İlginizi ÇekebilirAnahtar Kelimeler: Uzungöl ' Sezonun Yağdı

Uzungöl'e Sezonun İlk Karı Yağdı

Karadeniz Bölgesinin Turizmdeki Cazibe Merkezi Uzungöl´e yılın ilk karı 1 Aralık 2021 Çarşamba Günü sabah saatlerinde yağdı.

Karadeniz Bölgesinin Turizmdeki Cazibe Merkezi Uzungöl´e yılın ilk karı 1 Aralık 2021 Çarşamba Günü sabah saatlerinde yağdı.Doğal görünümü ile her mevsim bir başka güzel olan Uzungöl,yılın ilk kar yağışı ile birlikte bembeyaz örtüsüne bürünerek misafirlerini bir kere daha kendisine hayran bıraktı. 

BUZLANMAYA DİKKAT

Uzungöl’e gidecek misafirler için özellikle akşam  saatljerinden sonra virajlar bölgesinden Uzungöl’e çıkmak için mutlaka zincir takmaları öneriliyor.Virajlar bölgesinde meydana gelebilecek buzlanma ve araçların kayma ihtimaline karşılık araç sürücülerinin Çamlık Mahallesinde bulunan Bi Mola Tesislerinin bulunduğu bölgeden zincirlerini takarak Uzungöl’e çıkmaları uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

ÇAYKARA BELEDİYESİ İŞ MAKİNELERİ YOLLARDA

Çaykara Belediyesi İş Makineleri Uzungöl yolunu sürekli olarak ulaşıma açık tutabilmek için sabahın ilk ışıklarından gece yarılarına kadar sürekli olarak yollarda vatandaşlara hizmet veriyor.Karın kapattığı yolları İş Makineleri vasıtası ile açan Çaykara Belediyesi ekipleri bunun yanı sıra buzlanma tehlikesi olan yerlerde tuzlama çalışması gerçekleştirerek sürücülere yardımcı olmaya çalışıyor.Bunun yanı sıra yollarda kayan ya da yoldan çıkan araçlara da yardımcı olunarak yola devam etmeleri sağlanıyor.

YAYLALAR KARA TESLİM

Çaykara İlçemizde 3 gündür etkili olan soğuk ve yağışlı hava kara dönüşmeye başladı.Çaykara İlçemizde bulunan bütün yaylalar kar altında kalırken yaylalarda bulunan son yaylacılar da yayladan Mahallelere indiler. Bu şekilde yaylalarımız ıssız bir şekilde kara teslim olmuş oldular.

 ÇAYKARA´DA KARIN İNDİĞİ MAHALLELERİMİZ

Çaykara İlçemizde Karaçam, Köknar, Demirkapı, Arpaözü, Şekersu, Yaylaönü,Çayıroba,Uzuntarla ve Uzungöl gibi mahallelerimiz sezonun ilk kar yağışı ile tanışırken, Yeşilalan, Kayran, Eğridere Mahallelerin üst kısımları,  Taşkıran Mahallemizde ise kar yağışı sabah saatlerinde etkili olmaya başladı. Ancak Taşkıran Mahallemizde kar henüz tutmadı.

İNAN-TÜM GÖNÜL DOSTLARIMIZI BU MUHTEŞEM MANZARAYI YAŞAMAYA DAVET EDİYORUZ
Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl'ün her mevsiminin bir başka güzel olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Uzungöl'lü Genç  Turizmci Mehmet İnan, yaz mevsiminde olduğu gibi kış mevsiminde de insanların Uzungöl'de doğa ile baş başa huzur içinde zaman geçirebileceklerini sözlerine ekledi.
Kış mevsiminde de Uzungöl'ün tıpkı yaz mevsimi gibi ilgi odağı ve cazibe Merkezi olduğunu ifade eden Turizmci Mehmet İnan Doğa ile başbaşa zaman geçirmek isteyen tüm Doğa Dostlarını Uzungöl'e beklediklerini sözlerine ekledi.

UZUNGÖL´DE HER MEVSİM BİR BAŞKA GÜZEL

Her Mevsim bir başka güzel olan Uzungöl kışın bembeyaz görüntüsü ile insanları adeta büyülemeye devam ediyor. Bizler İnsanlarımızın Uzungöl´de Kış mevsimini yeteri kadar tanımadıklarını ya da bilmediklerini düşündük ve de sizlere güzel bir Uzungöl Kış yazısı yazmaya karar verdik.

YAZI KADAR KIŞI DA GÜZEL

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; Uzungöl´ün yaz mevsimi ne kadar güzel ise kış mevsimi de bir o kadar güzel ve de ilgi çekici.Yaz mevsiminde sizleri yemyeşil bir doğa bekliyor Uzungöl´de.Kışın ise bembeyaz ve seyrine doyum olmayan muhteşem bir kar manzarası.

UZUNGÖL´DE NELER YAPILABİLİR?

Hadi gelin Uzungöl´de bir kış gününü birlikte geçirelim ve de neleri yapabileceğimizi birlikte tasarlamaya çalışalım. Dışarıda lapa lapa kar yağarken sizler sıcak odanızda muhteşem bir güne uyanıyorsunuz. Yöresel kahvaltı  ile güne mükemmel bir başlangıç yapıyorsunuz.

Yöre tabiri ile kalın giyinerek ya da soğuktan etkilenmeyecek şekilde giyinerek kendinizi dışarıya atıyorsunuz.Dışarıda muhteşem bir doğa sizleri bekliyordur.

Hava önce karlıdır.Yarım saat sonra güneş bulutların arasından size hafifçe gülümser.Sizler isteğinize göre ister yürüyüş parkurunda ister ormanın içlerine doğru yürüyüşe çıkarsınız. Gün içerisinde hava birkaç kere değişir.Kar yağar,güneş açar tekrar kar yağışı başlar.Ve sizler bu muhteşem güzellikler eşliğinde gezmeye,dinlenmeye devam edersiniz.Biraz da macera merakı varsa sizde Ormanın iç bölümlerine doğru gün boyu yürüyüşünüzü devam ettirirsiniz.

 Eğer sabahın erken saatlerinde kalkayım derseniz o zaman Ormanın iç bölümlerine doğru Ormanda yaşayan hayvanlar ile karşılaşabilir ve onlarını yaşantılarını gözlemleyebilirsiniz.

 Yavaş yavaş gün akşama dönmüştür.Sizler de yaşadığınız bu muhteşem doğa harikası günün ardından konaklayacağınız yere geri dönersiniz.

Burada  akşam yemeğinizi afiyet ile yedikten sonra sıcak şöminenin başında saatlerce çayınızı yudumlama ve sıcacık bir sohbet için muhteşem bir ortam karşınıza çıkmış olur.

Uzungöl´e yapılması planlanan teleferik projesi de tamamlandı mı o zaman bambaşka bir Uzungöl karşımızda olacak.Uzungöl´ün yaylalarını gezme ve oralarda kayak yapma imkanına sahip olacak Uzungöl Dostları