Solaklı Spor İki Maçta Hükmen Yenik
Çaykara Kaymkamlık Kupası Futbol Turnuvasında iki karşılaşmada Lisanslı Futbolcu Oynatan Solaklı Spor Futbol Takımı Turnuvadan İhraç Edildi.
Tarih: 16.5.2019 16:26:28

Çaykara Kaymkamlık Kupası Futbol Turnuvasında iki karşılaşmada Lisanslı Futbolcu Oynatan Solaklı Spor Futbol Takımı bu karşılaşmalarda Hükmen Yenik ilan Edildi.

Çaykara Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası Organizasyon Komitesi Taşkıran Spor Futbol Takımının İtirazını Değerlenirmek üzere 16 Mayıs 2019 Tarihinde Toplandı.

Taşkıran Spor Organizasyon Komitesinin Kararının Ardından son 16 Biletini almayı Başardı.

Toplantıda İtirazı Değerlendiren Organizasyon Komitesi aşağıdaki Basın Açıklamasını gerçekleştirdi.

ORGANİZASYON KOMİTESİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

Turnuva Takımlarından Taşkıran Spor´un Başvurusuna İstinaden 16.05.2019 tarihinde yapılan Komite toplantısında turnuva takımlarndan Solaklı FK´nın Takım listesinde ismi bulunan ve maçlar öncesinde komiteye sunulan maç esame listesinde ismi bulunup maçta forma giyen Deniz AKAYDIN ve Ferhat Can ŞAHMUTOĞLU´nun aktif lisanslı futbolcu olduğ tespit edildiğinden Müsabaka Kurallarının 16. maddesinin ikinci bendi gereği "Takımlar Müsabakalarda Aktif Lisanslı Futbolcu oynatamaz.Aksi tespit edilirse aktif lisanslı oyuncu  turnuvadan ihraç edlir.Oynamş olduğu maçlarda takımı hükmen yenik sayılır."

Gereği Solaklı FK´nı oynadığı Taşkıran Spor ie ASES 1845 maçlaında hükmen yenik sayılmasına ve ilgili futbolcuların turnuvadan men edilmesine karar verilmiştir

TURNUVA ORGANİZASYON KOMİTESİ

TAŞKIRAN SPOR SON ´DA

Organizasyon Komitesinin almış olduğu bu karar gereği oynadığı iki maçta 6 puanı silinen Solaklı Spor FK C Grubunu 0 Puan ile bitirdi.Aldığı Hükmen Galibiyet ile 3 Puana yükselen Taşkıran Spor Grubu ikinci sırada tamamlaarak son16 turuna kalmayı başardı.

Öte Yandan Aldığı Hükmen Galibiyet ile 6 puana yükselen ASES1845 ise C Grubunu Lider Tamamladı

İŞTE  C GRUBUNDA YENİ PUAN DURUMU

C GRUBU PUAN DURUMU

S.N

TAKIM

OM

G

B

M

AG

YG

PUAN

1

ASES 1845

2

2

-

-

8

2

6

2

TAŞKIRAN SPOR

2

1

-

1

5

5

3

3

SOLAKLI SPOR

2

-

-

2

0

6

0

 TURNUVA KURALLARI

2019 ÇAYKARA KAYMAKAMLIĞI FUTBOL TURNUVASI

MÜSABAKA KURALLARI

1. Spor komitesi ile takımlar arasındaki iletişim, başvuruda belirtilen takım sorumluları ile olacaktır.

2. Müsabakalarda, Futbol müsabaka talimatı, ceza yönetmeliği ve beynelmilel oyun kuralları uygulanır.

3.Takımlar maç saatinden en az 15 dakika önce sahada hazır bulunacaktır.

4. Takımlar en az 8, en çok 15 sporcu, 1 sorumlu personelden oluşacaktır.

5. Takımlar sahaya 1 kaleci ve 7 saha oyuncusu ile çıkacaklardır.3 oyuncu değiştirme hakkı vardır.

6. Oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Ancak maç esnasında kırmızı kart gören oyuncu o maçta oynayamaz, yerine başka bir oyuncu giremez.

