Uzungöl Turizmde Altın Bileziğimizdir
Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Trabzon İlimizde çeşitli Kurum ve Kuruluşları Ziyaret ederek 2018 Yılı Turizm Sezonunun başlaması sebebi ile değerlendirme Ziyaretleri gerçekleştirdiler.
Tarih: 17.5.2018 13:26:19/ 1406okunma / 0yorum

Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Trabzon İlimizde çeşitli Kurum ve Kuruluşları Ziyaret ederek 2018 Yılı Turizm Sezonunun başlaması sebebi ile değerlendirme Ziyaretleri gerçekleştirdiler.

 Ziyarete Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit İnan,Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu,Uzungöl Turizmciler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz ile Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail İnan ile Mehmet Keleş katıldılar.

 İLK ZİYARET GÜMRÜKÇÜOĞLU´NA

 Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ilk olarak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´nu ziyaret ettiler.

 Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Uzungöl´de gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar değerlendirildi.

 GÜMRÜKÇÜOĞLU-UZUNGÖL TURİZMİN LOKOMOTİFİDİR

 Uzungöl´ün Trabzon ve Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu son zamanlarda Uzungöl´de gerçekleştirilen altyapı çalışmaları ile Uzungöl´ün sorunlarının kademeli olarak çözülmeye çalışıldığını Turizmde Cazibe merkezi olan Uzungöl´ün bundan önceki senelerde olduğu gibi 2018 yılında da Trabzon Ve Karadeniz Turizmine çok önemli katkılar sunacağını sözlerine ekledi

 Ziyaret esnasında Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu tarafından Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´na Uzungöl Fotoğrafı hediye edildi.

 BAŞKAN SOYLU-UZUNGÖL TURİZMİN CAZİBE MERKEZİ

 2018 Yılı Turizm sezonunun başlaması sebebi ile Trabzon´da çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını ifade eden Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu Trabzon İlimizde Turizmin Temel Yapı Taşları olan Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü,Esnaf ve Sanatkarlar İl Müdürlüğü ve Trabzon Ticaret ve Sanayi İl Müdürlüğünü ziyaret ederek durum değerlendirmesi yaptıklarını ifade etti./resimler/2018-5/17/1336007004494.jpgAyrıca Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´nu da ziyaret ettiklerini ifade eden Başkan Zeki Soylu gerçekleştirdikleri tüm ziyaretlerde Karadeniz Turizminin göz bebeği olan Uzungöl´de Misafirlerimize daha kaliteli hizmet verebilme ve de onların Uzungöl´den memnun kalmalarını sağlama konusunda fikir alış verişinde bulunduklarını sözlerine ekledi.

 Turizm sezonu öncesinde hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Başkan Zeki Soylu, “Uzungöl bölgenin çekim merkezi. Biz de Uzungöl´de hizmet veren turizmciler olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bazen yanlış anlamalarla farklı algı yaratılmaya çalışılıyor. Hizmet sektörü gibi çok zor bir sektörde hata payını en aza indirerek misafirlerimizi ağırlamaya çalışıyoruz. Bu konuda her kesimin desteğine büyük ihtiyacımız var. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası´na da turizme yönelik yaptığı çalışmalar ve katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

 Altyapısı,Turizm yatırımları ve Doğal güzelliği ile Uzungöl´ün Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Cazibe Merkezlerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu gerçekleştirilen yeni Turizm yatırımları ile Uzungöl´ün Modern bit Turizm Merkezi olma yolunda çok önemli adımlar attıklarını sözlerine ekledi

 KÜLTÜR VE TURİZM İL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

 Trabzon Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünü Ziyaret eden Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu ile Uzungöl ve Karadeniz Turizmi ile ilgili fikir alış verişinde bulundular./resimler/2018-5/17/1336390286363.jpgKaradeniz ve Uzungöl Turizminin de değerlendirildiği toplantıda Uzungöl´de Turizmi 12 aya yaymak için gerçekleştirilebilecek faaliyet ve etkinlikler de masaya yatırıldı.

 ESNAF SANATKARLAR ODASINA ZİYARET

 Daha sonra Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliğini ziyaret eden Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Metin Kara ile bir süre sohbet etti ve Turizmde dikkat edilmesi gereken konular ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

 TİCARET ODASINA ZİYARET

 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon ve bölgede turizmi çeşitlendirmek ve yıla yaymak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Uzungöl bu konuda merkez noktamız. Her yörenin turizmde bir altın bileziği vardır. Uzungöl de Trabzon´un turizmde altın bileziğidir” dedi.

 Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, yönetim kurulu üyeleri Hamit İnan, Murat Akyüz, Mehmet Keleş ve İsmail İnan, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası´nı ziyaret ederek Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ile görüştü.

 BAŞKAN HACISALİHOĞLU-UZUNGÖL TURİZMDE ALTIN BİLEZİĞİMİZ

 TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ise, oda olarak turizmi 12 aya yaymak ve çeşitlendirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Turizm uzun bir yolculuk. Biz henüz bu yolun başındayız. Bazı kesimler tarafından ‘turizmde istenilen noktaya gelindi´ gibi ifadeler kullanılsa da biz buna katılmıyoruz. Turizmde yapacak daha çok işimiz var. Tanıtımlarla ve çeşitli projelerle turizme katkı sunmaya çalışıyoruz. Uzungöl de bu konuda odak noktamız. Çünkü bölgenin en büyük çekim merkezi konumunda. Her yörenin turizmde bir altın bileziği vardır. Uzungöl de Trabzon´un, bölgenin altın bileziğidir. Turizmcilerin ve bizlerin bu bilinçle hareket etmemiz gerekir. Körfez ülkelerinin yanı sıra çok geniş bir coğrafyada bölgemizi tanıtmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu./resimler/2018-5/17/1337147474589.jpgTTSO Başkan Yardımcısı Tolga Avcı ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Özcan İlarslan´ın da yer aldığı ziyaretin sonunda Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, Başkan M. Suat Hacısalihoğlu´na Uzungöl fotoğrafı hediye etti.

Haber: Hilmi Kanık/ Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Muhtarlar Gününde Ziyaretçi Yağmuru
Muhtarlar Gününde Ziyaretçi Yağmuru
19 Ekim Muhtarlar Günü Sebebi İle Çaykara Muhtarlar Derneği Ziyaretçi akınına Uğradı
Çaykara´da Muhtarlar Günü Kutlandı!
Çaykara´da Muhtarlar Günü Kutlandı!
2015 Yılından bu yana her sene 19 Ekim Tarihinde Kutlanmakta olan Muhtarlar Günü Dolayısı ile Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ve İlçemizde Bulunan Siyasi Parti Temsilcileri birer mesaj yayınlayarak Muhtarlarımızın bu anlamlı Günlerini Kutladılar.
Çaykara Adliyesi´nde Yeni Tayinler
Çaykara Adliyesi´nde Yeni Tayinler
2018 Yılı Hakimler ve Savcılar Atama Kararnamesi ile Çaykara İlçemize Yeni Atanan Hakim ve Savcılarımız belli oldu.
Eşyalar Saniye İkinci´nin mi?
Eşyalar Saniye İkinci´nin mi?
31 Temmuz 2018 Tarihinde İlçemiz Hanırmak Yaylasında Kaybolan Saniye İkinci İle İlgili Arama Kurtarma Çalışmaları devam ederken Eğrisu Yaylasında bulunan Hırka ve Mısır Torbasının Saniye İkinci´ye Ait olup olmadığı Araştırılıyor.
Esnaf Kefalette Yeni Başkan Dündar
Esnaf Kefalette Yeni Başkan Dündar
Geçtiğimiz Hafta geçirmiş olduğu Ani bir Kalp Krizi sonucunda Çaykara İlçemizi Gözyaşlarına boğarak Aramızdan Ayrılan Çaykara Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Sevinç´in yerine başkanlığa Mehmet Savaş Dündar seçildi.
Çaykara´ya, Hep Birlikte Hizmet Etmeye Çalışacağız!
Çaykara´ya, Hep Birlikte Hizmet Etmeye Çalışacağız!
Üç gün önce Çaykara´da yeni görevine başlayan Kaymakam Salih Çiğdem, “ Ülkemizin her yerinde yaşayan tüm Çaykaralı hemşerilerimizle birlik olup, bu güzel ilçeye hep birlikte hizmet etmeye çalışacağız,” dedi.
Kaymakam Salih Çiğdem Kurum Amirleri İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Kurum Amirleri İle Buluştu
8 Ekim 2018 Pazartesi Günü Çaykara İlçemizde Göreve Başlayan Kaymakamımız Salih Çiğdem 9 Ekim 2018 Salı Günü İlçemizde Bulunan Kurum Amirleri ile Tanışma ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi.
Çaykara Yeni Kaymakamına Kavuştu!
Çaykara Yeni Kaymakamına Kavuştu!
2018 Yılı İçişleri Bakanlığı Atama Kararnamesi ile Çaykara Kaymakamlığı Görevine Atanan Kaymakamı Salih Çiğdem yeni görevine başladı.
Uzungöl´de Alt Yapı Çalışmaları Başladı
Uzungöl´de Alt Yapı Çalışmaları Başladı
Ülkemiz ve Karadeniz Turizminin en önemli Merkezi Uzungöl´de Alt Yapı Çalışmaları başladı.Senelerdir Uzungöl´ün en önemli sorunlarından bir tanesi olan Altyapı çalışmalarında nihayet sona gelindi ve Alt Yapı Çalışmaları için İş Makineleri çalışmaya başladılar.
Yaylalarda Sonbahar Güzelliği Büyülüyor!
Yaylalarda Sonbahar Güzelliği Büyülüyor!
Çaykara yaylaları, sonbahar ile birlikte açan ´Vargit´ olarak adlandırılan çiçeklerle rengârenk oldu.
Saniye İkinci, 59 gündür bulunamadı!
Saniye İkinci, 59 gündür bulunamadı!
Çaykara Hanırmak Yaylasında 59 gün önce kaybolan Saniye İkinci tüm aramalara rağmen hala bulunamadı.
Çaykara Yolunda Beton Mikseri Devrildi!
Çaykara Yolunda Beton Mikseri Devrildi!
Çaykara´da kontrolden çıkan beton Mikseri devrildi.
Vadi Çaykara Projesi İhale Ediliyor!
Vadi Çaykara Projesi İhale Ediliyor!
Çaykara Belediyesi tarafından İlçemiz Işıklı Mahallesi Derelik Mevkii´nde yapılması amaçlanan Vadi Çaykara Rekreasyon alanı projesi ihaleye çıkıyor.
27 Yaşında Hayatını Kaybetti
27 Yaşında Hayatını Kaybetti
Çaykara Karaçam Mahallesinden 27 yaşındaki Barış Sıvaz yaylada, kaza sonucu kendini vurarak hayatını kaybetti.
Kaymakam Ayrancı´ya Hüzünlü Veda!
Kaymakam Ayrancı´ya Hüzünlü Veda!
Çaykara Kaymakamlığı görevinden, Erzincan Vali Yardımcılığı´na atanan İhsan Ayrancı, “sonu meçhul bir yolculuğa çıkan bir seyyah gibi, tedirgin adımlarla girdiğim bu şehrin sokaklarından, arkamda unutulmaz hatıralar, mutlu anlar bırakarak, ben ve ailem için sonu meçhul yeni bir yolculuğa çıkmak üzere ayrılıyorum,” dedi.
Uzay ve Savunma Sanayisi için Önemli Buluş
Uzay ve Savunma Sanayisi için Önemli Buluş
Çaykaralı başarılı işadamı Dr. Erdal Osmançelebioğlu yaptığı bilimsel çalışması ile uluslararası alanda dikkatleri üzerine çekiyor.
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 14 Yaralı
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 14 Yaralı
Çaykaraı-Of Karayolu´nda meydana gelen trafik kazasında 1 ağır 14 kişi yaralandı.
Elektrik Bağlamak için Çıktığı Direkte can verdi!
Elektrik Bağlamak için Çıktığı Direkte can verdi!
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde, 52 yaşındaki emekli İmam hatip Aydın Murutoğlu elektrik kablosunu bağlamak için çıktığı elektrik direğinde akıma kapılarak hayatını kaybetti.
Yaylada Yangın! Ahşap Ev Kül Oldu
Yaylada Yangın! Ahşap Ev Kül Oldu
Çaykara Evoşka Yaylası´nda çıkan yangında yeni yapılan ahşap bir ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.
Şekersu Deresine 4 Bin Alabalık Bırakıldı
Şekersu Deresine 4 Bin Alabalık Bırakıldı
Şekersu Deresine 4 Bin Hakiki Alabalık Yavrusu Bırakıldı.31 Ağustos 2018 Cuma Günü Trabzon Orman ve Su İşleri Teknik Personeli ile Birlikte Şekersu Yaylasında bulunan çeşitli derelere 4000 adet Hakiki Alabalık yavrusu bırakıldı.
Çaykara´da Kız Öğrenci Yurdu Belediye´ye Devredildi
Çaykara´da Kız Öğrenci Yurdu Belediye´ye Devredildi
Çaykara İlçemizde bulunan en önemli Yurtlardan bir tanesi olan Deva Kız Öğrenci Yurdu Çaykara Belediyesine Devredildi.
Çaykara´nın  Yeni Kaymakamı Salih Çiğdem Oldu
Çaykara´nın Yeni Kaymakamı Salih Çiğdem Oldu
Çaykara´nın yeni Kaymakamı Konya Emirgazı Kaymakamı Salih Çiğdem oldu
Kaymakam Ayrancı Çaykara´ya Veda Ediyor!
Kaymakam Ayrancı Çaykara´ya Veda Ediyor!
2018 yılı Mülki idare amiri atama kararnamesi ile görev süresi dolan Çaykara Kaymakamı İhsan ayrancı Erzincan Vali yardımcılığına atandı.
Çaykara´da Zafer Bayramı Coşkusu
Çaykara´da Zafer Bayramı Coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramının 96.Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Kıbrıs Girne´ye Çaykaralı Kaymakam!
Kıbrıs Girne´ye Çaykaralı Kaymakam!
Çaykaralı Sinan Güneş, Kıbrıs´ın en büyük ilçesi olan Girne´ye Kaymakam olarak atandı.
Çaykara Adı Nereden Geliyor?
Çaykara Adı Nereden Geliyor?
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA ADI NEREDEN GELİYOR?” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Uzungöl ve Medya Oyunları
Uzungöl ve Medya Oyunları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Medya Oyunları" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
16 °C
Çarşamba
16 °C
Perşembe
13 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi