Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
İlçemiz Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Şükrü Kara 2019 Yılı Özür Grubu Eş Durumu atamaları sebebi ile tayininin Gümüşhane´ye çıkması sebebi ile Çaykara İlçesinden ayrılarak Gümüşhane İline gitti.
Tarih: 1.2.2019 13:18:48/ 2137okunma / 0yorum

TEŞEKKÜRLER ŞÜKRÜ KARA

İlçemiz Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Şükrü Kara 2019 Yılı Özür Grubu Eş Durumu atamaları sebebi ile tayininin Gümüşhane´ye çıkması sebebi ile Çaykara İlçesinden ayrılarak Gümüşhane İline gitti.

/resimler/2019-2/1/1322233764255.jpg

Çaykara İlçesinde 2004 Yılında Öğretmen olarak göreve başlayan Şükrü Kara İlçemizde 15 senedir çeşitli okullarımızda Müdür ve Yönetici olarak İlçemize örnek ve gurur duyulacak hizmetler verdi.

ŞÜKRÜ KARA´YI TANIYALIM

Maçka Doğumlu olan Müdürümüz Şükrü Kara Amasya Atatürk Lisesini tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

2000 Yılında Mardin İlinde Sınıf Öğretmeni olarak göreve başlayan Müdürümüz Şükrü Kara´nın yolu 20004 Yılında Şirin İlçemiz Çaykara ile kesişti.

KÖKNAR ONUNLA HAYAT BULDU

2004 Yılında Köknar İlkokulumuzda Sınıf Öğretmeni olarak görevce başlayan Şükrü Kara bir sene sonra ise bu okulumuzda Müdür Yardımcısı olarak Yönetici kademesinde Çaykara İlçemizde Hizmet vermeye başladı.

/resimler/2019-2/1/1322477827170.jpg

2010 Yılında Okul Müdürü Hulusi Oğuz´un emekliye ayrılması sebebi ile Köknar İlkokulu ve Ortaokulunda Müdürlük Görevini üstlenen Öğretmenimiz Şükrü Kara yaklaşık 6 sene de Okul Müdürü olarak Köknar Mahallemize hizmet verdi.

ONUN DÖNEMİNDE KÖKNAR EĞİTİMDE MARKA OLDU

Okul Müdürü olarak göreve başladığı tarihten itibaren Öğretmen Arkadaşları ile birlikte oluşturduğu mükemmel bir çalışma ortamı ile Köknar Mahallemizde bulunan Öğrencilerimizi sınavlara hazırlamaya başlayan Müdürümüz Şükrü Kara´nın bu olağan üstü çabaları kısa bir süre sonra meyvesini vermeye başladı.

Yaz Tatili Kursları,Hafta sonu kursları,Hafta işçi ders dışı Eğitim Çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen kurslar ve hafta sonu kurslarının yanı sıra gerçekleştirmiş olduğu sosyal ve kültürel etkinlikler ile bir anda Köknar Ortaokulumuzun çehresini, değiştirmeyi başaran Müdürümüz Şükrü Kara´nın bu örnek başarısı kısa bir süre sonra Akademik Başarıya da dönüştü.

/resimler/2019-2/1/1323133608961.jpg

Öğretmenimiz Şükrü Kara´nın Okul Müdürlüğü Döneminde TEOG Sınavlarında 2011,2013 ve 2014 Yıllarında Köknar  Ortaokulu  Merkezi Sistemi sınavlarında Devlet Okulları arasında Trabzon İl Şampiyonu olmayı başardı.

Trabzon İlimizde bir çok kişinin İsmini dahi bilmediği bir Köy Okulumuzun Trabzon İlimizde Şampiyonluk İpini göğüslemeyi başarması herkesin dikkatlerini Köknar Mahallesine çevirmesine neden oldu.

Gerçekten de Teknik ve Altyapı olarak arzu ettiği imkanlara sahip olamayan Çaykara İlçemizin belki de en zor şartları altında Eğitim Öğretim veren okullarımızdan bir tanesi olan Köknar Ortaokulumuzun elde etmiş olduğu bu örnek başarı Trabzon İlimizde de büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı oldu.

Elde edilen Akademik Başarının yanı sıra sosyal ve kültürel anlamda gerçekleştirilen organizasyonlar ve sportif anlamda elde edilen Şampiyonluklar ve kupalar ile Köknar Ortaokulumuzun Eğitimde Lider ve Marka bir Okul olması sağlandı Şükrü Kara Müdürümüzün Müdürlük Döneminde.

BİR DESTAN DA ZEKİ BİLGE´DE

2015 Yılı Yönetici Atamaları sonrasında Okul Müdürü olarak Çaykara Zeki Bilge Ortaokulumuza atanan Öğretmenimiz Şükrü Kara yaklaşık bir sene sonra 2016 Yılı Sonbaharında Zeki Bilge Ortaokulumuzdaki Müdürlük Görevine başladı.

İlçemiz Zeki Bilge Ortaokulunun hem Fiziki İmkanlarının iyileştirilmesi ve gelişebilmesi hem de Akademik Anlamda Eğitimde Marka Değeri özelliğini devam ettirebilmesi anlamında yoğun bir tempo ile çalışan Okul Müdürümüz Şükrü Kara iki seneyi aşkın bir süredir yoğun bir tempo içersinde Çaykara İlçemize hizmet vermeye çalıştı.

/resimler/2019-2/1/1323470953394.jpg

Zeki Bilge Eğitim Kurumlarının en büyük eksiği olan fiziki imkan yetersizliği ve Zeki Bilge için yeni bir Okul binası inşaatının yapılabilmesi için Zeki Bilge İlkokulu Müdürümüz İzzet Gönan,Fatma Bilge Anaokulu Müdürümüz Nalan Okur Ataman,Okul Aile Birlikleri Temsilcileri,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Çamurali ,Belediye Başkanımız Hanefi Tok ve Kaymakamımız Salih Çiğdem ile birlikte yoğun bir mesai ve enerji harcayan Okul Müdürümüz Şükrü Kara sonunda bu emeklerinin meyvesini de toplamayı başardı.

Çünkü kısa bir süre sonra önümüzdeki günlerde İlçemizdeki Zeki Bilge Eğitim Kurumları için yeni bina inşaatına başlanacak.

MASAL YARIDA KALDI

2018 Yılına kadar Şükrü Kara Hocamız için hiçbir problem görünmüyordu.Öyle diyor Şükrü Kara Hocamız:

-Hilmi Hocam diyor.11 Sene olmuştu.Eşim 11 sene sonra atandı.

Evet Öğretmendi Şükrü Kara Öğretmenimizin Eşi.Ve de evlendikten tam 11 sene sonra atanmıştı.Hem de Gümüşhane´ye atanmıştı Müdürümüzün eşi.

Aile bütünlüğü bozulmuştu Şükrü Müdürümüzün.Eşi Gümüşhane´de.Kendisi ve çocuklar ise burada Çaykara´da kalmıştı.

Bu durumda ise şartlar zorunlu olarak Şükrü Müdürümüze Gümüşhane haritasını tarif etmek zorunda kalmıştı.

Şükrü Müdürümüz de o haritayı takip ederek 2019 yılı Özür Grubu Eş Durumu Aile Birliği atamaları sonrasında tayinini Gümüşhane İlimize yaptırarak eşinin yanına gitmek zorunda kaldı.

Belki zorunlu olarak ayrılmak durumunda kaldı Şükrü Müdürümüz.Ama bizler Çaykara İlçemizde Görev yapan Öğretmen arkadaşları olarak şunu çok iyi biliyoruz.

Sevgili Şükrü Müdürümüz Çaykara İlçemizden ayrılsa da yüreği her zaman bizimle atacak ve de her fırsatta Çaykara İlçemize gelerek yine bizimle birlikte olacak.

Bizler çalışma arkadaşları olarak sadece iyi bir Okul Müdürümüzü ya da sadece iyi bir Öğretmen Arkadaşımızı tanımadık Sevgili Şükrü Kara sayesinde…Aynı zamanda çok kıymetli bir Gönül Dostu kazanmış olduk.Yüreği pırlanta gibi tertemiz mükemmel bir insan tanımış olduk Sevgili Şükrü Kara ile birlikte çalışarak.

Teşekkürler Sevgili Şükrü Müdürüm…15 Sene boyunca Çaykara İlçemize vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor Şükrü Kara Müdürümüze yeni Görev Yerinde Üstün Başarılar diliyoruz.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Teşekkürler Şükrü Kara
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da okullarda karne tatili olmasına rağmen 12 sınıflar için üniversiteye hazırlanan öğrenciler için hazırlık kursları devam ediyor.
Çaykara Karnesini Aldı
Çaykara Karnesini Aldı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Sona Ermesi Dolayısı İle Okullarımızda Karne Törenleri Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘Feretiko´ tezgâhlarında çalışan bayanlar çevre dostu ‘bez´ torba ürettiler.
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan İrfan Topal, görevine başladı.
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara İlçesine 6 Beyaz Bayrak…1 Okulumuza ise “Beslenme Dostu Okul” Ödülü verildi
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışmasında Çaykara İlçemizde ve Trabzon İlimizde dereceye giren öğrenciler belli oldu.
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı Milli eğitim müdürlüğü öğrencilere yönelik Avukatlık mesleğini tanıtıcı kariyer günleri düzenledi.
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yarışmada Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında Gülname Küçük Trabzon Şampiyonu olurken Genç Seda Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışmasında ise Emine Büşra Uğur Trabzon Şampiyonu olmayı başardılar.
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Okuyorum Oynuyorum,Paylaşıyorum Prjesini Büyük Bir Başarı İle Yürüten Zeki Bilge İlkokulu Projenin Finalini Van İlimizin Özalp İlçesinde Gerçekleştirdi.
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Lise Öğrencileri Kategorisinde Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Metin Canlandırma ve Arapça şiir okuma Dallarında da Trabzon İl İkincisi Olmayı Başardılar
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Okul Müdürü İdris hacımahmutoğlu Tarafından Proje Kapsamında Temin edilen 170 Meyve Fidanı Öğrencilere Dağıtıldı
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi