Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Tarih: 20.7.2018 23:17:55/ 2378okunma / 1yorum

51 Yaşındayım... 30 Senelik Öğretmenim.Ömrüm Uzungöl´de geçti. Ve de meslek yaşantımın bana öğrettiği bir gerçek ile yazıma başlamak istiyorum.

Şöyle der çok sevdiğim bir söz;

Dervişin fikri ne ise Zikri de odur”

Bunun anlamı şudur Sevgili Çaykara Gündem Dostları…Birileri olayları olduğu gibi değil de işine geldiği gibi insanlara aktarmaya çalışır. Bu şekilde tabiri caiz ise bel altından vurmaya çalışarak birilerini karalamaya ya da itham altında bırakmaya çalışır.

Ne diyebiliriz ki…Onlar yalan yanlış haber yazacaklar bizler ise bu haberlerin doğruluğunu Çaykara Gündem Dostlarımız ile paylaşmaya  devam edeceğiz.

Uzungöl…Karadeniz Turizminin en büyük Lokomotifi…Her Gün Onbinlerce yerli ve yabancı turistin konakladığı ve de Ülke Ekonomisine  her gün milyonlarca katma değerin kazandırıldığı Dünyanın en Gözde Turizm Merkezlerinden Uzungöl…

Herkes Uzungöl  Sayesinde ekmek Yiyor. Esnafından tutun da beyaz eşyacısına, fırıncısına, kasabına kadar. Hatta Beyni ne kadar basacak bilemiyorum ama bu  olumsuz haberi yapan Zehir Hafiye Gazeteci Kardeşimiz dahi  Uzungöl sayesinde ekmek yiyor.

Çünkü Gazeteci Dostumuz Uzungölü karalıyor. Bu  karalama birilerinin işine geliyor o yüzden de maaşını dolgun alıyordur Gazeteci Dostumuz

Uzungöl´de her gün onlarca güzel ve örnek davranış  ya da haber değeri taşıyan etkinlik yaşanıyor. Ancak hiç kimse bunları dile dahi getirmiyor. Örnek mi? Ey Zehir Hafiye Gazeteci Dostum. Uzungöl´de sokaklar insan kaynıyor. Bunu neden haber yapmıyorsun da gidiyorsun en küçük şeyi haber yapmaya çalışıyorsun.

Bunun sebebi şu…Toplumumuzun Eğitimsizliği Sevgili Çaykara Gündem Dostları..Eğitilmiş insanlar ve toplumlar olayların olumlu ve güzel taraflarını eğitimsiz insanlar ise olayların eleştirel ve de olumsuz taraflarını görmeye ya da gündeme taşımaya çalışır

Bizim Sevgili Zehir Hafiye Gazeteci Dostumuz için söylenebilecek iki cümle var. Ya Gazeteci Dostumuz Eğitimsiz bir insan olayların olumsuz taraflarını görüyor. Ya daUzungöl´ü karalayarak Birilerine şirin görünmeye çalışıyor.

Birkaç örnek ile anlatmaya çalışayım.

1-2015 Yılı  Şubat Ayının sonu.Uzungöl´de Kar Festivali yapılıyor. Gazetenin bir tanesinde sür manşet

"Kar Festivali Görmeye Gittik. Çöp Festivali Gördük”

Düşünün bir kere Şubat ayının sonunda Uzungöl´de Çöpün ne işi var?

Fotoğraf da koymuş  Zehir hafiye dostumuz…Ama fotoğraf Şubat fotoğrafı değil…Ağustosta çekilmiş fotoğraf. Yani Gazeteci Dostumuz insanların zekası ile alay ederek Uzungöl´ü karalamaya çalışıyor.

2-MOTORSİKLETÇİ UZUNGÖL´Ü BEĞENMEMİŞ-NE KADAR DA ÜZÜLDÜK

Yine Aynı Gazete…Yine 61 Saat Haber…Uzungöl´de Dünyaya rezil olduk diyor gazete. Şaşırıyorsunuz....Acaba bu defa ne olmuş diyorsunuz.

Neymiş Efendim. Bir Motorsikletçi  Uzungöl´e gelmişmiş de Çok bina olmasından dolayı Uzungöl´ü beğenmemiş miş de bu yüzden motorsikletçiye rezil olmuşmuşuz da…

Yok ya…O zaman şu anda sokaklardaki onbinlerce insan Turizmden anlamıyor da Motorsikletçi, kardeşimiz Turizmden anlıyor öyle mi?

Özür dileriz Sevgili Motorsikletçi Beyefendi.Kızacağını bilseydik yapmazdık o kadar binayı…

3-ÇOCUKLARIN KAVGASI HABER

Yine bir olumsuz haber…Yine 61 Saat.com…Neymiş Efendim.Uzungöl´de Arap Gençleri dövmüşler.

Olayın aslı şu…Arap Çocuklar ile Türk Çocuklar birbirleri ile hafif bir ağız dalaşı yapıyor.Ortada hiçbir şey yok.

Ya bu Gazeteci Dostumuza biri şunu anlatsa.Uzungöl´e her gün en az 100 000 kişi geliyor. Ve de bu kadar insanın bir arada yaşadığı yerde böyle küçük şeyler sorun olmaz.

Bu tür tartışmalar mahalle çocukları arasında günde yüz sefer yaşanıyor.

4-VE SON BOMBA-UZUNGÖL´DE YİNE OLAY

Neymiş…Uzungöl´den olaylar eksik olmuyormuş.Haber nerde. Elbette ki Uzungöl´ü karalama sitesi  61 Saat.com´da.

Neymiş haberin özeti…Sokak kavgası çıkmış. Ortalık karışmış…Bilmem ne…Bilmem ne…

Olayın  aslı şu. Trafik sorunundan dolayı Tesis sahibi ile bir başka Tesis sahibi arasında münakaşa yaşanıyor. Sonra da bu münakaşa tatlıya bağlanıyor.

Ama bizim haberciler Uzungöl´ü karalayacak ya…Hemen kına yakıyorlar. Al eline Uzungöl´ü karalamak için fırsat…

Yazdım, yazdım, yazdım….Tekrar yazıyorum…Uzungöl Tıklım Tıklım 61 Saat.com.BA-ŞA-RA-MA-YA-CAK-SI-NIZ…Ne kadar uğraşırsanız uğraşın.Siz uğraştıkça, siz karalamaya çalıştıkça Uzungöl´ün Ziyaretçi Sayısı iki katına çıkıyor…

Herkes İşine Baksın Lütfen…Gazeteci Gazeteciliğini yapsın…Turizmci de Turizmciliğini
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
han li
24.7.2018 11:43:08
ağzına sağlık ama bu tesis işini halletmek lazım
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çaykaralı hemşerilerimizin sahibi olduğu ülkemizin en büyük Köknar Kâğıt Karton Sanayi Fabrikasını ziyaret etti.
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman mühendisleri Odası Doğu Karadeniz Şubesi, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday olacak oda üyesi meslektaşları onuruna yemek düzenledi.
EBS Uzungöl´de Buluştu
EBS Uzungöl´de Buluştu
Kısa Adı EBS olan Eğitimciler Birliği Sendikası Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Çalıştayı Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´de gerçekleştirildi.
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
.Çaykara İlçemizin İlçe Merkezine en uzak olan Mahallelerinden Şekersu Mahallesinde İsmail(Nuri) Kayaoğlu Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
İstanbul Gazıosmanpaşa-Fevzi Çakmak Mahallesinde Muhtar olan Çaykaralı hemşehrimiz Nihat Fındıkoğlu yeniden aday olduğunu açıkladı.
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Türkiye´de kendi alanında 10 hastaneden biri olarak Çaykara´nın bir mahallesinde hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi” yaptığı çalışmalarla bölgemizin gururu oldu.
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul´daki ana davasından dosyası ayrılan tutuksuz sanığı olan dönemin 3. Kolordu Komutanı hemşehrimiz Erdal Öztürk, üzerine atılı suçları işlemediği gerekçesiyle beraat etti
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Çaykaralı Prof.Dr. Vehbi Yavuz´un kaleme aldığı “Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış´ın Polis Memuru olan Oğlu Fatih ile Uzungöl Esnaflarından Dursun Genel´in Üniversite Mezunu Dünyalar güzeli kızları Sümeyye Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan bir tören ile nişanlandılar
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Prof.Dr. İrfan Yazıcıoğlu Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığına atandı.
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mehmet Keleş Sosyal paylaşım sitesinde gerçekleştirdiği bir açıklama ile Uzungöl Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman, yaptığı basın açıklamasında Çaykara-Taşkıran Mahallesi´nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 26 Aralıkta Bilecik Valiliğine atanan Çaykaralı Bilal Şentürk göreve başladı.
Övünmek Hakkımız..
Övünmek Hakkımız..
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ÖVÜNMEK HAKKIMIZ " adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “NE ÇOK ŞEYİ ÖĞRETTİ GEÇEN YILLAR” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
2018 Ve Uzungöl
2018 Ve Uzungöl
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Kaleme Aldığı 2018 ve Uzungöl Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl Teleferiğe kavuşuyor.Senelerdir Uzungöl Sevdalılarının büyük bir özlem ile bekledikleri Teleferik Projesi artık gerçeğe dönüşüyor.
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Bölgemizin Yetiştirdiği en önemli değerlerden ve de Bilim İnsanlarımızdan Nurhayat Zaim bu günlerde farklı bir heyecan ve koşuşturmanın içinde.
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi