Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Tarih: 20.7.2018 23:17:55/ 2139okunma / 1yorum

51 Yaşındayım... 30 Senelik Öğretmenim.Ömrüm Uzungöl´de geçti. Ve de meslek yaşantımın bana öğrettiği bir gerçek ile yazıma başlamak istiyorum.

Şöyle der çok sevdiğim bir söz;

Dervişin fikri ne ise Zikri de odur”

Bunun anlamı şudur Sevgili Çaykara Gündem Dostları…Birileri olayları olduğu gibi değil de işine geldiği gibi insanlara aktarmaya çalışır. Bu şekilde tabiri caiz ise bel altından vurmaya çalışarak birilerini karalamaya ya da itham altında bırakmaya çalışır.

Ne diyebiliriz ki…Onlar yalan yanlış haber yazacaklar bizler ise bu haberlerin doğruluğunu Çaykara Gündem Dostlarımız ile paylaşmaya  devam edeceğiz.

Uzungöl…Karadeniz Turizminin en büyük Lokomotifi…Her Gün Onbinlerce yerli ve yabancı turistin konakladığı ve de Ülke Ekonomisine  her gün milyonlarca katma değerin kazandırıldığı Dünyanın en Gözde Turizm Merkezlerinden Uzungöl…

Herkes Uzungöl  Sayesinde ekmek Yiyor. Esnafından tutun da beyaz eşyacısına, fırıncısına, kasabına kadar. Hatta Beyni ne kadar basacak bilemiyorum ama bu  olumsuz haberi yapan Zehir Hafiye Gazeteci Kardeşimiz dahi  Uzungöl sayesinde ekmek yiyor.

Çünkü Gazeteci Dostumuz Uzungölü karalıyor. Bu  karalama birilerinin işine geliyor o yüzden de maaşını dolgun alıyordur Gazeteci Dostumuz

Uzungöl´de her gün onlarca güzel ve örnek davranış  ya da haber değeri taşıyan etkinlik yaşanıyor. Ancak hiç kimse bunları dile dahi getirmiyor. Örnek mi? Ey Zehir Hafiye Gazeteci Dostum. Uzungöl´de sokaklar insan kaynıyor. Bunu neden haber yapmıyorsun da gidiyorsun en küçük şeyi haber yapmaya çalışıyorsun.

Bunun sebebi şu…Toplumumuzun Eğitimsizliği Sevgili Çaykara Gündem Dostları..Eğitilmiş insanlar ve toplumlar olayların olumlu ve güzel taraflarını eğitimsiz insanlar ise olayların eleştirel ve de olumsuz taraflarını görmeye ya da gündeme taşımaya çalışır

Bizim Sevgili Zehir Hafiye Gazeteci Dostumuz için söylenebilecek iki cümle var. Ya Gazeteci Dostumuz Eğitimsiz bir insan olayların olumsuz taraflarını görüyor. Ya daUzungöl´ü karalayarak Birilerine şirin görünmeye çalışıyor.

Birkaç örnek ile anlatmaya çalışayım.

1-2015 Yılı  Şubat Ayının sonu.Uzungöl´de Kar Festivali yapılıyor. Gazetenin bir tanesinde sür manşet

"Kar Festivali Görmeye Gittik. Çöp Festivali Gördük”

Düşünün bir kere Şubat ayının sonunda Uzungöl´de Çöpün ne işi var?

Fotoğraf da koymuş  Zehir hafiye dostumuz…Ama fotoğraf Şubat fotoğrafı değil…Ağustosta çekilmiş fotoğraf. Yani Gazeteci Dostumuz insanların zekası ile alay ederek Uzungöl´ü karalamaya çalışıyor.

2-MOTORSİKLETÇİ UZUNGÖL´Ü BEĞENMEMİŞ-NE KADAR DA ÜZÜLDÜK

Yine Aynı Gazete…Yine 61 Saat Haber…Uzungöl´de Dünyaya rezil olduk diyor gazete. Şaşırıyorsunuz....Acaba bu defa ne olmuş diyorsunuz.

Neymiş Efendim. Bir Motorsikletçi  Uzungöl´e gelmişmiş de Çok bina olmasından dolayı Uzungöl´ü beğenmemiş miş de bu yüzden motorsikletçiye rezil olmuşmuşuz da…

Yok ya…O zaman şu anda sokaklardaki onbinlerce insan Turizmden anlamıyor da Motorsikletçi, kardeşimiz Turizmden anlıyor öyle mi?

Özür dileriz Sevgili Motorsikletçi Beyefendi.Kızacağını bilseydik yapmazdık o kadar binayı…

3-ÇOCUKLARIN KAVGASI HABER

Yine bir olumsuz haber…Yine 61 Saat.com…Neymiş Efendim.Uzungöl´de Arap Gençleri dövmüşler.

Olayın aslı şu…Arap Çocuklar ile Türk Çocuklar birbirleri ile hafif bir ağız dalaşı yapıyor.Ortada hiçbir şey yok.

Ya bu Gazeteci Dostumuza biri şunu anlatsa.Uzungöl´e her gün en az 100 000 kişi geliyor. Ve de bu kadar insanın bir arada yaşadığı yerde böyle küçük şeyler sorun olmaz.

Bu tür tartışmalar mahalle çocukları arasında günde yüz sefer yaşanıyor.

4-VE SON BOMBA-UZUNGÖL´DE YİNE OLAY

Neymiş…Uzungöl´den olaylar eksik olmuyormuş.Haber nerde. Elbette ki Uzungöl´ü karalama sitesi  61 Saat.com´da.

Neymiş haberin özeti…Sokak kavgası çıkmış. Ortalık karışmış…Bilmem ne…Bilmem ne…

Olayın  aslı şu. Trafik sorunundan dolayı Tesis sahibi ile bir başka Tesis sahibi arasında münakaşa yaşanıyor. Sonra da bu münakaşa tatlıya bağlanıyor.

Ama bizim haberciler Uzungöl´ü karalayacak ya…Hemen kına yakıyorlar. Al eline Uzungöl´ü karalamak için fırsat…

Yazdım, yazdım, yazdım….Tekrar yazıyorum…Uzungöl Tıklım Tıklım 61 Saat.com.BA-ŞA-RA-MA-YA-CAK-SI-NIZ…Ne kadar uğraşırsanız uğraşın.Siz uğraştıkça, siz karalamaya çalıştıkça Uzungöl´ün Ziyaretçi Sayısı iki katına çıkıyor…

Herkes İşine Baksın Lütfen…Gazeteci Gazeteciliğini yapsın…Turizmci de Turizmciliğini
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
han li
24.7.2018 11:43:08
ağzına sağlık ama bu tesis işini halletmek lazım
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye ile Zafer´den Mutluluk Türküsü.Uzungöl´ün Genç Turizm İşletmecilerinden Zafer Danış ile Ana Sınıfı Öğretmeni Sümeyye Erdoğan Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
3 Gün Önce İlçemiz Hanırmak Yaylasında kaybolan 73 yaşındaki Saniye İkinci İçin Arama Kurtarma Çalışmalarına bu gün de devam edildi.
Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Çaykara ve Trabzon Basın Dünyamızın önemli isimlerinden Kemal Çuman´ın Kızı Hülya Çuman Cicerali geçirdiği ani ani bir Rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
Çaykara Taşören Mahallesinden, Trabzon Yazarlar Derneği İstanbul Şube Başkanı yazar İbrahim Tuncer´in kızı Rumeysa Tuncer, Ali Torun ile dünya evine giriyor.
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Yaklaşık 4 senedir Çaykara İlçemizde Yürütülmekte Olan Çaykara´da Forodigo´nun Doğuşu Projesi Kapsamında Uzungöl´de Forodigo Kursu Stantının Açılış Töreni Uzungöl Şehit Mehmet Aygün Ortaokulu Bahçesinde gerçekleştirilen Tören ile açıldı.
Geçmiş Olsun Ali Kemal Sevinç
Geçmiş Olsun Ali Kemal Sevinç
Çaykara İlçemizin Sosyal ve Kültürel Alanlardaki en önemli ve de Sosyal İnsanlarından Ali Kemal Sevinç Geçirdiği Rahatsızlık sonucu Hastaneye kaldırıldı.
Kübra ile Emrullah Dünya Evine Giriyor
Kübra ile Emrullah Dünya Evine Giriyor
İlçemiz Yeşilalan Mahallesinden Kübra Sevinç ile Emrullah Şahin Dünya evine giriyor.
Esra İle Şeref´in Mutluluk Destanı
Esra İle Şeref´in Mutluluk Destanı
Uzungöl´ün Genç Esnaflarından Şeref Önal ile Esra Keleş 22 Temmuz 2018 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan mahşeri bir düğün ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Dünyanın En Tehlikeli Virajlarında Doğa Yürüyüşü
Dünyanın En Tehlikeli Virajlarında Doğa Yürüyüşü
22 Temmuz 2018 Pazar Günü Dünyanın En Tehlikeli Virajları olarak kabul edilen Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştiriliyor.
Şeref İle Esra´nın Mutluluk Yolculuğu
Şeref İle Esra´nın Mutluluk Yolculuğu
Uzungöl´ün En Sevilen Genç Esnaflarından Şeref Önal ile Esra Keleş 22 Temmuz 2018 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Düğün Töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET Diyecekler.
Uzungöl ve Ülke Turizmi
Uzungöl ve Ülke Turizmi
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl Ve Ülke Turizmi İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Çaykara´da Genç Çifçi Hibe Projesi
Çaykara´da Genç Çifçi Hibe Projesi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından gerçekleştirilen Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından İlçemizdeki 7 Çiftçiye 35 adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
ÇAYKARA´da Milli Birlik ve Kardeşlik Günü Etkinlikleri
ÇAYKARA´da Milli Birlik ve Kardeşlik Günü Etkinlikleri
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Çaykara´da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Teşekkür Mesajı
Teşekkür Mesajı
Bir süre önce vefat eden Çaykara´nın eski esnaflarından Hacı Mehmet Şahin ailesinin yayınladığı teşekkür mesajı aşağıdadır.
Kırıkhan´dan Ata Toprağına Selam Olsun
Kırıkhan´dan Ata Toprağına Selam Olsun
Hemşerilerimizin yaşadığı Hatay Kırıkhan 408 evler mahallesi muhtarı konuştu,” Çaykaralılar bizleri unutmasın. 2´nci Çaykara´dan onlara selam ve sevgilerimizi iletiyoruz,” dedi.
Güle güle ´KOCA ÇINAR´
Güle güle ´KOCA ÇINAR´
Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın Kaleme Aldığı" GÜLE GÜLE KOCA ÇINAR" adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Demirkapı Bayburt Yolu Tamamlanıyor
Demirkapı Bayburt Yolu Tamamlanıyor
Çaykara İlçemize en uzak Mahalle olan Demirkapı Mahallesi ile Bayburt arasındaki yolda iyileştirme,genişletme,betonlama ve asfaltlama çalışmaları büyük bir hız ile devam ediyor.
Kocaman Tavukçuluk Uzungöl´ün Hizmetinde
Kocaman Tavukçuluk Uzungöl´ün Hizmetinde
Senelerdir Uzungöl´de Turizm İşi ile uğraşan Asım Kocaman Şekersu Yaylasında Tavuk Üretim Çiftliği açarak Uzungöl Turizmine farklı bir yüz kazandırmayı başardı.
Gümüşhane´deki Kaza Çayıroba´yı Yaktı
Gümüşhane´deki Kaza Çayıroba´yı Yaktı
Gümüşhane İlimizde meydana gelen Feci Trafik Kazasının acısı İlçemiz Çayıroba Mahallesine düştü.Çayıroba Mahallesinin Genç Damatlarından Samet Çimen Gümüşhane´de meydana gelen Feci Trafik kazasında hayatını kaybetti.
Duygular, Vicdanlar, Ruhlar Tükendi!
Duygular, Vicdanlar, Ruhlar Tükendi!
Çaykaralı hemşerimiz Zeynep Yıldırım´ın kaleme aldığı “DUYGULAR, VİCDANLAR, RUHLAR TÜKENDİ” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz..
Çaykara´da Alkış Alan Davranış
Çaykara´da Alkış Alan Davranış
Devlet Memurları Topluma Hizmet etmek için vardır.Hangi Kamu Kurum ya da Kuruluşuna gidersek gidelim o Kurumda çalışan Devlet Memurları tabi ki işlerimizi hızlandırmak için ellerinden gelen gayreti göstermeye çalışırlar.
Öğretmenevi Müdürleri Uzungöl´de Buluştu
Öğretmenevi Müdürleri Uzungöl´de Buluştu
Öğretmenevi Müdürlerinden Karadeniz Turizminin Merkezi Uzungöl´e ziyaret.Trabzon İlimizde Hizmet İçi Eğitim Çalışmalarına devam eden 81 İlimizin İl Öğretmenevi Müdürleri ve Şube Müdürleri 26 Haziran 2018 Salı Günü Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´ü ziyaret ettiler.
Hilal ve Ali Turan Dünya Evine Giriyor
Hilal ve Ali Turan Dünya Evine Giriyor
İlçemiz Yeşilalan Mahallesinden Ali Turan Ocak ile Hilal Yıldırım Dünya evine giriyor.
Sinop´tan Ataköy´e Gelin Geldi
Sinop´tan Ataköy´e Gelin Geldi
Ataköy Mahallemizden Barış Aydın ile Aslen Sinop´lu olan ve de İstanbul´da ikamet eden Gamze Zaim Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Bir Tarafta Çiçek,Bir Tarafta Kar
Bir Tarafta Çiçek,Bir Tarafta Kar
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Bir Tarafta Kar Bir Tarafta Çiçek İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Filaklılar Buluşması Göz Kamaştırdı
Filaklılar Buluşması Göz Kamaştırdı
Uzungöl Filak Mahallesi Halkı tarafından her sene Geleneksel olarak gerçekleştirilen Filak Mahallesi Halkı buluşması bu sene de renkli görüntüler ve de yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
Uzungöl Bayramlaştı
Uzungöl Bayramlaştı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Ramazan Bayramının ilk gününden itibaren muhteşem bir yoğunluk yaşanıyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
22 °C
Çarşamba
21 °C
Perşembe
22 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi