Uzungöl Gençlik Platformundan Örnek Organizasyon
Karadeniz Turizminin göz bebeği ve en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl Gençleri Tarafından oluşturulan “Uzungöl Gençlik Platformu” tarafından Trabzon ilimizin çeşitli yerlerinden 150 Öğretmen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Uzungöl´de buluşturuldu.
Tarih: 25.11.2018 13:13:41/ 2283okunma / 0yorum

Karadeniz Turizminin göz bebeği ve en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl Gençleri Tarafından oluşturulan “Uzungöl Gençlik Platformu” tarafından Trabzon ilimizin çeşitli yerlerinden 150 Öğretmen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Uzungöl´de buluşturuldu./resimler/2018-11/25/1326359926524.jpgBirilerinin Kitabı Oldi diye yaygara koparmaya çalışarak kendine prim sağlamaya çalıştığı ve bu sayede Uzungöl´ün İsmini alet ederek meşhur olmaya çalıştığı günlerde Uzungöl Gençleri tarafından bu Sanatçı Bozuntusuna adeta kapak oluşturacak bir organizasyon gerçekleştirildi.

Uzungöl´lü Genç Turizmciler tarafından oluşturulan “Uzungöl Gençlik Platformu” kendi aralarında toplanarak 24 Kasım Öğretmenler Günü için Öğretmenlerimize tatlı bir sürpriz yapmaya karar verdiler. Gençlerimiz ilk olarak Uzungöl´de bulunan Tüm Otel ve pansiyonları dolaşarak 24 Kasım Öğretmenler günü için Öğretmenlerimizin konaklayacakları yerleri tespit ettiler.

Daha sonra ise Trabzon ilimizde bulunan değişik okullarımızı arayan Uzungöl Gençlik Platformu bu şekilde organizasyonu tamamlayarak 24 Kasım akşamı Uzungöl´de 150  Öğretmeni bir araya getirmeyi başardı.

ORGANİZASYON İNCİ CAFE´DE

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili akşam yemeği ve müzik organizasyonu Uzungöl inci Cafe´de gerçekleştirildi./resimler/2018-11/25/1322336015562.jpgTrabzon İlimizin değişik Okullarından gelen 150 öğretmenimiz birbirleri ile kaynaşarak muhteşem bir sohbet ortamında akşam yemeğinde bir araya geldiler.

TRABZON BASININDAN YOĞUN KATILIM

Trabzon Basını Uzungöl platformunun gerçekleştirdiği bu muhteşem organizasyona çok büyük bir ilgi gösterdi.Bir gün sonra Fenerbahçe Maçı olmasına rağmen bir çok basın mensubu gençlerimizin bu örnek organizasyonunu okuyucularına ulaştırabilmek için Uzungöl´ün yolunu tuttular ve Uzungöl Gençliğinin bu tatlı heyecanlarını paylaştılar.

ORGANİZASYONDA NELER VARDI

Organizasyon Kapsamında geceye katılan 150 Öğretmen Arkadaşımız ve Basın Mensubu Arkadaşlarımız İçin;

1-Akşam Yemeği

2-Canlı Müzik

3-Hediye Çekilişi

4-Gece Uzungöl´de Konaklama

5-25 Kasım Pazar Sabahı Uzungöl´de Sabah Kahvaltısı ve Uzungöl´den ayrılma

Şeklinde bir organizasyon gerçekleştirildi.

KELEŞ-UZUNGÖL BİR DÜNYA MARKASIDIR

Uzungöl´ün Ülke turizminin en önemli Marka değerlerinden bir tanesi olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Uzungöl Gençlik Platformu Yönetim Kurulu üyesi Ali Keleş  birilerinin Uzungöl´ü yıpratma çabalarının beyhude ve boş çabalar olduğunu Modern turizm tesisleri,Kaliteli Hizmet anlayışı,Doğaya olan saygısı ve de tıpkı bu akşam olduğu gibi sosyal ve kültürel anlamdaki öncülüğü ile Uzungöl´ün Turizmde bir Dünya Markası olma yolunda yürümeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

MÜZİK EKİBİ BÜYÜLEDİ

Öğretmenlerin Muhteşem gecesinde Müzik ekibi de muhteşemdi.Klavyede Serhat Koç,Kemençe´de Hasan Yağız ve Solist Salih Bağdatlı Çaldıkları ve okudukları birbirinden güzel türküler ve oyun havaları ile öğretmenlerimizin gönüllerince eğlenmelerini sağladılar./resimler/2018-11/25/1323590235900.jpgÖğretmenlerin İstek parçalarını tek tek yerine getiren Müzik Ekibi sahneyi alkışlar eşliğinde terk etti.

ÇEKİLİŞ GÖZ KAMAŞTIRDI

Uzungöl Gençlik Platformunun Öğretmenlerimize bir de tatlı sürprizi vardı bu muhteşem gecede…Geceye katılan tüm misafirlere birer çikolata hediye edildi.Ve de çikolataların üzerine ise numaralar yazıldı.

Toplam 170 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen çekilişte Toplam 15 Talihliye ve bir özel talihliye Uzungöl Gençlik platformu tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

61 Numaralı Çikolataya Özel Ödül verilirken geceye katılan Tüm Misafirlerin gençlerimizin bu tatlı sürprizi olan Hediye Çekilişine büyük bir ilgi gösterdikleri gözlerden kaçmadı

BASIN VE ÖĞRETMENLERDEN TEŞEKKÜR

Gecenin Finalinde ise tabiri caiz ise adeta bir mutluluk tablosu vardı.Geceye katılan tüm Öğretmenler ve Gazeteciler Uzungöl Gençlik Platformuna teşekkür ederek ve Hatıra Fotoğrafı çektirerek konaklayacakları otellere doğru yola çıktılar.

HEPSİ ÜNİVERSİTE MEZUNU

Bundan seneler önce Uzungöl´de Turizm başladığında bir Öğretmen olarak yüreğimde şu özlemi hep taşıdım Sevgili Çaykara Gündem Dostları

Dedim ki kendi kendime…Keşke dedim…Şu Uzungöl´de turizmcilik yapan İşletme Sahiplerimizin hepsi Üniversite Mezunu olsa keşke…O zaman Uzungöl´e gelen misafirlerimize çok daha kaliteli bir hizmet sunardık diye düşünürdüm o yıllarda.

Kimse beni yanlış anlamasın sakın.elbette ki o yıllarda turizmcilik yapan ağabeylerimiz de en mükemmel bir şekilde Uzungöl´ü temsil ettiler ve de uzungöl´ün bu günlere gelmesi elbette ki onların sayesinde oldu.

Ama Üniversite Mezunu Genç Jenerasyonun Turizmde aktif bir hale gelmesi elbetteki çok farklı bir duygu Sevgili Çaykara Gündem Dostları.

Dün akşam ise gayri ihtiyarı gözlerimi Uzungöl Gençleri üzerinde gezdirdim.Her Tesiste Genç Jenerasyondan bir eleman Var…Kimden söz edeyim ki size…İsim vermeyeyim isterseniz çünkü yazarsam sabaha kadar bitmez.

Hepsi Üniversite Mezun u…Hepsi altın değerinde Mükemmel Gençler.Hepsinin tek bir derdi var.İnsanlara nasıl daha faydalı olabiliriz ve de Uzungöl´e gelen misafirlerimizin daha rahat edebilmesi için neler yapabiliriz.

Eski Turizmciler yavaş yavaş Turizmcilerin elinden çıkıyor ve bu Altın Çağın eline geçiyor Uzungöl Turizmi.

Yani sizin anlayacağınız Sanatçı Dostumuz Sevgili Apolas Lermi´ye yine bu kapıdan ekmek çıkmadı

Hani diyordu ya Sahte Sanatçımız

“Ha Soldi ha solacak

Yok oldi yok olacak” diye

Bir kere….Türkçeyi öğren Sevgili Apolas…Uzungöl Öz Türkçenin konuşulduğu yerdir…

Uzungöl´de soldi yok soldu deriz biz.

Oldi yok oldu deriz biz.

Kitabi değil kitabı deriz biz.

Ben sana istersen Yeni bir Türkü Yazayım Sevgili Apolas…

Kitabı para değil

Adamlık ve Kalitedir

Yok olmadı olmayacak

Senin gibiler çatlayacak

Uzungöl de Şerah da

İkisi de Bizimdir.

Bizim Yüreğimiz rahat

Peki Seninki rahat mı?

Hani Doğup büyüdüğüm yer diyorsun ya televizyonda…Bırak Uzungöl´de doğup büyümeyi Uzungöl´ün kenarından dahi geçtiğini düşünmüyorum…

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirildi.Seçime tek Aday olarak katılan Sami Turgut yeniden Başkanlığa seçildi.
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarih Boyunca Uzungöl Muhtarlarını Çaykara Gündem Okuyucuları İçin Hazırladık
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı için 32 mahalle muhtarı yaptıkları açıklamada, ‘Turizm yolu üzerinde taş ocağı istemiyoruz´ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara Ataköy, Çamlıbel ve Çambaşı mahallesinin alt kesiminde Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
İçişleri Bakanlığı tarafından Trafikte Yaya Güvenliğinin oluşması sebebi ile gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Çaykara İlçemizde Trafikte Yaya Güvenliği etkinliği gerçekleştirildi.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Türkiye nüfusu 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla açıklandı. Yeni sayıma göre, Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinde kaç kişi yaşıyor?
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Uzun senelerdir Çaykara Tur Otobüsleri ile Çaykara İnsanına hizmet veren Uzungöl´lü Şöför Yaşar İnci ve Oğlu Gürkan İnci Çaykara Tur´a veda etti.
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Çaykara ilçesi sınırları içinde bulunan ülkemizin ve Doğu Karadeniz Bölgesi´nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl için teleferik projesinde hayaller artık gerçek oluyor.
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
Çaykara Işıklı Mahalle Muhtarı Mehmet Savaş Dündar yeniden aday olduğunu açıkladı.
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
PTT Genel Müdürlüğü tarafından Çaykara´da yaptırılacak olan 24 derslikli okul protokolü imzalandı.
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykarada dün akşam başlayıp sabah saatlerine kadar etkin devam eden rüzgâr birçok çatının uçmasına neden oldu.
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara Işıklı mahallesinde akşam saatlerinde ormanlık alanda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı.
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Etkinlikleri kapsamında 6 Okulumuzun hazırlamış olduğu Proje Bilim Fuarı Organizasyon Komitesi tarafından kabul edildi.
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesini ziyaret etti.
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Çaykara´da etkili olan kar yağışı nedeniyle mahalleler beyaza büründü. Uzungöl´de Kar kalınlığı 50 santimetreyi buldu.
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine atandı.
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformu Üyeleri tarafından ilimizde kısa bir süre önce göreve başlayan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu´na Hayırlı Olsun Ziyareti gerçekleştirildi.
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Çaykara Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk Uzungöl Muhtarlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Çaykara Demirkapı Mahallesi Muhtar Adayı Kadir Turan, “İlçemizin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan mahallemizin daha çok hizmet alması için gecemi gündüzüme katmaya hazırım" dedi.
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Taşkıran Mahallesi´nden Cemil Erdoğan muhtarlığa aday oldu.
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da yıkım çalışması yapılan bina çöktü. İş makinesi operatörü mucize kurtuldu.
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Derindere Mahallesinden Abdurrahman Topel muhtarlık yarışında ‘bende varım´ dedi.
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Salih Çiğdem 13 Aralık 2018 Perşembe Günü Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Uzungöl´ün genç Turizmcilerinden Mehmet Aygün Şekersu Mahalle Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de insanların birbirleri ile kaynaşma ve dayanışmalarını sağlamak amacı ile Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış Önderliğinde kaynaşma ve dayanışma etkinliği gerçekleştirildi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi