Uzungöl Turizmde Altın Bileziğimizdir
Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Trabzon İlimizde çeşitli Kurum ve Kuruluşları Ziyaret ederek 2018 Yılı Turizm Sezonunun başlaması sebebi ile değerlendirme Ziyaretleri gerçekleştirdiler.
Tarih: 17.5.2018 13:26:19/ 1522okunma / 0yorum

Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Trabzon İlimizde çeşitli Kurum ve Kuruluşları Ziyaret ederek 2018 Yılı Turizm Sezonunun başlaması sebebi ile değerlendirme Ziyaretleri gerçekleştirdiler.

 Ziyarete Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit İnan,Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu,Uzungöl Turizmciler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz ile Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail İnan ile Mehmet Keleş katıldılar.

 İLK ZİYARET GÜMRÜKÇÜOĞLU´NA

 Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ilk olarak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´nu ziyaret ettiler.

 Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Uzungöl´de gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar değerlendirildi.

 GÜMRÜKÇÜOĞLU-UZUNGÖL TURİZMİN LOKOMOTİFİDİR

 Uzungöl´ün Trabzon ve Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu son zamanlarda Uzungöl´de gerçekleştirilen altyapı çalışmaları ile Uzungöl´ün sorunlarının kademeli olarak çözülmeye çalışıldığını Turizmde Cazibe merkezi olan Uzungöl´ün bundan önceki senelerde olduğu gibi 2018 yılında da Trabzon Ve Karadeniz Turizmine çok önemli katkılar sunacağını sözlerine ekledi

 Ziyaret esnasında Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu tarafından Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´na Uzungöl Fotoğrafı hediye edildi.

 BAŞKAN SOYLU-UZUNGÖL TURİZMİN CAZİBE MERKEZİ

 2018 Yılı Turizm sezonunun başlaması sebebi ile Trabzon´da çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını ifade eden Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu Trabzon İlimizde Turizmin Temel Yapı Taşları olan Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü,Esnaf ve Sanatkarlar İl Müdürlüğü ve Trabzon Ticaret ve Sanayi İl Müdürlüğünü ziyaret ederek durum değerlendirmesi yaptıklarını ifade etti./resimler/2018-5/17/1336007004494.jpgAyrıca Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´nu da ziyaret ettiklerini ifade eden Başkan Zeki Soylu gerçekleştirdikleri tüm ziyaretlerde Karadeniz Turizminin göz bebeği olan Uzungöl´de Misafirlerimize daha kaliteli hizmet verebilme ve de onların Uzungöl´den memnun kalmalarını sağlama konusunda fikir alış verişinde bulunduklarını sözlerine ekledi.

 Turizm sezonu öncesinde hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Başkan Zeki Soylu, “Uzungöl bölgenin çekim merkezi. Biz de Uzungöl´de hizmet veren turizmciler olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bazen yanlış anlamalarla farklı algı yaratılmaya çalışılıyor. Hizmet sektörü gibi çok zor bir sektörde hata payını en aza indirerek misafirlerimizi ağırlamaya çalışıyoruz. Bu konuda her kesimin desteğine büyük ihtiyacımız var. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası´na da turizme yönelik yaptığı çalışmalar ve katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

 Altyapısı,Turizm yatırımları ve Doğal güzelliği ile Uzungöl´ün Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Cazibe Merkezlerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu gerçekleştirilen yeni Turizm yatırımları ile Uzungöl´ün Modern bit Turizm Merkezi olma yolunda çok önemli adımlar attıklarını sözlerine ekledi

 KÜLTÜR VE TURİZM İL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

 Trabzon Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünü Ziyaret eden Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu ile Uzungöl ve Karadeniz Turizmi ile ilgili fikir alış verişinde bulundular./resimler/2018-5/17/1336390286363.jpgKaradeniz ve Uzungöl Turizminin de değerlendirildiği toplantıda Uzungöl´de Turizmi 12 aya yaymak için gerçekleştirilebilecek faaliyet ve etkinlikler de masaya yatırıldı.

 ESNAF SANATKARLAR ODASINA ZİYARET

 Daha sonra Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliğini ziyaret eden Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Metin Kara ile bir süre sohbet etti ve Turizmde dikkat edilmesi gereken konular ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

 TİCARET ODASINA ZİYARET

 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon ve bölgede turizmi çeşitlendirmek ve yıla yaymak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Uzungöl bu konuda merkez noktamız. Her yörenin turizmde bir altın bileziği vardır. Uzungöl de Trabzon´un turizmde altın bileziğidir” dedi.

 Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, yönetim kurulu üyeleri Hamit İnan, Murat Akyüz, Mehmet Keleş ve İsmail İnan, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası´nı ziyaret ederek Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ile görüştü.

 BAŞKAN HACISALİHOĞLU-UZUNGÖL TURİZMDE ALTIN BİLEZİĞİMİZ

 TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ise, oda olarak turizmi 12 aya yaymak ve çeşitlendirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Turizm uzun bir yolculuk. Biz henüz bu yolun başındayız. Bazı kesimler tarafından ‘turizmde istenilen noktaya gelindi´ gibi ifadeler kullanılsa da biz buna katılmıyoruz. Turizmde yapacak daha çok işimiz var. Tanıtımlarla ve çeşitli projelerle turizme katkı sunmaya çalışıyoruz. Uzungöl de bu konuda odak noktamız. Çünkü bölgenin en büyük çekim merkezi konumunda. Her yörenin turizmde bir altın bileziği vardır. Uzungöl de Trabzon´un, bölgenin altın bileziğidir. Turizmcilerin ve bizlerin bu bilinçle hareket etmemiz gerekir. Körfez ülkelerinin yanı sıra çok geniş bir coğrafyada bölgemizi tanıtmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu./resimler/2018-5/17/1337147474589.jpgTTSO Başkan Yardımcısı Tolga Avcı ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Özcan İlarslan´ın da yer aldığı ziyaretin sonunda Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, Başkan M. Suat Hacısalihoğlu´na Uzungöl fotoğrafı hediye etti.

Haber: Hilmi Kanık/ Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
PTT Genel Müdürlüğü tarafından Çaykara´da yaptırılacak olan 24 derslikli okul protokolü imzalandı.
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykarada dün akşam başlayıp sabah saatlerine kadar etkin devam eden rüzgâr birçok çatının uçmasına neden oldu.
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara Işıklı mahallesinde akşam saatlerinde ormanlık alanda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı.
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Etkinlikleri kapsamında 6 Okulumuzun hazırlamış olduğu Proje Bilim Fuarı Organizasyon Komitesi tarafından kabul edildi.
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesini ziyaret etti.
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Çaykara´da etkili olan kar yağışı nedeniyle mahalleler beyaza büründü. Uzungöl´de Kar kalınlığı 50 santimetreyi buldu.
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine atandı.
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformu Üyeleri tarafından ilimizde kısa bir süre önce göreve başlayan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu´na Hayırlı Olsun Ziyareti gerçekleştirildi.
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Çaykara Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk Uzungöl Muhtarlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Çaykara Demirkapı Mahallesi Muhtar Adayı Kadir Turan, “İlçemizin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan mahallemizin daha çok hizmet alması için gecemi gündüzüme katmaya hazırım" dedi.
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Taşkıran Mahallesi´nden Cemil Erdoğan muhtarlığa aday oldu.
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da yıkım çalışması yapılan bina çöktü. İş makinesi operatörü mucize kurtuldu.
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Derindere Mahallesinden Abdurrahman Topel muhtarlık yarışında ‘bende varım´ dedi.
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Salih Çiğdem 13 Aralık 2018 Perşembe Günü Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Uzungöl´ün genç Turizmcilerinden Mehmet Aygün Şekersu Mahalle Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de insanların birbirleri ile kaynaşma ve dayanışmalarını sağlamak amacı ile Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış Önderliğinde kaynaşma ve dayanışma etkinliği gerçekleştirildi.
Vali Ustaoğlu Çaykara´da
Vali Ustaoğlu Çaykara´da
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Çaykara ilçesini ziyaret etti.Yaklaşık 1 ay önce Trabzon Valiliği Görevine Atanan Valimiz İsmail Ustaoğlu İlçeler bazında ilk ziyaretlerini Dernekpazarı ve Çaykara İlçelerimize gerçekleştirdiler.
Vali İsmail Ustaoğlu, Çaykara´da Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi
Vali İsmail Ustaoğlu, Çaykara´da Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Çaykara ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
Trabzon´da Meydana gelen kazada Çaykara Taşkıran mahallesinden Gönül Ağırman hayatını kaybetti. Kardeşi ağır yaralandı.
Çaykara´da Sorunları Çözen Bir Belediye Başkanı İstiyoruz
Çaykara´da Sorunları Çözen Bir Belediye Başkanı İstiyoruz
Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de faaliyet gösteren STK başkanları bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti´nde basın açıklaması yaptılar.
Uzungöl Teleferik İhaleye Çıkacak
Uzungöl Teleferik İhaleye Çıkacak
Çaykara ilçesinde her yıl binlerce yerli-yabancı turistin ziyaret ettiği Uzungöl´de teleferik projesi ihaleye çıkıyor.
Uzungöl Gençlik Platformundan Örnek Organizasyon
Uzungöl Gençlik Platformundan Örnek Organizasyon
Karadeniz Turizminin göz bebeği ve en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl Gençleri Tarafından oluşturulan “Uzungöl Gençlik Platformu” tarafından Trabzon ilimizin çeşitli yerlerinden 150 Öğretmen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Uzungöl´de buluşturuldu.
Çaykara´da Öğretmenler Günü Kutlandı
Çaykara´da Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü Çaykara İlçemizde Gerçekleştirilen Çeşitli Törenler İle kutlandı
Bu gün 24 Kasım
Bu gün 24 Kasım
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Bu gün 24 Kasım İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Çaykara Muhtarlar Derneği Öğretmenler Gününü Kutladı
Çaykara Muhtarlar Derneği Öğretmenler Gününü Kutladı
Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kulaç 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yönetim kurulu adına bir mesaj yayınladı.
Kaymakamdan Esnaf Kefalete Ziyaret
Kaymakamdan Esnaf Kefalete Ziyaret
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem Çaykara Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifine İade-i Ziyarette bulundu.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
-1 °C
Cuma
-1 °C
Cumartesi
-1 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi