İlginizi ÇekebilirAnahtar Kelimeler: Ulaşımda Denetimler Devam Ediyor
  • Cuma 9 ° / 4 ° Bulutlu
  • Cumartesi 12 ° / 3 ° Güneşli
  • Pazar 12 ° / 6 ° Sağanak

Ulaşımda Denetimler Devam Ediyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında aldığı tedbirlerin yanında bilgilendirme çalışmalarına da devam ediyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında aldığı tedbirlerin yanında bilgilendirme çalışmalarına da devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, dolmuş duraklarına dağıttıkları bilgilendirme broşürleri ile sosyal mesafe kuralına dikkat çekiyor.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Atatürk Alanı’nda bulunan 22 dolmuş durağı ile Moloz ve Çömlekçi mevkiinde bulunan dolmuş duraklarında koronavirüs salgını ile ilgili bilgilendirme çalışmalarına ve denetimlerine devam ediyor. Ekipler bu kapsamda dolmuş şoförlerine ve yolculara bilgilendirme broşürü dağıttı.  Gösterilen hassasiyet nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu başta olmak üzere ekiplere teşekkür eden vatandaşlar, “Hepimizin tedirgin olduğu bu süreçte yaptığınız çalışmalarla toplum sağlığına verdiğiniz önemi gözler önüne seriyorsunuz. İlaçlama, yıkama ve bilgilendirme çalışmalarınızla bizlere güven veriyorsunuz” ifadelerini kullandılar.

BİLGİLENDİRME FAALİYETLERİNE AĞIRLIK VERİYORUZ

Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada ise, “Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli. Koronavirüs sürecinden vatandaşlarımızın etkilenmemesi adına yoğun bir çalışma programı gerçekleştiriyoruz. Bu zor günlerde hemşehrilerimizi bilgilendirme faaliyetlerine de ağırlık veriyoruz. Her yerde olması gerektiği gibi ulaşım araçlarında da sosyal mesafenin korunmasına özen gösteriyoruz. Kendi otobüslerimizde bu durumu en baştan itibaren sağladık. Ayrıca otobüslerimizde yolcularımıza maske dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Dolmuşlarımıza da sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri adına gerekli uyarıları yaparak, hem kendilerinin hem halkımızın sağlına önem vermelerini istiyoruz. Bu süreci bertaraf etmek adına vatandaşlarımızın uyarıları dikkate almasını rica ediyoruz” ifadelerine yer verildi.