İlginizi ÇekebilirAnahtar Kelimeler: Uzungöl Sevgi Ekibi Bitlis Güroymak'

Uzungöl Sevgi Eli Ekibi Bitlis ve Güroymak'ta

Uzungöl Sevgi Eli Derneği tarafından Doğu Ve güneydoğu Anadolu Bölgesindeki çocuklar için gerçekleştirilen Destek kampanyası Bitlis ili ve ilçelerinin ziyareti ile devam ediyor.

Uzungöl Sevgi Eli Derneği tarafından gerçekleştirilen ve Doğu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde öğrenim gören öğrencilerin kırtasiye,giyim  ihtiyaçları ile okulların temizlik ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile gerçekleştirilen Sevgi Eli Derneği Öğrenci ve okullara Destek Kampanyası Çaykara İlçesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşayan öğrenciler arasında dostluk,sevgi ve kardeşlik bağı kurmayı hedefliyor.

Sevgi Eli Projesinin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi gezisine Uzungöl Sevgi Eli Derneği Başkanı Ali Zeyrek ile Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Zeyrek,Sefa Kalkan,Veysel Onat,Mehmet Akıncı ile Şoför Soner Karaca katılıyor.

9 Ocak 2022 Pazar günü başlayan Sevgi Eli Projesi Erzurum İlinden başlamıştı.10 Ocak 2022 Pazartesi GÜNÜ Erzurum İli ve İlçelerinde onlarca okula ulaşmayı başaran Uzungöl Sevgi Eli ekibi yüzlerce öğrenci ile buluşarak öğrencileri ve öğretmenlerini sevindirdi.

Projenin iki ve üçüncü gününü Bitlis İlinde geçiren Destek Ekibi iki gün boyunca Bitlis İl Merkezinde toplamda 20 okul ve Güroymak İlçesinde bulunan toplam 10 okulu ziyaret ederek öğrenciler ile aralarında unutulmayacak bir Gönül Köprüsü kurmayı başardı.

Kış mevsimi ve ağır kış şartları sebebi ile Erzurum ve Bitlis illerinde bir çok okulun bulunduğu köy yolları kapalı bulunuyor.Ancak bu durum Sevgi Eli Proje ekibi için hiç de engel değil.Araçlarının gidebildiği yere kadar araç ile giden proje ekibi daha sonra ise yardım kolilerini omuzlarına alarak yürüme köylere ve okullara doğru yola çıkıyorlar.Ve öğrencilerin gönüllerini fethetmeyi başarıyorlar.

Karlı bir ortamda ulaşım şartlarının son derece çetin olduğu bir coğrafyada büyük bir fedakarlık yaparak okullara ulaşmaya çalışan Proje ekibi yoğun kar yağışı sebebi İle çoğu okula araçlar ile ulaşamıyor.Bu durumda ise engel tanımayan proje ekibi Destek kolilerine kucaklarına alarak yürüme okullara ulaşarak öğrencileri sevindirmeyi başarıyorlar.

BİTLİS VALİSİ ÇAĞATAY VE BELEDİYE BAŞKANI TANĞLAY’I ZİYARET

Uzungöl Sevgi Eli Derneği Proje ekibi Başkan Ali Zeyrek ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Bitlis Valisi Oktay Çağatay ve Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay’ı makamlarında ziyaret ederek sohbet ettiler.Vali Çağatay ve Belediye Başkanı Tanğlay,Sevgi Eli  proje ekibine Çaykara İlçesinden Doğu Anadolu Bölgesine kurmuş oldukları bu gönül köprüsü için öğrenciler adına teşekkür ettiler.

YENİ ADRES VAN

Sevgi Eli Proje ekibinin yeni adresi Van ili olacak.13 Ocak 2021 Perşembe günü Van ili ve İlçelerini dolaşacak olan Sevgi Eli Proje ekibi hazırlamış oldukları destekleri daha önce belirlemiş oldukları şekilde öğrencilere ulaştıracaklar.

SON ADRES SİİRT

Sevgi Eli Proje ekibinin son  adresi Siirt ili olacak.14 Ocak 2021 Cuma günü Siirt ili ve İlçelerini dolaşacak olan Sevgi Eli Proje ekibi hazırlamış oldukları destekleri daha önce belirlemiş oldukları şekilde öğrencilere ulaştıracaklar.

ÖNCE İHTİYAÇLAR BELİRLENDİ

Sevgi Eli Derneği Başkanı Ali Zeyrek tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Öğrenim gören öğrencilerimizin ihtiyaçları ilgili okullar ile bağlantıya geçilerek belirlendi.Genel olarak kitap,kırtasiye malzemesi,temizlik malzemesi,giyim malzemesi ve de oyuncak şeklinde özetlenebilecek yardım malzemeleri için yaklaşık olarak 3 ay boyunca altyapı çalışmaları gerçekleştirildi.Bu süre içerisinde gerekli kurum,kuruluş ve de iş adamları ile bağlantı sağlanarak İhtiyaç malzemeleri  temin edildi.

7 İL ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Proje Ekibi Sevgi Eli Projesi kapsamında 7 ilimizi ziyaret ediyor.Bingöl,Bitlis,Muş,Van,Diyarbakır,Şırnak ve Erzurum İllerimizi karış karış tarayan Proje Ekibi toplanan yardımları öğrencilerimize ulaştırmanın hem mutluluğunu hem de haklı gururunu yaşıyorlar.

Çaykara Belediyesi ve Çaykara Kaymakamlığının Ortak Organizasyonu çerçevesinde gerçekleştirilen Sevgi Eli  Projesi kapsamında hazırlanan yardım kamyonu 9 Ocak  2022 Pazar Günü Çaykara İlçesinden  Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan okullarımıza doğru yola çıkmıştı.

Yaklaşık 8500 öğrencinin okul ve kırtasiye ihtiyacı ile yüzlerce okulun temizlik malzemesi ihtiyacının karşılanacağı proje kapsamında Sevgi Eli Derneği günlerce Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan okulları karış karış dolaşarak Çaykara insanının sıcak yüzünü,Çaykara insanının sevgi dolu insan yapısını Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine taşımaya çalışıyor……

GECE HAZIRLIK GÜNDÜZ OKUL ZİYARETLERİ

Proje ekibi gece geç saatlere kadar Bitlis ilinde bulunan depoda hazırlık yapıyor.Bir sonraki gün ziyaret edilecek okullar için Destek malzemelerini kamyonlara yükleyen proje ekibi günün ilk ışıkları ile birlikte ise okullara doğru yola çıkıyorlar ve Destek malzemelerini öğrencilere ulaştırmanın mutluluğunu yapıyorlar.