*Oyun kurallarından ihraç cezası alan o maç oynayamaz. İhraç cezasının sebebi hakem raporuna göre şiddetli hareket, küfür ve saldırı gibi nedenlerden olursa bu oyuncuların durumları tertip komitesi tarafından belirlenir.

7. Turnuva maçlarını tertip komitesinin belirleyeceği hakemler yönetecektir. Takımların maç yönetmek üzere belirlenen hakeme itiraz hakkı yoktur. Bir orta hakemin yönetiminde maç oynanır.

8. Maçların berabere bitmesi durumunda; kazanan takım müsabakadan hemen sonra seri şekilde yapılacak 5´ er penaltı sonucunda belirlenir. Penaltı atışları eşitlik bozulana kadar devam eder.

Beraberlikte iki takımda 1´er puan alır penaltılar iki takımın puanı aynı olduğunda devreye girer. Grup maçları sonucu puan eşitliğinde ikili averaj bu şekilde olacaktır.

9.Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir oynanacak futbol topunun seçimini hakem yapar.

10.Katılacak takım sayısına göre gruplar oluşturulacak tek devreli lig usulüne göre yapılacaktır. Gruplarında 1. ve 2. sıralarda yer alan takımlar bir üst tura yükselirler. Bir üst tur maçlarda yer alan takımlar; Maçlarını eleme usulüne göre oynarlar. Tek sayı takım kalınması halinde en iyi derecede 2. Takım çeyrek finalist olacaktır. Bu kural yarı finallerde de geçerli olacaktır.

11. Müsabakalar 2X25 dakika halinde yapılacaktır. Devre arası 5 dakikadır. Final müsabakalarında beraberlik halinde beşer penaltı vuruşları sonucu belirlenecek.

12.Maçına eksik oyuncu ile gelen takım en az 1 kaleci 5 oyuncu ile oyuna başlayabilir. Daha az olması halinde 10 dakika beklenilmesi ve gelmemesi durumunda o takım 3-0 hükmen yenik sayılır.

13.Müsabakalarda kart uygulamalarında, halen uygulamada olan futbol oyun kuralları geçerli olacak, ilk sarı kartta oyuncu uyarılacak, ikinci sarı kartta oyundan ihraç olacak ve bir sonraki maçta oynayabilecektir.

14. Ofsayt dışındaki bütün futbol kuralları geçerlidir. Ayrıca kaleciye geri pas yasaktır.

15.Takım sorumluları maçlardan önce, takımın asıl ve yedek oyuncu listesini spor komitesine verecektir.

16. Takım kurmak isteyen herkes kuralları yerine getirdiği takdirde turnuvaya katılabilir.

15 yaş üstü oyuncular oynayabilir. Çaykarada memurluk yapan tayin ile giden memurlar Çaykarada görev yaptığına dair belge getirmeleri halinde oynamalarında sakınca yoktur.

Takımlar müsabakalarda aktif lisanslı futbolcu oynatamaz aksi tespit edilirse aktif lisanslı oyuncu turnuvadan ihraç edilir,oynamış olduğu maçlarda takımı hükmen yenik sayılır.(Aktif lisans 2018-2019 sezonunda aktif halde amatör veya profesyonel futbol maçlarında oynamamış olması demektir.)

17.Takım listeleri ve oyuncuların nüfus cüzdanı fotokopileri 02 Mayıs 2019 Perşembe günü yapılacak olan teknik toplantıda teknik komiteye verilmesi gerekmektedir.Bu tarihten sonra oyuncu ekleme ve çıkarma olmayacaktır.Turnuva sonuna kadar aynı takım ile mücadele edilecektir oyuncu ekleme olmayacaktır.

18. Maç öncesinde, maç esnasında veya maç sonrasında saha içerisinde ya da saha dışında kasıtlı hareket, kavga, küfür etme ve benzeri şekildeki hoş olmayan davranışlarda bulunanlar tertip komitesinin vereceği rapor doğrultusunda bireysel veya takım olarak turnuvadan ihraç edilir.

19.Maç öncesi, maç sırası ve maç sonrası olabilecek anlaşmazlıkları çözmek tertip komitesi yetkilidir.

20. Turnuva sonunda başarılı olan takımlara birincilik ikincilik üçüncülük kupası, turnuva boyunca centilmenlik gösteren takıma centilmenlik kupası verilecektir.

Haber: Hilmi Kanık
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Solaklı Spor Turnuvadan İhraç Edildi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da Satranç Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Satranç Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara Gençlik Ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından İlçemizdeki Ortaokullar arasında düzenlenen Satranç Yarışmaları Çaykara İlçemizde adeta nefesleri kesti.
Çaykara Gençlik ve Spor´dan Etkinlik Yağmuru
Çaykara Gençlik ve Spor´dan Etkinlik Yağmuru
Gençlik ve Spor Çaykara İlçe Müdürlüğü tarafından okullarımıza yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmeye devam ediliyor.
UDSAK üyesi Dağcılar Eğitimlerine Devam Ediyor
UDSAK üyesi Dağcılar Eğitimlerine Devam Ediyor
Uzungöl Doğa Sporları Adrenalin Kulübü Derneği üyesi sporcuların temel eğitimleri devam ediyor.
Dağcılar Gito Gölünde!
Dağcılar Gito Gölünde!
Trabzon Uzungöl Doğa Sporları Adrenalin Kulübü Derneği üyesi dağcılar, Rize-Çamlıhemşin Ambarlı yaylası Gito yaylasına etkinlik düzenledi.
Çaykara Spor Geri Dönüyor
Çaykara Spor Geri Dönüyor
Çaykara Spor Geri Dönüyor
Dağcılar Karakaya Zirvesinde!
Dağcılar Karakaya Zirvesinde!
Uzungöl Doğa Sporları Adrenalin Kulübü Derneği (UDSAK) üyesi dağcılar, 3180 metre rakımlı Karakaya zirvesine tırmandılar.
Dağcılara Kaçkar´da Kar sürprizi!
Dağcılara Kaçkar´da Kar sürprizi!
Trabzon Uzungöl Doğa Sporları Adrenalin Kulübü Derneği üyesi dağcılar, yoğun kar yağışı altında Kaçkar dağına tırmandı.
Yaz Tatilinde 500 Öğrenciye Spor Eğitimi
Yaz Tatilinde 500 Öğrenciye Spor Eğitimi
2010 Yılından bu yana Trabzon İlinde Akademik Başarı anlamında İlçeler arasındaki sıralamada Şampiyonluk kürsüsünde bulunan Çaykara İlçesinde yaz tatilinin başlaması ile birlikte Sportif Etkinlikler ile ilgili Organizasyonlar başladı.
Kadir Geceniz Mübarek Olsun
Kadir Geceniz Mübarek Olsun
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem Ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Çaykara´lı Hemşerilerimiz ve İslam Aleminin Kadir Gecesini Kutladılar
Kupada Şampiyon Karaçam Spor
Kupada Şampiyon Karaçam Spor
Ramazan Ayının başından bu yana devam eden Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbul Turnuvasında Şampiyon Karaçam Spor oldu.
Çaykara´da Şimdi Kupa Zamanı
Çaykara´da Şimdi Kupa Zamanı
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında bu akşam Final Heyecanı yaşanacak.Kupada bu akşam oynanacak olan Final Müsabakalarının ardından 2019 Yılı Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvası tamamlanmış olacak.
Turnuva Üçüncüsü Uzungöl Spor
Turnuva Üçüncüsü Uzungöl Spor
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Futbol Turnuvasında Üçüncülük Maçında Raşi Spor´u 2-0 Yenmeyi başaran Uzungöl Spor Turnuvada Üçüncülük Kupasının Sahibi oldu
Kupada Üçüncü Bu Akşam Belli Oluyor
Kupada Üçüncü Bu Akşam Belli Oluyor
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Üçüncülük maçı bu akşam saat 22.30´da oynanacak
Kupada Finalin İsmi Eğridere Spor-Karaçam Spor
Kupada Finalin İsmi Eğridere Spor-Karaçam Spor
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Finalin İsmi Eğridere Spor Karaçam Spor oldu.
Çaykara İçin Yarı Final Zamanı
Çaykara İçin Yarı Final Zamanı
aykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında bu akşam Yarı Final Heyecanı yaşanacak.
Eğridere Spor ve Raşi spor Yarı Finalde
Eğridere Spor ve Raşi spor Yarı Finalde
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Yarı finale Yükselen son iki Takım Eğridre Spor ile Raşi spor Spor oldu.
Uzungöl Spor ve Karaçam Spor Yarı Finalde
Uzungöl Spor ve Karaçam Spor Yarı Finalde
Dün Akşam Oynanan Çeyrek Final Müsabakalarının ardından Uzungöl Spor ve Karaçam Spor Yarı Finale yükselmeyi başardılar.
Son Çeyrek Finalistler Raşi Spor ve Taşlıgedik Spor
Son Çeyrek Finalistler Raşi Spor ve Taşlıgedik Spor
Çaykara Kaymakamlığı Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasının Son Çeyrek Finalistleri Raşi Spor ve Taşlıgedik Spor Oldu
Eğridere ve Yeşilalan Milli Gençlik Çeyrek Finalde
Eğridere ve Yeşilalan Milli Gençlik Çeyrek Finalde
Çaykara Kaymakamlık Kupası Drebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Bu Akşam oynanan karşılaşmalar sonucunda Yeşilalan Milli Gençlik Spor ile Eğridere Spor Çeyrek Final Bileti Almayı başardı.
Karaçam ve Taşkıran Çeyrek Finalde
Karaçam ve Taşkıran Çeyrek Finalde
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Turnuvasında Son 16 Eleme Turunun İkinci Akşamında Karaçam Spor ve Taşkıran Spor Çeyrek Finale Yükseldiler
Uzungöl Spor ve ASES 1845 FC Çeyrek Finalde
Uzungöl Spor ve ASES 1845 FC Çeyrek Finalde
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Çeyrek Finale Yükselen İlk iki Takım Uzungöl Spor ile ASES 1845 FC Oldu
Kupada Final Maçlarının Programı Belli Oldu
Kupada Final Maçlarının Programı Belli Oldu
2019 Yılı Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Çeyrek Final,Yarı Final ve Final Maçlarının Programı,maç tarihleri ve maç saatleri belli oldu.
Grup Maçlarının Ardından
Grup Maçlarının Ardından
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Grup Maçlarının Ardından Genel Bir Değerlendirme
Kupada Son 16 Kuraları Çekildi
Kupada Son 16 Kuraları Çekildi
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Son 16 Eleme Turu Kuraları Çekildi
Derebaşı Şehitlerini Anma Turnuvasında Grup Maçları Sona Erdi
Derebaşı Şehitlerini Anma Turnuvasında Grup Maçları Sona Erdi
Çaykara Kaymakamlığı Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Grup Maçları Sona Erdi
Kupada 6 Takım Daha Son 16´da
Kupada 6 Takım Daha Son 16´da
2019 Yılı Çaykara Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası birbirinden heyecanlı nefes kesen karşılaşmalar ile devam ediyor.
Kupada Kura Çekimi 19 Mayıs ta
Kupada Kura Çekimi 19 Mayıs ta
KAYMAKAMLIK Kupasında Son 16 Kura Çekimi 19 Mayıs Pazar Günü Saat 13 ye Gerçekleştirilecek
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi