Yeni Bir Eğitim Yılına Başlarken
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Yeni Bir eğitim Yılına Başlarken" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Tarih: 9.9.2019 12:29:16/ 737okunma / 0yorum

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı bu gün itibarı ile başlıyor Sevgili Anne Babalar.Bu sabah okullarımızda ilk ders zili çalacak ve de geleceğimizin teminatı olan Sevgili Yavrularımız bu sabah itibarı ile yeniden özlemle bekledikleri okullarına,öğretmenlerine ve de arkadaşlarına kavuşmuş olacaklar.

Öncelikle 31 senelik meslek yaşantımda  bir Eğitim Öğretim Yılının açılışında daha Yavrularımın yanında olamayacağım için duyduğum üzüntüyü ifade ederek başlamak istiyorum Yazıma.Kuzucuklarıma o kadar çok alıştım ki inanın onlar artık bizim yaşamımızın bir parçası haline geldi.Onlardan ayrı kalmak sudan çıkmış balık misali inanın.Alışmaya çalışıyorum ama oldukça zor.

Öncelikle şunu ifade ederek başlayayım yazıma.Okullarda Tüm Yönetici ve Öğretmen arkadaşlarım okulu çocuğumuza sevdirebilmek ve de çocuğumuzun okula uyum sağlayarak ve de isteyerek gelmesini sağlayabilmek anlamında yoğun bir tempo içerisinde çalışıyorlar.Bizlerin de ebeveyn olarak en önemli görevlerimizden bir tanesi bu olsa gerek.Çocuğumuzun okulu sevmesine ebeveyn olarak bizlerin de katkı sağlaması lazım.

Şimdi bazı veliler bana şunu söylüyor olabilirler.İyi de Sevgili Hocam…Çocuğu okula alıştırmak öğretmenlerin görevi.Biz ne yapabiliriz ki? Bardağın iki tarafından bakacak olursak aslında bu olayın bir tarafında anne babalarımızın diğer tarafında ise öğretmenlerimizin olduğunu kolaylıkla görebiliriz Sevgili anne babalar.

Öğretmenlerimiz zaten tüm mesailerini hatta mesai dışındaki zamanlarını çocuklarımıza ayırarak yoğun bir tempoda zaten çalışıyorlar.Tüm mesailerini çocuklarımıza ayırarak bir yandan çocuklarımızı bir üst öğrenime hazırlamaya bir yandan da mevcut olan yeteneklerini geliştirerek yavrularımızı hayata hazırlama gayreti içerisinde Öğretmen ve de Yönetici Arkadaşlarımız…

ÇOCUKLARINIZIN ALICILARI İLE OYNAMAYIN.

Belki güleceksiniz ama güzel bir benzetme ile başlamak istiyorum anne babamızın tarafından bardağın öbür tarafına bakarken.Bir televizyon düşünün Sevgili Anne Babalar.Televizyonumuza görüntü gelebilmesi  için bir çok unsura ihtiyacımız var.Öncelikle Çanak antene LNB´ye,kablaya ve de cihaza ihtiyacımız var.Tüm bunları tamamladıktan ve de vdoğru bir şekilde bağladıktan sonra artık televizyonumuza görüntü gelmesini bekleyebiliriz.

Şimdi Çocuk Eğitimi ile Televizyona görüntü gelmesi arasında ne alaka var diye düşünebilirsiniz.Az bekleyin anlatmaya çalışıyorum efendim.

Çocuğumuzun gözünde öğretmen her şeydir Sevgili anne babalar.Eğer sizler de çocuğunuz gibi öğretmene değer verir ve de çocuğunuzun öğretmenini sevdiği gibi sizler de severseniz birinci aşamayı geçtik demektir.Yok eğer öğretmenimizi beğenmez ya da eleştirmeye kalkarsanız daha baştan televizyonumuza görüntü gelmesini engellemiş olursunuz.O öğretmen hiçbir şey veremez benim çocuğuma.Ben başka öğretmenin sınıfına çocuğumu vermek istiyorum gibi talep ve tepkiler çocuğumuzun öğretmeninden uzaklaşmasını hatta kopmasına sebep olur ki ondan sonra öğretmen arkadaşım dili ile kuş tutsa o çocuğumuza hiçbir şey veremez.Çünkü Çanak Anten ile televizyon arasındaki kabloyu kopardınız siz.Artık görüntü alamazsınız.

AZ önce yaşadığım bir anıyı anlatayım isterseniz.Birinci sınıfa kayıt yaptıracak bir velimiz geldi az önce.Bütün veliler dedi çocuğunu …….. Öğretmene verebilmek için okulun önünde kuyruğa girmiş nerede ise.Bu ne kadar doğru acaba Sevgili Çaykara Gündem Dostlar.Çocuğumuzun dünyasında öğretmeni onun her şeyidir.Çocuğumuzun dünyasında öğretmeni onun dünyadaki en kıymetli varlığıdır.Ve de ne olur bizler anne baba olarak çocuğumuzun bu dünyasına müdahale etmeyelim.Bırakalım öğretmeni nasıl yaşatmak istiyorsa o şekilde yaşatsın öğretmenimiz.Ne Öğretmen arkadaşımızın şevkini kıralım.Ne de çocuğumuzun hayal dünyasında yaşattığı yaşattığı öğretmen profiline ebeveyn olarak müdahale etmeyelim.

Şunu aklımızdan asla ve asla çıkarmayalım Sevgili Çaykara Gündem Dostları.Sınıfta derse giren her öğretmenimiz çocuğumuza elinden gelenin en iyisini verebilmek için gecesini gündüzüne katarak çalışacaktır.Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.Yöneticilerimize ve de Öğretmen arkadaşlarımıza mutlaka çok iyi bir şekilde güvenelim ve de bu güvenimizi mutlaka ama mutlaka çocuğumuza hissettirelim.

O zaman göreceksiniz.Çocuğumuz okula çok daha istekli bir şekilde başlayacak,öğretmenini çok daha fazla sevecek ve de çok daha fazla hem okuluna hem de öğretmenine bağlanacaktır.

Yeni Eğitim Öğretim yılının Ülkemize,milletimize,yönetici,öğretmen,öğrenci ve de velilerimize hayırlı olması dileği ile bir kere daha Eğitim Öğretim Yılınızı tebrik ediyorum.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yeni Eğitim Yılına Başlarken
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya açan İsim Dursun Ali İnan´ın Turizmci Oğlu Uzungöl´lü Genç İş Adamı,Profesyonel Fotoğraf Sanatçısı,Doğa Dostu ve de güçlü Kalemi ile olaylara farklı bir bakış açısı getiren Genç Şairi Mehmet İnan hayatımıza yine farklı bir pencereden bakmaya devam ediyor
Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Uzungöl´ün en sevilen Genç İsimlerinden Ahmet Akyüz ile Gülseren Akyüz 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere Destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´ün sevilen isimlerinden Cemal Şimşek ile Elmalı Mahallesinden Kader Kaplan 14 Eylül 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Muhtaşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Hasan Erol ve Meslek yüksekokulu!
Hasan Erol ve Meslek yüksekokulu!
Çaykara Yüksekokul istiyoruz Platformu Başkanı Seyyit Türker´in kaleme aldığı,” Hasan Erol ve Meslek Yüksekokulu” adlı yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.
Uzungöl´de Yunus Gamze´sine Kavuşuyor
Uzungöl´de Yunus Gamze´sine Kavuşuyor
Uzungöl´ün En sevilen İsimlerinden Yunus Zeki İnci ile İstanbul´dan Gamze Gökeri 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sofram Restaurant´ta gerçekleştirilecek olan Muhteşem Bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Diyecekler.
Bursa´da İkinci Uzungöl Rüzgarı
Bursa´da İkinci Uzungöl Rüzgarı
Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından Geleneksel olarak gerçekleştirilen Geleneksel Sonbahar Şenliğinin ikincisi 15 Eylül Pazar Günü Bursa´da gerçekleştiriliyor
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de masal Tadında güzel bir düğün…Uzungöl´ün sevilen Genç İsimlerinden Fatih Danış ile yine Uzungöl´de herkesin çok saygı duyduğu Sümeyye Genel muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
uzungöl muhtarın kızı evlendiriliyor
uzungöl muhtarın kızı evlendiriliyor
Muhtarın Düğün Heyecanı
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuşuyor
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuşuyor
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden ve Turizm Çalılşanlarından Tevfik Şen ile Ankara´dan Kübra Nazlı 31 Ağustos 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET diyecekler.
Sümeyye İle Mesut´un En Mesut Geceleri
Sümeyye İle Mesut´un En Mesut Geceleri
Uzungöl´ün Sevilen İsimlerinden Kamil Gosgoroğlu´nun Dünyalar güzeli Kızı Sümeyye ile Trabzon´dan Mesut Yılmaz bu hafta sonu gerçekleştirecekleri iki farklı düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET diyecekler.
Uzungöl´de Muhammet Elif´´ine Kavuşuyor
Uzungöl´de Muhammet Elif´´ine Kavuşuyor
Uzungöl´ün Sevilen Genç İsimlerinden Muhammet İnci ile Elif Akyüz 2 Eylül Pazartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Demeye hazırlanıyorlar.
Ufuk Özen Alibeyoğlu´nun Yeni Görev Yeri Ardeşen Kaymakamlığı
Ufuk Özen Alibeyoğlu´nun Yeni Görev Yeri Ardeşen Kaymakamlığı
Çaykaralı hemşehrimiz Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu Bitlis Güroymak ilçesi Kaymakamlığı görevini tamamlayarak ilçeden ayrıldı.
Binlerce Kişi Turnalı Yaylasında Buluştu
Binlerce Kişi Turnalı Yaylasında Buluştu
Her Yıl Geleneksel olarak düzenlenen İlçemiz Karaçam Mahallesi Turnalı Yayla Şenlikler her yıl olduğu gibi bu sene de binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşti.
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´ün en sevilen Genç İş Adamlarından Ahmet Özkan ile Trabzon´dan Öğretmen Kızımız Beyza Günaydın Uzungöl Önder Otel´de gerçekleştirilen Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu birlikteliğe EVET dediler.
Uzungöl´de Ahmet Beyza´sına Kavuşuyor
Uzungöl´de Ahmet Beyza´sına Kavuşuyor
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından ve de Uzungöl´ün her kesim tarafından en çok sevilen Genç Delikanlılarından Ahmet Özkan Beyza Günaydın ile hayatını birleştiriyor.
İmam Hatip Kuşaklar Buluşması Büyüledi
İmam Hatip Kuşaklar Buluşması Büyüledi
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunlarının bir araya geldikleri “Kuşaklar Buluşması” Kurban Bayramının dördüncü günü olan 14 Ağustos 2019 Çarşamba Günü gerçekleşti.
İyi Bayramlar Çaykara
İyi Bayramlar Çaykara
Kurban Bayramı Dolayısı ile İlçemizde bulunan Kamu Kurum Yöneticileri ile Sivil Toplum Örgütleri ve Siyasi Parti Temsilcileri birer mesaj yayınlayarak Halkımızın Kurban Bayramını kutladılar
Genel Sekreter Yardımcılığına Çaykaralı Atandı
Genel Sekreter Yardımcılığına Çaykaralı Atandı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığına Çaykaralı Murat Yazıcı Atandı
Yaylalar ve Turistler
Yaylalar ve Turistler
Mustafa Mutlu´nun kaleme aldığı "Yaylalar ve Turistler" adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Tarihi Bileceksin, Bilmiyorsan Öğreneceksin
Tarihi Bileceksin, Bilmiyorsan Öğreneceksin
Yıldıray Uğur tarafından Karar gazetesinde yazılan “Çaykaralı Müslüman Rumlar nasıl oldu da Müslüman Kürt düşmanı haline getirildiler” adlı yazıya araştırmacı yazar İbrahim Tuncer cevap verdi.
Zorluoğlu, Basın Bayramında Gazetecilerle Buluştu
Zorluoğlu, Basın Bayramında Gazetecilerle Buluştu
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Çaykaralı Eski Milletvekili Zekeriya Birkan Bakan Yardımcılığına Atandı
Çaykaralı Eski Milletvekili Zekeriya Birkan Bakan Yardımcılığına Atandı
Çaykara Derindere Mahallesinden, eski Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.
23.Yılda Buruk Buluşma
23.Yılda Buruk Buluşma
Her yıl yurdun değişik İllerinde bir araya gelen Erzurum Yavuz Selim İlk öğretmen okulu öğrencileri 23.Yıl buluşmasını okullarında gerçekleştirdi.
Uzungöl´de Ömer Havvanur´una Kavuştu
Uzungöl´de Ömer Havvanur´una Kavuştu
Uzungöl´ün en sevilen İsimlerinden Abdülaziz Göz´ün Polis Memuru Oğlu Ömer Göz Samsun´dan Havvanur Arslan ile hayatını birleştirdi.
Ali İle Zehra´dan Oscarlık Düğün
Ali İle Zehra´dan Oscarlık Düğün
Uzungöl´ün sevilen İş Adamlarından Milli Birlik ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ali Zeyrek ile Köknar Mahallesinden Öğretmen Zehra Dursun dillere destan Muhteşiem bir düğün töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi