Taşkıran´da 15 000 Yavru Balık Dereye Bırakıldı
Eğitim Öğretimdeki Akademik Başarılarının yanı sıra Sosyal ve Kültürel Etkinliklerdeki etkinliklerdeki aktiflikleri ve de Doğaya olan duyarlılıkları ile bilinen Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından Taşkıran Mahallemizde bulunan Süren Deresine 15 000 adet yavru balık bırakıldı.
Tarih: 7.6.2018 12:29:07/ 1362okunma / 1yorum

Eğitim Öğretimdeki Akademik Başarılarının yanı sıra Sosyal ve Kültürel Etkinliklerdeki etkinliklerdeki aktiflikleri ve de Doğaya olan duyarlılıkları ile bilinen Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından Taşkıran Mahallemizde bulunan Süren Deresine 15 000 adet yavru balık bırakıldı. /resimler/2018-6/7/1239001076720.jpgİlk olarak 2017 Yılında dereye bırakılan balıkların ardından bu sene ikincisi gerçekleştirilen organizasyonda Yavru balıklar Protokol ve Öğrenciler tarafından dereye bırakıldı.

Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından bu sene “Çevreyi Hor Gören Geleceği Zor Görür” Sloganı ile gerçekleştirilen Organizasyon kapsamında Süren Deresinin  Taşkıran Mahallesine döküldüğü alanda Yavru Balığı Dereye bırakma etkinliğine Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,DKMP(DOĞA KORUMA MİLLİ PARKLAR) Trabzon Şube Müdürü Akif Ümüzer,Trabzon DSİ 12.Bölge Müdür Yardımcısı Murat Kefelioğlu,Profesör Dr Nadir Başçınar,Profesör Doktor İlhan Altınok,Su Ürünleri Mühendisi Özgür Akkan,KTÜ Sürmene Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Görevlileri ,Çaykara Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Kurt,İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ersin Yavuz Birkan,Öğretmenler,öğrenciler ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

AÇILIŞ KONUŞMASI MÜDÜR HACIMAHMUTOĞLUNDAN

Taşkıran Eğitim Kurumları olarak her alanda olduğu gibi Öğrencilerimizin Doğaya duyarlılık anlamında da Doğayı seven ve de koruyan bireyler olarak yetişebilmelerine çok büyük bir önem verdiklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Taşkıran Eğitim Kurumları Müdürü İdris Hacımahmutoğlu geçtiğimiz sene ilkini gerçekleştirdikleri dereye Alabalık bırakma etkinliği kapsamında bu gün de 15 000 hakiki alabalığı Süren Deresine bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi./resimler/2018-6/7/1240182430685.jpgBundan yaklaşık 1 ay önce yaklaşık 300 Meyve Fidanını hem okulun bahçesine diktiklerini hem de her öğrenciye birer fidan vererek evlerinin bahçelerine dikmelerini istediklerini anımsatan Okul Müdürü İdris Hacımahmutoğlu bu gün ise öğrencilerimizin kendi elleri ile dereye balık bıraktıklarını bu şekilde öğrencilerimize sorumluluk bilinci kazandırarak Çevreye ve de Doğaya duyarlı bireyler olarak yetişmelerinin hedeflendiğini sözlerine ekledi.

Her zaman ve de her ortamda gerçekleştirdikleri tüm etkinliklerde yanlarında olan Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı´ya,Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ve de İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın AShmet Çamurali´ye teşekkür eden Taşkıran Eğitim Kurumları Müdürü İdris Hacımahmutoğlu ayrıca dereye balık bırakma etkinliğinde geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de kendilerine katkı ve destekte bulunan Doğa Koruma Milli Parklar Trabzon İl Müdürlüğümüze de Taşkıran Eğitim Kurumları olarak Minnet Borçlu olduklarını sözlerine ekledi.

KAYMAKAM AYRANCI-GELECEĞİN SEVGİ DOLU DÜNYASINI SİZLER KURACAKSINIZ

Geçtiğimiz sene olduğu gibi Taşkıran Eğitim Kurumları Dereye Hakiki Alabalık bırakma etkinliğinin ikli,ncisinde de yer almaktan çok büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Başta Okul Müdürü İdris Hacımahmutoğlu olmak üzere  Projede emeği geçen  tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Çaykara Halkı adına teşekkür etti./resimler/2018-6/7/1241510153087.jpgÖğrencilerimizin iyi bir akademik Eğitimin yanı sıra Sosyal ve Kültürel değerler anlamında da önemli kazanımlar elde ederek Topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerinin çok önemli olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Taşkıran Eğitim Kurumlarının bu anlamda çok önemli bir eksikliği tamamladığını ve de Öğrencilerine kazandırmış olduğu Çevre ve Doğaya Duyarlılık bilinci ile onları hayata hazır hale getirmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Daha sonra soru cevap metodu ile öğrenciler ile karşılıklı sohbet edrek konuşmalarını sürdüren Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Öncelikle proje ve de Doğa Bilinci ile ilgili kendi tavsiye ve önerilerini öğrencişlere iletti daha sonra ise öğrencilerin gerçekleştirilen etkinlikler ile ilgili fikirlerini aldı.

15.000 HAKİKİ ALABALIK DEREYE BIRAKILDI

Konuşmaların ardından ise İlk olarak Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı tarafından daha sonra ise davetliler ve de öğrenciler tarafından 15.000 Hakiki Alabalık Süren Deresine bırakıldı.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İDRİS HACIMAHMUTOĞLU
7.6.2018 15:08:47
Çok güzel olmuş kalemine yüreğine sağlık.
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı "ÇAYKARA´DA DOĞA KATLİAMLARI VE DUYARSIZLIK"adlı makalesini siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Bundan 20 sene önce 1 Şubat 1999 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi sonrasında Tüm Ülkemizi göz yaşlarına boğarak aramızdan ayrılan Devlet Sanatçısı Barış Manço Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen bir Tören ile anıldı
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirildi.Seçime tek Aday olarak katılan Sami Turgut yeniden Başkanlığa seçildi.
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarih Boyunca Uzungöl Muhtarlarını Çaykara Gündem Okuyucuları İçin Hazırladık
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı için 32 mahalle muhtarı yaptıkları açıklamada, ‘Turizm yolu üzerinde taş ocağı istemiyoruz´ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara Ataköy, Çamlıbel ve Çambaşı mahallesinin alt kesiminde Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
İçişleri Bakanlığı tarafından Trafikte Yaya Güvenliğinin oluşması sebebi ile gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Çaykara İlçemizde Trafikte Yaya Güvenliği etkinliği gerçekleştirildi.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Türkiye nüfusu 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla açıklandı. Yeni sayıma göre, Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinde kaç kişi yaşıyor?
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Uzun senelerdir Çaykara Tur Otobüsleri ile Çaykara İnsanına hizmet veren Uzungöl´lü Şöför Yaşar İnci ve Oğlu Gürkan İnci Çaykara Tur´a veda etti.
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Çaykara ilçesi sınırları içinde bulunan ülkemizin ve Doğu Karadeniz Bölgesi´nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl için teleferik projesinde hayaller artık gerçek oluyor.
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
Çaykara Işıklı Mahalle Muhtarı Mehmet Savaş Dündar yeniden aday olduğunu açıkladı.
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
PTT Genel Müdürlüğü tarafından Çaykara´da yaptırılacak olan 24 derslikli okul protokolü imzalandı.
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykarada dün akşam başlayıp sabah saatlerine kadar etkin devam eden rüzgâr birçok çatının uçmasına neden oldu.
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara Işıklı mahallesinde akşam saatlerinde ormanlık alanda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı.
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Etkinlikleri kapsamında 6 Okulumuzun hazırlamış olduğu Proje Bilim Fuarı Organizasyon Komitesi tarafından kabul edildi.
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesini ziyaret etti.
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Çaykara´da etkili olan kar yağışı nedeniyle mahalleler beyaza büründü. Uzungöl´de Kar kalınlığı 50 santimetreyi buldu.
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine atandı.
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformu Üyeleri tarafından ilimizde kısa bir süre önce göreve başlayan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu´na Hayırlı Olsun Ziyareti gerçekleştirildi.
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Çaykara Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk Uzungöl Muhtarlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Çaykara Demirkapı Mahallesi Muhtar Adayı Kadir Turan, “İlçemizin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan mahallemizin daha çok hizmet alması için gecemi gündüzüme katmaya hazırım" dedi.
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Taşkıran Mahallesi´nden Cemil Erdoğan muhtarlığa aday oldu.
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da yıkım çalışması yapılan bina çöktü. İş makinesi operatörü mucize kurtuldu.
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Derindere Mahallesinden Abdurrahman Topel muhtarlık yarışında ‘bende varım´ dedi.
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Salih Çiğdem 13 Aralık 2018 Perşembe Günü Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi