İlginizi Çekebilir​​​​​​​Uzungöl’ün İmar Planı Yeniden Askıya Çıkıyor

Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl’de Vatandaş tarafından büyük bir merakla beklenen İmar Planı yeniden askıya çıktı.

Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl’de Vatandaş tarafından büyük bir merakla beklenen İmar Planı İtiraz sonrası 07.04.2020 tarihinde Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından askıya çıktı. 2019 Yılında çıkarılan İmar Planı vatandaşların itirazları değerlendirilerek üzerinde gerekli düzeltmeler gerçekleştirilerek askıya çıkarıldı.

 1 AY ASKIDA KALACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Onaylanan Uzungöl Koruma amaçlı İmar Planı 07 Nisan 2020 Salı Günü Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü askıya çıkarıldı. Uzungöl Koruma amaçlı İmar Planı  ay süre ile askıda kalacak.

İMAR PLANI ÇAYKARA BELEDİYESİ WEB SİTESİ NDE YAYINLANDI

Uzungöl Koruma Amaçlı İmar Planı Çaykara Belediyesi Web Sitesinde yayınlandı. Vatandaşlar bu siteden İmar Planını yeni şekli ile görebilecekler.

TELEFERİK DEVRE DIŞI BIRAKILDI

Uzungöl’de yapılacak olan ve  Çaykara Belediyesi tarafından  İhalesi yapılan Teleferik Projesi hazırlanan yeni İmar Planında Devre dışı bırakıldı. Bu Bölge Karaster Yaylası ile birlikte daha sonra hazırlanacak olan İmar Planında değerlendirilecek.

10 DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Uzungöl İmar Planında toplamda 10 adet düzeltme yapıldı. Bu düzeltmeler;

Gölbaşı Mahallesinde 1 düzeltme

Merkez Kaplanoz Mahallesinde 4 düzeltme

İnceli Mahallesinde 2 düzeltme

Büyükköy Mahallesinde 2 Düzeltme

Malbet Mahallesinde 1 düzeltme

İMAR PLANINDAN KISA NOTLAR

1-Daha önce İlan edilen İmar Planına İtiraz yapmayanların hiçbir şekilde yeni askıya çıkan İmar Planına İtiraz Etme hakları bulunmuyor.

2-Daha Önceki İmar Planına İtiraz edip itirazları Reddedilenler 07 Nisan 2020 tarihinden itibaren 1 ay süre ile İdari Mahkemeye verme hakkına sahip.

3-Daha önceki İmar Planına İtiraz edip İtirazları kabul edilenler 07 Nisan 2020 tarihinden itibaren İmar Planına İtiraz edebilecekler.

4-Kültür Varlıkları Denetim ve yetki hükümleri çıkartılmış ve tasarruf tamamen Planı uygulayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bırakılmıştır.

5-Konut ve ticari alanlarda çatı arası konut olarak kullanılamaz hükmü geçerliliğini koruyor.