İlginizi Çekebilir

Anahtar Kelimeler: Sevgi ' Güneydoğu Yollarına Düşüyor

Sevgi Eli 9 Ocak'ta Doğu ve Güneydoğu Yollarına Düşüyor

Çaykara Kaymakamlığı ve Çaykara Belediyesi Olarak Organize edilen ve desteklenen Sevgi Eli Projesi 9 Ocak 2022 Tarihinde yola çıkıyor.

Çaykara Belediyesi ve Çaykara Kaymakamlığının Ortak Organizasyonu çerçevesinde gerçekleştirilen Sevgi Eli  Projesi kapsamında hazırlanan yardım kamyonu 9 Ocak  2022 Pazar Günü Çaykara İlçemizden Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan okullarımıza doğru yola çıktılar.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan öğrencilerimize yönelik olarak gerçekleştirilen kitap,kırtasiye ve de giyim yardımlarından oluşan kamyon, Çaykara İlçemizden Proje ekibi ile birlikte okullarımıza doğru yola koyulacak.

Proje kapsamında şu ana kadar başta Kayzseri Ve İstanbul’dan olmak üzere 1000 adet mont,1000 adet ayakkabı,yaklaşık 5 ton civarında temizlik malzemesi ve öğrencilerin en önemli ihtiyaçları olan defter,kalem,hikaye kitabı,kırtasiye malzemesi gibi ihtşiyaçlardan oluşan eğitim katkı yardımları temin edildi.

Kampanya 9 Ocak 2021 tarihine kadar devam ediyor.Kampanya ile ilgili bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar Sevgi Eli Derneği Başkanı Ali Zeyrek’e ulaşarak desteklerini ulaştırabilirljer.

SEVGİ ELİNİ ANIMSAYALIM

Yaklaşık 10 senedir gerçekleştirilen ve de Şirin İlçemiz Çaykara İle Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan okullarımız arasında bir gönül köprüsü kurmayı hedefleyen Sevgi Eli Projesi başlangıçtan bu yana  Çaykara Belediyesi ve de Çaykara Kaymakamlığı tarafından ortak olarak  hazırlanıyor.

Uzungöl Milli Birlik ve Kardeşlik Derneğinin altyapısını ve de Organizasyonlarını gerçekleştirdiği Proje bu sene de Çaykara Belediyesi ve de Çaykara Kaymakamlığı tarafından ortak olarak hazırlandı.

Projeye Trabzon Valiliği,Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı,Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı ile Çaykara İlçe Başkanlığı,İstanbul Arnavutköy Belediyesi ve de Belediye Başkanı Çaykara´lı Hemşerimiz Haşim Baltacı,İstanbul Güngören Belediyesi,İş Adamı ve de Ak Parti Trabzon Gençlik Kolları Eski Başkanı Mehmet Karoğlu,Başta Sezgin Motel ve de İnan Kardeşler olmak üzere Uzungöl´de bulunan Turizm İşletmeleri ve de hayırsever İş Adamları ve de vatandaşlarımızın katkıları ile gerçekleştiriliyor.

ÖNCE İHTİYAÇLAR BELİRLENDİ

Sevgi Eli Derneği Başkanı Ali Zeyrek tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Öğrenim gören öğrencilerimizin ihtiyaçları ilgili okullar ile bağlantıya geçilerek belirlendi.Genel olarak kitap,kırtasiye malzemesi,temizlik malzemesi,giyim malzemesi ve de oyuncak şeklinde özetlenebilecek yardım malzemeleri için yaklaşık olarak 3 ay boyunca altyapı çalışmaları gerçekleştirildi.Bu süre içerisinde gerekli kurum,kuruluş ve de iş adamları ile bağlantı sağlanarak İhtiyaç malzemeleri  temin edildi.

7 İL ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Proje Ekibimiz Sevgi Eli Projesi kapsamında 7 ilimizi ziyaret edecek.Bingöl,Bitlis,Muş,Van,Diyarbakır,Şırnak ve Erzurum İllerimizi karış karış tarayacak olan Proje Ekibimiz toplanan yardımları öğrencilerimize ulaştırmanın hem mutluluğunu hem de haklı gururunu yaşayacaklar.

KAYMAKAM GÜZEL-SEVGİ DÜNYANIN HER YERİNDE AYNI DİLİ KONUŞUR

Bir insanın ve de bir toplumun hayatta en çok özlemini çektiği duygunun sevgi olduğunu sevgi kavramı üzerinde kurulmuş olan toplumların geleceklerinin de aydınlık olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı Muhammet Güzel,Sevgi Eli Projesi ile geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ile Çaykara İlçemiz arasında bir gönül köprüsü kurmayı hedeflediklerini ifade etti.

Çocuklarımızın Dünyanın en kıymetli varlıkları olduklarını ve de yetişkinler olarak bizlerin onlara verebileceğimiz en güzel duygunun Sevgi olduğunu ifade eden Kaymakam Muhammet Güzel, Çaykara Kaymakamlığı olarak Çaykara Belediyesi ile birlikte böylesine anlamlı ve de güzel bir projeye imza atmaktan dolayı Çaykara İlçemiz ile gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

BAŞKAN TOK-GURUR DUYDUĞUMUZ BİR PROJE

Bu yıl yedincisini  gerçekleştirdikleri Sevgi Eli Projesi ile Doğu ve Güneydoğu´da bulunan Çocuklarımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek sözlerine başlayan  Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Projelerine Destek veren Kurum,Kuruluş ve de hayırsever İş adamlarımıza Çaykara Halkı adına teşekkür etti.

Çocuklarımızın bizlerin en kıymetli varlıklarımız olduklarını ve de gelecekte Çocuklarımıza savaşların olmadığı sevgi ve de barış dolu bir dünya armağan etmelerinin en büyük özlemleri olduğunu ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok bu amaçla Çaykara Kaymakamlığı ve de Çaykara Belediyesi tarafından ortak olarak hazırlanan Sevgi Eli Projesinin her geçen gün büyüyerek etkinliklerini artırdığını en büyük özlemlerinin bu projeyi Ulusal Bir Proje haline getirmek olduğunu sözlerine ekledi.

ZEYREK ÇOCUKLARIN GÖZLERİNDEKİ SEVGİ YORGUNLUĞUMUZU UNUTTURUYOR

Proje ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Uzungöl Milli Birlik ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ali Zeyrek Çaykara Belediyesi ve de Çaykara Kaymakamlığımızın katkıları ile yedinci defa Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Çocuklarımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Projenin oldukça yorucu olduğunu ve de bu kadar yardımı toplayarak bir araya getirmenin sıkıntılı bir süreç olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Zeyrek,ancak kendilerinin tüm bu çalışmaları büyük bir keyif içerisinde gerçekleştirdiklerini yardım dağıtırken çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve de mutluluk parıltılarının tüm yorgunluklarını unutturduğunu sözlerine ekledi.

Proje ekibi ile birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan 7 ilimizi karış karış dolacaklarını ifade eden Dernek Başkanı Zeyrek bu proje tamamlandıktan çok kısa bir süre sonra ise yeni bir proje hazırlığı için yeniden yoğun bir tempo ile çalışmaya başlayacaklarını ifade etti.

Hayırsever tüm Kurum,Kuruluş ve de İş Adamlarımızı Projelerine destek vermeye davet eden Milli Birlik ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ali Zeyrek Projelerinin gün geçtikçe inanılmaz destek ile çok büyüdüğünü ve de çok kısa biz zamanda Ulusal bir Proje olmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.