Uzungöl Bayramlaştı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Ramazan Bayramının ilk gününden itibaren muhteşem bir yoğunluk yaşanıyor.
Tarih: 15.6.2018 13:32:50/ 1552okunma / 0yorum

UZUNGÖL BAYRAMDA DOLDU TAŞTI

Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Ramazan Bayramının ilk gününden itibaren muhteşem bir yoğunluk yaşanıyor.

Yaklaşık 10.000 Yatak Kapasitesi olan ve de  Otellerde doluluk oranının %95´in üzerine çıktığı Uzungöl´de Eski Bayramlarda olduğu gibi bu sene de muhteşem bir yoğunluk yaşanıyor.

ARAP TURİSTLERDEN GEÇİLMİYOR        

Arap Turistlerin Uzungöl´e olan ilgisi artarak devam ediyor.Ramazanın son akşamında Uzungöl´e gelen binlerce arap turist Bayramın ilk sabahında ise Bayram Namazı için Camilere koştu.

Uzungöl Merkez Camii ve diğer camiler bayram sabahı tıklım tıklım dolarken Bayram Sabahında Uzungöl Merkez Camiinde yer kalmadığı ve de insanlareın büyük bir bölümünün Bayram Namazını Cami Avlusunda kıldıkları gözlemlendi./resimler/2018-6/15/1413354322678.jpgHavanın da güneşli olmasını fırsat bilen binlerce yerli ve yabancı Turist Bayram Namazının ardından gezmek ve de piknik için soluğu ya piknik alanlarında ya da yaylalarda aldı.

Bir Takım taraflı basın yayın organlarının bilinçli olarak gerçekleştirdikleri Uzungöl´ü karalamaya çalışma kampanyası bir kere daha etkili olmadı ve binlerce Uzungöl Dostu,Binlerce Uzungöl Hayranı Uzungöl´de bulunan otel,motel ve pansiyonları adeta hınca hınç doldurarak bu muhteşem basın mensubu arkadaşlarımıza da kapak niteliğinde bir ders vermiş oldu./resimler/2018-6/15/1414338316874.jpgUzungöl´de Tek çöpün dahi olmadığı mart ayında “Kar Fetivaline Gittik,Çöp Festivali Gördük” diye manşet atan Ağustos ayında gördüğü bir fotoğrafı sanki mart ayındaymış gibi haber yaparak adeta insanların aklı ile alay eden  sözüm ona tarafsız ama gerçekte taraflı olduğu apaçık ortada olan bu basın yayın organlarımızın karalama kampanyalarına rağmen Uzungöl dopdolu ve dimdik ayakta.

MUHTAR TAHAN-YENİ SEZONA HAZIRIZ

Uzungöl Turizminin 2018 Yılı Yaz Sezonuna hazır olduğunu ifade eden Uzungöl Muhtarı Mustafa Tahan Yaklşaşık 10 000 yatak kapasitesi ve de onbinlerce kişiyi istihdam edebilecek turizm tesisleri ile Uzungöl´ün mişsafirlerini karşılamaya başladığını ifade etti.

Turizm çeşitliliği bakımından her yıl olduğu gibi bu sene de Uzungöl´de bir çok yeniklik ve de değişimin gerçekleştiğini ifade eden Uzungöl Muhtarı Mustafa Tahan Uzungöl´ün Çağdaş ve de Modern bir Turizm Beldesi olabilmesi adına olağan üstü gayret ve emeklerinden dolayı başta İçişleri, Bakanımız Sayın Süleyman Soylu olmak üzere,Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı,Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ve de Emeği geçen Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına teşekkür etti./resimler/2018-6/15/1416027693547.jpg2018 Yılı Turizm Sezonu öncesinde son olarak Çaykara Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Seyir Terası ve de Macera Parkı ile Uzungöl Turizmine farklı bir güzellik kattıklarını anımsatan Uzungöl Muhtarı Mustafa Tahan Turizmin değişim demek olduğunu ve de kendilerinin değişim anlamında Uzungöl´de sürekli alternatif Turizm aktiviteleri ve de gerçekleştirdikleri altyapı çalışmaları ile bu değişimi yakından takip ettiklerini sözlerine ekledi.

BAŞKAN AKYÜZ-UZUNGÖL 2018´E HAZIR

Uzungöl´de bulunan Tüm Sivil Toplum Kuruluşları adına hem Uzungöl Halkının hem de Tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramını kutlayarak konuşmasına başlayan Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Akyüz İslam Alemi olarak yaşadığımız Ramazan Bayramının Tüm İslam ve İnsanlık Alemi için Sevgi ve Barış getiren bir bayram olması dileklerinde bulundu./resimler/2018-6/15/1417539761057.jpgUzungöl Turizminin 2018 Yılına Hazır olduğunu gerçekleştirdikleri çeşitli altyapı çalışmaları ile Uzungöl Halkının  2018 Yılı Yazında misafirlerini karşılamaya hazır olduğunu ifade eden Uzungöl  Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Akyüz Ramazan Bayramının ardından her sene olduğu gibi Uzungöl´e olan yoğun ilginin kendilerini fazlası ile mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

Karadeniz Turizminin en önemli merkezlerinden olan Uzungöl´ün yenilenen yüzü ve de farklı çehresi ile yeni misafirlerini ağırlamaya hazır olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Akyüz gerçekleştirilen yeni altyapı yatırımları ve de gerçekleştirilen birbirinden zengin organizasyonlar ile Uzungöl´ün cazibe Merkezi olmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Uzungöl Bayramlaştı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
50 Yıl Sonra Buluştular!
50 Yıl Sonra Buluştular!
Trabzon Erkek öğretmen Okulu 50.Yıl mezuniyet buluşması Trabzon ve Çaykara Sultanmurat Yaylasında gerçekleştirildi.
İŞKUR Okullar için Temizlik Elemanı Alıyor!
İŞKUR Okullar için Temizlik Elemanı Alıyor!
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR aracılığı ile okulların temizliği, bakım ve onarımı için Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alımı yapılacak.
Uzungöl´de Mesut ve Özlem´den Sezon Finali
Uzungöl´de Mesut ve Özlem´den Sezon Finali
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mesut Kul ile Araklı İlçemizden Dünyalar Güzeli Kızımız Özlem Kıroğlu Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen Muhteşem Dillere Destan bir düğün töreni ile bir ömür boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Selcan ve Hakan Yusuf´un En Mutlu Günleri
Selcan ve Hakan Yusuf´un En Mutlu Günleri
Çaykara Kabataş Mahallesinden Bursa´da ikamet eden Hakan Yusuf Gazioğlu ile Selcan Yılmaz dünya evine girdi.
Diller Destan Düğünle Evlendiler!
Diller Destan Düğünle Evlendiler!
Çaykaralı sevilen simalardan işadamı Ferhat Yıldız´ın avukat oğlu Serhat Yıldız ile Gıda Yüksek Mühendisi Esra Doğangün görkemli bir düğün töreni ile dünya evine girdiler.
Umut Ayşe´sine Kavuştu
Umut Ayşe´sine Kavuştu
Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Umut Kayaoğlu Samsun 19 Mayıs İlçesinden Ayşe Holep ile hayatını birleştirdi.
Cengiz İle Merve´nin En Mesut Akşamı
Cengiz İle Merve´nin En Mesut Akşamı
Uzungöl´ün Genç Turizm Çalışanlarından Cengiz Asan ile Bayburt´tan Merve Akyıldız Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
"Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın" Uyarısı!
"Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın" Uyarısı!
​İçişleri Bakanlığı, sonbaharın gelmesiyle dönüşe geçilen yayla evlerinde, teröristler için yaşam imkânı tanıyacak malzemeler bırakılmaması uyarısı yaptı.
Kız Yurdu Toplantısı Yapıldı
Kız Yurdu Toplantısı Yapıldı
Deva Vakfı Öğrenci Yurdundan Çaykara Belediyesine Devredilen Çaykara Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu Planlama ve Bilgilendirme Toplantısı Kız Öğrenci Yurdu Binasında gerçekleştirildi.
Zeynep İle Selim´den Ömürlük İmza
Zeynep İle Selim´den Ömürlük İmza
Uzungöl Merkez Büyükköy Mahallesinden ve Uzungöl´ün En Sevilen Esnaflarından Hilmi Dilek´in yakışıklı Oğlu Selim ile Konya´dan Zeynep Taşkapu Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen Muhteşem Bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Dediler.
Sare Kocaeli´ne Gelin Gidiyor!
Sare Kocaeli´ne Gelin Gidiyor!
Sare Demirci ile Aykut Çalpan´ın Kına Merasimi 30 Ağustos 2018 Perşembe Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirildi.
Bir İmza da Uzungöl´de İstiyoruz
Bir İmza da Uzungöl´de İstiyoruz
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Bir İmza Da Uzungöl´de İstiyoruz" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Yavuz Selimliler Maçka´da Buluştu
Yavuz Selimliler Maçka´da Buluştu
Yıllar önce Erzurum Yavuz Selim İlköğretim okulundan mezun olan öğretmenlerin bayram buluşması Trabzon Maçka ilçesinde gerçekleştirildi.
 Yayla Festivalleri  "Çöp Festivali" oldu!
Yayla Festivalleri "Çöp Festivali" oldu!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “YAYLA FESTİVALLERİ ÇÖP FESTİVALİ OLDU” adlı makalesini okuyucularımızla paylaşıyoruz
Şahadetlerinin 100.Yılında Sultanmurat Şehitleri Paneli
Şahadetlerinin 100.Yılında Sultanmurat Şehitleri Paneli
Sultanmurat Şehitleri şehadetlerinin 100. Yılında ‘Vatana Adanmış Hayatlar´ adlı panel 19 Ağustos Pazar günü yapılıyor.
Kayıp Saniye İkinci Dağ Taş aranıyor!
Kayıp Saniye İkinci Dağ Taş aranıyor!
Çaykara Hanırmak Yaylasında kaybolan Saniye İkinci hâlâ bulunamadı.
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye ile Zafer´den Mutluluk Türküsü.Uzungöl´ün Genç Turizm İşletmecilerinden Zafer Danış ile Ana Sınıfı Öğretmeni Sümeyye Erdoğan Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
3 Gün Önce İlçemiz Hanırmak Yaylasında kaybolan 73 yaşındaki Saniye İkinci İçin Arama Kurtarma Çalışmalarına bu gün de devam edildi.
Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Çaykara ve Trabzon Basın Dünyamızın önemli isimlerinden Kemal Çuman´ın Kızı Hülya Çuman Cicerali geçirdiği ani ani bir Rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
Çaykara Taşören Mahallesinden, Trabzon Yazarlar Derneği İstanbul Şube Başkanı yazar İbrahim Tuncer´in kızı Rumeysa Tuncer, Ali Torun ile dünya evine giriyor.
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Yaklaşık 4 senedir Çaykara İlçemizde Yürütülmekte Olan Çaykara´da Forodigo´nun Doğuşu Projesi Kapsamında Uzungöl´de Forodigo Kursu Stantının Açılış Töreni Uzungöl Şehit Mehmet Aygün Ortaokulu Bahçesinde gerçekleştirilen Tören ile açıldı.
Geçmiş Olsun Ali Kemal Sevinç
Geçmiş Olsun Ali Kemal Sevinç
Çaykara İlçemizin Sosyal ve Kültürel Alanlardaki en önemli ve de Sosyal İnsanlarından Ali Kemal Sevinç Geçirdiği Rahatsızlık sonucu Hastaneye kaldırıldı.
Kübra ile Emrullah Dünya Evine Giriyor
Kübra ile Emrullah Dünya Evine Giriyor
İlçemiz Yeşilalan Mahallesinden Kübra Sevinç ile Emrullah Şahin Dünya evine giriyor.
Esra İle Şeref´in Mutluluk Destanı
Esra İle Şeref´in Mutluluk Destanı
Uzungöl´ün Genç Esnaflarından Şeref Önal ile Esra Keleş 22 Temmuz 2018 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan mahşeri bir düğün ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları
Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Dünyanın En Tehlikeli Virajlarında Doğa Yürüyüşü
Dünyanın En Tehlikeli Virajlarında Doğa Yürüyüşü
22 Temmuz 2018 Pazar Günü Dünyanın En Tehlikeli Virajları olarak kabul edilen Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştiriliyor.
Şeref İle Esra´nın Mutluluk Yolculuğu
Şeref İle Esra´nın Mutluluk Yolculuğu
Uzungöl´ün En Sevilen Genç Esnaflarından Şeref Önal ile Esra Keleş 22 Temmuz 2018 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Düğün Töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET Diyecekler.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
17 °C
Perşembe
17 °C
Cuma
17 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi