Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Tarih: 22.5.2018 13:28:41/ 3773okunma / 0yorum

MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi./resimler/2018-5/22/1341054364542.jpg22 Mayıs 2018 Salı Günü Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen Açılış Törenine Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,,Çaykara Mal Müdürü Ekrem Günaydın,Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç,İlçemizdeki Okullarımızda bulunan Okul Müdürleri ile kalabalık bir Veli Topluluğu katıldı.

AÇILIŞ KAYMAKAM AYRANCI VE MÜDÜR ÇAMURALİ´DEN

Bilim Fuarının Açılış Kurdelesi Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ile Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali tarafından gerçekleştirildi.

KAYMAKAM AYRANCI-GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI YETİŞİYOR

Çaykara İlçemizde Eğitim Öğretime çok büyük önem verildiğini bunun sadece Akademik Başarı anlamında kalmadığını aynı zamanda Sosyal ve Kültürel Faaliyetler anlamında da Çaykara İlçemizin örnek gösterilecek bir İlçe olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı  Okul Yöneticilerimizin ve de öğretmenlerimizin eli öpülesi yoğun çabaları ile okullarımızda geleceğin Bilim Adamlarının yetiştirildiğini sözlerine ekledi./resimler/2018-5/22/1341568271853.jpgMEB Bilim Fuarının geçtiğimiz sene Çaykara Merkez Zeki Bilge İlkokulu tarafından hazırlandığını anımsatan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Öğretmenlerimiz rehberliğinde öğrencilerimiz tarafından hazırlanan projelerin her anlamda muhteşem ve de göz kamaştırıcı özellikte olduğunu sözlerine ekledi.

Projede emeği geçen herkese teşekkür eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Öğrencilerimizin bu okullarımızdan almış oldukları mükemmel Temel Eğitim ile ilerideki Eğitim Kademelerinde çok daha mükemmel başarılar elde edeceklerini  sözlerine ekledi.

ÖĞRENCİLERİN BİLİM STANTLARI GÖZ KAMAŞTIRDI

Taşkıran Eğitim Kurumları Öğrencileri tarafından hazırlanan birbirinden güzel 12 proje öğrenciler tarafından ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Her biri kendi dalında uzman birer Bilim Adamı gibi projelerini büyük bir başarısı ile sunan ve de ziyaretçilere tanıtan Taşkıran Eğitim Kurumları öğrencilerimizin bu özellikleri davetliler tarafından büyük bir alkışı hak etti.

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN  ÖRNEK ETKİNLİK

TAŞKIRAN BİLİME İZ BIRAKIYOR

Taşkıran Hüseyin Vehbi Fettahoğlu Ana Sınıfı Öğrencileri tarafından Öğretmenleri Hacer Özakyüz Rehberliğinde Parmak Boyası etkinliği gerçekleştirildi./resimler/2018-5/22/1342572022987.jpgParmak Boyası ile Bilime İz Bırakıyoruz adlı etkinlikte her öğrenci kendi parmak boyası ile etkinlik alanına iz bıraktı.

Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı da öğrencilerimizin bu tatlı heyecanlarına ortak olarak Parmak boyası etkinliğine katıldı.

MATEMATİK SINIFI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Etkinlik kapsamında ayrıca Taşkıran Eğitim Kurumları Matematik Sınıfının da Açılış Töreni gerçekleştirildi.

Taşkıran Eğitim Kurumları Matematik Öğretmeni Seda Yavuz tarafından büyük bir özveri ve de fedakarlık ile hazırlanan Matematik Sınıfı Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali tarafından öğrencilerimizin hizmetine sunuldu.

TÜBİTAK DESTEK VERİYOR

Taşkıran Eğitim Kurumlar MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde yoğun bir tempo içerisinde bu 12 projenin hazırlık çalışmalarını tamamlayarak proje sunumunu gerçekleştirdi

Okulumuzda hazırlanan bu 12 Projeye Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde TÜBİTAK  destek veriyor.

12 PROJE KABUL EDİLDİ

Okulumuzda Öğretmen ve Öğrencilerimizin hazırlamış oldukları 12 tane Proje MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı tarafından kabul edildi./resimler/2018-5/22/1344140930783.jpgOkulumuzda bu projeler ile ilgili olarak çalışmalar yıl boyunca yoğun bir tempoda devam etti.Ders dışı Eğitim çalışmaları kapsamında Öğretmen Arkadaşlarımızın özel gayretleri ve de öğrencilerimizin öz verili çalışmaları ile Projeler ile ilgili olarak çalışmalar bütün hızı ile devam ettiler

22 MAYIS´TA BİLİM FUARI SERGİSİ AÇILDI

Taşkıran Eğitim Kurumlarında 22 Mayıs 2018 tarihlerinde Bilim Fuarı Sergisi açıldı.TÜBİTAK Yetkililerinin de katılacakları Bilim Fuarı Sergisi ile Öğretmen ve Öğrencilerimizin aylar boyunca yoğun bir tempo içerisinde hazırlamış oldukları Proje ürünleri hem TÜBİTAK Yetkilileri ile hem de halkımız ile buluştu

HACIMAHMUTOĞLU-ÖĞRENCİLERİMİZİN UFKUNU AÇIYORUZ

Taşkıran Eğitim Kurumları olarak TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında hazırlamış oldukları 12 tane projeyi öğretmen ve de öğrencileri ile birlikte hayata geçirdiklerini, ifade ederek konuşmasına başlayan Taşkıran Eğitim Kurumları Müdürü İdris Hacımahmutoğlu öğretmen arkadaşları ile birlikte öğrencilerimizi en mükemmel şekilde geleceğe hazırlamaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Öğrencilerimizin okuyan,araştıran,bilimsel inceleme ve araştırma yöntemlerini kavramış birer birey olarak bir üst öğrenime ve hayata hazırlamaya çalıştıklarını anımsatan Müdür Hacımahmutoğlu Proje kapsamında özel zamanlarından fedakarlık yaparak büyük bir özveri ile Proje etkinliklerinde öğrencilere rehberlik yapan tüm Öğretmen Arkadaşlarına Taşkıran Eğitim Kurumları adına teşekkür etti.

12 PROJEMİZİ TANIYALIM

Taşkıran Eğitim Kurumlarımızda çeşitli alanlarda hazırlanan 12 Projemizi kısaca sizlere anımsatmak istiyoruz.

PROJE 1-TÜRKİYE´DE KULLANILAN AĞIZ VE ÖZELLİKLERİ

SORUMLU ÖĞRETMEN:Ayşe Songül Akyüz

Projenin Amacı:

Türkiye´de kullanılan ağız ve özelliklerini bulmaktır.Ülkemizin yedi bölgesinde çeşitli konuşma ağızları vardır.Öğrencilerin  bu ağızları araştırmaları ve de sergilemeleri amaçlanmaktadır

PROJE 2-TAŞKIRAN MAHALLESİNDEN EFSANELEŞMİŞ İLGİNÇ HİKAYELER

SORUMLU ÖĞRETMEN:

Projenin Amacı:

Çaykara Taşkıran Mahallesinde dilden dile günümüze aktarılan efsaneleşmiş hikayeleri sunmak

PROJE-3-TÜRKÇE KARŞILIĞI OLMAYAN RUMCA KELİMELER

SORUMLU ÖĞRETMEN:Zehra Dinç

Projenin Amacı:

Trabzon´un Çaykara İlçesinde konuşulan Rumca´nın günümüzde Rumca karşılığı olmayan kelimelerin ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır.

PROJE 4-OSMANLI PADİŞAHLARI SOY AĞACI MAKETİ  VE PADİŞAHLARIN BİLİNMEYEN MESLEKLERİ

SORUMLU ÖĞRETMEN:Ayşe Güner

Projenin Amacı:

Osmanlı Padişahlarının soy ağacını çıkarmak,padişahların bilinmeyen yönleri ve de mesleklerini ortaya çıkarmak

PROJE 5-GDO´LU BESİNLERİN SAĞLIĞIMIZA ETKİLERİ

SORUMLU ÖĞRETMEN:Ahmet Baki

Projenin Amacı:

GDO(Genetiği Değiştirilmiş Organizma) ve Hayatımızdaki Etkilerini araştırmak

PROJE-6-GÖKTÜRK ALFABESİ VE ORHUN ABİDELERİ MAKETİ

SORUMLU ÖĞRETMEN:Ayşe Güner

Projenin Amacı:

Göktürk Alfabesini öğrenmek ve Orhun Abideleri maketi hazırlamak

PROJE-7-FRANLI ÇÖP ARABASI

SORUMLU ÖĞRETMEN:Ahmet Baki

Projenin Amacı:

Geliştirilecek olan bu sistem ile çöp kutularının yaydığı pis kokuların ve mikropların yayılmasını engellemek ve bunun yerine çöp kutusunun bulunduğu ortama temiz ve rahatlatıcı havanın verilmesidir

PROJE-8-PET ŞİŞE İLE SU ARITMA SİSTEMİ

SORUMLU ÖĞRETMEN:Ahmet Baki

Projenin Amacı:

Pet Şişe Yardımı ile çok kirli olan suların temizlenmesi

PROJE-9-EVDEKİ ALETLERİ TELEFON İLE KONTROL ETME

SORUMLU ÖĞRETMEN:Ahmet Baki

Projenin Amacı:

Evde kullandığımız elektronik cihazların uzaktan kumanda edilmesini sağlamak

PROJE-10-MATEMATİK SINIFI

SORUMLU ÖĞRETMEN:Seda Yavuz

Projenin Amacı

Öğrencilerin Matematik Dersini sevmeleri,kolayca öğrenmeleri,yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine imkan sağlamak amacı ile çeşitli matematik materyalleri ile sınıf ortamı oluşturmak.

PROJE-11-GÜNEŞ FIRINI

SORUMLU ÖĞRETMEN:Ahmet Baki

Projenin Amacı

Güneş Hücresinin enerji verimini artırmak

PROJE-12-TEKNOLOJİ DURAĞI

SORUMLU ÖĞRETMEN:Ahmet Baki

Projenin Amacı-Görme engelli veya okuma yazma bilmeyenlerin otobüs duraklarında yaşadıkları sıkıntıyı azaltmak.

Haber: Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Çanakkale Şiiri Şampiyonları belli oldu.
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Uzun seneler Çaykara İlçesine hem öğretmen olarak hem de yönetici olarak çok faydalı hizmetler verdikten sonra Çaykara İlçemizden ayrılan Öğretmenler Ali Leblebici.Şükrü Kara ve Ebubekir Çelik için Uzungöl İnan Kardeşler Restaurant´ta Uğurlama töreni gerçekleştirildi.
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
İlçemiz Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Şükrü Kara 2019 Yılı Özür Grubu Eş Durumu atamaları sebebi ile tayininin Gümüşhane´ye çıkması sebebi ile Çaykara İlçesinden ayrılarak Gümüşhane İline gitti.
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da okullarda karne tatili olmasına rağmen 12 sınıflar için üniversiteye hazırlanan öğrenciler için hazırlık kursları devam ediyor.
Çaykara Karnesini Aldı
Çaykara Karnesini Aldı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Sona Ermesi Dolayısı İle Okullarımızda Karne Törenleri Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘Feretiko´ tezgâhlarında çalışan bayanlar çevre dostu ‘bez´ torba ürettiler.
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan İrfan Topal, görevine başladı.
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara İlçesine 6 Beyaz Bayrak…1 Okulumuza ise “Beslenme Dostu Okul” Ödülü verildi
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışmasında Çaykara İlçemizde ve Trabzon İlimizde dereceye giren öğrenciler belli oldu.
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı Milli eğitim müdürlüğü öğrencilere yönelik Avukatlık mesleğini tanıtıcı kariyer günleri düzenledi.
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yarışmada Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında Gülname Küçük Trabzon Şampiyonu olurken Genç Seda Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışmasında ise Emine Büşra Uğur Trabzon Şampiyonu olmayı başardılar.
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Okuyorum Oynuyorum,Paylaşıyorum Prjesini Büyük Bir Başarı İle Yürüten Zeki Bilge İlkokulu Projenin Finalini Van İlimizin Özalp İlçesinde Gerçekleştirdi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi