Uzungöl Asırlık Çınarına Ağlıyor
Uzungöl´ün Yaşayan Çınarlarından Fatma Aygün(Filarğodena) 90 Yaşında Hakkın Rahmetine Kavuştu
Tarih: 8.2.2019 10:06:37/ 1328okunma / 0yorum

Uzungöl Asırlık Çınarına ağlıyor.Uzungöl´ün yaşayan tarihi Çınarlarından Fatma Aygün(Filarğodena) tedavi görmekte olduğu Karadeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

Örnek bir komşu ve mükemmel bir insan olarak yaşamını tamamlayarak 90 yaşında aramızdan ayrılan Fatma Anne,8 Şubat 2019 Cuma Günü Öğle Namazına müteakip Uzungöl Merkez Camiinde Cuma Namazının ardından kılınacak olan cenaze namazının ardından Monoyır Asri mezarlığında son yolculuğuna uğurlanacak./resimler/2019-2/8/1012363712407.jpgUzungöl´ün en sevilen isimlerinden 2012 Yılında aramızdan ayrılan Merhum Şaban Aygün(Bekçi Şaban),yine Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Sevgili Mustafa Aygün ve Almanya´da ikamet eden Sevgili Ahmet Aygün´ün anneleri olan Merhum Fatma Anne aynı zamanda 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Şekersu Mahallesinden Muhtar Adayı olan Sevgili Mehmet Aygün,Almanya´dan Uzaktaki Yaşam Sevgili Yaşar Aygün ve Uzungöl´ün Genç Jenerasyonunun en sevilen isimlerinden Sevgili Gürkan Aygün´ün Kayıvalidesi,Meryemli Mahallesinden Sevgili Yaşar Kul´un kayınvalidesi,Uzungöl´ün Almanya´da yaşayan en eski Jenerasyonlarından Sevgili Yahya Çakır´ın ise kızlarının kayınvalidesyiydi.

Çaykara Gündem Ailesi olarak Aramızdan zamansız ayrılan Çaykara İlçemizin en sevilen isimlerinden Merhum Fatma Anne´ye Allah´tan rahmet,başta kederli ailesi olmak üzere Tüm Uzungöl Halkına Baş Sağlığı Dileklerimizi iletiyoruz.

NOT:Trabzon´dan cenazeye katılmak isteyenler için Saaqt 10.00´da Fatih Parkının önünden araç hareket edecektir.

İLETİŞİM

Mustafa Aygün-Oğlu-05386557442

Ahmet Aygün-Oğlu-05362493484

Mehmet Aygün-Yeğeni-05537550061

Gürkan Aygün-Yeğeni-05427471958

Yunus Çakır-Dünürü-05374334849

Yaşar Kul-Damadı- 05378939458

MÜKEMMEL BİR İNSAN OLMAK

Hepimizin sonunun bir gün toprak olacağı şu yalan dünyada bir insanın geriye bırakabileceği en güzel eser nedir diye sorsam herkes elbette ki farklı şeyler söyler.

Çünkü herkesin hayattan beklentileri farklıdır.Ve de insanlar hayattaki beklentilerine göre cevap verirler bu soruya

Ben 52 yaşındayım Sevgili Çaykara Gündem Dostları…Ve de 52 senelik ömrümün bana öğrettiği tek gerçek budur…Bir insanın öldükten sonra geriye bırakabileceği en güzel miras Hayırlı Bir Evlattır.

Öncelikle Toplumda bir Melek gibi yaşadı Fatma Anne…Onun bir komşusu ile bırakın yüksek ses ile konuşmasına hiç kimseyi kırdığına incittiğine bizler onun çocukları olarak asla tanıklık etmedik.

/resimler/2019-2/8/1012564025194.jpgHer sorunu uzlaşarak çözmeye çalışarak iyi bir Müslüman ve mükemmel bir komşu olarak ömrünü tamamladı Sevgili Fatma Anne…

Dün akşam cenaze evinde taziye için oturuyoruz.Bizler gibi Sevgili Fatma Anne´yi çok yakından tanıyan Sevgili Recep Danış Abimizin Fatma Anne ile ilgili bir tespiti galiba onu en güzel şekilde ifade ediyor.

Diyor Ki Sevgili Recep Danış:

-Hocam diyor.İnsanlarda sinir diye bir kavramın olduğunu biliyoruz.Kaç defa düşündüm.Fatma Anneyi doktora götürmek lazım.Çünkü Fatma Anne´de sinir kavramı yok

-Neden diye Sordum

-Hocam dedi bana Sevgili Recep Danış:ben 60 yaşındayım.Fatma Anne´nin bir kere bile birine kızdığını ya da onu kırdığına asla şahitlik etmedik.

Öyle der eskilerimiz.Der ki:

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz”

Bizler de Fatma annenin topluma yetiştirdiği insanlara bakacağız:

Önce Sevgili Şaban Abi…Nam-ı Değer Bekçi Şaban…Uzungöl´de Delikanlılık denince akla ilk o geldi.Uzungöl´de mertlik denince ilk o anımsandı.Uzungöl´de Adamlık denince ilk sıralarda hep onun esamesi okundu./resimler/2019-2/8/1031399672175.jpgVe de Mevla Sevdiği isimleri yanına erken çağırırmış derler.Bu yüzden de bizden fazla sevdi Sevgili Şaban Abi´yi  Mevla…O yüzden de bizim yüreğimizden söküp yanına alıverdi Sevgili Şaban Abi´yi…

Ama hatırası yüreğimizin en güzel yerinde kaldı…

Sevgili Mustafa Abi…Ya da Nam-ı Değer Hans…Uzungöl´ün en renkli en farklı en özel isimlerinden bir tanesi Sevgili Mustafa Abi.Uzungöl´de herkesin çok sevdiği herkesin çok saygı duyduğu ender değerlerimizden bir tanesi.

Uzungöl´de hiç kimsenin Sevgili Mustafa Abi ile ilgili oplumsuz tek bir cümle dahi sarf etmesine imkan yoktur.Hayatını mükemmel ve örnek bir insan olarak yaşıyor Sevgili Mustafa Abi…

Ve Sevgili Ahmet Aygün…Ya da Uzungöl´deki İsmi ile Nam-ı Değer Lastık Ahmet…Hem Uzungöl´de hem de Almanya´da herkesin farklı ve özel bir insan olarak önünde saygı ile eğildiği bir isim Sevgili Ahmet Kardeşimiz…

Üç Kardeş de Almış oldukları  mükemmel Aile terbiyesi  ile her zaman toplumda parmak ile gösterilen insanlar olmayı başardılar.

Üçü de tıpkı Merhum Anneleri Fatma Anne Gibi…Asla kimseyi kırdıklarına ya da kimseyi incittiklerine asla şahitlik yapmadık.

Şimdi de Üçüncü kuşağına bakalım Sevgili Fatma Anne´nin…

Merhum Şaban Aygün abimizin üç tane pırlanta gibi uşağı….

Almanya´da yaşayan Uzaktaki Yaşam Sevgili Yaşar Aygün…Almış olduğu örnek aile terbiyesi  ve mükemmel eğitimi ile her zaman toplumda parmak ile gösterilen örnek ve farklı bir insan Sevgili Yaşar Aygün…

Sevgili Mehmet Aygün…Ya da Nam-ı Değer Memoş…Tıpkı Babası Sevgili Şaban Aygün gibi…Mertliğin,delikanlılığın ve de adamlığın söz edildiği yerde isminden ilkj başta söz edilecek isimlerden bir tanesi Sevgili Memoş…

Ve Sevgili Gürkan Aygün…Ailenin en küçüğü…Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile dur durak bilmeden Uzungöl´e hizmet etme sevdası ile koşturan Mükemmel bir insan Sevgili Gürkan…

Bu yazı uzar gider Sevgili Çaykara Gündem Dostları…Ama bizler tadında bırakalım…

Gördüğünüz gibi Merhum Sevgili Fatma Anne aramızdan ayrılırken Topluma üç tane altın değerinde evlat ve onlarca torun bırakarak hayata gözlerini yumdu.

Dünyanın en güzel hayata gözlerini yumuşu bu bana göre…Belki kızacaksınız bana…Hocam diyeceksiniz hayata gözlerini yummanın güzel tarafı da mı olurmuş…

Olur Sevgili Dostlar…Topluma bu kadar faydalı ve örnek insanlar yetiştirdikten sonra hayata gözlerini yummak bir insanın geriye bırakabileceği en güzel eser bana göre…

Bu gün Cuma Namazına müteakip hepimiz…Tüm Uzungöl…Tek ses tek yürek senin karşında olacağız Sevgili Fatma Anne…Ve de inanıyoruz ki o an senin o pırlanta gibi dünyalar güğzeli yüreğin de bizlerle birlikte olacak..

Yeni yolculuğunda Rabbim yar ve yardımcın olsun Sevgili Fatma Anne…Rabbim o dünyalar güzeli pırlanta gibi yüreğini cenneti ile mükafatlandırsın inşallah…
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kamil Zengin Vefat Etti
Kamil Zengin Vefat Etti
Çaykara (Mimilos) Aşağı Kumlu Mahallesinden Kamil Zengin vefat etti
Çaykara Önemli Bir Değerini Kaybetti.
Çaykara Önemli Bir Değerini Kaybetti.
Çaykara´nın değerlerinden Ziraat Mühendisi Abdürrahim Kesimoğlu hayatını kaybetti.
Ali Gencan Vefat Etti
Ali Gencan Vefat Etti
Çaykara Yeşilalan Mahallesinden Ali Gencan vefat etti
AGA Yaşar Şahin´e Son Görev!
AGA Yaşar Şahin´e Son Görev!
İlçemiz Demirkapı Mahallesinden, vefat eden AGA Yaşar lakaplı Yaşar Şahin son yolculuğuna uğurlandı.
Yaşar Şahin Vefat Etti
Yaşar Şahin Vefat Etti
Çaykara Demirkapı Mahallesinden, AGA Yaşar lakaplı Yaşar Şahin vefat etti
Kemal Balcıoğlu Vefat Etti
Kemal Balcıoğlu Vefat Etti
Çaykara Işıklı Mahallesinden, Kemal Balcıoğlu vefat etti
Uzungöl Fatma Anne´yi Yolcu Etti
Uzungöl Fatma Anne´yi Yolcu Etti
Tedavi gördüğü hastanede dün akşam hayatını kaybeden Merhum Mehmet Aygün´ün Eşi Fatma Aygün (Filarğodena) 8 Şubat 2019 Cuma Günü Cuma Namazına müteakip Uzungöl Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından göz yaşları ve dualar eşliğinde Monoyır Asri Mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.
Dursunali Çakmak Vefat Etti
Dursunali Çakmak Vefat Etti
Çaykara Kabataş Mahallesinden, Dursunali Çakmak vefat etti
Gülhanım Koç Vefat Etti
Gülhanım Koç Vefat Etti
Çaykara Derindere Mahallesinden, Gülhanım Koç vefat etti
H.Osman Köksal Vefat Etti
H.Osman Köksal Vefat Etti
Çaykara Yeşilalan Mahallesinden, İzmit´te ikamet eden Hacı Osman Köksal (95) vefat etti
Emekli Öğretmen Süleyman Şahin Vefat Etti
Emekli Öğretmen Süleyman Şahin Vefat Etti
Çaykara Şahinkaya Mahallesinden, Kırıkhan´da ikamet eden emekli öğretmen Süleyman Şahin vefat etti
Emekli Başmüfettiş Sezer Soysal Vefat Etti
Emekli Başmüfettiş Sezer Soysal Vefat Etti
Çaykara Maraşlı Mahallesinden, Emekli Milli Eğitim Başmüfettişi Sezer Soysal vefat etti
Genç Yaşta Kalp Krizine Yenik Düştü!
Genç Yaşta Kalp Krizine Yenik Düştü!
Uzungöl´ün Almanya´da yaşayan hemşerilerinden Kemal Şen geçirmiş olduğu ani bir kalp krizi sonucunda Almanya´da hayatını kaybetti.
Dernekpazarı´nda Gözyaşları Sel Oldu
Dernekpazarı´nda Gözyaşları Sel Oldu
Dernekpazarı´nda önceki gün vefat eden işadamı Yüksel Baturoğlu ile Hüseyin Ali Ayazoğlu son yolculuklarına uğurlandılar.
Çaykara Mustafa Kaplan´a Ağlıyor
Çaykara Mustafa Kaplan´a Ağlıyor
Uzungöl Elmalı Mahallesinden Mustafa Kaplan uzun zamandır mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşerek 30 Ocak 2019 Çarşamba Günü Bursa´da Hakkın Rahmetine kavuştu.
İsmet Kaplan Vefat Etti
İsmet Kaplan Vefat Etti
Çaykara Işıklı Mahallesinden, İsmet Kaplan vefat etti
Cemalettin Şahin Vefat Etti
Cemalettin Şahin Vefat Etti
Çaykara Akdoğan Mahallesinden, Cemalettin Şahin (88) vefat etti
Mehmet Niyazoğlu´nu Rahmet ve Şükranla Anıyoruz!
Mehmet Niyazoğlu´nu Rahmet ve Şükranla Anıyoruz!
Çaykaralı hemşehrimiz ve İzmir´in tanınmış işadamlarından Mehmet Niyazoğlu´nun ölümünün 12´nci yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.
Yüreğim Sızlıyor Anne!
Yüreğim Sızlıyor Anne!
Öğretmen Hilmi Kanık´ın yazdığı " Yüreğim Sızlıyor Anne" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl Asırlık Çınarına Ağlıyor
Uzungöl Asırlık Çınarına Ağlıyor
Uzungöl´ün yaşayan tarihi Çınarlarından Mehmet Şahin(ŞİMO) yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak Hakkın Rahmetine kavuştu.
Anneye Son Görev!
Anneye Son Görev!
Çaykara Öğretmenevi Müdürü, Hilmi Kanık´ın vefat eden annesi Emine Kanık (76) son yolculuğuna uğurlandı.
Hilmi Kanık´ın Anne Acısı
Hilmi Kanık´ın Anne Acısı
Çaykara Öğretmenevi Müdürü Hilmi Kanık´ın annesi Emine Kanık hayatını kaybetti.
Emekli Öğretmen Mehmet Yücel Vefat Etti
Emekli Öğretmen Mehmet Yücel Vefat Etti
Çaykara Yeşilalan Mahallesinden, emekli öğretmen Mehmet Yücel (70) vefat etti
Ahmet Ağırman Vefat Etti
Ahmet Ağırman Vefat Etti
Çaykara Taşkıran Mahallesinden, Ahmet Ağırman (91) vefat etti.
Emekli Öğretmen M.Kemal Güner Vefat Etti
Emekli Öğretmen M.Kemal Güner Vefat Etti
Çaykara Koldere Mahallesinden, emekli öğretmen M.Kemal Güner (75) vefat etti
Zinnet Şahin Vefat Etti
Zinnet Şahin Vefat Etti
Çaykara Işıklı Mahallesinden, emekli öğretmen İsmail Şahin´in eşi Zinnet Şahin vefat etti
İsmail Niyazoğlu Vefat Etti
İsmail Niyazoğlu Vefat Etti
Çaykara Eğridere Mahallesinden, H.İsmail Niyazoğlu vefat etti
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi