İlginizi ÇekebilirAnahtar Kelimeler: Uzungöl Karlandı
  • Salı 15 ° / 10 ° Sağanak
  • Çarşamba 15 ° / 10 ° Bulutlu
  • Perşembe 14 ° / 8 ° Bulutlu

Uzungöl Karlandı

Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl'e 2020-2021 Turizm sezonunun ilk karı 20 Aralık2020 Pazar sabahı yağdı

Her mevsimi bir başka güzel olan Turizm Cenneti Uzungöl'ün kar yağıiı ilr birlikte tabiri caiz ise bembeyaz örtüsüne bürünmesi ortaya muhteşem kartpostallık görüntülerin ortaya çkmasına sebep oldu. 

Karadeniz Bölgesinin Turizmdeki Cazibe Merkezi Uzungöl´e yılın ilk karı 20 Aralık 2020 Pazar Günü sabah saatlerinde yağdı.

YAYLALAR KARA TESLİM
Çaykara İlçemizde 3 gündür etkili olan soğuk ve yağışlı hava kara dönüşmeye başladı.Çaykara İlçemizde bulunan bütün yaylalar kar altında kalırken yaylalarda bulunan son yaylacılar da yayladan Mahallelere indiler. Bu şekilde yaylalarımız ıssız bir şekilde kara teslim olmuş oldular.

ÇAYKARA´DA KARIN İNDİĞİ MAHALLELERİMİZ
Çaykara İlçemizde Karaçam, Köknar, Demirkapı, Arpaözü, Şekersu, Yaylaönü,Çayıroba,Uzuntarla ve Uzungöl gibi mahallelerimiz sezonun ilk kar yağışı ile tanıştı.

İNAN-TÜM GÖNÜL DOSTLARIMIZI BU MUHTEŞEM MANZARAYI YAŞAMAYA DAVET EDİYORUZ
Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl'ün her mevsiminin bir başka güzel olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Uzungöl'lü Genç  Turizmci mehmet inan yaz mevsiminde olduğu gibi kış mevsiminde de insanların Uzungöl'de doğa ile baş başa huzur içinde zaman geçirebileceklerini sözlerine ekledi.

Kış mevsiminde de Uzungöl'ün tıpkı yaz mevsimi gibi ilgi odağı ve cazibe Merkezi olduğunu ifade eden Turizmci Mehmet İnan Doğa ile başbaşa zaman geçirmek isteyen tüm Doğa Dostlarını Uzungöl'e beklediklerini sözlerine ekledi.

UZUNGÖL´DE HER MEVSİM BİR BAŞKA GÜZEL
Her Mevsim bir başka güzel olan Uzungöl kışın bembeyaz görüntüsü ile insanları adeta büyülemeye devam ediyor.Bizler İnsanlarımızın Uzungöl´de Kış mevsimini yeteri kadar tanımadıklarını ya da bilmediklerini düşündük ve de sizlere güzel bir Uzungöl Kış yazısı yazmaya karar verdik.

YAZI KADAR KIŞI DA GÜZEL
Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; Uzungöl´ün yaz mevsimi ne kadar güzel ise kış mevsimi de bir o kadar güzel ve de ilgi çekici.Yaz mevsiminde sizleri yemyeşil bir doğa bekliyor Uzungöl´de.Kışın ise bembeyaz ve seyrine doyum olmayan muhteşem bir kar manzarası.

UZUNGÖL´DE NELER YAPILABİLİR?
Hadi gelin Uzungöl´de bir kış gününü birlikte geçirelim ve de neleri yapabileceğimizi birlikte tasarlamaya çalışalım. Dışarıda lapa lapa kar yağarken sizler sıcak odanızda muhteşem bir güne uyanıyorsunuz. Yöresel kahvaltı  ile güne mükemmel bir başlangıç yapıyorsunuz.
Yöre tabiri ile kalın giyinerek ya da soğuktan etkilenmeyecek şekilde giyinerek kendinizi dışarıya atıyorsunuz.Dışarıda muhteşem bir doğa sizleri bekliyordur. Hava önce karlıdır.Yarım saat sonra güneş bulutların arasından size hafifçe gülümser.Sizler isteğinize göre ister yürüyüş parkurunda ister ormanın içlerine doğru yürüyüşe çıkarsınız.

Gün içerisinde hava birkaç kere değişir.Kar yağar,güneş açar tekrar kar yağışı başlar.Ve sizler bu muhteşem güzellikler eşliğinde gezmeye,dinlenmeye devam edersiniz.Biraz da macera merakı varsa sizde Ormanın iç bölümlerine doğru gün boyu yürüyüşünüzü devam ettirirsiniz.  Eğer sabahın erken saatlerinde kalkayım derseniz o zaman Ormanın iç bölümlerine doğru Ormanda yaşayan hayvanlar ile karşılaşabilir ve onlarını yaşantılarını gözlemleyebilirsiniz. Yavaş yavaş gün akşama dönmüştür.Sizler de yaşadığınız bu muhteşem doğa harikası günün ardından konaklayacağınız yere geri dönersiniz. Burada  akşam yemeğinizi afiyet ile yedikten sonra sıcak şöminenin başında saatlerce çayınızı yudumlama ve sıcacık bir sohbet için muhteşem bir ortam karşınıza çıkmış olur.
Uzungöl´e yapılması planlanan teleferik projesi de tamamlandı mı o zaman bambaşka bir Uzungöl karşımızda olacak.Uzungöl´ün yaylalarını gezme ve oralarda kayak yapma imkanına sahip olacak Uzungöl Dostları. Belki birileri benim bu yazım ile Uzungöl reklamı yapmaya çalıştığımı düşünecekler. Dostlarımız ne düşünür bunu bilemem.Ancak şunu açık yüreklilikle itiraf etmek isterim.Turizm ile hiçbir alakam yok.Kendi halimde bir Devlet Memuruyum.Ben bu yazımda sadece Uzungöl´ü seven gönül dostlarımız ile Uzungöl´ün bu muhteşem güzelliğini paylaşmak istedim.