Uzungöl Turizmde Altın Bileziğimizdir
Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Trabzon İlimizde çeşitli Kurum ve Kuruluşları Ziyaret ederek 2018 Yılı Turizm Sezonunun başlaması sebebi ile değerlendirme Ziyaretleri gerçekleştirdiler.
Tarih: 17.5.2018 13:26:19/ 1334okunma / 0yorum

Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Trabzon İlimizde çeşitli Kurum ve Kuruluşları Ziyaret ederek 2018 Yılı Turizm Sezonunun başlaması sebebi ile değerlendirme Ziyaretleri gerçekleştirdiler.

 Ziyarete Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit İnan,Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu,Uzungöl Turizmciler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz ile Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail İnan ile Mehmet Keleş katıldılar.

 İLK ZİYARET GÜMRÜKÇÜOĞLU´NA

 Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ilk olarak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´nu ziyaret ettiler.

 Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Uzungöl´de gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar değerlendirildi.

 GÜMRÜKÇÜOĞLU-UZUNGÖL TURİZMİN LOKOMOTİFİDİR

 Uzungöl´ün Trabzon ve Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu son zamanlarda Uzungöl´de gerçekleştirilen altyapı çalışmaları ile Uzungöl´ün sorunlarının kademeli olarak çözülmeye çalışıldığını Turizmde Cazibe merkezi olan Uzungöl´ün bundan önceki senelerde olduğu gibi 2018 yılında da Trabzon Ve Karadeniz Turizmine çok önemli katkılar sunacağını sözlerine ekledi

 Ziyaret esnasında Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu tarafından Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´na Uzungöl Fotoğrafı hediye edildi.

 BAŞKAN SOYLU-UZUNGÖL TURİZMİN CAZİBE MERKEZİ

 2018 Yılı Turizm sezonunun başlaması sebebi ile Trabzon´da çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını ifade eden Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu Trabzon İlimizde Turizmin Temel Yapı Taşları olan Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü,Esnaf ve Sanatkarlar İl Müdürlüğü ve Trabzon Ticaret ve Sanayi İl Müdürlüğünü ziyaret ederek durum değerlendirmesi yaptıklarını ifade etti./resimler/2018-5/17/1336007004494.jpgAyrıca Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´nu da ziyaret ettiklerini ifade eden Başkan Zeki Soylu gerçekleştirdikleri tüm ziyaretlerde Karadeniz Turizminin göz bebeği olan Uzungöl´de Misafirlerimize daha kaliteli hizmet verebilme ve de onların Uzungöl´den memnun kalmalarını sağlama konusunda fikir alış verişinde bulunduklarını sözlerine ekledi.

 Turizm sezonu öncesinde hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Başkan Zeki Soylu, “Uzungöl bölgenin çekim merkezi. Biz de Uzungöl´de hizmet veren turizmciler olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bazen yanlış anlamalarla farklı algı yaratılmaya çalışılıyor. Hizmet sektörü gibi çok zor bir sektörde hata payını en aza indirerek misafirlerimizi ağırlamaya çalışıyoruz. Bu konuda her kesimin desteğine büyük ihtiyacımız var. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası´na da turizme yönelik yaptığı çalışmalar ve katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

 Altyapısı,Turizm yatırımları ve Doğal güzelliği ile Uzungöl´ün Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Cazibe Merkezlerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu gerçekleştirilen yeni Turizm yatırımları ile Uzungöl´ün Modern bit Turizm Merkezi olma yolunda çok önemli adımlar attıklarını sözlerine ekledi

 KÜLTÜR VE TURİZM İL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

 Trabzon Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünü Ziyaret eden Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu ile Uzungöl ve Karadeniz Turizmi ile ilgili fikir alış verişinde bulundular./resimler/2018-5/17/1336390286363.jpgKaradeniz ve Uzungöl Turizminin de değerlendirildiği toplantıda Uzungöl´de Turizmi 12 aya yaymak için gerçekleştirilebilecek faaliyet ve etkinlikler de masaya yatırıldı.

 ESNAF SANATKARLAR ODASINA ZİYARET

 Daha sonra Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliğini ziyaret eden Uzungöl Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Metin Kara ile bir süre sohbet etti ve Turizmde dikkat edilmesi gereken konular ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

 TİCARET ODASINA ZİYARET

 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon ve bölgede turizmi çeşitlendirmek ve yıla yaymak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Uzungöl bu konuda merkez noktamız. Her yörenin turizmde bir altın bileziği vardır. Uzungöl de Trabzon´un turizmde altın bileziğidir” dedi.

 Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, yönetim kurulu üyeleri Hamit İnan, Murat Akyüz, Mehmet Keleş ve İsmail İnan, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası´nı ziyaret ederek Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ile görüştü.

 BAŞKAN HACISALİHOĞLU-UZUNGÖL TURİZMDE ALTIN BİLEZİĞİMİZ

 TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ise, oda olarak turizmi 12 aya yaymak ve çeşitlendirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Turizm uzun bir yolculuk. Biz henüz bu yolun başındayız. Bazı kesimler tarafından ‘turizmde istenilen noktaya gelindi´ gibi ifadeler kullanılsa da biz buna katılmıyoruz. Turizmde yapacak daha çok işimiz var. Tanıtımlarla ve çeşitli projelerle turizme katkı sunmaya çalışıyoruz. Uzungöl de bu konuda odak noktamız. Çünkü bölgenin en büyük çekim merkezi konumunda. Her yörenin turizmde bir altın bileziği vardır. Uzungöl de Trabzon´un, bölgenin altın bileziğidir. Turizmcilerin ve bizlerin bu bilinçle hareket etmemiz gerekir. Körfez ülkelerinin yanı sıra çok geniş bir coğrafyada bölgemizi tanıtmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu./resimler/2018-5/17/1337147474589.jpgTTSO Başkan Yardımcısı Tolga Avcı ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Özcan İlarslan´ın da yer aldığı ziyaretin sonunda Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, Başkan M. Suat Hacısalihoğlu´na Uzungöl fotoğrafı hediye etti.

Haber: Hilmi Kanık/ Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kıbrıs Girne´ye Çaykaralı Kaymakam!
Kıbrıs Girne´ye Çaykaralı Kaymakam!
Çaykaralı Sinan Güneş, Kıbrıs´ın en büyük ilçesi olan Girne´ye Kaymakam olarak atandı.
Çaykara Adı Nereden Geliyor?
Çaykara Adı Nereden Geliyor?
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA ADI NEREDEN GELİYOR?” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Uzungöl ve Medya Oyunları
Uzungöl ve Medya Oyunları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Medya Oyunları" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Uzungöl´ün ´İmar Planı´ İptal Edildi
Uzungöl´ün ´İmar Planı´ İptal Edildi
Uzungöl için 2014 yılında hazırlanan ve bazı vatandaşların itirazları nedeniyle yargıya taşınan ‘Koruma Amaçlı İmar Planı´ mahkeme tarafından iptal edildi.
25 Yaşında Hayatına Kıydı!
25 Yaşında Hayatına Kıydı!
Çaykara Karaçam Mahallesinde 25 yaşındaki Lokman Sivaz silahla yaşamına son verdi.
Personele Veda Yemeği
Personele Veda Yemeği
Çaykara Belediyesinden emekli olan personeller için mesai arkadaşları tarafından veda yemeği programı düzenledi.
Uzungöl Teleferik İçin İlk Adım!
Uzungöl Teleferik İçin İlk Adım!
Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de kış turizmini canlandırmak için teleferik yapımı ile ilgili çalışmalar Çaykara Belediyesi tarafından başlatıldı.
Öğrencilerden Fatma Anneye Vefa Örneği!
Öğrencilerden Fatma Anneye Vefa Örneği!
İlçemizde bir çok alanda hizmetler kazandıran hayırsever Yerekaban ailesinden vefat eden Fatma Yerekaban´ı Çaykaralı öğrenciler unutmadı.
Şahinkaya Mahalle Yolu Asfaltlandı
Şahinkaya Mahalle Yolu Asfaltlandı
Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından, Çaykara Şahinkaya Mahallesi´nde başlatılan asfaltlama çalışması tamamlandı
Çaykara´da Balıklar Sağlıklı Büyüyor
Çaykara´da Balıklar Sağlıklı Büyüyor
Trabzon Milli Parklar İl Müdürlüğü tarafından bundan 4 sene önce Solaklı Deresine Bırakılan Alabalıklar Uzman Personel tarafından kontrol edildi.
Çaykara Saniye İkinci´yi Arıyor!
Çaykara Saniye İkinci´yi Arıyor!
Çaykara İlçesine Bağlı Hanırmak Yaylasında İkamet eden ve 31.07.2018 akşam saatlerinden bu yana kendisinden haber alınamayan Saniye İkinci Çaykara İlçemizin her tarafında aranıyor
Kaymakam Ayrancı´dan Bulak Suya Ziyaret
Kaymakam Ayrancı´dan Bulak Suya Ziyaret
Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı İlçemizde kısa bir süre önce Üretime başlayan Bulak Su Üretim Fabrikasına Hayırlı Olsun Ziyareti gerçekleştirildi.
Çaykara´dan Bulak Su Soframıza Geliyor!
Çaykara´dan Bulak Su Soframıza Geliyor!
Çaykara Taşkıran Mahallesi´nde Kurulu bulunan su fabrikası kısa bir aradan sonra yeniden üretime başlıyor.
Derindere Mahallesinde 8 Ev Taş Tehdidi Altında!
Derindere Mahallesinde 8 Ev Taş Tehdidi Altında!
Çaykara Derindere Mahallesi Foliza Mevkii´nde bulunan 8 ev sürekli yuvarlanan taşların tehdidi altında.
Salimodi Mezrasına Domuz İstilası!
Salimodi Mezrasına Domuz İstilası!
Doğal güzelliği ile öne çıkan Çaykara Demirli Salimodi Mezrasındaki tüm çayırlar domuzlar tarafından tarlaya çevrildi.
Uzungöl Tabiat Macera Parkı tamamlandı
Uzungöl Tabiat Macera Parkı tamamlandı
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl´e Tabiat Macera Parkı kazandırdı.
Bu İsrafa Kim Dur Diyecek?
Bu İsrafa Kim Dur Diyecek?
Çaykara Hanırmak yaylasında onlarca sokak lambasının yaklaşık 2 aydır gece gündüz yanması vatandaşlar tarafından büyük tepkiyle karşılandı.
11 Yaşındaki Onat, Hafızlık Bölge Şampiyonu!
11 Yaşındaki Onat, Hafızlık Bölge Şampiyonu!
Uzungöl Merkez Kur´an Kursu Öğrencilerimizden 11 yaşındaki Hikmet Onat Hafızlık Yarışmasında Trabzon ve Bölge Birincisi olmayı başararak Ankara´da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Trabzon İlimizi ve de Karadeniz Bölgesini Temsil etme hakkı kazandı
Çaykara´da Milli Birlik ve Kardeşlik Köprüsü
Çaykara´da Milli Birlik ve Kardeşlik Köprüsü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Dolayısı ile Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Etkinlikler gerçekleştirildi.
Türk Hava Kurumu Çaykara´ya Teşekkür Ediyor
Türk Hava Kurumu Çaykara´ya Teşekkür Ediyor
Vatandaşlarımızın Gönüllü Bağışları ile Ülkemizde Havacılığın gelişebilmesi ve de gençlerimizin Havacılık Sevdası ile Yetişebilmesi sevdası ile yola çıkan Türk Hava Kurumu (THK) tarafından Çaykara İlçemizde Görev Yapan Muhtarlarımız ile Kaymakam ve Belediye Başkanına Plaket Takdimi gerçekleştirildi.
Çevre Katliamına Kim Dur Diyecek?
Çevre Katliamına Kim Dur Diyecek?
Trabzon´un en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl ile Turizmin yeni gözde yeri Demirkapı- Yedigöller bölgesine giden binlerce yerli ve yabancı turistlerin yol kenarlarına attıkları poşetleri yiyen inek telef oldu.
Uzungöl´de Su Mekanları ve Bir Balık Yolu Projesi
Uzungöl´de Su Mekanları ve Bir Balık Yolu Projesi
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr.Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı " UZUNGÖL TURİZMİNDE SU MEKANLARI VE BİR BALIK YOLU PROJESİ” adlı araştırma yazısını sizlerle paylaşıyoruz
Yedi Göller´de Arap Rüzgarı
Yedi Göller´de Arap Rüzgarı
Sultanmurat Yaylası ve Uzungöl ile birlikte Çaykara İlçemizin en önemli Turizm Bölgelerinden Yedi Göller Bölgesine Yerli ve Yabancı Turistler yoğun bir ilgi gösteriyor.
Yente Balı Değerine Değer Katıyor
Yente Balı Değerine Değer Katıyor
2018 Turizm Mevsiminin ilk günlerini yaşadığımız bu günlerde Çaykara İlçemizde çok farklı bir heyecan daha yaşanıyor.Çaykara Kaymakamlığı,İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Çaykara Ziraat Odası İş Birliği ile Yente Balı´nın Marka Değeri olarak üreticiye ulaşabilmesi için yoğun bir tempo içerisinde çalışmalara devam ediliyor.
Çaykara Mahalle Sandık Sonuçları
Çaykara Mahalle Sandık Sonuçları
24 Haziran Pazar Günü Tüm Ülkemizde olduğu gibi Çaykara İlçemizde de Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ve de 27. Dönem Milletvekili Seçimleri gerçekleştirildi.
Çaykara İmar Barışını Dinledi!
Çaykara İmar Barışını Dinledi!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve de vatandaşlarımız tarafından büyük bir heyecan ile beklenen İmar Barışı Yasası ile ilgili olarak Çaykara İlçemizde Halkı Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Hurdaya Dönen Araçtan Sağ Çıktı!
Hurdaya Dönen Araçtan Sağ Çıktı!
Çaykara Yeşilalan Mahallesinde meydana gelen trafik kazasında, kontrolden çıkan otomobil 200 metre uçuruma uçtu.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
23 °C
Pazar
23 °C
Pazartesi
22 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi