Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Okul Müdürü İdris hacımahmutoğlu Tarafından Proje Kapsamında Temin edilen 170 Meyve Fidanı Öğrencilere Dağıtıldı
Tarih: 2.4.2018 15:04:48/ 5420okunma / 0yorum

Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından “Senin De Dikili Bir Ağacın Olsun” Projesi kapsamında Okul bahçesine ve de evlerine  her öğrenci tarafından Fidan Dikimi etkinliği gerçekleştirildi.

YOĞUN KATILIM

Senin De Dikili Bir Ağacın Olsun” Fidan dikme Töreni 02 Nisan 2018 Pazartesi Günü Taşkıran Eğitim Kurumları Okul Bahçesinde gerçekleştirildi./resimler/2018-4/2/1512072302535.jpgHER ÖĞRENCİYE BİR MEYVE FİDANI

Kadıköy Belediye Başkanı Trabzon´luı Hemşerimiz  Aykurt Nuhoğlu tarafından Taşkıran Eğitim Kurumlarına toplam 170 adet meyve fidanı gönderildi.

Her Öğrenciye birer meyve fidanının gönderildiği proje kapsamında meyve fidanları Yalova´dan Kamyon ile okulumuza gönderildi.

Proje kapsamında ayrıca Okul Müdürü,Öğretmenler ve de Okul Aile Birliği Başkanı için de meyve fidanı gönderildi.

KAYMAKAM AYRANCI DA KATILDI

Törene Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan Karakaş,İlçe Tarım Müdürü Ersin Yavuz Birkan,İlçemiz Çamlıbel Mahallesi Muhtarı aynı zamanda Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kulaç ile öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

KAYMAKAM AYRANCI -AĞACI YAŞAT Kİ İNSAN YAŞASIN

Bir insanın hayatı boyunca geride bırakabileceği en güzel miraslardan bir tanesinin dikili bir ağacının olması olduğunu anımsatarak konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Atalarımızın “Ağacı Yaşat Ki İnsan Yaşasın” Atasözünün bu gerçeği en güzel bir şekilde ifade ettiğini sözlerine ekledi./resimler/2018-4/2/1513315272896.jpgİnsanoğlu´nun dünyada fani olduğunu ve de ömrünü tamamladıktan sonra bu dünyadan göçüp gittiğini anımsatan Kaymakam Ayrancı oysa insanoğlunun dikmiş olduğu fidanların ileride ağaç haline gelerek çok uzun seneler insanlara hizmet verebileceğini sözlerine ekledi.

Fidan Dikimi töreninde öğrencilerimizin gözlerindeki sevinç parıltılarını ve de ağaç sevgisini gördüğünü anımsatan Kaymakam Ayrancı başta Okul Müdürü İdris Hacımahmutoğlu olmak üzere projede emeği geçen herkese katkılarından dolayı teşekkür etti.

HACIMAHMUTOĞLU-BİR AĞAÇ BİR İNSAN DEMEK

Öğrencilerine ağaç ve fidan sevgisini aşılamak amacı ile bu etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Taşkıran Eğitim Kurumları Müdürü İdris Hacımahmutoğlu Projelerine desteklerinden dolayı Başta İlçemiz Kaymakamı Sayın İhsan Ayrancı´ya,Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok´a,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çamurali´ye Okulu ve öğrencileri adına teşekkür etti./resimler/2018-4/2/1514153554959.jpgMeyve Fidanlarını İstanbul´dan öğrencilerine ulaştıran Trabzon´lu Hemşerimiz Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu´na ayrıca teşekkür eden Müdür Hacımahmutoğlu bir insan dikmenin bir insanı yetiştirmek kadar önemli olduğunu insanlar öldükten sonra dikmiş oldukları meyve fidanlarının onların eseri olarak yaşamaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

BİRKAN-FİDAN DİKİMİNİ  ANLATTI

Çaykara İlçe Tarım Müdürlüğü Etkinliğe yoğun bir katılım sağladı.İlçe Tarım Müdürü Ersin Yavuz Birkan,Ziraat Mühendisleri Engin Pehlivan,Mehmet Süleymanoğlu ve Melek Gür öğrencilerimizin bu en heyecanlı günlerinde çocuklarımızın yanında yer alarak mutluluklarını paylaştılar.

Fi,dan Dikimi esnasında ise Ziraat Mühendisi Engin Pehlivan tarafından öğrencilere meyve fidanının nasıl dikileceği,dikilirken dikkat edilmesi gerekenler öğrencilere uygulamalı olarak anlatıldı

PROTOKOL TARAFINDAN FİDAN DİKİMİ

Kaymakam İhsan Ayrancı,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,İlçe Tarım Müdürü Ersin Yavuz Birkan ve Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kulaç tarafından Okul Uygulama Bahçesine meyve dikimi etkinliği gerçekleştirildi.

ÖĞRENCİLER TARAFINDAN FİDAN DİKİMİ

Daha sonra ise her öğrenciye kendi fidanı teslim edildi.Öğrencilerden fidanlarını evlerinin uygun bahçelerinden birisine dikmeleri, ve de ona çok iyi bakmaları gerektiği öğretmenler tarafından anlatıldı.

Kaynak: www.caykaragundem.com

 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Taşkıran çocuğun meyve Fidanı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Çanakkale Şiiri Şampiyonları belli oldu.
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Uzun seneler Çaykara İlçesine hem öğretmen olarak hem de yönetici olarak çok faydalı hizmetler verdikten sonra Çaykara İlçemizden ayrılan Öğretmenler Ali Leblebici.Şükrü Kara ve Ebubekir Çelik için Uzungöl İnan Kardeşler Restaurant´ta Uğurlama töreni gerçekleştirildi.
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
İlçemiz Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Şükrü Kara 2019 Yılı Özür Grubu Eş Durumu atamaları sebebi ile tayininin Gümüşhane´ye çıkması sebebi ile Çaykara İlçesinden ayrılarak Gümüşhane İline gitti.
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da okullarda karne tatili olmasına rağmen 12 sınıflar için üniversiteye hazırlanan öğrenciler için hazırlık kursları devam ediyor.
Çaykara Karnesini Aldı
Çaykara Karnesini Aldı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Sona Ermesi Dolayısı İle Okullarımızda Karne Törenleri Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘Feretiko´ tezgâhlarında çalışan bayanlar çevre dostu ‘bez´ torba ürettiler.
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan İrfan Topal, görevine başladı.
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara İlçesine 6 Beyaz Bayrak…1 Okulumuza ise “Beslenme Dostu Okul” Ödülü verildi
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışmasında Çaykara İlçemizde ve Trabzon İlimizde dereceye giren öğrenciler belli oldu.
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı Milli eğitim müdürlüğü öğrencilere yönelik Avukatlık mesleğini tanıtıcı kariyer günleri düzenledi.
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yarışmada Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında Gülname Küçük Trabzon Şampiyonu olurken Genç Seda Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışmasında ise Emine Büşra Uğur Trabzon Şampiyonu olmayı başardılar.
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi