinin evladı ile cennette buluşabilecek olmanın inancı ile bu çetin görevlerin her birini yerine getirdiklerini sözlerine ekledi.
KİTAP OKUMAYI ÇOK SEVİN
Oğlu Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´ün Kitap okumayı çok sevdiğini ve de sürekli olarak kitap okuduğunu ifade eden İlim Adamı Safitürk oğlunun ilkokuldan başlayarak kitap okumayı çok sevdiğini ve de en yakın arkadaşı olarak ömrü boyunca kitabı yanından hiç bir zaman ayırmadığını her zaman en yakın arkadaşı olarak hep kitabı yanında bulundurduğunu sözlerine ekledi.
Kitap okuma konusunda öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Asım Safitürk,okuyan,düşünen ve de araştıran bişr insanın her zaman için Devletine ve de Milletine faydalı insanlar olduklarını bundan dolayı da Çaykara´lı öğrenciler olarak Kitap OKumayı çok sevmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.
BU VATAN HEPİMİZİN
Cennet Vatanımızın hepimizin olduğunu ve bu cennet vatanda yaşayan bireyler olarak bu Cennet Vatanda yaşamanın mutlaka bir bedelinin bulunduğunu ifade eden İlim Adamı Asım Safitürk Oğlunun ve de Tüm Şehitlerimizin bizlerin bu cennet Vatanda güven içerisinde yaşayabilmemiz için canlarını feda ederek Şahadet Mertebesine ulaştıklarını anımsattı.
Dünyanın en güzel Memleketlerinden bir tanesinde yaşadığımızı anımsatan Asım Safitürk ancak bu Cennet Vatanımızın Ülkemizi çekemeyen Dış Güçler tarafından parçalanmaya çalışıldığını Türk Milleti olarak uyanık olmamız gerektiğini hep birlikte el ele vererek Millet olarak Ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışılan bu oyunu bozmamız gerektiğini sözlerine ekledi.
Konuşmasının son bölümünde öğrencilere tavsiyelerde bulunan İlim adamı Asım Safitürk İyi bir Eğitim alarak ve de Örnek ve çalışkan bir insan özellikleri ile kendimizi yetiştirmemiz gerektiğini,Vatanımızın ve de Milletimizin Bekası söz konusu olduğunda ise Tıpkı Oğlu Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´te olduğu gibi VatanımızCanımızı Feda etmekten asla tereddüt etmemiz gerektiğini Vatanımızı bu kadar çok sevmemiz gerektiğini sözlerine ekledi.
EN BÜYÜK PAZARLIK MASADA
Milletin birlik beraberlik içerisinde olması gerektiğini vurgulayan Safitürk, “Gerçekleri görmemiz gerekiyor. Bayrak, vatan, ezan sevgisinin olması lazım. Biz Müslümanız. Biz asil milletin evlatlarıyız. Tarihimiz çok eskilere dayanır. Üç kıtaya adaleti getiren ecdadın torunlarıyız. Elbette birlik olmamız lazım. Irkı, cinsiyeti ne olursa olsun hepimiz Müslümanız. Vatan, bayrak sevgisinde birleşmemiz lazım. Bütün şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Vatan millet uğruna görev yapan güvenlik kuvvetlerimize başta başkomutan Cumhurbaşkanımızın Allah yardımcısı olsun. Kahramanlık sadece silahla çarpışmayla olmuyor. En büyük kahramanlık masalarda oluyor. Anlaşmalar orada oluyor. ‘Güvenlik güçlerimizin de Allah yar ve yardımcısı olsun.´ diye dua etmemiz lazım.” şeklinde konuştu.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uzungöl Eşref Kır´a Ağlıyor
Uzungöl Eşref Kır´a Ağlıyor
Uzungöl´ün Hayattaki Yaşayan Çınarlarından Çamlık Mahalle Muhtarlarımızdan Eşref Kır 21 Şubat 2019 Perşembe Günü Hakkın Rahmetine kavuştu.
İsmail Albayrak Vefat Etti
İsmail Albayrak Vefat Etti
Çaykara Taşkıran Mahallesinden 48 yaşındaki İsmail Albayrak hayatını kaybetti
Kamil Zengin Vefat Etti
Kamil Zengin Vefat Etti
Çaykara (Mimilos) Aşağı Kumlu Mahallesinden Kamil Zengin vefat etti
Çaykara Önemli Bir Değerini Kaybetti.
Çaykara Önemli Bir Değerini Kaybetti.
Çaykara´nın değerlerinden Ziraat Mühendisi Abdürrahim Kesimoğlu hayatını kaybetti.
Ali Gencan Vefat Etti
Ali Gencan Vefat Etti
Çaykara Yeşilalan Mahallesinden Ali Gencan vefat etti
AGA Yaşar Şahin´e Son Görev!
AGA Yaşar Şahin´e Son Görev!
İlçemiz Demirkapı Mahallesinden, vefat eden AGA Yaşar lakaplı Yaşar Şahin son yolculuğuna uğurlandı.
Yaşar Şahin Vefat Etti
Yaşar Şahin Vefat Etti
Çaykara Demirkapı Mahallesinden, AGA Yaşar lakaplı Yaşar Şahin vefat etti
Kemal Balcıoğlu Vefat Etti
Kemal Balcıoğlu Vefat Etti
Çaykara Işıklı Mahallesinden, Kemal Balcıoğlu vefat etti
Uzungöl Fatma Anne´yi Yolcu Etti
Uzungöl Fatma Anne´yi Yolcu Etti
Tedavi gördüğü hastanede dün akşam hayatını kaybeden Merhum Mehmet Aygün´ün Eşi Fatma Aygün (Filarğodena) 8 Şubat 2019 Cuma Günü Cuma Namazına müteakip Uzungöl Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından göz yaşları ve dualar eşliğinde Monoyır Asri Mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.
Uzungöl Asırlık Çınarına Ağlıyor
Uzungöl Asırlık Çınarına Ağlıyor
Uzungöl´ün Yaşayan Çınarlarından Fatma Aygün(Filarğodena) 90 Yaşında Hakkın Rahmetine Kavuştu
Dursunali Çakmak Vefat Etti
Dursunali Çakmak Vefat Etti
Çaykara Kabataş Mahallesinden, Dursunali Çakmak vefat etti
Gülhanım Koç Vefat Etti
Gülhanım Koç Vefat Etti
Çaykara Derindere Mahallesinden, Gülhanım Koç vefat etti
H.Osman Köksal Vefat Etti
H.Osman Köksal Vefat Etti
Çaykara Yeşilalan Mahallesinden, İzmit´te ikamet eden Hacı Osman Köksal (95) vefat etti
Emekli Öğretmen Süleyman Şahin Vefat Etti
Emekli Öğretmen Süleyman Şahin Vefat Etti
Çaykara Şahinkaya Mahallesinden, Kırıkhan´da ikamet eden emekli öğretmen Süleyman Şahin vefat etti
Emekli Başmüfettiş Sezer Soysal Vefat Etti
Emekli Başmüfettiş Sezer Soysal Vefat Etti
Çaykara Maraşlı Mahallesinden, Emekli Milli Eğitim Başmüfettişi Sezer Soysal vefat etti
Genç Yaşta Kalp Krizine Yenik Düştü!
Genç Yaşta Kalp Krizine Yenik Düştü!
Uzungöl´ün Almanya´da yaşayan hemşerilerinden Kemal Şen geçirmiş olduğu ani bir kalp krizi sonucunda Almanya´da hayatını kaybetti.
Dernekpazarı´nda Gözyaşları Sel Oldu
Dernekpazarı´nda Gözyaşları Sel Oldu
Dernekpazarı´nda önceki gün vefat eden işadamı Yüksel Baturoğlu ile Hüseyin Ali Ayazoğlu son yolculuklarına uğurlandılar.
Çaykara Mustafa Kaplan´a Ağlıyor
Çaykara Mustafa Kaplan´a Ağlıyor
Uzungöl Elmalı Mahallesinden Mustafa Kaplan uzun zamandır mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşerek 30 Ocak 2019 Çarşamba Günü Bursa´da Hakkın Rahmetine kavuştu.
İsmet Kaplan Vefat Etti
İsmet Kaplan Vefat Etti
Çaykara Işıklı Mahallesinden, İsmet Kaplan vefat etti
Cemalettin Şahin Vefat Etti
Cemalettin Şahin Vefat Etti
Çaykara Akdoğan Mahallesinden, Cemalettin Şahin (88) vefat etti
Mehmet Niyazoğlu´nu Rahmet ve Şükranla Anıyoruz!
Mehmet Niyazoğlu´nu Rahmet ve Şükranla Anıyoruz!
Çaykaralı hemşehrimiz ve İzmir´in tanınmış işadamlarından Mehmet Niyazoğlu´nun ölümünün 12´nci yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.
Yüreğim Sızlıyor Anne!
Yüreğim Sızlıyor Anne!
Öğretmen Hilmi Kanık´ın yazdığı " Yüreğim Sızlıyor Anne" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl Asırlık Çınarına Ağlıyor
Uzungöl Asırlık Çınarına Ağlıyor
Uzungöl´ün yaşayan tarihi Çınarlarından Mehmet Şahin(ŞİMO) yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak Hakkın Rahmetine kavuştu.
Anneye Son Görev!
Anneye Son Görev!
Çaykara Öğretmenevi Müdürü, Hilmi Kanık´ın vefat eden annesi Emine Kanık (76) son yolculuğuna uğurlandı.
Hilmi Kanık´ın Anne Acısı
Hilmi Kanık´ın Anne Acısı
Çaykara Öğretmenevi Müdürü Hilmi Kanık´ın annesi Emine Kanık hayatını kaybetti.
Emekli Öğretmen Mehmet Yücel Vefat Etti
Emekli Öğretmen Mehmet Yücel Vefat Etti
Çaykara Yeşilalan Mahallesinden, emekli öğretmen Mehmet Yücel (70) vefat etti
Ahmet Ağırman Vefat Etti
Ahmet Ağırman Vefat Etti
Çaykara Taşkıran Mahallesinden, Ahmet Ağırman (91) vefat etti.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi