İlginizi ÇekebilirUzungöl Platformu Vatandaşları Bilgilendirdi.

Uzungöl Platformu tarafından vatandaşları bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

8 Ekim 2021 Cuma Günü Uzungöl Sezgin Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk, Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Akyüz, Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş, Uzungöl BİRLİK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İdris Akyüz, 1999-2014 Dönemi Uzungöl Muhtarı Mustafa Tahan ve vatandaşlar katıldılar.

Toplantıda Uzungöl Platformu adına söz alan Abdullah Özen Uzungöl İmar Planı ile ilgili olarak gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Uzungöl Platformu olarak Yaklaşık 1.5 senedir İmar Planı ile alakalı yoğun bir çalışma temposu içinde bulunduklarını ifade eden Abdullah Özen vatandaşlara süreç ile alakalı bilgiler verdi.Platform olarak ilk olarak Uzungöl’ün tüm mahallelerini dolaştıklarını,vatandaşların İmar Planı ile ilgili talep ve düşüncelerini aldıklarını ifade eden Abdullah Özen Platform olarak daha sonra bu talepleri Ankara’ya taşıdıklarını çok çetin çalışmalar yaptıklarını defalarca Ankara’ya gitmek zorunda kaldıklarını en son olarak Uzungöl Halkının taleplerinin yaklaşık %80’ini kabul ettirerek İmar Planına işletmeyi başardıklarını ifade ettiler.

Daha sonra söz alan Uzungöl Birlik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İdris Akyüz ise Uzungöl Platformu olarak gerçekleştirmiş oldukları çalışmaları maddeler halinde İmar Planı üzerinde harita üzerinde vatandaşlara gösterdi. Her vatandaşın sorularına da cevap veren Başkan Akyüz bireysel menfaat için değil imkanlar ölçüsünde toplum yararına çalışarak tüm eksiklikleri gidermeye çalıştıklarını Platform olarak en mükemmel İmar Planının uygulanabilmesi için emek verdiklerini sözlerine ekledi.

Toplantıda söz alan Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk Afet Alanlarını ıslahı konusunda mevcut projelerin devam ettiğini yeni projeler de hazırlayarak Uzungöl’ün tüm Afet Alanlarını Islah etmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi. Özellikle Goşon Deresi konusunda yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını ifade eden Muhtar Öztürk Goşon Deresinin Uzungöl için çok büyük bir tehdit unsuru olduğunu ve burası için hazırladıkları projeyi en yakın zamanda tamamlamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Toplantıda söz alan Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş ise Uzungöl üzerinden yürütülmekte olan olumsuz politikalar üzerinde görüşlerini ifade etti. Uzungöl dışında Uzungöl ile alakalı aslı astarı bulunmayan olumsuz propagandalar yapıldığını ifade eden Başkan Mehmet Keleş Uzungöl Halkı olarak tek yumruk halinde hareket ederek bu olumsuz algı operasyonunu değiştireceklerini ifade etti. Trabzon Hilton Otel’de 6 Ekim 2021 Çarşamba günü gerçekleştirilen Trabzon Turizm Konseyi 1. Genel Kurulunda Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli merkezlerinden Uzungöl’den hiç kimsenin bulunmamasını çok büyük bir eksiklik olarak gördüklerini ifade eden Başkan Mehmet Keleş, Uzungöl’ün Bölge ve Ülke Turizminin lokomotifi ve can damarı olduğunu bu tür organizasyon ve programlarda en ön saflarda yer alması gerektiğini sözlerine ekledi.

Toplantıda daha sonra 2021 yılı Uzungöl Turizmi genel anlamda değerlendirildi. Turizmciler ve vatandaşlar tarafından 2021 Turizm Sezonu ile ilgili fikirler dile getirildi. Pandemi senesi olmasına rağmen Genel anlamda 2021 yılının başarılı bir turizm yılı olduğu ve beklentilerin ilerisinde bir turizm sezonu yaşandığı görüşü dile getirildi.

Daha sonra Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk tarafından Orman alanlarının dışarısına çıkarılması gereken yerler ile yayla ve mezirelerin tapulama süreci ile ilgili olarak vatandaşlara bilgi verildi.