Taşkıran´da 15 000 Yavru Balık Dereye Bırakıldı
Eğitim Öğretimdeki Akademik Başarılarının yanı sıra Sosyal ve Kültürel Etkinliklerdeki etkinliklerdeki aktiflikleri ve de Doğaya olan duyarlılıkları ile bilinen Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından Taşkıran Mahallemizde bulunan Süren Deresine 15 000 adet yavru balık bırakıldı.
Tarih: 7.6.2018 12:29:07/ 1144okunma / 1yorum

Eğitim Öğretimdeki Akademik Başarılarının yanı sıra Sosyal ve Kültürel Etkinliklerdeki etkinliklerdeki aktiflikleri ve de Doğaya olan duyarlılıkları ile bilinen Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından Taşkıran Mahallemizde bulunan Süren Deresine 15 000 adet yavru balık bırakıldı. /resimler/2018-6/7/1239001076720.jpgİlk olarak 2017 Yılında dereye bırakılan balıkların ardından bu sene ikincisi gerçekleştirilen organizasyonda Yavru balıklar Protokol ve Öğrenciler tarafından dereye bırakıldı.

Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından bu sene “Çevreyi Hor Gören Geleceği Zor Görür” Sloganı ile gerçekleştirilen Organizasyon kapsamında Süren Deresinin  Taşkıran Mahallesine döküldüğü alanda Yavru Balığı Dereye bırakma etkinliğine Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,DKMP(DOĞA KORUMA MİLLİ PARKLAR) Trabzon Şube Müdürü Akif Ümüzer,Trabzon DSİ 12.Bölge Müdür Yardımcısı Murat Kefelioğlu,Profesör Dr Nadir Başçınar,Profesör Doktor İlhan Altınok,Su Ürünleri Mühendisi Özgür Akkan,KTÜ Sürmene Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Görevlileri ,Çaykara Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Kurt,İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ersin Yavuz Birkan,Öğretmenler,öğrenciler ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

AÇILIŞ KONUŞMASI MÜDÜR HACIMAHMUTOĞLUNDAN

Taşkıran Eğitim Kurumları olarak her alanda olduğu gibi Öğrencilerimizin Doğaya duyarlılık anlamında da Doğayı seven ve de koruyan bireyler olarak yetişebilmelerine çok büyük bir önem verdiklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Taşkıran Eğitim Kurumları Müdürü İdris Hacımahmutoğlu geçtiğimiz sene ilkini gerçekleştirdikleri dereye Alabalık bırakma etkinliği kapsamında bu gün de 15 000 hakiki alabalığı Süren Deresine bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi./resimler/2018-6/7/1240182430685.jpgBundan yaklaşık 1 ay önce yaklaşık 300 Meyve Fidanını hem okulun bahçesine diktiklerini hem de her öğrenciye birer fidan vererek evlerinin bahçelerine dikmelerini istediklerini anımsatan Okul Müdürü İdris Hacımahmutoğlu bu gün ise öğrencilerimizin kendi elleri ile dereye balık bıraktıklarını bu şekilde öğrencilerimize sorumluluk bilinci kazandırarak Çevreye ve de Doğaya duyarlı bireyler olarak yetişmelerinin hedeflendiğini sözlerine ekledi.

Her zaman ve de her ortamda gerçekleştirdikleri tüm etkinliklerde yanlarında olan Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı´ya,Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ve de İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın AShmet Çamurali´ye teşekkür eden Taşkıran Eğitim Kurumları Müdürü İdris Hacımahmutoğlu ayrıca dereye balık bırakma etkinliğinde geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de kendilerine katkı ve destekte bulunan Doğa Koruma Milli Parklar Trabzon İl Müdürlüğümüze de Taşkıran Eğitim Kurumları olarak Minnet Borçlu olduklarını sözlerine ekledi.

KAYMAKAM AYRANCI-GELECEĞİN SEVGİ DOLU DÜNYASINI SİZLER KURACAKSINIZ

Geçtiğimiz sene olduğu gibi Taşkıran Eğitim Kurumları Dereye Hakiki Alabalık bırakma etkinliğinin ikli,ncisinde de yer almaktan çok büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Başta Okul Müdürü İdris Hacımahmutoğlu olmak üzere  Projede emeği geçen  tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Çaykara Halkı adına teşekkür etti./resimler/2018-6/7/1241510153087.jpgÖğrencilerimizin iyi bir akademik Eğitimin yanı sıra Sosyal ve Kültürel değerler anlamında da önemli kazanımlar elde ederek Topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerinin çok önemli olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Taşkıran Eğitim Kurumlarının bu anlamda çok önemli bir eksikliği tamamladığını ve de Öğrencilerine kazandırmış olduğu Çevre ve Doğaya Duyarlılık bilinci ile onları hayata hazır hale getirmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Daha sonra soru cevap metodu ile öğrenciler ile karşılıklı sohbet edrek konuşmalarını sürdüren Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Öncelikle proje ve de Doğa Bilinci ile ilgili kendi tavsiye ve önerilerini öğrencişlere iletti daha sonra ise öğrencilerin gerçekleştirilen etkinlikler ile ilgili fikirlerini aldı.

15.000 HAKİKİ ALABALIK DEREYE BIRAKILDI

Konuşmaların ardından ise İlk olarak Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı tarafından daha sonra ise davetliler ve de öğrenciler tarafından 15.000 Hakiki Alabalık Süren Deresine bırakıldı.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İDRİS HACIMAHMUTOĞLU
7.6.2018 15:08:47
Çok güzel olmuş kalemine yüreğine sağlık.
Uzungöl Tabiat Macera Parkı tamamlandı
Uzungöl Tabiat Macera Parkı tamamlandı
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl´e Tabiat Macera Parkı kazandırdı.
Bu İsrafa Kim Dur Diyecek?
Bu İsrafa Kim Dur Diyecek?
Çaykara Hanırmak yaylasında onlarca sokak lambasının yaklaşık 2 aydır gece gündüz yanması vatandaşlar tarafından büyük tepkiyle karşılandı.
11 Yaşındaki Onat, Hafızlık Bölge Şampiyonu!
11 Yaşındaki Onat, Hafızlık Bölge Şampiyonu!
Uzungöl Merkez Kur´an Kursu Öğrencilerimizden 11 yaşındaki Hikmet Onat Hafızlık Yarışmasında Trabzon ve Bölge Birincisi olmayı başararak Ankara´da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Trabzon İlimizi ve de Karadeniz Bölgesini Temsil etme hakkı kazandı
Çaykara´da Milli Birlik ve Kardeşlik Köprüsü
Çaykara´da Milli Birlik ve Kardeşlik Köprüsü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Dolayısı ile Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Etkinlikler gerçekleştirildi.
Türk Hava Kurumu Çaykara´ya Teşekkür Ediyor
Türk Hava Kurumu Çaykara´ya Teşekkür Ediyor
Vatandaşlarımızın Gönüllü Bağışları ile Ülkemizde Havacılığın gelişebilmesi ve de gençlerimizin Havacılık Sevdası ile Yetişebilmesi sevdası ile yola çıkan Türk Hava Kurumu (THK) tarafından Çaykara İlçemizde Görev Yapan Muhtarlarımız ile Kaymakam ve Belediye Başkanına Plaket Takdimi gerçekleştirildi.
Çevre Katliamına Kim Dur Diyecek?
Çevre Katliamına Kim Dur Diyecek?
Trabzon´un en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl ile Turizmin yeni gözde yeri Demirkapı- Yedigöller bölgesine giden binlerce yerli ve yabancı turistlerin yol kenarlarına attıkları poşetleri yiyen inek telef oldu.
Uzungöl´de Su Mekanları ve Bir Balık Yolu Projesi
Uzungöl´de Su Mekanları ve Bir Balık Yolu Projesi
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr.Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı " UZUNGÖL TURİZMİNDE SU MEKANLARI VE BİR BALIK YOLU PROJESİ” adlı araştırma yazısını sizlerle paylaşıyoruz
Yedi Göller´de Arap Rüzgarı
Yedi Göller´de Arap Rüzgarı
Sultanmurat Yaylası ve Uzungöl ile birlikte Çaykara İlçemizin en önemli Turizm Bölgelerinden Yedi Göller Bölgesine Yerli ve Yabancı Turistler yoğun bir ilgi gösteriyor.
Yente Balı Değerine Değer Katıyor
Yente Balı Değerine Değer Katıyor
2018 Turizm Mevsiminin ilk günlerini yaşadığımız bu günlerde Çaykara İlçemizde çok farklı bir heyecan daha yaşanıyor.Çaykara Kaymakamlığı,İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Çaykara Ziraat Odası İş Birliği ile Yente Balı´nın Marka Değeri olarak üreticiye ulaşabilmesi için yoğun bir tempo içerisinde çalışmalara devam ediliyor.
Çaykara Mahalle Sandık Sonuçları
Çaykara Mahalle Sandık Sonuçları
24 Haziran Pazar Günü Tüm Ülkemizde olduğu gibi Çaykara İlçemizde de Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ve de 27. Dönem Milletvekili Seçimleri gerçekleştirildi.
Çaykara İmar Barışını Dinledi!
Çaykara İmar Barışını Dinledi!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve de vatandaşlarımız tarafından büyük bir heyecan ile beklenen İmar Barışı Yasası ile ilgili olarak Çaykara İlçemizde Halkı Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Hurdaya Dönen Araçtan Sağ Çıktı!
Hurdaya Dönen Araçtan Sağ Çıktı!
Çaykara Yeşilalan Mahallesinde meydana gelen trafik kazasında, kontrolden çıkan otomobil 200 metre uçuruma uçtu.
Limonsuyu Yaylasında Ağlatan Kaza
Limonsuyu Yaylasında Ağlatan Kaza
İlçemiz Limonsuyu Yaylasına bağlı Öküzlü Yaylasında meydana gelen kazada 23 Yaşındaki Murat Baş İsimli Teknik Eleman elektrik direğinden düşerek hayatını kaybetti.
Karadeniz´in En Yüksek Mescidi Karakaya´da
Karadeniz´in En Yüksek Mescidi Karakaya´da
Çaykara İlçemizin En Yüksek Yeri olarak Turizme Hizmet veren ve de özellikle son senelerde Yerli ve yabancı Turistler tarafından çok büyük bir ilgi görüyor.
Elektrikli Bisiklet Kazalarına Kim Dur Diyecek?
Elektrikli Bisiklet Kazalarına Kim Dur Diyecek?
Uzungöl´de Elektrikli Bisiklet motorun şarampole devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
Bu otomobilden sağ çıktı!
Bu otomobilden sağ çıktı!
Çaykara-Sultanmurat yayla yolunda meydana gelen kazada emekli öğretmen Necmi Sezer mucize eseri araçtan hafif yaralı olarak kurtuldu.
Çaykara´da Rus İşgali ve Bir Kesit
Çaykara´da Rus İşgali ve Bir Kesit
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr.Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı " ÇAYKARA´DA RUS İŞGALİ VE BİR KESİT” adlı araştırma yazısını sizlerle paylaşıyoruz
İyi Bayramlar Çaykara
İyi Bayramlar Çaykara
On bir ayın sultanı Ramazan´ın bugün son günü, yarın bütün Müslümanlar Ramazan Bayramı´nı kutlamanın sevincini yaşıyor.
Uzungöl Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanını Seçti
Uzungöl Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanını Seçti
SS Uzungöl Taşıyıcılar Kooperatifi Olağan Genel Kurulu 12 Haziran 2018 Salı Günü gerçekleştirildi.Uzungöl´de bulunan Kooperatif Genel Kurul Toplantısında gerçekleştirilen seçimler sonucunda Turizmci Şenol Şen Kooperatif Başkanlığına seçildi.
Arpaözü ve Demirkapı Yol Bakım Çalışması Devam Ediyor
Arpaözü ve Demirkapı Yol Bakım Çalışması Devam Ediyor
İlçemiz Arpaözü ve Demirkapı Mahallelerimizde Yol Bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.Çaykara Belediyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi İş birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun Mali katkıları ile gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Şu çalışmalar gerçekleştiriliyor
Çaykara´da Karne Heyecanı
Çaykara´da Karne Heyecanı
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için son ders zili bu gün çaldı ve de öğretncxilerimiz için yaklaşık3 ay sürecek olan Yaz Tatili bu gün itibarı ile başladı.
Köknar´da Yıl Sonu Sergisi Büyüledi
Köknar´da Yıl Sonu Sergisi Büyüledi
Köknar Ortaokulundan Büyüleyen Resim Sergisi.İlçemiz Köknar Ortaokulu tarafından her Eğitim Öğretim Yılının son Döneminde gerçekleştirilen Yıl Sonu Sergisi 6 Haziran 2018 Çarşamba Günü gerçekleştirildi.
Çaykara Protokulü Uzungöl´de Buluştu
Çaykara Protokulü Uzungöl´de Buluştu
Çaykara Protokolü Uzungöl´de İftar Organizasyonunda bir araya geldiler.Uzungöl Sezgin Otel tarafından Geleneksel olarak her sene Ramazan Ayında gerçekleştirilen Çaykara Protokolünü İftar Organizasyonunda bir araya getirme Organizasyonu bu sene 5 Haziran 2018 Pazartesi Akşamı gerçekleşti.
Kaymakam Ayrancı ve Başkan Tok Uzungöl Esnafı İle Buluştu
Kaymakam Ayrancı ve Başkan Tok Uzungöl Esnafı İle Buluştu
Kaymakam Ayrancı ve Başkan Tok Uzungöl Esnafı ile bir araya gelerek Yeni Turizm Sezonunu değerlendirdiler.
Okul Müdürleri İftarda Buluştu
Okul Müdürleri İftarda Buluştu
Okul Müdürleri İftar Organizasyonunda bir araya geldiler.Trabzon İlimizde bulunan Fen Liseleri,Anadolu Liseleri ve Sosyal Bilimler Lisesi Kurum Müdürleri İftar Organizasyonunda Uzungöl´de bir araya geldiler.
Uzungöl Gençleri Şekersu´da Buluştu
Uzungöl Gençleri Şekersu´da Buluştu
Uzungöl Gençleri Şekersu Yaylasında buluştu.Her akşam farklı bir yerde buluşarak Ramazan Coşkusunu farklı bir şekilde yaşayan Uzungöl Gençleri bu defa Şekersu Yaylasında bir araya gelerek İftar Coşkusunu birlikte yaşadılar.
İlçe Protokolü İftarda Buluştu
İlçe Protokolü İftarda Buluştu
Çaykara Muhtarlar Derneği üyeleri iftar yemeğinde ilçe Protokolü ile bir araya geldi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi