Uzungöl´de Dursun Ali İnan Müzesi Açılıyor
Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de İş Adamı Turizmci dursun Ali inan tarafından hazırlanan “Dursun Ali İnan Müzesi” kısa bir süre içerisinde açılıyor ve Uzungöl Hayranlarının beğenisine sunuluyor.
Tarih: 25.7.2019 11:31:32

UZUNGÖL´DE DURSUN ALİ İNAN MÜZESİ AÇILIYOR

Karadeniz  ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de İş Adamı Turizmci dursun Ali inan tarafından hazırlanan “Dursun Ali İnan Müzesi” kısa bir süre içerisinde açılıyor ve Uzungöl Hayranlarının beğenisine sunuluyor.

Turizm Altyapısı ve Turizm çeşitliliği anlamında bir çok ilklerin yaşandığı,Seyir Terası,Macera Parkı,Masal Parkı gibi bir çok alanının Turizmin hizmetine açıldığı Uzungöl´de Uzungöl Turizminin Baş Duayeni ve Mimarı Turizmci Dursun Ali İnan tarafından hazırlanan Müze Uzungöl Dostlarının beğenisine sunuluyor./resimler/2019-7/25/1135403981063.jpg1974 Yılında açtığı Restaurant ve Alabalık Çiftliği ile Uzungöl´de Turizmi başlatan Turizmci Dursun Ali İnan bu anlamda Hayat Hikayesi yazılması gereken ve insanlara örnek olması gereken örnek bir insan ve örnek bir Turizmci.

1974 Yılında doğru dürüst yolu olmayan insanların güçlükle ulaşabildikleri Uzungöl´de başlatmış olduğu Turizm meşalesini tam 45 senedir Büyük bir gurur ile dalgalandırmayı başaran Turizmci Dursun Ali İnan  şimdi ise 45 senelik Turizm birikimini Müze haline dönüştürerek Uzungöl Dostlarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor

Sadece Turizmci kimliği ile değil aynı zamanda Araştırmacı yapısı okuyan araştıran ve geçmiş yıllardaki altyapısı ile Uzungöl Tarihini en iyi bilen insanlardan birisi olma özelliklerine sahip olan İş Adamı Dursun Ali İnan şimdi ise tüm bu birikimlerini açacağı Müze ile Uzungöl Dostları ile paylaşmaya hazırlanıyor

SENELİR BİRİKİMİ MEYVESİNİ VERİYOR

Turizmci yapısının yanı sıra mükemmel bir Doğa Dostu olarak tanınan Dursun Ali İnan zamanının önemli bir bölümünü Doğada ya da Kendi İş Atölyesinde geçiriyıor.

Yaklaşık 45 senedir Kendi İş Atölyesinde kendi elleri ile yapımını tamamladığı yüzlerce Tarihi eseri bir araya getirerek Müze haline getirdi Dursun Ali İnan

Peki Neler mi var Dursun Ali İnan´ın Müzesinde…İşte size bazı satır başları

DURSUN ALİ İNAN MÜZESİNİ TANIYALIM

Uzungöl  Dursun Ali İnan Müzesi Uzungöl İnan Kardeşler Otel Restaurantın bulunduğu bölümde yer almaktadır.Müzenin Trabzon şehir Merkezine olan uzaklığı ise 99 KM´dir.

Dursun Ali inan Müzesi toplamda üç bölümden meydana gelmektedir./resimler/2019-7/25/1136268497696.jpgMuhgteşem bir Tarih Yolculuğuna hazır mısınız…O Halde gelin hep birlikte Dursun ali İnan Müzesine muhteşem yolculuğumuza başlayalım.

BİRİNCİ BÖLÜM

Birinci Bölümün bulunduğu Ana binada ;

1-Uzungöl´ün Tarihi

Uzungöl´ün geçmiş tarihinin sergilendiği bu bölümde Uzungöl ile ilgili her türlü Tarihi esere rastlamak mümkün.

Müzede Tarihsel Dönem içerisinde özellikle son 100 yıl içerisinde Uzungöl  ve Bölge insanı tarafından kullanılan her türlü eşyaya rast gelmek mümkün

2-Uzungöl´ün Coğrafyası

Müzede Uzungöl´ün Coğrafik yapısı ve meydana gelmesi ile ilgili olarak hazırlanan çeşitli görsellere rastlamak mümkün

3-Çaykara İlçemizden son 100 senede yapılan göçler

Müzede Çaykara İlçemizden son 100 sene içerisinde Ülkemizin Değişik Bölgelerine yapılan göçlerden izler bulmak mümkün.Çaykara insanımızın Doğa  ve yaşam şartları sebebi ile Öz Yurdundan ayrılarak Gurbet ellerini kendisine mekan yaptığı Başta Hatay Kırıkhan,Erzincan Çayırlı,Erzincan Tercan,Van Özalp gibi Ülkemizin değişik Yörelerine ait çeşitli eserler Turizmci Dursun Ali İnan´ın yaşam ufku ve farlı bakış açısı ile Müzeye farklı bir anlam ve güzellik katıyor.

4-Çaykara İlçemizin İşgal Yılları

Çaykara İlçemizin İşgal Yıllarını en iyi bilen insanlardan bir tanesi  Turizmci Dursun ali İnan.Hem çok okuyan araştıran bir yapıya sahip hem de Dedelerinden,ninelerinden dinlemiş olduğu yaşam öykülerini okumuş olduğu kitaplar ile mükemmel bir şekilde Sentez yapmış bir insan./resimler/2019-7/25/1137095352106.jpgİşte bu sebeple İşgal Yılları ve İşgal yıllarında Çaykara insanının Vatan Savunması ile ilgili her türlü materyale rastlamak mümkün Dursun Ali İnan Müzesinde

5-Savaşlar

Savaşlar ve Savaş Aletleri…Geçmişten günümüze kadar Bölgede yapılan Savaşlar ve kullanılan Savaş Aletleri ile ilgili her türlü eşyaya rastlamak mümkün Dursun Ali İnan müzesinde

6-Arkeolıojik Eserler

Bölgemizde Tarih Boyunca yer alan her türlü Arkeolojik Esere rastlamak mümkün Dursun Ali İnan Müzesinde

7-Ağırlıklar

Tarihsel Süreç Boyunca Bölgemizde kullanılmakta olan her türlü Ağırlık Ölçüsüne Dursun Ali İnan Müzesinde Rastlamak mümkün.

8-Uzungöl´de Çocukluk

Uzungöl Ve bölgede Çocukluk.Bölgede oynanan Çocuk Oyunları…Bölgede kullanılan Çocuk Beşikleri…Geçmiş Dönemlerde çocuklar tarafından kullanılan oyuncaklar ve çocukların yaşam biçimi…Çocuklar tarafından kullanılan giysiler.Kısaca Çocuk adına geçmişte aklınıza takılan ne varsa Dursun  Ali inan Müzesinde rastlamak mümkün./resimler/2019-7/25/1144503246527.jpgÇocukluğunuza geri dönmek ve çocukluğunuzu yeniden yaşamak mı istiyorsunuz.O zaman dursun  Ali  İnan Müzesi sizi bekliyor

9-Çeyiz ve Düğün Kültürü

Çaykara İlçesi Çeyiz ve Düğün Kültürü konusunda son derece zengin bir ilçedir.Geçmiş dönemlerde gelinler için hazırlanan çeyizler,kıyafetler,gelin ve damat kıyafetleri,düğün,yedi düğünü,kız isteme gibi bir çok kültür malzemesini Dursun Ali İnan müzesinde ziyaret etmeniz mümkün.

Günümüzde tamamen kaybolan ve de hiç kimsenin hatırlama bile hatırlamadığı bu muhteşem güzellik karşısında gözlerinize inanamayacaksınız.

10-Mutfak Kültürü

Çaykara İlçemiz ve Uzungöl Mutfak Kültürü bakımından son derece zengin bir kültüre sahip…Sevgili Dursun Ali İnan Abimiz müzesinde bu muhteşem kültürü en mükemmel bir şekilde yansımış durumda

Neler yok ki müzede.Tenceresinden tutun da tabağına,çanağına,odun kepçesine hatta odun kaşığına kadar.Müzesine yemek pişirilen ocağı da muhteşem görünümü ile eklemeyi unutmamış Sevgili Dursun Ali İnan Abimiz…

Ayrıca Mutfak Kültürü ile ilgili aynı müzede geçmişteki yemek kültürünü anlatan 3 adet Silikon Heykel de yer almaktadır.

11-Dini ve Sivil Mimari

Mimari bakımdan son derece zengin olan Çaykara Kültürü Dursun ali İnan Müzesindeki yerini almış durumda.Geçmiş dönemlerde kullanılan inşaat alet ve makineleri,geçmiş dönemlerde kullanılan inşaat malzemeleri ve maket ev örnekleri Müzenin en güzel bölümlerinden bir tanesini oluşturuyor.

12-Marangozluk

Geçmiş Dönemlerde inşaat ve Günlük Yaşam eşyalarının  tamamı ahşaptan yapıldığı için Ağaç İşleme Sanatı olarak bilinen Marangozluk en önemli meslek konumunda bulunuyordu.

İşte Sevgili Dursun Ali inan Abimiz Müzesinde Marangozluk Kültürünü bizlere en mükemmel şekilde anlatıyor.Bıçkısından tutun da el hızarına kadar.Marangozluk adına aradığınız her şeyi bu müzede bulmak mümkün

13-Değirmen Kültürü

Değirmen Kültürü Bölgemizin en önemli Kültürel Değerlerinden bir tanesi.Bölgede yetiştirilen en önemli tarım ürünü Mısır…Bu yüzden de Mısır insanların temel besin kaynağı.

Bu durumda ise mısırın Değirmenlerde öğütülüp un haline getirilmesi günlük hayatın en zorunlu ihtiyaçlarından bir tanesi.

O yüzden de geçmiş dönemlerde her Mahallede en az 4-5 tane değirmen bulunmakta idi.

Günümüzde yok olmaya mahküm olmuş olan Değirmen Kültürünü Sevgili Dursun Ali İnan Abimiz en mükemmel bir şekilde anlatıyor bizlere Müzesinde.

14-Uzungöl´de Yaban Hayatı

Doğaya aşırı derecede düşkün olan ve Doğa Dostu olarak tanınan günlük yaşamının çok önemli bir bölümünü Doğada geçiren Turizmci Dursun Ali İnan Müzesinde Yaban hayatına çok büyük önem veriyor.

Çeşitli

 Ağaç köklerini bölgemizde barınan Yaban Hayvanlarının şekillerine dönüştürmeyi başaran Dursun Ali İnan bize göre belki de Dünyanın en önemli Yaban Hayatı Maketi Müzesi ile ziyaretçilerini bekliyor.

15-Tarım ve Hayvancılık

Geçmiş Dönemlerde Tarım ve hayvancılık Çaykara İlçemizde insanlarımızın en önemli geçim kaynağını oluşturmakta idi.Bu sebeple insanlarımızın Tarım alanında kullandıkları aletlerin tamamını Dursun Ali İnan Müzesinde bulmak mümkün.

Ayrıca Hayvancılık alanında çayır,ot biçimi ve hayvan besleme ile ilgili bir çok eşyaya rastlamak mümkün Duırsun Ali inan Müzesinde

16-Arıcılık

Geçmiş Dönemlerde Arıcılık yaygın bir Sanat olarak Bölgemizde İcra ediliyordu.Arcılık ile ilgili her türlü kullanım eşyasına rastlamak mümkün Müzemizde.

17-Uzungöl´de İlk Turizm Faaliyetler

1974 Yılında Uzungöl´de ilk Turizm faaliyetini başlatan ve Uzungöl´ün turizm Bölgesi olmasında en büyük emek sahibi olan Turizmci Dursun Ali İnan Müzesinde Turizme başlama yıllarını ve 1970´li yılların Uzungöl´ünü muhteşem Görsel Efektler ile birlikte mükemmel bier şekilde işleyerek misafirlerin beğenisine sunmuş

18-VE DURSUN ALİ İNAN´IN HAYAT HİKAYESİ ANLATILMAKTADIR

Uzungöl Turizminin Baş Mimarı Dursun ali İnan´ın Azim ve Mücadele ile dolu yaşam öyküsü Müzenin Baş Köşesinde yerini almış durumda.

Kafasında tasarlamış olduğu Turizm Fikrini çevresindeki insanların olumsuz görüşleri ve eleştirilerine rağmen hayata geçirmeyi başaran ve gerçekleştirmiş olduğu bu muhteşem proje sayesinde Uzungöl´ün Dünyaca Ünlü bir Turizm Merkezi Haline gelmesini sağlayan Dursun ali İnan´ın azim,mücadele,üreticilik,yenilikçilik ve başarı dolu yaşam öyküsü Müzenin Baş köşesinde yerini almış bulunuyor.

DÜNYADA BİR İLK

ANDROİD BİR KEMENÇECİ

Ayrıca bu bölümde Dünyada ilk defa olarak Müzeye Özgü yapılan Android bir Kemençeci Heykeli bulunmaktadır.

Bu heykelin en önemli özelliği ise Kemençe çalıp Türkü söylerken gözleri,ayakları,parmakları,kafası ve bütün vücudu Müziğin Ritmine göre hareket etmektedir

İKİNCİ BÖLÜM

Müzenin İkinci Bölümünde ise tamamen Yöresel Mimariye göre yapılmış içerisinde

1-Kserander

2-Ambar

3-Misafir Odası

4-Tandır Odası

5-Ahır

6-Günlük Yaşam alanı

Müzenin İkinci Bölümü bu alanların yer Aldığı Kültür Evinden oluşmaktadır.

Uzungöl´ün Yüz Sene önceki Yaşam Öyküsünün Sergilendiği Kültür evinde ayrıca 3 adet Silikon Heykel yer almaktadır

Kültür Evinde ayrıca Geçmiş Teknolojiyi anlatan bir bölüm de bulunmaktadır.

Kültür Evinin hemen yan tarafında ise Dört Bölüm Yer almaktadır.Bunlar:

1-Şelale

2-Peteklik

3-Eski Mimariye Göre yapılmış Ahşap bir Köprü

4-Taş Havuz bulunmaktadır

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM:

Müzenin Üçüncü Bölümü ise  çok farklı ve özel bir Bölüm Yer almaktadır.Çünkü bu bölümde Dursun Ali İnan´ın yaklaşık 25 senelik emeklerinin Sergilendiği Bölüm yer almaktadır.

Turizmci Dursun Ali inan´ın 25 Sene boyunca ortaya çıkardığı ve de mükemmel el işçiliği ile her birini mükemmel birer Sanat Eserine  dönüştürdüğü Ağaç Köklerinin Dğada yaşayan hayvan ve canlılara benzetmek sureti ile değerlendirme düşüncesi ile Bölgemizde bulunan ve Bölgemizin değişik yerlerinden alınan çeşitli Taş Örnekleri bu bölümün en önemli kısımlarını oluşturmaktadır.

Tamamı Dursun Ali İnan tarafından yapılan bu eserler Modern tarzda Dizayn edilmiş Mükemmel bir alanda  Ziyaretçiklerin beğenisine sunulmaktadır.

MÜZENİN DİĞER BÖLÜMLERİ

1-YÖRESEL ÜRÜN SATIŞ REYONU

Müzenin bu bölümünde tamamen Çaykara Yöresine ait Yöresel Ürünlerin Ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı “Yöresel Ürün satış Reyonu” yer almaktadır

2-DİNLENME KAMELYALARI

Müzenin bu bölümünde Müzeye gelen ziyaretçilerin dinlenebilmeleri ve çaylarını  keyifle yudumlayabilmeleri için 5 adet Kamelya yer almaktadır.

3-KAFETERYA

Müzenin bu bölümünde Müzeyi ziyarete gelen Misafirlerimize en mükemmel hizmetin verilebileceği Açık ve Kapalı Kafeteryalar yer almaktadır

4-OTOPARK

Müzeye gelen Ziyaretçilerin araçlarını park edebilmeleri için Müzede mükemmel bir Otopark da misafirlerin hizmetine sunulmaktadır.

Haber: Hilmi Kanık
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Uzungöl Dursun İnan Müzesi Açılıyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sevgi Eli Projesi Doğu ve Güneydoğu Yollarında
Sevgi Eli Projesi Doğu ve Güneydoğu Yollarında
Uzungöl Milli Birlik ve Kardeşlik Derneği Tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Okullara çeşitli yardımlar gönderildi.
Cumhuriyet Sanat Sergisi Açılıyor
Cumhuriyet Sanat Sergisi Açılıyor
Trabzon´da faaliyet gösteren Tılsım Uluslararası Sanat Derneği ‘5. Geleneksel Cumhuriyet Sergisi´ açmaya hazırlanıyor.
Uluslararası Sanat Günleri Trabzon´da başladı
Uluslararası Sanat Günleri Trabzon´da başladı
Trabzon Sanatevi tarafından düzenlenen "11´inci Uluslararası Sanat Günleri" başladı.
Çaykara Ekinindeki Gerçekleri Yadsımak!
Çaykara Ekinindeki Gerçekleri Yadsımak!
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA EKİNİNDEKİ GERÇEKLERİ YADSIMAK” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Uzungöl Gençliği ve İnfak Grubu
Uzungöl Gençliği ve İnfak Grubu
Öğretmen Hilmi KANIK´ın Uzungöl Gençliği ve İnfak Grubu İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykaralı Sanatçıların eserleri İlgi gördü
Çaykaralı Sanatçıların eserleri İlgi gördü
Trabzon´da düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftasında 7 sanat dalında düzenlenen sergide Çaykaralı sanatçıların ürettikleri eserler ilgi gördü.
Uzungöl´de Tarihi Müze Açıldı
Uzungöl´de Tarihi Müze Açıldı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Turizmci Dursun Ali İnan tarafından büyük bir itina ile oluşturulan “Dursun Ali İnan” Müzesi yoğun bir kalabalığın katılımı ile Uzungöl´de açıldı.
Çaykara Belediyesinden Ulusal Fotoğraf Yarışması
Çaykara Belediyesinden Ulusal Fotoğraf Yarışması
Çaykara Belediyesi tarafından Ulusal Düzeyde 1. Fotoğraf Yarışması gerçekleştiriliyor.Çaykara 4 Mevsim Sloganı ile gerçekleştirilecek olan Yarışma 2020 Yılının Haziran Ayında tamamlanacak.
Bursa´da Uzungöl Rüzgarı!
Bursa´da Uzungöl Rüzgarı!
Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Derneği tarafından 15 Eylül 2019 Pazar Günü Bursa Osmangazi Gündoğdu Piknik Alanında gerçekleştirilen 2. Sonbahar Şenliği Muhteşem bir katılım ile gerçekleşti.
Ekinimizde Kadın Lakaplar!
Ekinimizde Kadın Lakaplar!
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “EKİNİMİZDE KADIN LAKAPLAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz
Uzungöl´de Muhteşem Bir Düğün
Uzungöl´de Muhteşem Bir Düğün
Uzungöl´de Muhteşem Bir Düğün
Uzungöl ve Yedi Göller
Uzungöl ve Yedi Göller
Uzungöl ve Yedi Göller
Göçlerin Doğu Karadeniz İllerinin Gelişmişliğine Etkisi-II
Göçlerin Doğu Karadeniz İllerinin Gelişmişliğine Etkisi-II
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Hemşehrimiz Prof.Dr. Necati Ağıralioğlu´nun yazdığı “GEÇMİŞTEKİ NÜFUSUN VE GÖÇLERİN DOĞU KARADENİZ İLLERİNİN GELİŞMİŞLİĞİNE ETKİSİ-II” adlı araştırma yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Çaykara ve Azerbaycan Şifahi Edebiyatlarında Ortak Kelimeler
Çaykara ve Azerbaycan Şifahi Edebiyatlarında Ortak Kelimeler
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Hemşehrimiz Prof.Dr. Necati Ağıralioğlu´nun yazdığı “ÇAYKARA VE AZERBAYCAN ŞİFAHİ EDEBİYATLARINDA ORTAK KELİMELER” adlı araştırma yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Mehmet İnan´dan,´ ÇIKAR DÜNYASI´ şiiri
Mehmet İnan´dan,´ ÇIKAR DÜNYASI´ şiiri
Uzungöl´lü Genç Turizmci,Şair,Fotoğraf Sanatçısı,Doğa Tutkunu Mehmet İnan yine çok güzel bir şiir ile hislerimize tercüman olmaya devam ediyor.
Maraşlı Gelin ve Şehirlerin Kardeşliği
Maraşlı Gelin ve Şehirlerin Kardeşliği
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç deneticisi Osman Abanoz´un Kaleme aldığı “Maraşlı Gelin ve Şehirlerin Kardeşliği” İsimli Yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.
Sultanmurat Şenleniyor!
Sultanmurat Şenleniyor!
Geleneksel Sultan Murat Yayla Ortası Şenlikleri 20 Ağustos 2019 Salı günü gerçekleştirilecek
Turnalı Yaylası 18 Ağustos´ta Şenleniyor
Turnalı Yaylası 18 Ağustos´ta Şenleniyor
Çaykara Karaçam-Turnalı Yayla Şenliği 18 Ağustos 2018 Pazar Günü Yapılacak.
Uzungöl ve Basın Oyunları
Uzungöl ve Basın Oyunları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl ve Basın Oyunları İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Hafızlık İcazet Merasimi Düzenlenecek
Hafızlık İcazet Merasimi Düzenlenecek
Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Hacı Ferşad Efendi Kur´an kursunda hafızlığını tamamlayan 8 öğrenci için icazet merasimi düzenlenecek.
Trabzon: ´Kültür, Medeniyet ve Hoşgörü Şehridir´
Trabzon: ´Kültür, Medeniyet ve Hoşgörü Şehridir´
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, geçen hafta Uzungöl´de meydana gelen olayla ilgili basın açıklamasında bulundu
Kurtdağı Şenleniyor!
Kurtdağı Şenleniyor!
Çaykara´nın ikinci büyük şenliklerinden biri olan Kurtdağı Yayla Şenlikleri 4 Ağustos 2019 Cumartesi günü yapılacak.
Cengiz Selimoğlu´nun “Kara Sevda” Klipi Çıktı (VİDEO)
Cengiz Selimoğlu´nun “Kara Sevda” Klipi Çıktı (VİDEO)
Karadeniz müziğinin duayenlerinden hemşerimiz Cengiz Selimoğlu “KARA SEVDA” adlı türküsüne klip çekti.
Zeki Bilge´den Muhteşem Oyun Şenliği
Zeki Bilge´den Muhteşem Oyun Şenliği
Okullarımızın Yıl Sonu Etkinlikleri Kapsamında Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu tarafından Öğrencilerimize Yönelik Oyun Şenliği Organizasyonu gerçekleştirildi.
Nerede O Eski Bayramlar
Nerede O Eski Bayramlar
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Nerede O Eski Bayramlar" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Bir Asırlık Gelenek Devam Ediyor!
Bir Asırlık Gelenek Devam Ediyor!
Dernekpazarı ilçesinde bir asri aşan gelenek torunlar tarafından devam ettiriliyor.
Sultanmurat Yaylası Kerim Aydın´la Şenlenecek
Sultanmurat Yaylası Kerim Aydın´la Şenlenecek
Geçen yıl hayatını kaybeden Yusuf Öztürk´ten ıssız kalan Sultanmurat yaylasını bundan sonra her gece uygulanacak Kültür faaliyetlerle Kerim Aydın Şenlendirecek
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi