İlginizi Çekebilir  • Pazartesi 40 ° / 23 ° Güneşli
  • Salı 40 ° / 23 ° Güneşli
  • Çarşamba 40 ° / 22 ° Güneşli

Uzungöl´de Yıkımlar 5 Ekimde Başlıyor!

Çaykara Belediyesi tarafından Uzungöl kaçak ve çarpık yapılaşma yapanlara 5 Ekim´e kadar binaların yıkıma hazır olacak şekilde boşaltılması için tebligat gönderdi.

Çaykara Belediyesi tarafından Uzungöl kaçak ve çarpık yapılaşma yapanlara 5 Ekim´e kadar binaların yıkıma hazır olacak şekilde boşaltılması için tebligat gönderdi. 

Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de imar barışına uygun olmayan yaklaşık 118 yapının yıkımı için yapı sahiplerine Çaykara Belediyesi tarafından tebligatlar gönderilmeye başlarken, yıkımların 5 Ekim tarihinden itibaren başlanacağı bildirildi. 

Turizm mevsiminin sona ermesi ile harekete geçen Trabzon Valiliği bölgedeki imar barışına uygun olmayan kaçak ve çarpık yapıların yıkımı ile ilgili Çaykara Belediyesi´ne bir yazı göndererek yıkım yapılacak yerlerin boşaltılması ve yıkıma uygun hale getirilmesi istendi. 

Yazıda, ?İlimiz Çaykara ilçesi Uzungöl Mahallesi ve çevresinde Doğal SİT Alanı ve Özel Çevre Koruma Bölgesi içinde bulunan ve belediye başkanlığınızca yıkım kararı alınan bu yapılan maliklerine 5 Ekim 2019 tarihine kadar yapılarını boşaltmaları yönünde gerekli tebligatların yapılarak binaların boşaltılmasının sağlanması, gerektiğinde boşaltılmaları ve boşaltıldığına dair tutanakların Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü´ne) gönderilmesi? ifadeleri yer aldı. 

Yazının ardından harekete geçen Çaykara Belediyesi Uzungöl´deki yapı sahiplerine tebligatları göndermeye başlarken, 5 Ekim 2019 tarihine kadar yapıların boşaltılması istendi./resimler/2019-10/2/1220156160550.jpgwww.caykaragundem.com