Şekersu Yolunda Engeller Aşılıyor
2019 Yılı Yaz Mevsiminde çok önemli çalışmalar gerçekleştirilen Şekersu Köyünde Sonbahar Mevsimi olması ve Kış Mevsimine yaklaşılmasına rağmen bu çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Tarih: 25.10.2019 07:16:42

2019 Yılı Yaz Mevsiminde çok önemli çalışmalar gerçekleştirilen Şekersu Köyünde Sonbahar Mevsimi olması ve Kış Mevsimine yaklaşılmasına rağmen bu çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Şekersu Muhtarı Mehmet Aygün´ün gayretli çalışmaları ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Çaykara Belediyesi Ekipleri tarafından gerçekleştirilen yol genişletme ve düzeltme çalışmaları büyük bir hız ile devam ediyor.

Şekersu Muhtarı Mehmet Aygün´ün bizzat katıldığı ve Yaz Mevsimi boyunca  ekiplerin yanından bir dakika bile ayrılmadığı yol genişletme ve onarım çalışmalarında ekiplerin yemek ihtiyaçları da Muhtar Mehmet Aygün tarafından karşılanıyor.

Turizm Cenneti Uzungöl´ü Bayburt´a bağlayan ve Uzungöl ile Bölge insanımızın senelerdir kullandığı çok çetin bir parkura sahip olan bu yolun yol genişletme ve onarım çalışmalarının gerçekleştirilmesi hem yöre halkı tarafından hem de Uzungöl Bayburt yolunu sürekli kullanan vatandaşlarımız tarafından büyük bir sevinç ile karşılandı./resimler/2019-10/25/0721464808881.jpgŞekersu Muhtarı Mehmet Aygün´ün çabaları ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Çaykara Belediyesi Ekipleri tarafından gerçekleştirilen Yol Genişletme ve iyileştirme çalışmalarında Ramazan Bayramına  kadar yaklaşık 10 KM´lik bir yol bölümünde yol genişletme ve iyileştirme çalışması gerçekleştirilmişti

Bayburt Sınırı Soğanlı Dağı girişinden başlayıp Yaylaönü Köyü sınırına kadar olan yaklaşık 10 KM ‘lik Bölümde yol genişletme,toprak serme ve iyileştirme çalışmaları Ramazan Bayramından önce tamamlandı

Kurban Bayramından sonra ise Şekersu Yolunun belki de en çetin Bölümüne el atıldı.Şekersu Yaylası Corğorim Mevkiinden Başlanarak Yaylaönü Köyüne kadar olan bölümde yol genişletme ve iyileştirme çalışmaları çok büyük bir hız ile devam ediyor./resimler/2019-10/25/0722120434482.jpgÖzellikle Gudi Yaylasından Yaylaönü Köyüne inen yol çok dar ve tehlikeli bir yol konumunda.Muhtar Mehmet Aygün Sarp Kayalıklar ile kaplı olan bu bölgedeki Büyük Kayaları İş Makineleri ile yıkarak yolu genişletiyor.

Bu yolda eskiden araçlar için çok büyük sıkıntı yaşanıyordu.Yukarıdan aşağı inen araç ile aşağıdan yukarı çıkan araç bu zor yolda karşılaşıyor araçlardan bir tanesi diğerine yol verebilmek için ya geri gitmek zorunda kalıyor ya da uçurumun kenarına yaklaşarak tehlikeyi göze alıyordu.

Bir aracın bile güçlükle geçebildiği bu çetin ve zor arazide Genişleme çalışması aylardır çok büyük bir güçlük ile devam ediyor.

Çok çetin bir Coğrafyada çok zor arazi şartlarında kırılması çok çetin kayaları büyük bir emek vererek kırmayı başaran ve Şekersu Yolunu Otobana çevirmeyi başaran Muhtar Mehmet Aygün ve ekibinin bu yoğun ve yorucu çalışması kar yağana kadar devam edecek.

Eskiden bir aracın dahi güçlükle geçebildiği iki aracın karşılaşması durumunda birinin diğerine kesinlikle yol veremediği bu çetin yolda şimdi ise 2 araç çok rahatlıkla geçebiliyor.

Artık bu çetin yolda araçların birbirine yol vermesine gerek kalmadı.

MUHTAR AYGÜN-ŞEKERSU YAYLASINI CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ.

Doğal güzellik bakımından Şekersu yaylamızın Çaykara İlçemizin en güzel yaylalarından bir tanesi olduğunu ifade eden Muhtar Mehmet Aygün Şekersu Yaylamızın Doğa tutkunları için vaz geçemeyecekleri bir yayla olduğunu Doğa Turizmi ve Sportif aktiviteler anlamında Şekersu Yaylamızda bir çok organizasyonlar gerçekleştirmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Şekersu Mahallesinin en önemli sorununun yol sorunu olduğunu ifade eden Muhtar Mehmet Aygün Şekersu Muhtarı olarak Göreve geldikleri andan itibaren bu sorunu çözebilmek için yoğun bir tempo harcadıklarını sözlerine ekledi.

Yaklaşık 15 KM´lik bir Bölümde Yol Genişletme ve İyileştirme çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Şekersu Muhtarı Mehmet Aygün Destek ve Katkılarından dolayı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu´na ve Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok´a Çaykara Halkı olarak teşekkür etmeyi bir görev kabul ettiğini ifade etti.

Yol Genişletme Çalışmasının en çetin Bölümünün Gudi Yaylası ile Yaylaönü Köyü arasında bulunduğunu ifade eden Şekersu Muhtarı Mehmet Aygün bu yolun çok çetin bir Coğrafyaya sahip olduğunu ve de sarp kayalıklar ile kaplı olduğunu sözlerine ekledi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Çaykara Belediyesi Ekipleri ile birlikte aylardır bu yolda çalıştıklarını anımsatan Muhtar Mehmet Aygün çok yoğun bir çalışmanın ardından bu zor kayalıkları aşmayı başardıklarını çetin taşları kırarak yolu genişletmeyi başardıklarını Ekip olarak Bölge insanımıza böylesine güzel bir hizmeti vermiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Doğal güzellik bakımından Şekersu yaylamızın Çaykara İlçemizin en güzel yaylalarından bir tanesi olduğunu ifade eden Muhtar Mehmet Aygün Şekersu Yaylamızın Doğa tutkunları için vaz geçemeyecekleri bir yayla olduğunu Doğa Turizmi ve Sportif aktiviteler anlamında Şekersu Yaylamızda bir çok organizasyonlar gerçekleştirmeyi planladıklarını bu anlamda yolun altyapı çalışmasını tamamlayarak bu hedeflerine doğru yürüdüklerini sözlerine ekledi.

Haber: Hilmi Kanık

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Şekersu Yolunda Engeller Aşılıyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uzungöl Halkından Yıkım Kararına Tepki
Uzungöl Halkından Yıkım Kararına Tepki
Çaykara Belediyesi tarafından Bölgedeki İmar Barışına uygun olmayan yaklaşık 118 yapının yıkımı için Yapı Sahiplerine gönderilen Tebligat Yapı Sahiplerine ulaşırken Binaların 5 Ekim 2019 Tarihine Kadar Boşaltılmak İstenmesi Uzungöl Halkı ve Uzungöl´de bulunan Turizm İşletmeleri tarafından tepki ile karşılandı.
Uzungöl´de Yıkımlar 5 Ekimde Başlıyor!
Uzungöl´de Yıkımlar 5 Ekimde Başlıyor!
Çaykara Belediyesi tarafından Uzungöl kaçak ve çarpık yapılaşma yapanlara 5 Ekim´e kadar binaların yıkıma hazır olacak şekilde boşaltılması için tebligat gönderdi.
Taşkıran´da Can Pazarı
Taşkıran´da Can Pazarı
İlçemiz Taşkıran Mahallesinde meydana gelen kazada 1 kişi öldü bir kişi de yaralandı.
Çaykara Müftülüğünden İcazete Davet
Çaykara Müftülüğünden İcazete Davet
Çaykara Müftülüğü tarafından hazırlanan İcazet Merasimi 29 Eylül 2019 Pazar Günü İlçemiz Buduhan Tesislerinde gerçekleştirilecek.
Çaykara´nın Bazı Yaylaları Beyaza Büründü
Çaykara´nın Bazı Yaylaları Beyaza Büründü
Çaykara´nın Yüksek Kesimlerde Bulunan Yaylalar Beyaz örtü ile kaplandı.
Gaziler Günü Çaykara´da Kutlandı
Gaziler Günü Çaykara´da Kutlandı
19 Eylül Gaziler Günü Çaykara İlçemizde düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Şekersu ve Gudi Yolu Genişliyor
Şekersu ve Gudi Yolu Genişliyor
Uzungöl Şekersu Yaylasında yol genişletme ve Serme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.Turizm Cenneti Uzungöl´ü Doğa Harikası Yaylalarına ve Bayburt´a bağlayan Kara Yolu Yol genişletme ve iyileştirme çalışmalarına Gudi Yaylası Mevkiinde devam ediliyor
Çaykara ve Orman Mantarları
Çaykara ve Orman Mantarları
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Gönan´ın Çaykara ve Orman Mantarları İle İlgili Gerçekleştirdiği Çalışmayı Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara Halk Bankasında Nöbet Değişimi!
Çaykara Halk Bankasında Nöbet Değişimi!
Çaykara Halk Bankası Müdürlüğüne Çaykaralı Hemşehrimiz Halil İbrahim Deberoğlu atandı.
Çaykara İlçe Jandarma Komutanından Ataköy Hastanesine ziyaret
Çaykara İlçe Jandarma Komutanından Ataköy Hastanesine ziyaret
Çaykara İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Uğur Şen Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesini ziyaret etti.
Çaykara´da Zafer Bayramı Coşkusu
Çaykara´da Zafer Bayramı Coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramının 97.Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Çaykara´da Organ Bağışına Yönelik Eğitim Semineri
Çaykara´da Organ Bağışına Yönelik Eğitim Semineri
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi organ bağışı ile ilgili toplumu bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.
Çaykara Uzungöl Yolunda Kaza: 1 yaralı
Çaykara Uzungöl Yolunda Kaza: 1 yaralı
Çaykara Uzungöl yolunda Motosiklet otomobille çarpıştı 1 kişi yaralandı
Çaykara´nın Tarihi Okuluna Sahip Çıktılar
Çaykara´nın Tarihi Okuluna Sahip Çıktılar
Çaykara´da ilk İlkokul olma özelliğine sahip harabeye dönen ve kaderine terk edilen okula mezunları tarafından sahip çıkılarak restorasyonu için çalışmalar devam ediyor.
Çaykara´dan Üniversiteye Yolculuk
Çaykara´dan Üniversiteye Yolculuk
2019 Yılı Üniversite Sınavlarının açıklanması ile birlikte Çaykara İlçemizde bulunan 4 lisemizden toplam 185 öğrenci Üniversiteye yerleşmeyi başardı.
Dursun Ali İnan Müzesi Açıldı
Dursun Ali İnan Müzesi Açıldı
Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de İş Adamı Turizmci dursun Ali inan tarafından hazırlanan “Dursun Ali İnan Müzesi” Kurban Bayramının ilk günü olan 11 Ağustos 2019 Pazar Günü açıldı.
Çaykara Ataköy Hastanesinde Uzman Doktorlar Göreve Başladı
Çaykara Ataköy Hastanesinde Uzman Doktorlar Göreve Başladı
Bölge hastanesi olarak hizmet veren Çaykara Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde 2 Uzman Doktor daha göreve başladı.
Şekersu Yolu genişliyor
Şekersu Yolu genişliyor
Uzungöl Şekersu Yaylasında yol genişletme ve Serme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
Karaçam Yolunda Can Pazarı
Karaçam Yolunda Can Pazarı
İlçemiz Karaçam Mahallesi Alçakköprü Mahallesinde Meydana. gelen Trafik kazasında bir kişi öldü biri ağır olmak üzere 3 kişi yaralandıl
Çaykaralı Albay Mustafa Cüneyt Arıkan Tuğgeneralliğe  Atandı
Çaykaralı Albay Mustafa Cüneyt Arıkan Tuğgeneralliğe Atandı
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları açıklandı. Çaykaralı Mustafa Cüneyt Arıkan Tuğgeneralliğe yükseldi.
Çaykara´da Restoran Kül Oldu
Çaykara´da Restoran Kül Oldu
Çaykara girişinde anayol güzergâhında dört yıldır hizmet beren TIR restoran yanarak kül oldu.
Sıcakoba´da İki İnek Elektriğe Kapıldı
Sıcakoba´da İki İnek Elektriğe Kapıldı
Çaykara Sultanmurat Sıcakoba Yaylasında iki inek Elektrik akımına kapılarak telef oldu.
Ot Kamyonunun Üstünden Dereye Düştü Öldü
Ot Kamyonunun Üstünden Dereye Düştü Öldü
Çaykara Köseli Köyünde yaşanan kazada Dursun Özen Dereye düşerek hayatını kaybetti.
Çaykara´da 15 Temmuz Etkinlikleri
Çaykara´da 15 Temmuz Etkinlikleri
15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Milli Birlik ve Kardeşlik Günü Çaykara İlçesinde gerçekleştirilen çeşitli etkinlik ve Organizasyonlar ile kutlandı.
İzmir´den Çaykara´ya Gelin Geldi
İzmir´den Çaykara´ya Gelin Geldi
Çaykara Kabataş Mahallesinden Yusuf Akaydın ile İzmirli Sibel Pala muhteşem bir düğün töreniyle evlendiler.
Uzungöl´de Kaza: 1 Yaralı
Uzungöl´de Kaza: 1 Yaralı
Uzungöl turizm merkezinde meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.
Uzungöl´de Masal Parkı Büyülüyor
Uzungöl´de Masal Parkı Büyülüyor
Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Turizm Çeşitliliği anlamında çalışmalar devam ederken Hizmete Yeni açılan Masal Parkı çok büyük bir ilgi görüyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi