İlginizi Çekebilir

Anahtar Kelimeler: Sevgi Kamyonları Yola Çıktı

Sevgi Eli Kamyonları Yola Çıktı

Çaykara Kaymakamlığı ve Çaykara Belediyesi Olarak Bu Sene Üçüncüsü Düzenlenen "Sevgi Eli" Projesi Kapsamında Toplanan Yardımlar Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine Gönderildi.

Çaykara Belediyesi ve Çaykara Kaymakamlığının Ortak Organizasyonu çerçevesinde bu sene üçüncüsü gerçekleştirilen ?Sevgi Eli?  Projesi kapsamında hazırlanan yardım kamyonları 19 Kasım 2017 Pazar Günü Çaykara İlçemizden Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan okullarımıza doğru yola çıktılar.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan öğrencilerimize yönelik olarak gerçekleştirilen kitap,kırtasiye ve de giyim yardımlarından oluşan iki adet kamyon Çaykara İlçemizden Proje ekibi ile birlikte okullarımıza doğru yola koyuldular./resimler/2017-11/20/1436334809906.jpgProje ekibini Çaykara İlçemizden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,Ak Parti Çaykara İlçe Başkanı Muhammet Selçuk,Ak Parti Çaykara Eski İlçe Başkanı Temel Şimşek ile Ak Parti Çaykara Gençlik Kolları Başkanı Berat Tosun Uğurladı.

?Sevgi, Eli? Projesi kapsamında Proje Koordinatörü Uzungöl Milli Birlik ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ali Zeyrek,Başkan Yardımcısı Uzungöl Şekersu Muhtarı Muhammet Ali Aygün,Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri İlhan Aygün,Sefa Kalkan,Mehmet Akıncı,Osman Akıncı ve Kenan Çakmak da Yardım Kamyonlarımız ile birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemize doğru yola koyuldular.

SEVGİ ELİNİ ANIMSAYALIM

Bu yıl Üçüncüsü gerçekleştirilen ve de Şirin İlçemiz Çaykara İle Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan okullarımız arasında bir gönül köprüsü kurmayı hedefleyen ?Sevgi Eli? Projesi üç senedir Çaykara Belediyesi ve de Çaykara Kaymakamlığı tarafından ortak olarak  hazırlanıyor.

/resimler/2017-11/20/1436546060311.jpgUzungöl Milli Birlik ve Kardeşlik Derneğinin altyapısını ve de Organizasyonlarını gerçekleştirdiği Proje bu sene de Çaykara Belediyesi ve de Çaykara Kaymakamlığı tarafından ortak olarak hazırlandı.

Projeye Trabzon Valiliği,Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı,Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı ile Çaykara İlçe Başkanlığı,İstanbul Arnavutköy Belediyesi ve de Belediye Başkanı Çaykara´lı Hemşerimiz Haşim Baltacı,İstanbul Güngören Belediyesi,İş Adamı ve de Ak Parti Trabzon Gençlik Kolları Eski Başkanı Mehmet Karoğlu,Başta Sezgin Motel ve de İnan Kardeşler olmak üzere Uzungöl´de bulunan Turizm İşletmeleri ve de hayırsever İş Adamları ve de vatandaşlarımızın katkıları ile gerçekleştiriliyor.

ÖNCE İHTİYAÇLAR BELİRLENDİ

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Öğrenim gören öğrencilerimizin ihtiyaçları ilgili okullar ile bağlantıya geçilerek belirlendi.Genel olarak kitap,kırtasiye malzemesi,temizlik malzemesi,giyim malzemesi ve de oyuncak şeklinde özetlenebilecek yardım malzemeleri için yaklaşık olarak 3 ay boyunca altyapı çalışmaları gerçekleştirildi.Bu süre içerisinde gerekli kurum,kuruluş ve de iş adamları ile bağlantı sağlanarak İhtiyaç malzemeleri  temin edildi.

İLK ZİYARET BİNGÖL

Proje ekibi ilk olarak Bingöl İline ulaştı.20 Kasım 2017 Pazartesi Günü Bingöl İlimize ulaşan Proje ekibimiz çetin arazi şartlarına rağmen Bingöl İlimizin en uzak okullarına ulaşarak yardımlarını gerçekleştirmeye başladı./resimler/2017-11/20/1437203717073.jpgBingöl Merkez İlçeye Bağlı Yamaç İlkokulu ve Ortaokuluna ulaşan Proje Ekibimiz bu okullarımızda öğretmen ve de öğrencilerimiz ile buluşarak ilk yardım malzemelerini öğrencilere ulaştırmanın mutluluğunu yaşadılar.

7 İL ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Proje Ekibimiz Sevgi Eli Projesi kapsamında 7 ilimizi ziyaret edecek.Bingöl,Bitlis,Muş,Van,Diyarbakır,Şırnak ve Erzurum İllerimizi karış karış tarayacak olan Proje Ekibimiz toplanan yardımları öğrencilerimize ulaştırmanın hem mutluluğunu hem de haklı gururunu yaşayacaklar.

KAYMAKAM AYRANCI-SEVGİ DÜNYANIN HER YERİNDE AYNI DİLİ KONUŞUR

Bir insanın ve de bir toplumun hayatta en çok özlemini çektiği duygunun sevgi olduğunu sevgi kavramı üzerinde kurulmuş olan toplumların geleceklerinin de aydınlık olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ?Sevgi Eli? Projesi ile geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ile Çaykara İlçemiz arasında bir gönül köprüsü kurmayı hedeflediklerini ifade etti.

Çocuklarımızın Dünyanın en kıymetli varlıkları olduklarını ve de yetişkinler olarak bizlerin onlara verebileceğimiz en güzel duygunun Sevgi olduğunu ifade eden Kaymakam İhsan Ayrancı Çaykara Kaymakamlığı olarak Çaykara Belediyesi ile birlikte böylesine anlamlı ve de güzel bir projeye imza atmaktan dolayı Çaykara İlçemiz ile gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

BAŞKAN TOK-GURUR DUYDUĞUMUZ BİR PROJE

Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdikleri ?Sevgi Eli? Projesi ile Doğu ve Güneydoğu´da bulunan Çocuklarımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek sözlerine başlayan  Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Projelerine Destek veren Kurum,Kuruluş ve de hayırsever İş adamlarımıza Çaykara Halkı adına teşekkür etti.

Çocuklarımızın bizlerin en kıymetli varlıklarımız olduklarını ve de gelecekte Çocuklarımıza savaşların olmadığı sevgi ve de barış dolu bir dünya armağan etmelerinin en büyük özlemleri olduğunu ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok bu amaçla Çaykara Kaymakamlığı ve de Çaykara Belediyesi tarafından ortak olarak hazırlanan ?Sevgi Eli? Projesinin her geçen gün büyüyerek etkinliklerini artırdığını en büyük özlemlerinin bu projeyi Ulusal Bir Proje haline getirmek olduğunu sözlerine ekledi.

ZEYREK ÇOCUKLARIN GÖZLERİNDEKİ SEVGİ YORGUNLUĞUMUZU UNUTTURUYOR

Proje kapsamında Bingöl İlimizde bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ali Zeyrek Çaykara Belediyesi ve de Çaykara Kaymakamlığımızın katkıları ile üçüncü defa Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Çocuklarımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Projenin oldukça yorucu olduğunu ve de bu kadar yardımı toplayarak bir araya getirmenin sıkıntılı bir süreç olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Zeyrek,ancak kendilerinin tüm bu çalışmaları büyük bir keyif içerisinde gerçekleştirdiklerini bu gün ise Bingöl İlimizde ilk okulları olan Yamaç İlkokulu ve Ortaokulunda yardım dağıtırken çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve de mutluluk parıltılarının tüm yorgunluklarını unutturduğunu sözlerine ekledi.

Proje ekibi ile birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan 7 ilimizi karış karış dolacaklarını ifade eden Dernek Başkanı Zeyrek bu proje tamamlandıktan çok kısa bir süre sonra ise yeni bir proje hazırlığı için yeniden yoğun bir tempo ile çalışmaya başlayacaklarını ifade etti.

Hayırsever tüm Kurum,Kuruluş ve de İş Adamlarımızı Projelerine destek vermeye davet eden Milli Birlik ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ali Zeyrek Projelerinin gün geçtikçe inanılmaz destek ile çok büyüdüğünü ve de çok kısa biz zamanda Ulusal bir Proje olmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi