Uzungöl´de 17 Bina Traşlanacak,6 Bina İmara Uygun
Karadeniz Turizminin En Önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Kabul Edilen Yeni İmar Planına Göre 17 Bina Kısmi olarak Traşlanacak 6 Binada ise Yıkım Gerçekleşmeyecek
Tarih: 7.11.2019 13:35:01

UZUNGÖL´DE 17 BİNA TRAŞLACACAK 6 BİNA İMARA UYGUN

Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de son zamanların en fazla Gündem Maddesi olan konusu hiç kuşku yok ki İmar Planı…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Trabzon İli Çaykara İlçesi Uzungöl ÖÇKB Uzungöl Koruma Amaçlı İmar Planı onaylanarak Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne gönderilmesinin ardından ise Uzungöl´de Yıkım Kararı ile ilgili nasıl bir yol izleneceği büyük bir merak konusu olmuştu.

/resimler/2019-11/7/1342002235504.jpg

Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM´in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Yıkım Kararı ile ilgili gelinen son nokta hakkında bina sahipleri bilgilendirildi.

Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM Başkanlığında gerçekleştirilen Toplantıya Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK,Trabzon İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Erhan DEMİR,Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur KORKMAZ,Çaykara Belediyesi Meclis Üyesi Bayram GENEL,Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah KULAÇ,Uzungöl Muhtarı Mehmet ÖZTÜRK,Köseli Köyü Muhtarı Mustafa ÖZEN ,Şekersu Köyü Muhtarı Mehmet AYGÜN,Yaylaönü Köyü Muhtarı Yakup TOPRAK,Mimar Recep ÇİÇEK ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

KAYMAKAM ÇİĞDEM-YENİ İMAR PLANINA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ

Toplantının açılış Konuşmasını yapan Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden olan Uzungöl´de Yeni İmar Planının çıktığını ve mevcut İmar Planı çerçevesinde mevcut binaların  değerlendirildiğini sözlerine ekledi.

/resimler/2019-11/7/1347495523558.jpg

Kabul edilen Yeni İmar Planı çerçevesinde Uzungöl´de Yıkım Kararı verilen binaların yeniden değerlendirildiğini ifade eden Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM  Daha önce Yıkım Kararı verilen ve yeni İmar Planına uygun olan 6 Binanın Yıkımının gerçekleşmeyeceğini 17 binanın ise Yeni İmar Planına göre kısmi olarak 1 ya da iki katında Kısmi Yıkım gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

İL MÜDÜRÜ KORKMAZ-İMAR PLANINI UYGULAMAK ZORUNDAYIZ

Uzungöl´ün Turizmde bir Dünya Markası olduğunu ve Devletin Tüm Kurumları olarak Uzungöl´ü Korumak zorunda olduğumuzu ifade eden Çevre ve Şehircilik Trabzon İl Müdürü Uğur KORKMAZ Uzungöl´de Yeni İmar Planına uygun olmayan İnşaatların ise yıkılmak zorunda olduklarını sözlerine ekledi.

Uzungöl insanının En Önemli talebinin Yıkım Kararı alınan Mevcut Binaların Yeni İmar Planına Göre Değerlendirilmesi olduğunu anımsatan Trabzon Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü Uğur KORKMAZ Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın bu bakımdan Yıkım Kararı alınan tüm Binaları yeniden değerlendirdiğini ve Yeni İmar Planına göre Kurtarılabilecek olan Binaların Kurtarıldığını sözlerine ekledi.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK´TEN SLAYT SUNUMU

Toplantıda Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü tarafından daha sonra Kısmi olarak Yıkımı gerçekleştirilecek olan Binaların Fotoğrafları gösterilerek hangi sebeplerden dolayı ve hangi katlarında Yıkım gerçekleştirileceğini tek tek ve görüntülü olarak anlattı.

/resimler/2019-11/7/1349005837442.jpg

Yeni İmar Planı ile Birlikte hiç yıkım gerçekleştirilmeyecek olan 6 binanın da fotoğraflarını görüntülü olarak gösteren Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur KORKMAZ bu binaların yeni İmar Planına uygun olduklarını ve de bu binalarda hiçbir şekilde her hangi bir yıkımın gerçekleşmeyeceğini sözlerine ekledi.

Duyarlı birer vatandaş olarak Görevlilere yardımcı olmamız gerektiğini ifade eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur KORKMAZ kısmi olarak Yıkım yapılacak olan binalarda Büyükşehir Belediyesinin  İş Makinelerinin binaya girmesi durumunda yıkım yapılmayacak olan katların da zarar görebileceğini bu yüzden Yıkım işleminin bina sahipleri tarafından yapılması durumunda binanın daha az zarar göreceğini sözlerine ekledi.

VATANDAŞLAR SIKINTILARINI ANLATTI

Toplantıda daha sonra Uzungöl Halkı söz alarak Alınan Yıkım Kararı ile ilgili sıkıntılarını görtevlilere ilettiler.

ÇİÇEK-OLMAYAN İMARA GÖRE NASIL YIKIM YAPILACAK

Uzungöl´de bir İmar Planının bulunmadığını ve vatandaşların olmayan ya da çıkarılamayan İmar Planına göre suçlandığını ifade ederek konuşmasına başlayan Uzungöl BİRUZ Yönetim Kurulu  Başkan Yardımcısı Bayram ÇİÇEK  bu kararın son derece yanlış olduğunu  ve Uzungöl´de yıkım kararından tamamen vaz geçilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Uzungöl´de bir İmar Planı  olmuş olsaydı Uzungöl Halkının ev ya da İş yerlerini bu İmar Planına göre yapmış olacağını ifade eden Başkan Yardımcısı Bayram ÇİÇEK şimdi ise gelinen bu noktada başkalarının hatalarına vatandaşa yükleyerek bu sorunun asla çözülemeyeceğini bu bakımdan bu hatalı kararı uygulamanın vatandaşı Madur durumuna sokacağını sözlerine ekledi.

Uzungöl İnsanının senelerin birikimi ile ömrü boyunca elde ettiği kazanımları ile kendi tapulu arazisi üzerinde çocuklarına ev ya da barınak yapmaya çalıştığını ifade eden Başkan Yardımcısı Bayram ÇİÇEK yapılan bu inşaatların Uzungöl İnsanının alın teri ve göz nuru olduğunu ve bu değerleri yok etmeye çalışmanın ise son derece yanlış olduğunu sözlerine ekledi.

ALTINSOY-BABA TOPRAĞIMIZI KORUYORUZ

Sade birer vatandaş olarak Baba Toprağı üzerinde son derece çetin bir coğrafyada çocuklarına barınacak bir mekan yapmaya çalıştığını ifade eden Yakup ALTINSOY 6 tane çocuğunun olduğunu ve hiçbir ticari amaç gütmeden sadece ailece kafalarını sokabilecekleri bir mekan oluşturmak amacı ile inşaatı yaptığını şimdi ise bu inşaatının yıkım tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu sözlerine ekledi.

Bu Çetin Coğrafyada Devletimizin de Vatandaşlarımızın bu mücadelesine Destek olması gerektiğini ifade eden Yakup ALTINSOY alınan yıkım kararından vaz geçilmesini istedi.

BAŞKAN TOK´TAN ALTINSOY´A CEVAP

Belediye Başkanı olarak İlçemizde gerçekleştirilen Tüm Kaçak Binalar ile ilgili olarak bina sahiplerini uyardıklarını ve yapmamaları gerektiğini hatırlattığını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok  ancak insanlarımızın kendilerini dinlemediğini ve kendi düşüncelerine göre binalarını inşa ettiklerini sözlerine ekledi.

Toplantıda söz alan Yakup ALTINSOY´a da cevap veren Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK Belediye Başkanı olarak kendisini defalarca uyardığını,kaçak bina yapmaması gerektiğini anımsattığını hatta bu vatandaşımızın defalarca komşuları tarafından şikayet edildiğini Belediye Başkanı olarak bundan başka yapabileceği hiçbir şeyin bulunmadığını sözlerine ekledi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Uzungöl Bina Traşlanacak Bina İmara Uygun
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Öğretmenler Günü Satranç Şampiyonları Belli Oldu
Öğretmenler Günü Satranç Şampiyonları Belli Oldu
Satranç Federasyonu tarafından İlçemizdeki İlkokullar arasında düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Satranç Yarışmaları Çaykara İlçemizde adeta nefesleri kesti.
Yusuf Başoğlu´nun Baba acısı
Yusuf Başoğlu´nun Baba acısı
Yaklaşık 40 senedir Çaykara İlçesinin Fotoğraf Yükünü omuzlarında taşıyan Stüdyon Arkadaş Fotoğraf Stüdyosu Sahibi Yusuf Başoğlu´nun Baba acısı.
Çaykara´da Peygamberimiz ve Aile Konferansı
Çaykara´da Peygamberimiz ve Aile Konferansı
Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde Çaykara İlçe Müftülüğü tarafından “Peygamb erimiz ve Aile”Temalı Konferans çalışması gerçekleştirildi.
Zeki Bilge´den Mevlid-i Nebi Programı
Zeki Bilge´den Mevlid-i Nebi Programı
Peygamberimiz Hz. Muhammed(SAV)´in Dünyaya Teşriflerinin Yıl Dönümü Dolayısı ile kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası dolayısı ile Çaykara Merkez Zeki Bilge Ortaokulu tarafından Mevlid-i Nebi Programı düzenlendi.
İlk Fidan Kaymakam Çiğdem ve Başkan Tok´tan
İlk Fidan Kaymakam Çiğdem ve Başkan Tok´tan
Türkiye, 11 milyon fidan dikme organizasyonuyla yeşili doğaya kazandırıyor.Proje Kapsamında Çaykara İlçemizin Ayışığı Yaylasında 1111 Fidan Dikimi gerçekleştirildi.
Sevgi Eli Projesi Doğu ve Güneydoğu Yollarında
Sevgi Eli Projesi Doğu ve Güneydoğu Yollarında
Uzungöl Milli Birlik ve Kardeşlik Derneği Tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Okullara çeşitli yardımlar gönderildi.
Çaykara Ata´mızı andı
Çaykara Ata´mızı andı
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Aramızdan Ayrılışlarının 81. Yıl Dönümünde Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli törenler ile anıldı.
Kaymakam Çiğdem´den Öğrencilere Hediye
Kaymakam Çiğdem´den Öğrencilere Hediye
Uzungöl Tarihi Çınarına ağlıyor…Uzungöl´ün Yaşayan Çınarlarından Hacı Aziz Aygün(Teyyar) Uzungöl Çamlık Mahallesinde Hakkın Rahmetine kavuştu.
Taşkıran´dan Mevlid-i Nebi Programı
Taşkıran´dan Mevlid-i Nebi Programı
Mevlid-i Nebi Haftası Münasebeti ile Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından “ONUN AİLESİ SEVGİ DOLUYDU.YA SENİN” İsimli Mevlid-i Nebi Anma Programı gerekleştirildi.
Mevlid-i Nebi Haftanız Kutlu Olsun
Mevlid-i Nebi Haftanız Kutlu Olsun
Peygamber Efendimiz Hz Muhammet(SAV)´in Dünyaya Geliş tarihleri olan Mevlid-i Nebi Dolayısı ile Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ve İlçe Müftümüz Sayın Abdurrahman Koç birer mesaj yayınlayarak hem Çaykara´lı Hemşerilerimizin hem de İslam Aleminin Kandillerini tebrik ettiler
Uzungöl İmar Planı Askıya Çıkıyor
Uzungöl İmar Planı Askıya Çıkıyor
Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl ile ilgili İmar Planı Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından askıya çıkarılıyor.
Çaykara´da Her Alanda Eğitim
Çaykara´da Her Alanda Eğitim
Akademik,Sosyal ve Kültürel Etkinlikler ile Trabzon İlimizde zirvede yer alan Çaykara İlçemizde hafta içi olduğu gibi hafta sonu da etkinliklerin ardı arkası kesilmiyor.
Uzungöl´den Bursa´ya Gönül Köprüsü
Uzungöl´den Bursa´ya Gönül Köprüsü
Uzungöl´ün en sevilen İsimlerinden Turizmci Erdoğan(Dursun) Manap´ın Dünyalar güzeli Kızı Özlem ile Bursa´dan Yakup Ergün Uzungöl´de gerçekleştirdikleri Kına ve Düğün Törenleri ile evliliğe bir adım daha yaklaştılar
Uzungöl´e Türkmen Damat
Uzungöl´e Türkmen Damat
Uzungöl´ün en sevilen ve de saygı duyulan isimlerinden Ahmet Minaz´ın Torunu yine Uzungöl´ün çok sevilen İş adamlarından Mustafa Sevim Minaz´ın Dünyalar Güzeli Kızları Uzungöl´ün Sevilen İş Adamların dan Murat ve Ahmet Akyüz´ün Torunları Esra Minaz ile Kerkük Bölgesi Türkmenlerinden Metin Mohammet Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu mutluluğa EVET dediler.
Glazomat´ın Yol Sorunu Çözüldü
Glazomat´ın Yol Sorunu Çözüldü
Karadeniz Turizminin En Önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Glazomat Yolu Genişletme ve Tasfiye Çalışmaları Tamamlandı
Zeno Spor İçin Basın Açıklaması
Zeno Spor İçin Basın Açıklaması
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini anma futbol Turnuvasında Çeyrek Final Heyecanı devam ederken organizasyon komitesinden Zeno Spor Futbol Takımının İtirazına İlişkin bir Basın açıklaması geldi.
Aranan Gazeteci Abdülkadir Nişancı Bulundu
Aranan Gazeteci Abdülkadir Nişancı Bulundu
10 Mayıs 2019 tarihinde Derebaşı Virajlarında kaybolan AA Bayburt Muhabiri Abdülkadir Nişancı kaybolduktan 14 Gün sonra Derebaşı HES Barajının alt kısmında bulundu
Recep Bayraktar Vefat Etti
Recep Bayraktar Vefat Etti
Çaykara Ulucamı Mahallesinden, Recep Bayraktar vefat etti.
Çaykara´yı Şoka Sokan Ölüm
Çaykara´yı Şoka Sokan Ölüm
İlçemiz Çambaşı Muhtarı Nihat Kaplan Geçirmiş OLduğu Ani Kalp Krizi sonrasında Hakkın Rahmetine Kavuştu
Tarihin Süzgeçinden Uzungöl 2
Tarihin Süzgeçinden Uzungöl 2
Uzungöl ile ilgili Nostaljik Resim Yolculuğumuz devam ediyor
Çaykara´da Teknoloji Seferberliği Prıojesi
Çaykara´da Teknoloji Seferberliği Prıojesi
Türk Telekom Çaykara´lı Kadınlar ile buluştu.Türk Telekom tarafından Ülkemizin her köşesinde Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında gerçekleştirilen Teknolojide farkındalık oluşturmanın hedeflendiği etkinlik Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Sultanmurat Şehitleri Anıldı
Sultanmurat Şehitleri Anıldı
Her Sene 23 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Sultanmurat Şehitleri Anma Programı 23 Haziran 2018 Cumartesi Günü Sultanmurat Yaylasında gerçekleştirildi.
Çaykara Seçimini Yaptı
Çaykara Seçimini Yaptı
24 Haziran Pazar Günü Tüm Ülkemizde olduğu gibi Çaykara İlçemizde de Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 22. Dönem Milletvekilliği Seçimi gerçekleştirildi.
Eğridere Ve Zeno Spor Çeyrek Finalde
Eğridere Ve Zeno Spor Çeyrek Finalde
Çaykara Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası bütün heyecanı ile devam ediyor.Dün akşam oynanan Dördüncü Hafta Müsabakalarının ardından Mavi Grupta Eğridere Spor,Kırmızı Grupta ise Zeno Sğor Çeyrek Final Biletini almayı başaran takımlar oldular.
Kadın Deri Ceket
Kadın Deri Ceket
Kaliteli ve doğru seçilmiş deri ceketler, bayanların gece veya gündüz kombinlerini kusursuz tamamlayan dış giyim ürünleridir.
Özel Yurtlar
Özel Yurtlar
Özel yurt seçenekleri İstanbul´da bir hayli fazla.
Mama Sandalyeleri
Mama Sandalyeleri
Anne babalar için özellikle hareketli bebeklere yemek yedirmek her zaman ciddi bir sorun olduğu için mama sandalyesi kullanmak kimi zaman hayati bir önem taşıyabilmektedir.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi