Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Tarih: 20.7.2018 23:17:55/ 2310okunma / 1yorum

51 Yaşındayım... 30 Senelik Öğretmenim.Ömrüm Uzungöl´de geçti. Ve de meslek yaşantımın bana öğrettiği bir gerçek ile yazıma başlamak istiyorum.

Şöyle der çok sevdiğim bir söz;

Dervişin fikri ne ise Zikri de odur”

Bunun anlamı şudur Sevgili Çaykara Gündem Dostları…Birileri olayları olduğu gibi değil de işine geldiği gibi insanlara aktarmaya çalışır. Bu şekilde tabiri caiz ise bel altından vurmaya çalışarak birilerini karalamaya ya da itham altında bırakmaya çalışır.

Ne diyebiliriz ki…Onlar yalan yanlış haber yazacaklar bizler ise bu haberlerin doğruluğunu Çaykara Gündem Dostlarımız ile paylaşmaya  devam edeceğiz.

Uzungöl…Karadeniz Turizminin en büyük Lokomotifi…Her Gün Onbinlerce yerli ve yabancı turistin konakladığı ve de Ülke Ekonomisine  her gün milyonlarca katma değerin kazandırıldığı Dünyanın en Gözde Turizm Merkezlerinden Uzungöl…

Herkes Uzungöl  Sayesinde ekmek Yiyor. Esnafından tutun da beyaz eşyacısına, fırıncısına, kasabına kadar. Hatta Beyni ne kadar basacak bilemiyorum ama bu  olumsuz haberi yapan Zehir Hafiye Gazeteci Kardeşimiz dahi  Uzungöl sayesinde ekmek yiyor.

Çünkü Gazeteci Dostumuz Uzungölü karalıyor. Bu  karalama birilerinin işine geliyor o yüzden de maaşını dolgun alıyordur Gazeteci Dostumuz

Uzungöl´de her gün onlarca güzel ve örnek davranış  ya da haber değeri taşıyan etkinlik yaşanıyor. Ancak hiç kimse bunları dile dahi getirmiyor. Örnek mi? Ey Zehir Hafiye Gazeteci Dostum. Uzungöl´de sokaklar insan kaynıyor. Bunu neden haber yapmıyorsun da gidiyorsun en küçük şeyi haber yapmaya çalışıyorsun.

Bunun sebebi şu…Toplumumuzun Eğitimsizliği Sevgili Çaykara Gündem Dostları..Eğitilmiş insanlar ve toplumlar olayların olumlu ve güzel taraflarını eğitimsiz insanlar ise olayların eleştirel ve de olumsuz taraflarını görmeye ya da gündeme taşımaya çalışır

Bizim Sevgili Zehir Hafiye Gazeteci Dostumuz için söylenebilecek iki cümle var. Ya Gazeteci Dostumuz Eğitimsiz bir insan olayların olumsuz taraflarını görüyor. Ya daUzungöl´ü karalayarak Birilerine şirin görünmeye çalışıyor.

Birkaç örnek ile anlatmaya çalışayım.

1-2015 Yılı  Şubat Ayının sonu.Uzungöl´de Kar Festivali yapılıyor. Gazetenin bir tanesinde sür manşet

"Kar Festivali Görmeye Gittik. Çöp Festivali Gördük”

Düşünün bir kere Şubat ayının sonunda Uzungöl´de Çöpün ne işi var?

Fotoğraf da koymuş  Zehir hafiye dostumuz…Ama fotoğraf Şubat fotoğrafı değil…Ağustosta çekilmiş fotoğraf. Yani Gazeteci Dostumuz insanların zekası ile alay ederek Uzungöl´ü karalamaya çalışıyor.

2-MOTORSİKLETÇİ UZUNGÖL´Ü BEĞENMEMİŞ-NE KADAR DA ÜZÜLDÜK

Yine Aynı Gazete…Yine 61 Saat Haber…Uzungöl´de Dünyaya rezil olduk diyor gazete. Şaşırıyorsunuz....Acaba bu defa ne olmuş diyorsunuz.

Neymiş Efendim. Bir Motorsikletçi  Uzungöl´e gelmişmiş de Çok bina olmasından dolayı Uzungöl´ü beğenmemiş miş de bu yüzden motorsikletçiye rezil olmuşmuşuz da…

Yok ya…O zaman şu anda sokaklardaki onbinlerce insan Turizmden anlamıyor da Motorsikletçi, kardeşimiz Turizmden anlıyor öyle mi?

Özür dileriz Sevgili Motorsikletçi Beyefendi.Kızacağını bilseydik yapmazdık o kadar binayı…

3-ÇOCUKLARIN KAVGASI HABER

Yine bir olumsuz haber…Yine 61 Saat.com…Neymiş Efendim.Uzungöl´de Arap Gençleri dövmüşler.

Olayın aslı şu…Arap Çocuklar ile Türk Çocuklar birbirleri ile hafif bir ağız dalaşı yapıyor.Ortada hiçbir şey yok.

Ya bu Gazeteci Dostumuza biri şunu anlatsa.Uzungöl´e her gün en az 100 000 kişi geliyor. Ve de bu kadar insanın bir arada yaşadığı yerde böyle küçük şeyler sorun olmaz.

Bu tür tartışmalar mahalle çocukları arasında günde yüz sefer yaşanıyor.

4-VE SON BOMBA-UZUNGÖL´DE YİNE OLAY

Neymiş…Uzungöl´den olaylar eksik olmuyormuş.Haber nerde. Elbette ki Uzungöl´ü karalama sitesi  61 Saat.com´da.

Neymiş haberin özeti…Sokak kavgası çıkmış. Ortalık karışmış…Bilmem ne…Bilmem ne…

Olayın  aslı şu. Trafik sorunundan dolayı Tesis sahibi ile bir başka Tesis sahibi arasında münakaşa yaşanıyor. Sonra da bu münakaşa tatlıya bağlanıyor.

Ama bizim haberciler Uzungöl´ü karalayacak ya…Hemen kına yakıyorlar. Al eline Uzungöl´ü karalamak için fırsat…

Yazdım, yazdım, yazdım….Tekrar yazıyorum…Uzungöl Tıklım Tıklım 61 Saat.com.BA-ŞA-RA-MA-YA-CAK-SI-NIZ…Ne kadar uğraşırsanız uğraşın.Siz uğraştıkça, siz karalamaya çalıştıkça Uzungöl´ün Ziyaretçi Sayısı iki katına çıkıyor…

Herkes İşine Baksın Lütfen…Gazeteci Gazeteciliğini yapsın…Turizmci de Turizmciliğini
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
han li
24.7.2018 11:43:08
ağzına sağlık ama bu tesis işini halletmek lazım
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Çaykaralı hemşehrimiz Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildi.
Ravza´yı Anlamak
Ravza´yı Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Ravza´yı Anlamak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Muhteşem Nikâh töreni
Muhteşem Nikâh töreni
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç Denetçisi Osman Abanoz´un kızı Hümeyra Abanoz ile Doktor Enver Turan Zorlu Grand otel de düzenlenen dillere destan nikâh töreni ile mutluluğa yelken açtılar.
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün´ün Trabzon şehrini hedef alan açıklamalarına Araştırmacı-Yazar İbrahim Tuncer tepki gösterdi.
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2016 Yılında Çaykara İlçemizde ilk dağıtımı gerçekleştirilen Hereford ve Aggus Irkı Büyükbaş Hayvanlar Yöremize tamamen uyum sağladı.
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kamu iç Denetçisi Osman Abanoz´un Mimar kızı Hümeyra Abanoz, hayatını Dr.Enver Turan ile birleştiriyor.
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Çaykara İlçemizde Yüksek yerlerdeki bazı Mahallelerimizde sezonun ilk karı bu sabah saatlerinden itibaren yağmaya başlarken İlçe Merkezinde ise yağmur devam ediyor.
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Zeynep Yildirim´ın yazdığı"BİR SONBAHAR RÜZGÂRI ESER DURUR BAŞIMDA"adlı şiirini değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Trabzon Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarının ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´ün en sevilen Turizmcilerinden Mustafa Karagöz´ün Oğlu Ertuğrul ile Yine Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Yusuf Uçan´ın Dünyalar Güzeli kızları Mine Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile hayatlarını birleştirdiler.
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´ün için Şair M.Nihat Malkoç´un yazdığı “MUHAMMET FATİH SAFİTÜRK´E AĞIT” şiirini Şehit edilişinin 2. sene-i devriyesinde paylaşıyoruz
AVM´de Yangın Paniği!
AVM´de Yangın Paniği!
Çaykaralı işadamlarının sahibi olduğu Kırklareli Lüleburgaz ilçesinde bulunan Bercadia AVM´de yangın çıktı.
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Uzungöl Filak Mahallesinden Mine Uçan ile Uzungöl Hocalı Mahallesinden Ertuğrul Karagöz 10 Kasım 2018 Cumartesi Akşamı Uzungöl´de gerçekleştirilecek olan düğün töreni, ile dünya evine giriyorlar.
Uzungöl mü Şerah mı_
Uzungöl mü Şerah mı_
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl mü Şerah mı?" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Ataköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Çaykara Dr. M. İlhan Durgun İlçe Hastanesi personelleri tarafından Uzungöl ve Çaykara Merkez´de stant kurarak farkındalık oluşturmaya çalıştılar.
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
Öğretmen Hilmi Kanık´ın 6 Kasım ve Çetin Bir Yazı İsimli Yaszısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl Elmalı Mahallesinden Fatih Mutlu ile Köseli, Mahallesinden Hacer Yazıcı 4 Kasım 2018 Pazar Günü Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Mahşeri kalabalığın katılımı ile gerçekleştirilen düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe “EVET” dediler.
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Trabzon Çaykara- Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinde Prof. Dr. Orhan Durgun öncülüğünde kültür faaliyetlerine devam ediyor.
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Cumhuriyetle yaşıt, Çaykaralı hemşerimiz eğitim duayeni Ahmet Nurettin Gürsoy Hoca´yı ziyaret etti.
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu Erken Başladı
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu Erken Başladı
Cumhuriyetimizin İlan Edilişinin 95. Yıl Dönümü sebebi ile Çaykara İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
3 °C
Cuma
7 °C
Cumartesi
7 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi