Uzungöl Gençlik Platformundan Örnek Organizasyon
Karadeniz Turizminin göz bebeği ve en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl Gençleri Tarafından oluşturulan “Uzungöl Gençlik Platformu” tarafından Trabzon ilimizin çeşitli yerlerinden 150 Öğretmen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Uzungöl´de buluşturuldu.
Tarih: 25.11.2018 13:13:41/ 2343okunma / 0yorum

Karadeniz Turizminin göz bebeği ve en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl Gençleri Tarafından oluşturulan “Uzungöl Gençlik Platformu” tarafından Trabzon ilimizin çeşitli yerlerinden 150 Öğretmen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Uzungöl´de buluşturuldu./resimler/2018-11/25/1326359926524.jpgBirilerinin Kitabı Oldi diye yaygara koparmaya çalışarak kendine prim sağlamaya çalıştığı ve bu sayede Uzungöl´ün İsmini alet ederek meşhur olmaya çalıştığı günlerde Uzungöl Gençleri tarafından bu Sanatçı Bozuntusuna adeta kapak oluşturacak bir organizasyon gerçekleştirildi.

Uzungöl´lü Genç Turizmciler tarafından oluşturulan “Uzungöl Gençlik Platformu” kendi aralarında toplanarak 24 Kasım Öğretmenler Günü için Öğretmenlerimize tatlı bir sürpriz yapmaya karar verdiler. Gençlerimiz ilk olarak Uzungöl´de bulunan Tüm Otel ve pansiyonları dolaşarak 24 Kasım Öğretmenler günü için Öğretmenlerimizin konaklayacakları yerleri tespit ettiler.

Daha sonra ise Trabzon ilimizde bulunan değişik okullarımızı arayan Uzungöl Gençlik Platformu bu şekilde organizasyonu tamamlayarak 24 Kasım akşamı Uzungöl´de 150  Öğretmeni bir araya getirmeyi başardı.

ORGANİZASYON İNCİ CAFE´DE

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili akşam yemeği ve müzik organizasyonu Uzungöl inci Cafe´de gerçekleştirildi./resimler/2018-11/25/1322336015562.jpgTrabzon İlimizin değişik Okullarından gelen 150 öğretmenimiz birbirleri ile kaynaşarak muhteşem bir sohbet ortamında akşam yemeğinde bir araya geldiler.

TRABZON BASININDAN YOĞUN KATILIM

Trabzon Basını Uzungöl platformunun gerçekleştirdiği bu muhteşem organizasyona çok büyük bir ilgi gösterdi.Bir gün sonra Fenerbahçe Maçı olmasına rağmen bir çok basın mensubu gençlerimizin bu örnek organizasyonunu okuyucularına ulaştırabilmek için Uzungöl´ün yolunu tuttular ve Uzungöl Gençliğinin bu tatlı heyecanlarını paylaştılar.

ORGANİZASYONDA NELER VARDI

Organizasyon Kapsamında geceye katılan 150 Öğretmen Arkadaşımız ve Basın Mensubu Arkadaşlarımız İçin;

1-Akşam Yemeği

2-Canlı Müzik

3-Hediye Çekilişi

4-Gece Uzungöl´de Konaklama

5-25 Kasım Pazar Sabahı Uzungöl´de Sabah Kahvaltısı ve Uzungöl´den ayrılma

Şeklinde bir organizasyon gerçekleştirildi.

KELEŞ-UZUNGÖL BİR DÜNYA MARKASIDIR

Uzungöl´ün Ülke turizminin en önemli Marka değerlerinden bir tanesi olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Uzungöl Gençlik Platformu Yönetim Kurulu üyesi Ali Keleş  birilerinin Uzungöl´ü yıpratma çabalarının beyhude ve boş çabalar olduğunu Modern turizm tesisleri,Kaliteli Hizmet anlayışı,Doğaya olan saygısı ve de tıpkı bu akşam olduğu gibi sosyal ve kültürel anlamdaki öncülüğü ile Uzungöl´ün Turizmde bir Dünya Markası olma yolunda yürümeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

MÜZİK EKİBİ BÜYÜLEDİ

Öğretmenlerin Muhteşem gecesinde Müzik ekibi de muhteşemdi.Klavyede Serhat Koç,Kemençe´de Hasan Yağız ve Solist Salih Bağdatlı Çaldıkları ve okudukları birbirinden güzel türküler ve oyun havaları ile öğretmenlerimizin gönüllerince eğlenmelerini sağladılar./resimler/2018-11/25/1323590235900.jpgÖğretmenlerin İstek parçalarını tek tek yerine getiren Müzik Ekibi sahneyi alkışlar eşliğinde terk etti.

ÇEKİLİŞ GÖZ KAMAŞTIRDI

Uzungöl Gençlik Platformunun Öğretmenlerimize bir de tatlı sürprizi vardı bu muhteşem gecede…Geceye katılan tüm misafirlere birer çikolata hediye edildi.Ve de çikolataların üzerine ise numaralar yazıldı.

Toplam 170 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen çekilişte Toplam 15 Talihliye ve bir özel talihliye Uzungöl Gençlik platformu tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

61 Numaralı Çikolataya Özel Ödül verilirken geceye katılan Tüm Misafirlerin gençlerimizin bu tatlı sürprizi olan Hediye Çekilişine büyük bir ilgi gösterdikleri gözlerden kaçmadı

BASIN VE ÖĞRETMENLERDEN TEŞEKKÜR

Gecenin Finalinde ise tabiri caiz ise adeta bir mutluluk tablosu vardı.Geceye katılan tüm Öğretmenler ve Gazeteciler Uzungöl Gençlik Platformuna teşekkür ederek ve Hatıra Fotoğrafı çektirerek konaklayacakları otellere doğru yola çıktılar.

HEPSİ ÜNİVERSİTE MEZUNU

Bundan seneler önce Uzungöl´de Turizm başladığında bir Öğretmen olarak yüreğimde şu özlemi hep taşıdım Sevgili Çaykara Gündem Dostları

Dedim ki kendi kendime…Keşke dedim…Şu Uzungöl´de turizmcilik yapan İşletme Sahiplerimizin hepsi Üniversite Mezunu olsa keşke…O zaman Uzungöl´e gelen misafirlerimize çok daha kaliteli bir hizmet sunardık diye düşünürdüm o yıllarda.

Kimse beni yanlış anlamasın sakın.elbette ki o yıllarda turizmcilik yapan ağabeylerimiz de en mükemmel bir şekilde Uzungöl´ü temsil ettiler ve de uzungöl´ün bu günlere gelmesi elbette ki onların sayesinde oldu.

Ama Üniversite Mezunu Genç Jenerasyonun Turizmde aktif bir hale gelmesi elbetteki çok farklı bir duygu Sevgili Çaykara Gündem Dostları.

Dün akşam ise gayri ihtiyarı gözlerimi Uzungöl Gençleri üzerinde gezdirdim.Her Tesiste Genç Jenerasyondan bir eleman Var…Kimden söz edeyim ki size…İsim vermeyeyim isterseniz çünkü yazarsam sabaha kadar bitmez.

Hepsi Üniversite Mezun u…Hepsi altın değerinde Mükemmel Gençler.Hepsinin tek bir derdi var.İnsanlara nasıl daha faydalı olabiliriz ve de Uzungöl´e gelen misafirlerimizin daha rahat edebilmesi için neler yapabiliriz.

Eski Turizmciler yavaş yavaş Turizmcilerin elinden çıkıyor ve bu Altın Çağın eline geçiyor Uzungöl Turizmi.

Yani sizin anlayacağınız Sanatçı Dostumuz Sevgili Apolas Lermi´ye yine bu kapıdan ekmek çıkmadı

Hani diyordu ya Sahte Sanatçımız

“Ha Soldi ha solacak

Yok oldi yok olacak” diye

Bir kere….Türkçeyi öğren Sevgili Apolas…Uzungöl Öz Türkçenin konuşulduğu yerdir…

Uzungöl´de soldi yok soldu deriz biz.

Oldi yok oldu deriz biz.

Kitabi değil kitabı deriz biz.

Ben sana istersen Yeni bir Türkü Yazayım Sevgili Apolas…

Kitabı para değil

Adamlık ve Kalitedir

Yok olmadı olmayacak

Senin gibiler çatlayacak

Uzungöl de Şerah da

İkisi de Bizimdir.

Bizim Yüreğimiz rahat

Peki Seninki rahat mı?

Hani Doğup büyüdüğüm yer diyorsun ya televizyonda…Bırak Uzungöl´de doğup büyümeyi Uzungöl´ün kenarından dahi geçtiğini düşünmüyorum…

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da 99. Yıl Coşkusu
Çaykara´da 99. Yıl Coşkusu
TBMM´nin Açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli törenler ile kutlandı.
Uzuntarla´da Korkutan Kaza
Uzuntarla´da Korkutan Kaza
İlçemiz Uzuntarla Mahallesinde meydana gelen kazada Sürücü İbrahim Hacıosmanoğlu(60) ağır yaralandı.
Esnaf Sorunları Masaya Yatırıldı
Esnaf Sorunları Masaya Yatırıldı
Çaykara Esnaf Kefalet Kooperatifi tarafından organize edilen esnafın sorunlarının görüşüldüğü toplantı Uzungöl´de yapıldı.
Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Törenler ile kutlandı.
Çaykaralı Kalyoncuoğlu, Çankaya´da Yeniden Muhtar Oldu
Çaykaralı Kalyoncuoğlu, Çankaya´da Yeniden Muhtar Oldu
Çaykaralı Süleyman Kalyoncuoğlu Ankara Çankaya ilçesi Yukarı Bahçelievler Mahallesinden 4´ncü kez muhtarlığa seçildi.
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız-2
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız-2
31 Mart 2019 Pazar günü yapıla yerel seçimlerde Ülkemizin değişik yerlerinde seçilen Çaykaralı Muhtar adaylarının 2´ncisini yayınlıyoruz.
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde Kaza
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde Kaza
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı.
Çaykara Stadyumu Işık Saçıyor
Çaykara Stadyumu Işık Saçıyor
Çaykara Belediyesi tarafından hazırlanan Proje kapsamında gerçekleştirilen Çaykara İlçe Stadyumu Yenileme çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.
Çözülemeyen Sorunları Çözmek için Muhtar Adayıyım
Çözülemeyen Sorunları Çözmek için Muhtar Adayıyım
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Osman Şentürk, Çaykara Yukarı Kumlu Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu açıkladı.
Çaykara Muhtar Adayları Seçime Hazır
Çaykara Muhtar Adayları Seçime Hazır
31 Mart 2019 Tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için heyecan devam ederken Çaykara İlçemizde Muhtar Adayları artık şekillenmeye başladı.
Muhtarlardan Muhteşem Birliktelik
Muhtarlardan Muhteşem Birliktelik
31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde Çaykara İlçemizde görev yapan 32 Mahalle Muhtarı bir araya gelerek hem Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdiler hem de Seçimlerde tekrar Aday Olmayacak olan Muhtarlarımıza teşekkür ettiler.
Çaykara´da Tamamlanan Otel Hizmete Hazır!
Çaykara´da Tamamlanan Otel Hizmete Hazır!
Çaykara Merkez Hurmalık Mevkii´nde 4500 metre inşaat alanı üzerinde inşa edilen 3 yıldızlı, 130 yatak kapasiteli otel inşaatı tamamlandı.
Çaykara´da Tüketici Hakem Kurulu Takdir Belgelerini Aldı
Çaykara´da Tüketici Hakem Kurulu Takdir Belgelerini Aldı
1995 Yılından bu yana yürürlükte olan Tüketici Bilgi Sistemi ile Yetki Alanlarının yeniden belirlenmesi sebebi ile İlçemizde Görev Yapan en son üyeler olan “Tüketici Hakem Kurulu” Üyelerine Takdir Belgeleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.
Çaykara Kendi Fidanlarını Dikti
Çaykara Kendi Fidanlarını Dikti
Çaykara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Organize edilen Proje kapsamında Çaykara hükümet Konağı Peysaj çalışması gerçekleştirildi.
Çaykara´da Kullanılmayan Boş Ev Yandı
Çaykara´da Kullanılmayan Boş Ev Yandı
Çaykara Eğridere Mahallesinde Kullanılmayan boş ev tamamen yandı.
Çaykara Belediye Başkanlığı için Hangi Adaya Oy vereceksiniz?
Çaykara Belediye Başkanlığı için Hangi Adaya Oy vereceksiniz?
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Çaykara´da Belediye Başkan adayı olan siyası parti ve Bağımsız aday için sitemiz anket düzenledi.
Manavoğlu Uzungöl´de Muhtar Adayı
Manavoğlu Uzungöl´de Muhtar Adayı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Hayri Manavoğlu da Muhtar Adaylığını açıkladı.
Sorularla Uzungöl
Sorularla Uzungöl
Uzungöl´ün Tarihsel Geçmişi İle İlgili Hazırladığımız Sorularla Uzungöl Yazımızın Birinci Bölümü İle Karşınızdayız.
Çaykara ve Bizim Kurtuluş Bayramlarımız!
Çaykara ve Bizim Kurtuluş Bayramlarımız!
Hemşehrimiz, Eczacı Necdet Durgun ´un kaleminden “BİZİM KURTULUŞ BAYRAMLARIMIZ” adlı makaleyi yayınlıyoruz.
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı "ÇAYKARA´DA DOĞA KATLİAMLARI VE DUYARSIZLIK"adlı makalesini siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Bundan 20 sene önce 1 Şubat 1999 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi sonrasında Tüm Ülkemizi göz yaşlarına boğarak aramızdan ayrılan Devlet Sanatçısı Barış Manço Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen bir Tören ile anıldı
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirildi.Seçime tek Aday olarak katılan Sami Turgut yeniden Başkanlığa seçildi.
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarih Boyunca Uzungöl Muhtarlarını Çaykara Gündem Okuyucuları İçin Hazırladık
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı için 32 mahalle muhtarı yaptıkları açıklamada, ‘Turizm yolu üzerinde taş ocağı istemiyoruz´ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara Ataköy, Çamlıbel ve Çambaşı mahallesinin alt kesiminde Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
İçişleri Bakanlığı tarafından Trafikte Yaya Güvenliğinin oluşması sebebi ile gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Çaykara İlçemizde Trafikte Yaya Güvenliği etkinliği gerçekleştirildi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi