Uzungöl Derneklerinden Uzungöl´e Tam Destek
İstanbul ve Bursa´da Faaliyetlerini sürdüren Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Dernekleri Uzungöl´de gerçekleştirilmeye çalışılan Yıkım Çalışmaları ile ilgili çeşitli Mesajlar yayınlayarak Uzungöl Halkının yanında olduklarını ifade ettiler
Tarih: 4.10.2019 15:13:21

İstanbul ve Bursa´da Faaliyetlerini sürdüren Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Dernekleri Uzungöl´de gerçekleştirilmeye çalışılan Yıkım Çalışmaları ile ilgili çeşitli Mesajlar yayınlayarak Uzungöl Halkının yanında olduklarını ifade ettiler

MUZAFFER KARATAY-HEMŞERİLERİMİN EMRİNDEYİM

Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Pendik Kaynarca Derneği adına Derneğin Fahri Başkanı Uzungöl´ün Gönül İnsanı Hayırsever İş adamı Muzaffer Karatay Bir mesaj yayınlayarak Uzungöl´lü Hemşerilerinin yanında olduğunu ifade etti.

/resimler/2019-10/4/1517087241521.jpg

İşte o Mesaj:

Ben Muzaffer Karatay.Uzungölde yaşanmakta olan bu talihsiz olaylardan dolayı üzüntülerimi ifade etmek isterim. Yüreğim duam ve tüm gayretlerimle Hemşehrilerimin yanında olduğumu ifade etmek isterim. Allah yar vede yardımcımız olsun inşallah.  Lakin durum acil ve akut yıkım uygulaması ulusal başında da deklere edilmiştir. Bu durumda yapılabilecek en doğru eylem bir süreliğine bu kararı erteleyebilmektir . Bu şekliyle zaman kazanılır ve köklü çözüm arayışına gidilebilir umudunu taşımaktayım. Çalışmaların bu yönde yoğunlaştırılması daha etkin olacağı kanaatimi paylaşmak istedim. Sevgi ve muhabbetlerimle...

UZUNGÖL´E KULAK VERİN

Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Derneği Yönetim Kurulu bir mesaj yayınlayarak hem Uzungöl´lü Hemşerilerinin yanında olduklarını ifade ettiler hem de çözüm sürecine katkı yapmak istediklerini beyan ettiler.

İşte Bursa Derneğimizin Basın açıklaması

Türkiye´nin ve dünyanın önemli turizm merkezlerinden olan ve özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın büyük ilgi ve himayelerine mazhar olan Uzungöl´de kaçak diye nitelenen yüzlerce binanın yıkım süreci başlamıştır.

/resimler/2019-10/4/1517353023325.jpg

Bilinmelidir ki yıkım kararı verilen bu binalar bir fili durum neticesinde değil, bölge insanının elinden tutulmaması ve kendisine etkin rehberlik yapılamaması neticesinde; büyük eziyetlere katlanılarak ortaya koyabildiği çözümlerdir. Dahası bu yapılaşma sebep değil, sonuçtur. Gelinen bu noktada sadece Uzungöl insanını suçlamak ve cezalandırmak, objektif hukuk ilkeleri ile açıklanabilir bir durum değildir.

Yukarıda kısaca ifade etmeye çalıştığımız hususların göz önüne alınarak kararın yeniden gözden geçirilmesini talep ediyoruz.

Yıkım kararının alelacele uygulanması, ekmeğini zor şartlarda kazanmaya çaba gösteren, binalarını inşa etmek için ağır borç yükünün altına giren ve dahası pek çoğu bu yüzden mahkemelik olan bölge insanının da yıkımı olacaktır.

Uzungöl insanı devletine bağlı, kanunlara ve mevzuata saygılı; Uzungöl için atılacak her doğru adımın yanındadır ve kalıcı bir imar programı uygulamasına bölge halkının hiç bir itirazı yoktur.

Ülkemizin turizm gelirlerine çokça ihtiyaç duyduğu bir dönemde, yüzbinlerce turistin ilgi gösterdiği Uzungöl´de, yarım milyar TL´ye yaklaşan ve borcu ödenmemiş milli gelirin bir çırpıda yıkım yoluyla yok edilmesi, sadece bölge insanının değil, ülke menfaatlerinin de aleyhine olacaktır.

Bizler Sivil Toplum Kuruluşları olarak Özellikle yıkımı planlanan tesislerin kredi borçları ödeninceye kadar yıkım kararının ertelenmesini, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün devlet yetkililerinden istirham eder, saygılar sunarız.
Uzungöl Derneği Bursa
Yönetim Kurulu

ABDULLAH ÖZEN 3 GÜNLÜĞÜNE UZUNGÖL´DE

Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Derneği Yönetim Kurulu Abdullah Özen Uzungöl´lü Hemşerilerimize Destek ve Yardımcı olmak amacı ile 3 günlüğüne Uzungöl´e geldi.

/resimler/2019-10/4/1518135524037.jpg

Abdullah Özen ayrıca bir mesaj yayınlayarak Uzungöl Halkına Desteklerini ifade etti.

Bursada ikamet eden Uzungöllü biri olarak,  an itibarı ile 3 günlüğüne Uzungöldeyim. tanımayanlar için ben Abdullah Özen. Alınan bu karar için vatandaşlarımız ve hemşehrilerimize başta maddi ve  manevi olarak büyük bir zarara uğratacağını düşünüyorum.Aslında bugün du karar devletin 30-40 yıldır Uzungölle olan iletişimsel kopukluluğunun bir neticesidir.Buna ilaveten yöneticilerin ve her bir insanımızında bireysel hatalarının sonucu birikip birikip bugün bu tablo ile karşılaşmamızın da maalesef nedenidir. Bu zamana kadar vatandaşlarımızın genel bir problemi bir araya gelerek ortak bir fikirde bulaşamamalarıdır. Değişik zamanlarda değişik oluşumlarda bu tarz girişimler olmuş ve malesef başarısız olmuştur.Bu başarısızlık da bizleri sesi çıkmayan, sahipsiz bir Uzungöl yaptı.Olanlar olmuş ve şimdi neler olabilir diye konuşmamız gerekiyor.Yarın son resmi mesai günü.Söyleyeceklerimin resmi ritüelleri nasıldır ve yapılabilirlikleri varmıdır yokmusur tam olarak bilmiyorum.
Bence;

*-Yıkım kararı olan vatandaşlarımızın hepsi sabah bir araya gelmeli.Hepsi bu süreçle alakalı ahvallerini anlatan örnek dilekçe şablonlarını kendi el yazıları ile yazıp yazılı olarak Bütün ilgiliki makamlara topluca dilekçelerini ve şikayetlerini iletmelidir. Bu esnada bu toplu fiiliyat bütün STK ların, platformların, bölgesel ve yerel haber sayfalarında yayınlatılması için resimler çekilip haber yazı metninide yazıp dağıtılmasın*

*-Uzungölde belirlenecek olan bir yerde bu durum için bir Bilgi İşlem Merkezinin kurulup öncelikle o ilk yıkım kararı çıkan vatandaşlarımız ve ardından gönül vede destek verecek olan vatandaşlarımız ile Bilgi İşlem Merkezinden başta Cimer´e ve itiraz yapılabilinecek ne kadar kurum varsa hepsine acilinden bu ahvalin iletilmesinin,*

*-Uzungölün küçük bir köy olduğunun ama halka böyle bir yaptırımın sonucu Devlet ile vatandaşın arasını ve aradaki kurum ceya ilgili aracıların arasını açmaya sebebiyet vereceğinin vede ülkemizin var olan kritik  ekonomik ve politik durumunun olduğu bu süreçte daha büyük bir konu gündemi olarak ülkemizin hem gündemini hemde durumunu sarsabilecek tehlikenin yetkililerin farkında olmadığını ve bu uyarının yapılmasının gerektiğini,

*-Ülkemizin Cumhurbaşkanının Uzungölü kulaktan duyma bilgilerle veya birimlerin yöneticilerinin liyakatsiz davranışları hasebi ile bu olayın bu denli büyümesinin sorumluları olduğunu bilmesi için kendisinin buraya gelmesi için olayın nasıl bir sürüçten geçerek bu duruma getirildiğini bilmesi için vede çözüm noktasında vereceğimiz materyaller ile bir şekilde bunun bir orta yolunun yarınki yaşamlarımız için oturulup istişare edilip çözülmesinin gerektiğini

*-Yürürlükte olan saçma sapan ve her yerde uygulanabilirliği olmayan bazı kanunların bu bölgede uygalanamayacağını masa başından imar çizmeye kalkışan mühendislerin haritacıların çıkartamadığı imarın bu ara kanunların bir önerge ile bu bölgedeki imar için deaktif edilip yeni imar planı ile düzeltilebilinecek yerlerin düzeltilmesi, varsa yıkılacak olanların yıkılması, zararların karşılanması vb ikili ortak değerlerde daha yaşanabilinir bir Uzungöl daha yaşatılabilinir bir Uzungöl inşa etmek için devlet ve halkımız ortak noktada bulaşabileceğinin,*

*-Sosyal medyanın gücünü kullanarak vede bir çok kez şahit olduğumuz gibi twitter dan bir  hashtag (heçteg) açarak herkesin bunu paylaşarak Cumhurbaşkanımızın Bilgi İşlem Danışmanlarının bunu rahatlıkla görebilmelerini sağlayabiliriz.Burda önemli olan doğru hashtag kelime ve cümlesini bularak Cumhurbaşkanımıza ulaşmanın faydalı olacağını düşünmenin, *

bizleri daha iyi dikkate alacağına inanmaktayım. Allah ne vatandaşımıza ne devletimize zarar vermesin.Hayır yolu ile çözebilecek adımların atılmasını nasip eylesin inşallah.Muzaffer Karatay abimizin görüşüne bende tasdik ediyorum. Bi şekilde erteleme yapılıp bı yıkımın maddi yükünün ve manevi yükünün halkımıza çok ağır bir bedeli olacaktır. İmar ile odaklı en düzenli ve adil bir şekilde bu yıkım gerçekleşmeden en doğru adınların atılması gerekir.Bende Uzungölün çok daha iyi bir noktada olmasını isterim. Devletimizinde bu elmas değerindeki hazinesini kömür olarak görmesinden vazgeçip hak ettiği değeri vermesini temenni eder herkese selamlarımı sunarım..
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Uzungöl Derneklerinden Uzungöl Destek
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi ?
Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi ?
Emekli öğretmen Mehmet Şahin´in kaleme aldığı ‘Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi?´ adlı makaleyi yayınlıyoruz.
Adam Gibi Adam Olmak
Adam Gibi Adam Olmak
Çaykaralı hemşehrimiz araştırmacı-yazar İbrahim Tuncer´in kaleme aldığı “ADAM GİBİ ADAM OLMAK” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Uzungöl´ü Anlamak
Uzungöl´ü Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl´ü Anlamak İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara Dernekpazarı Derneğinden Uzungöl´e Destek
Çaykara Dernekpazarı Derneğinden Uzungöl´e Destek
Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Trabzon Derneği tarafından Uzungöl´de gerçekleştirilmesi Planlanan Yıkım Çalışması ile ilgili olarak Uzungöl Halkına Destek olmak amacı ile bir basın açıklaması yayınlandı.
Uzungöl Halkı Tek Yürek
Uzungöl Halkı Tek Yürek
Uzungöl Tek Yürek…İmar Planı olmayan Uzungöl´de İmara aykırı oldukları gerekçesi ile Yıkım Kararı verilen ve İnşaat Sahiplerine Yıkım İşlemleri için Tebligat gönderilen Uzungöl´de Tüm Uzungöl Halkı Haklı davasında tek yürek olarak bir araya geldi.
Hanefi Şahin´den Derdiniz Nedir?
Hanefi Şahin´den Derdiniz Nedir?
Hanefi Şahin Hocamız yazdığı güzel şiiri ile Yıkım Çalışmasının yanlışlığını ifade etti ve yetkililerin bu konudaki kararlarını yeniden gözden geçirmelerini talep etti.
Gurbet´ten Uzungöl´e Dev Destek
Gurbet´ten Uzungöl´e Dev Destek
1965 Yılında Şirin Beldemiz Uzungöl´den Van Özalp Dönerdere Köyümüze İskan olarak giden Hemşerilerimiz Uzungöl´deki kardeşlerine yönelik bu yıkım çalışmasına büyük tepki gösteriyor.
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 5 yaralı
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 5 yaralı
Çaykara-Of Karayolu Dernekpazarı çıkışında meydana gelen kazada 5 Kişi yaralandı.
Uzungöl´ü Cezalandırmak
Uzungöl´ü Cezalandırmak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl´ü Cezalandırmak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam isimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Zorluoğlu ailesinin en mutlu günü
Zorluoğlu ailesinin en mutlu günü
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu´nun oğlu dünya evine girdi.
Dursun Ali İnan Müzesi 27 Eylül Cuma Günü Açılıyor
Dursun Ali İnan Müzesi 27 Eylül Cuma Günü Açılıyor
11 Ağustos 2019 Pazar Günü itibarı ile Uzungöl Dostlarının beğenisine sunulan Dursun Ali İnan Müzesinin Resmi Açılışı 27 Eylül 2019 Cuma Günü Saat 11.00´da gerçekleştirilecek.
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya açan İsim Dursun Ali İnan´ın Turizmci Oğlu Uzungöl´lü Genç İş Adamı,Profesyonel Fotoğraf Sanatçısı,Doğa Dostu ve de güçlü Kalemi ile olaylara farklı bir bakış açısı getiren Genç Şairi Mehmet İnan hayatımıza yine farklı bir pencereden bakmaya devam ediyor
Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Uzungöl´ün en sevilen Genç İsimlerinden Ahmet Akyüz ile Gülseren Akyüz 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere Destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´ün sevilen isimlerinden Cemal Şimşek ile Elmalı Mahallesinden Kader Kaplan 14 Eylül 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Muhtaşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Hasan Erol ve Meslek yüksekokulu!
Hasan Erol ve Meslek yüksekokulu!
Çaykara Yüksekokul istiyoruz Platformu Başkanı Seyyit Türker´in kaleme aldığı,” Hasan Erol ve Meslek Yüksekokulu” adlı yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.
Uzungöl´de Yunus Gamze´sine Kavuşuyor
Uzungöl´de Yunus Gamze´sine Kavuşuyor
Uzungöl´ün En sevilen İsimlerinden Yunus Zeki İnci ile İstanbul´dan Gamze Gökeri 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sofram Restaurant´ta gerçekleştirilecek olan Muhteşem Bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Diyecekler.
Yeni Bir Eğitim Yılına Başlarken
Yeni Bir Eğitim Yılına Başlarken
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Yeni Bir eğitim Yılına Başlarken" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Bursa´da İkinci Uzungöl Rüzgarı
Bursa´da İkinci Uzungöl Rüzgarı
Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından Geleneksel olarak gerçekleştirilen Geleneksel Sonbahar Şenliğinin ikincisi 15 Eylül Pazar Günü Bursa´da gerçekleştiriliyor
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de masal Tadında güzel bir düğün…Uzungöl´ün sevilen Genç İsimlerinden Fatih Danış ile yine Uzungöl´de herkesin çok saygı duyduğu Sümeyye Genel muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
uzungöl muhtarın kızı evlendiriliyor
uzungöl muhtarın kızı evlendiriliyor
Muhtarın Düğün Heyecanı
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuşuyor
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuşuyor
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden ve Turizm Çalılşanlarından Tevfik Şen ile Ankara´dan Kübra Nazlı 31 Ağustos 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET diyecekler.
Sümeyye İle Mesut´un En Mesut Geceleri
Sümeyye İle Mesut´un En Mesut Geceleri
Uzungöl´ün Sevilen İsimlerinden Kamil Gosgoroğlu´nun Dünyalar güzeli Kızı Sümeyye ile Trabzon´dan Mesut Yılmaz bu hafta sonu gerçekleştirecekleri iki farklı düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET diyecekler.
Uzungöl´de Muhammet Elif´´ine Kavuşuyor
Uzungöl´de Muhammet Elif´´ine Kavuşuyor
Uzungöl´ün Sevilen Genç İsimlerinden Muhammet İnci ile Elif Akyüz 2 Eylül Pazartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Demeye hazırlanıyorlar.
Ufuk Özen Alibeyoğlu´nun Yeni Görev Yeri Ardeşen Kaymakamlığı
Ufuk Özen Alibeyoğlu´nun Yeni Görev Yeri Ardeşen Kaymakamlığı
Çaykaralı hemşehrimiz Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu Bitlis Güroymak ilçesi Kaymakamlığı görevini tamamlayarak ilçeden ayrıldı.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi