Yeni Bir Eğitim Yılına Başlarken
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Yeni Bir eğitim Yılına Başlarken" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Tarih: 9.9.2019 12:29:16

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı bu gün itibarı ile başlıyor Sevgili Anne Babalar.Bu sabah okullarımızda ilk ders zili çalacak ve de geleceğimizin teminatı olan Sevgili Yavrularımız bu sabah itibarı ile yeniden özlemle bekledikleri okullarına,öğretmenlerine ve de arkadaşlarına kavuşmuş olacaklar.

Öncelikle 31 senelik meslek yaşantımda  bir Eğitim Öğretim Yılının açılışında daha Yavrularımın yanında olamayacağım için duyduğum üzüntüyü ifade ederek başlamak istiyorum Yazıma.Kuzucuklarıma o kadar çok alıştım ki inanın onlar artık bizim yaşamımızın bir parçası haline geldi.Onlardan ayrı kalmak sudan çıkmış balık misali inanın.Alışmaya çalışıyorum ama oldukça zor.

Öncelikle şunu ifade ederek başlayayım yazıma.Okullarda Tüm Yönetici ve Öğretmen arkadaşlarım okulu çocuğumuza sevdirebilmek ve de çocuğumuzun okula uyum sağlayarak ve de isteyerek gelmesini sağlayabilmek anlamında yoğun bir tempo içerisinde çalışıyorlar.Bizlerin de ebeveyn olarak en önemli görevlerimizden bir tanesi bu olsa gerek.Çocuğumuzun okulu sevmesine ebeveyn olarak bizlerin de katkı sağlaması lazım.

Şimdi bazı veliler bana şunu söylüyor olabilirler.İyi de Sevgili Hocam…Çocuğu okula alıştırmak öğretmenlerin görevi.Biz ne yapabiliriz ki? Bardağın iki tarafından bakacak olursak aslında bu olayın bir tarafında anne babalarımızın diğer tarafında ise öğretmenlerimizin olduğunu kolaylıkla görebiliriz Sevgili anne babalar.

Öğretmenlerimiz zaten tüm mesailerini hatta mesai dışındaki zamanlarını çocuklarımıza ayırarak yoğun bir tempoda zaten çalışıyorlar.Tüm mesailerini çocuklarımıza ayırarak bir yandan çocuklarımızı bir üst öğrenime hazırlamaya bir yandan da mevcut olan yeteneklerini geliştirerek yavrularımızı hayata hazırlama gayreti içerisinde Öğretmen ve de Yönetici Arkadaşlarımız…

ÇOCUKLARINIZIN ALICILARI İLE OYNAMAYIN.

Belki güleceksiniz ama güzel bir benzetme ile başlamak istiyorum anne babamızın tarafından bardağın öbür tarafına bakarken.Bir televizyon düşünün Sevgili Anne Babalar.Televizyonumuza görüntü gelebilmesi  için bir çok unsura ihtiyacımız var.Öncelikle Çanak antene LNB´ye,kablaya ve de cihaza ihtiyacımız var.Tüm bunları tamamladıktan ve de vdoğru bir şekilde bağladıktan sonra artık televizyonumuza görüntü gelmesini bekleyebiliriz.

Şimdi Çocuk Eğitimi ile Televizyona görüntü gelmesi arasında ne alaka var diye düşünebilirsiniz.Az bekleyin anlatmaya çalışıyorum efendim.

Çocuğumuzun gözünde öğretmen her şeydir Sevgili anne babalar.Eğer sizler de çocuğunuz gibi öğretmene değer verir ve de çocuğunuzun öğretmenini sevdiği gibi sizler de severseniz birinci aşamayı geçtik demektir.Yok eğer öğretmenimizi beğenmez ya da eleştirmeye kalkarsanız daha baştan televizyonumuza görüntü gelmesini engellemiş olursunuz.O öğretmen hiçbir şey veremez benim çocuğuma.Ben başka öğretmenin sınıfına çocuğumu vermek istiyorum gibi talep ve tepkiler çocuğumuzun öğretmeninden uzaklaşmasını hatta kopmasına sebep olur ki ondan sonra öğretmen arkadaşım dili ile kuş tutsa o çocuğumuza hiçbir şey veremez.Çünkü Çanak Anten ile televizyon arasındaki kabloyu kopardınız siz.Artık görüntü alamazsınız.

AZ önce yaşadığım bir anıyı anlatayım isterseniz.Birinci sınıfa kayıt yaptıracak bir velimiz geldi az önce.Bütün veliler dedi çocuğunu …….. Öğretmene verebilmek için okulun önünde kuyruğa girmiş nerede ise.Bu ne kadar doğru acaba Sevgili Çaykara Gündem Dostlar.Çocuğumuzun dünyasında öğretmeni onun her şeyidir.Çocuğumuzun dünyasında öğretmeni onun dünyadaki en kıymetli varlığıdır.Ve de ne olur bizler anne baba olarak çocuğumuzun bu dünyasına müdahale etmeyelim.Bırakalım öğretmeni nasıl yaşatmak istiyorsa o şekilde yaşatsın öğretmenimiz.Ne Öğretmen arkadaşımızın şevkini kıralım.Ne de çocuğumuzun hayal dünyasında yaşattığı yaşattığı öğretmen profiline ebeveyn olarak müdahale etmeyelim.

Şunu aklımızdan asla ve asla çıkarmayalım Sevgili Çaykara Gündem Dostları.Sınıfta derse giren her öğretmenimiz çocuğumuza elinden gelenin en iyisini verebilmek için gecesini gündüzüne katarak çalışacaktır.Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.Yöneticilerimize ve de Öğretmen arkadaşlarımıza mutlaka çok iyi bir şekilde güvenelim ve de bu güvenimizi mutlaka ama mutlaka çocuğumuza hissettirelim.

O zaman göreceksiniz.Çocuğumuz okula çok daha istekli bir şekilde başlayacak,öğretmenini çok daha fazla sevecek ve de çok daha fazla hem okuluna hem de öğretmenine bağlanacaktır.

Yeni Eğitim Öğretim yılının Ülkemize,milletimize,yönetici,öğretmen,öğrenci ve de velilerimize hayırlı olması dileği ile bir kere daha Eğitim Öğretim Yılınızı tebrik ediyorum.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yeni Eğitim Yılına Başlarken
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Taşkıran´a İstanbul´lu Gelin
Taşkıran´a İstanbul´lu Gelin
İlçemiz Taşkıran Mahallesinden Yücel Altınışık ile İstanbul´dan Özge Bozdemir 1 Kasım 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir Düğün Töreni ile hayatlarını birleştirdiler.
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
Cumhuriyetimizin İlan edilişinin 96.Yıl Dönümü olan 29 Ekim cumhuriyet Bayramı Çaykara İlçemizde düzenlenen çeşitli törenler ile kutlandı.
Çaykara´ya 2 adet Mezbaha İhaleye Çıkıyor
Çaykara´ya 2 adet Mezbaha İhaleye Çıkıyor
DOKAP mali destekli Çaykara merkez ve Sultanmurat yaylasında olmak üzere 2 adet Mezbaha yapımı için ihale yapılacak.
Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi ?
Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi ?
Emekli öğretmen Mehmet Şahin´in kaleme aldığı ‘Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi?´ adlı makaleyi yayınlıyoruz.
Adam Gibi Adam Olmak
Adam Gibi Adam Olmak
Çaykaralı hemşehrimiz araştırmacı-yazar İbrahim Tuncer´in kaleme aldığı “ADAM GİBİ ADAM OLMAK” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Uzungöl´ü Anlamak
Uzungöl´ü Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl´ü Anlamak İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara Dernekpazarı Derneğinden Uzungöl´e Destek
Çaykara Dernekpazarı Derneğinden Uzungöl´e Destek
Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Trabzon Derneği tarafından Uzungöl´de gerçekleştirilmesi Planlanan Yıkım Çalışması ile ilgili olarak Uzungöl Halkına Destek olmak amacı ile bir basın açıklaması yayınlandı.
Uzungöl Halkı Tek Yürek
Uzungöl Halkı Tek Yürek
Uzungöl Tek Yürek…İmar Planı olmayan Uzungöl´de İmara aykırı oldukları gerekçesi ile Yıkım Kararı verilen ve İnşaat Sahiplerine Yıkım İşlemleri için Tebligat gönderilen Uzungöl´de Tüm Uzungöl Halkı Haklı davasında tek yürek olarak bir araya geldi.
Hanefi Şahin´den Derdiniz Nedir?
Hanefi Şahin´den Derdiniz Nedir?
Hanefi Şahin Hocamız yazdığı güzel şiiri ile Yıkım Çalışmasının yanlışlığını ifade etti ve yetkililerin bu konudaki kararlarını yeniden gözden geçirmelerini talep etti.
Gurbet´ten Uzungöl´e Dev Destek
Gurbet´ten Uzungöl´e Dev Destek
1965 Yılında Şirin Beldemiz Uzungöl´den Van Özalp Dönerdere Köyümüze İskan olarak giden Hemşerilerimiz Uzungöl´deki kardeşlerine yönelik bu yıkım çalışmasına büyük tepki gösteriyor.
Uzungöl Derneklerinden Uzungöl´e Tam Destek
Uzungöl Derneklerinden Uzungöl´e Tam Destek
İstanbul ve Bursa´da Faaliyetlerini sürdüren Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Dernekleri Uzungöl´de gerçekleştirilmeye çalışılan Yıkım Çalışmaları ile ilgili çeşitli Mesajlar yayınlayarak Uzungöl Halkının yanında olduklarını ifade ettiler
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 5 yaralı
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 5 yaralı
Çaykara-Of Karayolu Dernekpazarı çıkışında meydana gelen kazada 5 Kişi yaralandı.
Uzungöl´ü Cezalandırmak
Uzungöl´ü Cezalandırmak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl´ü Cezalandırmak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam isimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Zorluoğlu ailesinin en mutlu günü
Zorluoğlu ailesinin en mutlu günü
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu´nun oğlu dünya evine girdi.
Dursun Ali İnan Müzesi 27 Eylül Cuma Günü Açılıyor
Dursun Ali İnan Müzesi 27 Eylül Cuma Günü Açılıyor
11 Ağustos 2019 Pazar Günü itibarı ile Uzungöl Dostlarının beğenisine sunulan Dursun Ali İnan Müzesinin Resmi Açılışı 27 Eylül 2019 Cuma Günü Saat 11.00´da gerçekleştirilecek.
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya açan İsim Dursun Ali İnan´ın Turizmci Oğlu Uzungöl´lü Genç İş Adamı,Profesyonel Fotoğraf Sanatçısı,Doğa Dostu ve de güçlü Kalemi ile olaylara farklı bir bakış açısı getiren Genç Şairi Mehmet İnan hayatımıza yine farklı bir pencereden bakmaya devam ediyor
Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Uzungöl´ün en sevilen Genç İsimlerinden Ahmet Akyüz ile Gülseren Akyüz 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere Destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´ün sevilen isimlerinden Cemal Şimşek ile Elmalı Mahallesinden Kader Kaplan 14 Eylül 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Muhtaşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Hasan Erol ve Meslek yüksekokulu!
Hasan Erol ve Meslek yüksekokulu!
Çaykara Yüksekokul istiyoruz Platformu Başkanı Seyyit Türker´in kaleme aldığı,” Hasan Erol ve Meslek Yüksekokulu” adlı yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.
Uzungöl´de Yunus Gamze´sine Kavuşuyor
Uzungöl´de Yunus Gamze´sine Kavuşuyor
Uzungöl´ün En sevilen İsimlerinden Yunus Zeki İnci ile İstanbul´dan Gamze Gökeri 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sofram Restaurant´ta gerçekleştirilecek olan Muhteşem Bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Diyecekler.
Bursa´da İkinci Uzungöl Rüzgarı
Bursa´da İkinci Uzungöl Rüzgarı
Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından Geleneksel olarak gerçekleştirilen Geleneksel Sonbahar Şenliğinin ikincisi 15 Eylül Pazar Günü Bursa´da gerçekleştiriliyor
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de masal Tadında güzel bir düğün…Uzungöl´ün sevilen Genç İsimlerinden Fatih Danış ile yine Uzungöl´de herkesin çok saygı duyduğu Sümeyye Genel muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
uzungöl muhtarın kızı evlendiriliyor
uzungöl muhtarın kızı evlendiriliyor
Muhtarın Düğün Heyecanı
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuşuyor
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuşuyor
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden ve Turizm Çalılşanlarından Tevfik Şen ile Ankara´dan Kübra Nazlı 31 Ağustos 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET diyecekler.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi