Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl Elmalı Mahallesinden Fatih Mutlu ile Köseli, Mahallesinden Hacer Yazıcı 4 Kasım 2018 Pazar Günü Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Mahşeri kalabalığın katılımı ile gerçekleştirilen düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe “EVET” dediler.
Tarih: 5.11.2018 11:56:24/ 1532okunma / 0yorum

Uzungöl Elmalı Mahallesinden Fatih Mutlu ile Köseli, Mahallesinden  Hacer Yazıcı 4 Kasım 2018 Pazar Günü Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Mahşeri kalabalığın katılımı ile gerçekleştirilen düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe “EVET” dediler.

Elmalı Mahallemizin en sevilen ve saygı duyulan isimlerinden Sevgili Fahrettin Mutlu´nun Yakışıklı Oğlu Fatih Mutlu ile Köseli Mahallemizin çok sevilen isimlerinden Örnek Toplum İnsanı Sevgili Ahmet Yazıcı´nın Dünyalar Güzeli Kızı Hacer´in Düğün Töreninde adeta insan seli, yaşandı.

/resimler/2018-11/5/1201361273879.jpgGenç. Çİftlerimizin Düğün Törenlerine Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,Ak Parti Çaykara İlçe Başkanı  Muhammet Selçuk,Saadet Partisi Çaykara İlçe Başkanı Mehmet Nuri Kadıoğlu,Köseli Mahallesi Muhtarı Hüseyin Dilmaç ile  İl İçinden ve İl Dışından gelen yüzlerce davetli katıldı.

YUSUF ÖZTÜRK KAVALI İLE COŞTURDU

Kaval alanında Çaykara İlçemizin yetiştirdiği ve Ulusal Müzik Dünyasına kazandırdığı Ulusal Sanatçı Yusuf Öztürk  Genç Çiftlerin Düğün Töreninde sahne aldı./resimler/2018-11/5/1202331122723.jpgGece Boyunca sahnede kalan  Sanatçı Yusuf Öztürk Düğün boyunca çaldığı birbirinden güzel oyun havaları ile davetlilerin saatlerce ve de gönüllerince eğlenmelerini sağladılar.

Gecenin geç saatlerinde sahneyi alkış yağmutru eşliğinde terk eden Sanatçı Yusuf Öztürk´ün her zaman olduğu gibi muhteşem sahne performansı davetlilerden büyük bir takdir topladı.

5 SAATLİK MUHTEŞEM BİR DÜĞÜN

Saat 19.00´da Başlayan Genç Çiftlerimizin Düğün Töreni masal tadında yaklaşık 5 saat sürdü.Gece Yarısı Takvimler 5 2018´i Gösterirken Genç Çiftlerimizin Düğün Törenleri ancak tamamlanabildi.

EROL VE DURSUN´DAN MUHTEŞEM PERFORMANS

Uzungöl Düğünlerinin vaz geçilmeyen iki ismi Erol Akyüz ile Dursun Akyüz Genç Çiftlerimizin Düğün Törenlerinde sahne aldılar.

Genç Sanatçılarımız her zaman olduğu gibi Muhteşem bir Sahne performansı göstererek çaldıkları ve oynadıkları birbirinden güzel oyun havaları ile davetlilerin saatlerce ve de gönüllerince eğlenmelerini sağladılar.

YAZICI AİLESİNDEN MÜKEMMEL HORON GÖSTERİSİ

Gelin Hacer Yazıcı´nın Babası Sevgili Ahmet Yazıcı Abimizin önderliğinde Yazıcı Ailesi tarafından oynanan muhteşem horon davetliler tarafından çok büyük bir ilgi gördü./resimler/2018-11/5/1203484559883.jpgKaval Sanatçısı Yusuf Öztürk´ün Muhteşem kavalşı eşliğinde adeta coşan Yazıcı Ailesi oynadıkları birbirinden güzel Horon Oyunları ile genç çiftlerimizin düğün törenlerine farklı bir anlam ve değişik bir güzellik katmış oldular.

YAŞ PASTA VE TAKI TÖRENİ

Yaş pasta ve Takı Töreni ile devam eden düğün töreninde özellikle Takı Töreni esnasında Düğün Törenine katılan Misafirler uzun kuyruklar oluşturarak hem genç çiftlşerimizi tebrik etmiş hem de mutluluklarını paylaşmış oldular.

FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Gece Yarısı Saatler 00.00´ı gösterirken Genç Çiftlerimizin Fotoğraf çekimleri başladı.Gecenin ilerleyen saatleri olmasına rağmen salonun hala tıklım tıklım dolu olması gözlerden kaçmazken düğüne katılan davetliler gelin ve Damat ile bolca fotoğraf çektirerek bu özel geceyi kalıcı bir hale getirmiş oldular./resimler/2018-11/5/1204498309033.jpgDİNİ NİKAH TÖRENİ

Genç Çiftlerimizin  Dini Nikahları Elmalı Mahallemizin En Önemli İlim Adamlarından Merhum Hacı Bekir Efendi´nin Torunu İmam  Abdullah Kaplan tarafından kıyıldı.

Abdullah Hoca tarafından okunan Duaların Ardından Şahi,tler huzurunda genç çiftlerimizin Dini Nikah Töreni gerçekleştirilmiş oldu.

Dini Nikah Kıyma Töreninde İslam Dininin Aile Kavramına vermiş olduğu önem hakkında bir Konuşma yapan Abdullah Kaplan Hocamız Gençlere sağlıklı aile hayatıonın dayandığı temel esaslar hakkında çeşitli örnekler ile tavsiyelerde bulundu.

MUHTEŞEM HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

Genç Çiftlerimizin Düğün Töreni gece Yarısı Uzungöl´ü aydınlatan ışık şölenine çeviren muhteşem bir havai fişek gösterisi ile sona erdi.

MUTLULUKLAR ÇOCUKLAR

Çaykara Gündem Ailesi olarak ömürlerinin en güzel,en anlamlı ve de en doğru kararlarını veren Genç Çiftlerimiz Sevgili Hacer & Fatih Mutlu çiftini bu anlamlı ve güzel kararlarından dolayı tebrik ediyor,genç  çiftlerimize sağlık,mutluluk ve de başarı dolu uzun bir yaşam diliyoruz.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Uzungöl Fatih Hacer Kavuştu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul´daki ana davasından dosyası ayrılan tutuksuz sanığı olan dönemin 3. Kolordu Komutanı hemşehrimiz Erdal Öztürk, üzerine atılı suçları işlemediği gerekçesiyle beraat etti
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Çaykaralı Prof.Dr. Vehbi Yavuz´un kaleme aldığı “Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış´ın Polis Memuru olan Oğlu Fatih ile Uzungöl Esnaflarından Dursun Genel´in Üniversite Mezunu Dünyalar güzeli kızları Sümeyye Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan bir tören ile nişanlandılar
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Prof.Dr. İrfan Yazıcıoğlu Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığına atandı.
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mehmet Keleş Sosyal paylaşım sitesinde gerçekleştirdiği bir açıklama ile Uzungöl Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman, yaptığı basın açıklamasında Çaykara-Taşkıran Mahallesi´nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 26 Aralıkta Bilecik Valiliğine atanan Çaykaralı Bilal Şentürk göreve başladı.
Övünmek Hakkımız..
Övünmek Hakkımız..
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ÖVÜNMEK HAKKIMIZ " adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “NE ÇOK ŞEYİ ÖĞRETTİ GEÇEN YILLAR” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
2018 Ve Uzungöl
2018 Ve Uzungöl
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Kaleme Aldığı 2018 ve Uzungöl Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl Teleferiğe kavuşuyor.Senelerdir Uzungöl Sevdalılarının büyük bir özlem ile bekledikleri Teleferik Projesi artık gerçeğe dönüşüyor.
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Bölgemizin Yetiştirdiği en önemli değerlerden ve de Bilim İnsanlarımızdan Nurhayat Zaim bu günlerde farklı bir heyecan ve koşuşturmanın içinde.
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Çaykaralı hemşehrimiz Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildi.
Ravza´yı Anlamak
Ravza´yı Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Ravza´yı Anlamak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Muhteşem Nikâh töreni
Muhteşem Nikâh töreni
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç Denetçisi Osman Abanoz´un kızı Hümeyra Abanoz ile Doktor Enver Turan Zorlu Grand otel de düzenlenen dillere destan nikâh töreni ile mutluluğa yelken açtılar.
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün´ün Trabzon şehrini hedef alan açıklamalarına Araştırmacı-Yazar İbrahim Tuncer tepki gösterdi.
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2016 Yılında Çaykara İlçemizde ilk dağıtımı gerçekleştirilen Hereford ve Aggus Irkı Büyükbaş Hayvanlar Yöremize tamamen uyum sağladı.
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kamu iç Denetçisi Osman Abanoz´un Mimar kızı Hümeyra Abanoz, hayatını Dr.Enver Turan ile birleştiriyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
-1 °C
Cuma
-1 °C
Cumartesi
-1 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi