İlginizi Çekebilir

Trabzon Oda Tiyatrosundan Çaykara'da Gençlere Yönelik Tiyatro Oyunu

Trabzon Oda Tiyatrosu ekibi tarafından 3 Ağustos 2022 Çarşamba akşamı saat 19.00’da Gerçeğe Uyanış isimli tiyatro oyunu gösterisi gerçekleştirilecek.

Çaykara Halk Eğitim Merkezi toplantı Salonunda gerçekleştirilecek olan Tiyatro Gösterisi saat 19.00’da başlayacak.

1 Ağustos 2022 Pazartesi Günü Trabzon Ortahisar İlçesi Haluk Ongan Sahnesinde açılış galası sahneye konulan “Gerçeğe Uyanış” isimli Tiyatro oyunu Trabzon İlinde İlçeler bazında ilk olarak 3 Ağustos 2022 Çarşamba akşamı saat 19.00’da Çaykara Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Çaykara Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilecek olan etkinlik için Trabzon Oda Tiyatrosu Derneği Tiyaytro Oyuncuları Serkan Yanar ve  Emrah Can Aydın 2 Ağustos 2022 Salı Günü Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok’u makamında ziyaret ederek hem tiyatro oyunu ile ilgili olarak Başkan Tok’a bilgi verdiler hem de kendilerine sunulan imkanlardan dolayı Başkan Tok’a teşekkür ettiler.

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ise ziyaretlerinden dolayı Tiyatro oyuncularına teşekkür ederken gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan koruma amacı ile gerçekleştirilen bu örnek çalışmaya Çaykara Gençliğinin çok büyük bir katılım sağlamalarını beklediklerini bu anlamlı filmi kendilerinin de gençler ile birlikte izleyeceklerini sözlerine ekledi.

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ayrıca Sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayarak Trabzon Oda Tiyatrosu ekibine hem ziyaretleri hem de tiyatro oyunları için teşekkür etti.

İşte Başkan Tok’un mesajı:

Trabzon Oda Tiyatrosu Derneği olarak Belediyemize ziyaret gerçekleştiren Tiyatro Oyuncularımız Sayın Furkan Yanar  ve Sayın Emrah Can Aydın’ın ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum.Tiyatro ile gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kötü alışkanlıklardan engellemek amacı ile güzel bir projeyi hayata geçirmeye çalışan gençlerimize teşekkür ediyorum.”

GERÇEĞE UYANIŞ TİYATRO OYUNUNU TANIYALIM

Trabzon Oda Tiyatrosu Derneği, T.C. İçişleri Bakanlığı-Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle “Gerçeğe Uyanış” adlı tiyatro oyununun Çaykara İlçesinde gençlerle buluşuyor.

"Gerçeğe Uyanış’’ adlı oyunun prömiyeri, 01 Ağustos pazartesi günü, saat 20.00’da TDT-Trabzon Haluk Ongan sahnesinde gerçekleştirildi.Trabzon Devlet Tiyatrosu sanatçısı Mahir Elvan’ın yazdığı oyun; gençleri yasaklı madde kullanımından uzak tutmayı ve ailelerini tiyatro aracılığıyla bilinçlendirmeyi amaçlıyor. 

Ses kumandayı Murat Emre Çakmak, ışık tasarımcılığını Adem Öztürk, dekor tasarımcılığını Barış Çolak, Sivas Devlet Tiyatrosu sanatçısı Serkan Yanar’ın da rejisini üstlendiği oyunda, şehrin sevilen ve aralarında profesyonel oyuncularında yer aldığı ana cast; Baba: Murat Aşar, Anne: Songül Natır, Hasan: Deha Beşyıldız, Zeynep: Simge Uzun, Mehmet: Cemre Can Aydın, Baronlar: Ahmet Parmak, Emir Boz ve Ümit Şahin gibi isimlerden oluşurken; oyunda rol alan, arka oyun ekibindeki  isimler ise; Asiye Bıyıklı, Mira Ertaş, Sude Naz Fidan, Kaan Boz, Nihat Çakır, Dilek Gevrek, Duygu Güner ve İrem Kutluyıl’dan oluşturuldu. 

Trabzon’da kültürel ve sanatsal faaliyetlerini uzun zamandır  yürüten Trabzon Oda Tiyatrosu Derneği yöneticileri, bu anlamlı projeleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirtirlerken, Yürüttükleri bu projeyi içinde bulunduğumuz ağustos ayı içerisinde, sanat sever Trabzon’un bir çok ilçesinde de  sergileyecekler. Asistanlığını Duygu Güner, müziklerini Özdeğer Bilgen’in yaptığı, topluma iyi ve güzel bir şeyler katabilme düşüncesindeki tek perde, 70 dakika süren oyunun, önümüzdeki sahnelenme takvimi  ise şu şekilde; 

01 Ağustos pazartesi, saat: 20.00’da  Haluk Ongan Sahnesi (Ortahisar)
03 Ağustos çarşamba, saat: 19.00’da (Çaykara)
05 Ağustos cuma, saat:19.00’da Erol Günaydın-Kültür Merkezi (Akçabaat)
8 Ağustos pazartesi, saat:19.00’da (Arsin) 
09 Ağustos salı, saat: 19.00’da  (Sürmene) 
10 Ağustos çarşamba, saat:19.00’da (Maçka)
12 Ağustos Cuma, saat: 19.00’da (Tonya)