İlginizi Çekebilir  • Salı 9 ° / 5 ° Fırtına
  • Çarşamba 9 ° / 5 ° Bulutlu
  • Perşembe 10 ° / 5 ° Fırtına

Tahir Orhan’ın 2'nci Kitabı “VİRÜS” Çıktı

​​​​​​​Gazetemiz yazarlarından, TRT emeklisi Tahir Orhan’ın 2’nci kitabı olan “VİRÜS” adli roman kitapçılardaki raflarda yerini alarak okuyucularıyla buluştu.

"TRT TRT OLALI” adlı ilk kitabıyla geniş bir okur kitlesinin beğenisini kazanan TRT emeklisi Gazeteci yazar Tahir Orhan yazdığı ve binlerce insanımızı aramızdan alarak yaşamımızı hapishaneye çeviren ve geçen hafta okuyucuyla buluşan  “VİRÜS” romanı kitapçılarda yerini aldı.

Virüs kitabında bugün yaşananları anlatıyormuş gibi koruyan, gerçek yaşanmışları gündeme taşıyan çok etkileyici bir dille yazılmış kitabı okuyucular okuyunca çarpıcı, fırtınalı, heyecanlı anılar yaşayacaktır.

Ateş yayınları tarafından yayınlanan kitapta, yazar Tahir Orhan Virüs Romanı üzerine şu ifadeleri kullanıyor; Geçen yılın mart ayında başımıza sarılan Covid-19 illeti ile yeni ve son derece kısıtlanmış bir hayata başladık. Bu zorlu günlerde en büyük özveriyi, şüphesiz sağlık çalışanları gösterdi, gösteriyor. Onlara vefamızı, sadece birkaç gün balkonlarımızdan onları alkışlayarak göstermenin yetersiz kaldığını düşünerek, o günlerde bu kitabı yazma fikri doğdu. Hiç değilse onların mücadelesini anlatarak ve başkahramanı olarak bir hemşireyi seçerek bir nebzecik borcumuzu ödeyebilirdik. Yine çok ihmal edilen şehit yakınları ve şehit evlatlarına da bir vefa borcumuz olduğunu düşünerek, ikinci kahramanı bir şehit çocuğu olarak seçmemiz bilinçle gerçekleşti. 255 sayfalık romanı, akıcılığıyla, güzel Türkçesiyle bir solukta okuyacağınızı düşünüyoruz. 2020 yılında aklımızın ucundan geçmeyen olağanüstü şeyler yaşadık. Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür derler ya, insanoğlu tez unutuyor. İstedik ki, yıllar sonra bu yılı, bu yaşananları hatırlayalım. O yüzden Virüs, bir korona günlüğü niteliğindedir. İçindeki aşk hikâyesi ise, hayatın da bir yandan devam ettiğinin göstergesidir.

İLETİŞİM

İstanbul Ateş Yayıncılıktan çıkan VİRÜS romanı, Kitap Yurdu,D&R, wwwpembevagonlar.com gibi kitap satış sitelerinde alınabılecektir.

Trabzon’da kitap alınacak adres: Uzun sokakta: ‘BEŞİKÇİ’ kitabevinde satılmaktadır.